Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

Inwestycje zakwalifikowane do dofinansowania

(Zam: 08.09.2017 r., godz. 08.20)

Projekty utworzenia Rybackiego Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Jackowie Dolnym oraz remontu budynku kultury i utworzenia Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Kręgach zakwalifikowały się do dofinansowania.

Gmina Somianka odpowiedziała na nabór Lokalnej Grupy Działania „Zalew Zegrzyński”, w ramach którego można było otrzymać wsparcie z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Centrum Rekreacyjno-Turystyczne w Jackowie Dolnym przeznaczone będzie na użytek publiczny w miejscowości historycznie i terytorialnie związanej z działalnością rybacką. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie atrakcyjności turystycznej. Budowa rybackiego centrum połączona będzie z utwardzeniem terenu, budową miejsc parkingowych i szamba betonowego. Budynek będzie zasilony w energię elektryczną, wodę z wodociągu gminnego i odprowadzanie ścieków do szczelnego szamba betonowego, zlokalizowanego w pobliżu wjazdu na działkę. Obiekt będzie ogrzewany z kotłowni własnej usytuowanej na parterze budynku (kocioł gazowy zasilany ze zbiornika na gaz). Jego forma i gabaryty nawiązywać będą do cech lokalnego krajobrazu i otaczających budynków. Będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Centrum będzie przeznaczone do spędzania wolnego czasu, rekreacji, rozwijania zainteresowań i integracji lokalnej społeczności. Ma być to miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji, a także zapewniać ma zaplecze dla odwiedzających gminę wędkarzy. Centrum będzie miało na celu rozpowszechnianie wiedzy i informacji na temat ryb, ich środowiska naturalnego, sposobów odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem gatunków ryb występujących lokalnie. Ma ono propagować rybackie dziedzictwo kulturowe mieszkańców Jackowa Dolnego, Janek, Barcic, którzy od wieków zajmowali się poławianiem ryb na obszarze rozlewiska rzeki Bug. Samorząd chce, by obiekt służył spotkaniom miłośników wędkarstwa. Gmina Somianka zawnioskowała o 300 000 zł dofinansowania, natomiast cała inwestycja kosztować ma 434 382,66 zł.
Pozytywnie ocenę przeszedł też projekt, w ramach którego Gminny Ośrodek Kultury ubiega się o wsparcie remontu budynku kultury i utworzenia Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Kręgach (również w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”). Wsparcie ma wynieść 160 000 zł, a całkowity koszt zadania – 195 317,85 zł.
J.P.

Komentarze

Dodane przez prawicowiec, w dniu 12.09.2017 r., godz. 09.04
Brawo panie Zołyński, pracowitość popłaca.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl