Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny

Czas do szkoły

(Zam: 08.09.2017 r., godz. 08.21)

Wszystkie szkoły gminy Wyszków rozpoczęły nowy rok szkolny w nowej strukturze jako szkoły podstawowe. Swoje funkcjonowanie rozpoczęła też Szkoła Podstawowa nr 4 wraz z nowym dyrektorem Ewą Runo.

„Wszystkie gminne szkoły są właściwie przygotowane i gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Arkusze organizacyjne szkół i przedszkoli zapewniają ich prawidłowe i zgodne z prawem funkcjonowanie, uczniowie zostaną wyposażeni w podręczniki zgodnie z harmonogramem i przepisami” – podaje Urząd Miejski.
Podczas wakacji w szkołach przeprowadzone zostały prace remontowe i modernizacyjne. Gmina przeznaczyła dodatkowe środki na wyposażenie czterech pracowni fizyczno-chemicznych (każda o wartości 30 tys. zł). Kolejne 30 tys. zł przekazano na adaptację pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym. Gmina przekazała Szkole Podstawowej nr 4 na adaptację pomieszczeń dla najmłodszych uczniów (trzy sale, sanitariaty, świetlica, szatnia) 90 tys. zł.
Wszystkie gminne placówki zaprosiły rodziców i dzieci od 1 września – w tym Przedszkole nr 2, które rozpoczęło swoją działalność w nowym, energooszczędnym budynku przy ul. Meliorantów. Gmina zadbała nie tylko o nowoczesny budynek, ale także infrastrukturę dodatkową – powstała droga dojazdowa do przedszkola (ul. Meliorantów) wraz z miejscami parkingowymi. Realizując obowiązek zapewnienia wszystkim dzieciom w wieku 3, 4, 5 i 6 lat wychowania przedszkolnego gmina przeprowadziła konkursy dla niepublicznych form wychowania przedszkolnego. W czerwcu w konkursie wyłonione zostało przedszkole „Nasze Bambino II”, które zapewniło 41 miejsc dla dzieci trzyletnich (w wyniku rekrutacji uzupełniającej). 31 sierpnia Urząd Miejski rozstrzygnął konkurs, w którym wyłoniony został drugi podmiot, który świadczyć będzie usługę dla gminy – przedszkole „Przyjaciele Kubusia” (ul. Prosta). Oferta obejmuje 48 miejsc dla dzieci trzyletnich i czteroletnich. Rekrutację uzupełniającą do tego przedszkola gmina ogłosiła 4 września.
J.P.

Komentarze

Dodane przez bolek, w dniu 08.09.2017 r., godz. 23.04
NARESZCIE MAMY PRAWDZIWE SZKOŁY DZIEKI PIS....
DO TEGO,KTÓRY SKOŃCZYŁ SZTUCZNĄ CZYLI BOLKA
Dodane przez Aleksander, w dniu 09.09.2017 r., godz. 22.24
Zjedz makrelę przed snem bo naczczo PISzesz sammmmmeee bzdury
Dodane przez NERKEL, w dniu 10.09.2017 r., godz. 07.32
PIS TO REFORME ZROBIŁ SUPEROWO KOCHAMY PIS...................
Dodane przez MERKEL, w dniu 10.09.2017 r., godz. 11.29
PIS........ TO JEDYNA POLSKA PARTIA. ILE DOBREGO JUZ ZROBIŁA DLA TEGO KRAJU.......................

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl