Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaWyszkowskie święto latawców

(Zam: 21.09.2017 r., godz. 15.19)

Kolorowe, wykonane z inwencją i zaangażowaniem – takie latawce można było podziwiać w sobotę 16 września podczas festiwalu zorganizowanego przez wyszkowskie PSS Społem i gminę Wyszków.Na placu przy restauracji „Wyszkowianka”, należącej do PSS „Społem”, dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mogły zaprezentować wykonane przez siebie latawce, które przez kilka godzin szybowały ciesząc oko uczestników i przechodniów. Niektórzy zdecydowali się na prezentację latawców kupionych w sklepie. Było kolorowo, wesoło, a dodatkowo poza konkursem odbywał się piknik, w trakcie którego dostępne były kiełbaski z grilla, kawa, herbata, a „Wyszkowianka” oferowała specjalne menu tańsze o połowę.
Wyszkowski Festiwal Latawcowy odbył się po raz czwarty, sędzią głównym zawodów był Jan Hryniewicz. Oceniana była konstrukcja latawca, staranność jego wykonania, zdobienie, jakość lotu, efekt specjalny, hasło promujące PSS „Społem”. W tym roku w oczekiwaniu na wyniki czas umilali najmłodszym animatorzy, którzy zapewnili między innymi konkursy, malowanie twarzy. Zabawa była przednia, do tego pogoda także sprzyjała uczestnikom. Każdy z biorących udział w konkursie mógł liczyć na drobny upominek. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli m.in. zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, prezes PSS „Społem” Jadwiga Tofel i wiceprezes Marek Kędzierski.
Zwycięzcy w kategorii „latawce płaskie”: I – Szymon Dąbkowski (Przedszkole przy szkole w Lucynowie), Karol Dąbkowski (Przedszkole przy szkole w Lucynowie), II – Wiktoria Przybysz (Szkoła Podstawowa nr 1), III – Bartłomiej Ziętara (SP1), IV – Agata Łada (SP 1), V – Wiktor Pilaciński (SP1).
Zwycięzcy w kategorii „latawce skrzynkowe”: I – Aleksandra Osowiecka (SP5), II – Anna Koniarska (SP1), III – Natalia Dąbrowska (SP1).
Zwycięzcy w kategorii „latawce fabryczne”: I – Oliwia Arnal (SP5), II – Mateusz Mróz (SP5), III – Jakub Wojtkowski (SP5).
Zwycięzcy w kategorii „najlepsze hasło”: I – Anna Koniarska („Gdy kapustę na bigos chciałam, w „Społem” pyszną ją dostałam. Gar z bigosem przypaliłam, nowy w „Tęczy” zakupiłam”.), II – Agata Łada („Jeśli chcesz mieć dobre kanapeczki, kupuj w „Społem” świeże bułeczki”.), III – Wojciech Dzierżanowski („W naszym Wyszkowie o każdej porze na sklepy „Społem” każdy liczyć może”).
Klasyfikacja szkół: I – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie (36 zawodników, 1 584 punktów), II – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
w Lucynowie i oddział przedszkola (7 zawodników, 312 punktów), III – Szkoła Podstawowa nr 5 i. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie (10 zawodników, 297 punktów). J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta