Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Radni sprawdzili inwestycje

(Zam: 24.08.2017 r., godz. 18.38)

Komisja finansów i gospodarki Rady Miejskiej 16 sierpnia skontrolowała inwestycje realizowane w gminie Wyszków.Komisja pracowała w składzie: Jan Abramczyk, Danuta Kukwa, Stanisław Nasiadka, Wojciech Rojek, Lucyna Sosnowska i Sławomir Wróbel, towarzyszyli im: radny miejski Czesław Lach, naczelnik Urszula Fijałkowska i Barbara Prus z wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego. Radni skontrolowali zaawansowanie i jakość wykonania robót, zapoznali się z uwagami wykonawców. Przeprowadzili także wstępny przegląd miejsc przewidzianych do przyszłych inwestycji.
Komisja sprawdziła rozbudowę ulicy 3 Maja na odcinku od ul. T. Kościuszki do ul. Pałacowej. Według niej „inwestycja prowadzona jest poprawnie, jednak ze względu na dodatkowe roboty (wydłużenie odcinka kanalizacji deszczowej celem przejęcia wód na połączeniu realizowanej inwestycji z drogą powiatową, zmiany rozwiązań odprowadzenia wód opadowych na terenie kolejowym) oraz anomalie pogodowe powodujące przerwy w pracy, istnieje możliwość przekroczenia wykonania inwestycji w terminie umownym (29.09.2017)”. Komisja nie wniosła uwag co do nadzoru nad wykonywaniem robót. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Wartość umowy na roboty budowlane to 6 315 377,69 zł.
Do 1 września ma się zakończyć przebudowa ul. Meliorantów w Wyszkowie. Doga będzie służyć okolicznym mieszkańcom, ale też rodzicom, którzy będą przyprowadzać dzieci do nowo wybudowanego przedszkola – wykonawca tej inwestycji zapowiedział, że do 1 września 2017 prace zostaną wykonane, by rodzice mogli bezkolizyjnie dowieźć dzieci do nowej placówki. Inwestycję wykonuje firma Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic. Wartość robót budowlanych to 2 234 544,15 zł brutto, a robót wykonywanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – 122 136,10 zł brutto (przebudowa wodociągu).
Zakończyła się przebudowa w pasie drogowym ul. Dobrej Wróżki w Rybienku Nowym. W chwili przyjazdu członków komisji finansów trwały prace porządkowe przygotowujące zadanie do odbioru. Zawnioskowali o wykonanie dodatkowych przejść za skrzyżowaniami z ulicami nieutwardzonymi. Roboty warte 747 058,89 zł brutto zrealizował Zakład Usług Terenowych, Budowlanych i Porządkowych „Margot” z Warszawy.
Przed wykonawcą III i IV etapu obwodnicy śródmiejskiej, spółką Porr z Warszawy, pozostało jeszcze wiele pracy. Trwają prace związane z przebudową kolidujących sieci i urządzeń infrastruktury podziemnej w pasie drogowym oraz w terenie kolejowym (przebudowa sieci teletechnicznych, energetycznych, ciepłowniczych, budowa kanalizacji deszczowej). Dokonano do tej pory rozbiórki budynków magazynowych kolidujących z budowaną obwodnicą. Według komisji, „wykonawca zgłosił, że napotyka szereg niezinwentaryzowanych czynnych i nieczynnych kabli energetycznych, teletechnicznych i SRK w terenie kolejowym oraz poinformował, że nadzór autorski i inwestorski na bieżąco wyjaśnia problemy wynikające podczas realizacji robót. Komisja zwróciła uwagę, że termin zakończenia robót musi być dotrzymany w związku z otrzymanym dofinansowaniem”. Inwestycja warta 24 960 707,72 zł brutto (roboty budowlane) ma być zrealizowana do 16 sierpnia 2018 r.
Trwa I etap rozbudowy ul. Bohaterów Armii Krajowej w Wyszkowie. Komisja stwierdziła, że „roboty przebiegają prawidłowo zgodnie z projektem technicznym. Wykonawca nie zgłasza problemów z realizacją inwestycji i na dzień dzisiejszy nie widzi zagrożenia dla przekroczenia wykonania zadania w terminie wynikającym z umowy (19.09.2017)”. Roboty budowlane za 891 192,44 zł brutto realizuje firma „Drogowiec” Macieja i Wacława Wojtaszków z Rybienka Nowego.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z Urzędu Miejskiego


Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 24.08.2017 r., godz. 22.29
Faktycznie ekipa ekspertów...
Dodane przez Ja, w dniu 25.08.2017 r., godz. 16.02
Szanowni radni oczekuje odpowiedzi na pytanie jakie są kryteria realizacji inwestycji i czas oczekiwania na realizację. Z tego co widzę po 4 latach mają drogę tzw media a ktoś inny może i 20 lat czekać i słyszeć odpowiedz nie ma pieniędzy. Przykładem domy koło Kaufland nawet kostkę mają położoną.
Do Ja
Dodane przez Anonim, w dniu 25.08.2017 r., godz. 22.14
Trzeba mieć w rodzinie radnego ,albo mieszkać w jego okolicy
BHP
Dodane przez Josek, w dniu 27.08.2017 r., godz. 11.44
Abstrahujac od tego czy komisja finansow i gospodarki Rady Miejskiej / w ww. skladzie / ma odpowiednie kwalifikacje do wlasciwej kontroli wykonywanych robot i jakosci wykonywanych robot , chcialbym zwrocic uwage na jeden drobny szczegol dotyczacy przepisow BHP. Czy wyzej wymieniona komisje "ekspertow" , nie obowiazuja przepisy BHP, przy wejsciu na teren budowy? Po przejrzeniu zdjec wyglada na to , ze niestety, ale - nie obowiazuja !!!! Brak np. odpowiednich butow i helmow ochronnych - u wszystkich oraz kamizelek - u niektorych z czlonkow komisji , te uchybienia przepisow BHP wyraznie potwierdzaja.... Po za tym , czy pracownicy wykonuja prace w odpowiedniej odziezy i obuwiu roboczym i czy komisja sie do tego ustosunkowala, poniewaz pracodawca nie moze dopuscic pracownika do pracy bez odziezy i obuwia roboczego. Podstawowe ubranie robocze pracujacego na budowie to: spodnie z dlugimi nogawkami, koszula z dlugimi rekawami , rekawice robocze oraz kamizelka ochronna i obuwie ze wzmocnionymi noskami, podeszwa antyposlizgowa i wkladka antyprzebiciowa, a takze helm ochronny. Jesli pracownikom wyplacany jest ekwiwalent za uzywanie wlasnej odziezy wowczas pracodawca ma obowiazek wyegzekwowac to od pracownika, aby odziez spelniala wymagania BHP. Na zdjeciu trzecim od gory wyglada, ze pracownicy pracuja bez wymaganej przepisami BHP odziezy roboczej ??? --- PS. Jest jeszcze taka mozliwosc, ze Rada Miejska nie posiada wiecej pomaranczowych kamizelek, a pozostale na skladzie SELEDYNOWE KAMIZELKI zle sie kojarza w Wyszkowie i nikt z radnych przed wyborami samorzadowymi nie popelni faux pas zakladajac je, poniewaz sa one synonimem m.in. wyszkowskiego KOD, czyli zaprzanstwa, wichrzycielstwa, awanturnictwa, postkomunizmu i lewactwa, antykatolicyzmu, ....itd ?????
Dodane przez Słup, w dniu 27.08.2017 r., godz. 13.42
Panie Josek. Jaki burmistrz (Nowosielski), taka komisja z "księgową" Sosnowską i Kukwą na czele. Wszystko mówi za siebie. Ktoś przypomni przygody z prawem Pani komisja Sosnowskiej z PO i KOD od Nowosielskiego?
Dodane przez Anonim, w dniu 27.08.2017 r., godz. 21.13
Twój 1234 wPIS o "seledynowych kamizelkach" jest dowodem na twoją ciężką chorobę psychiczną.Daj ty już spokój czytelnikom i zniknij facet raz na zawsze
Dodane przez Anonim, w dniu 29.08.2017 r., godz. 20.50
"panie josek".Tak zawsze PISze GLowacki.Tym razem podPISał jako "Słup"
Pro memoria !
Dodane przez Josek, w dniu 30.08.2017 r., godz. 20.04
Po dwoch ostatnich wpisach widac, ze kogos bardzo uwiera ta seledynowa kamizelka z napisem KOD. Widocznie po ok. dwoch latach zrobila sie troche ciasna. Oj, chcialby zapewne "ten ktos", zeby Wyszkowianie zapomnieli : o tej slynnej "kamizelce " suszacej sie na balkonie dawnej ul. Armii Czerwonej ; jego nowej "komsomolskiej" tradycji wigilijnej na swiezym powietrzu pod Sejmem, gdzie zamiast oplatkiem -dzielono sie solidnie kiliszkiem gorzaly - zakaszajac smakowitym pasztetem KOD; o jego slynnej salatce dla poslanki Pawlowicz, ktora musial potem poprzez lokalny ostracyzm, sam ze wstydem przelkac ; jego slynny czerwony autobus na spedy KOD, zebranie o zarcie dla meneli biwakujacych pod Sejmem, ... itd.... Niestety lokalna spolecznosc wie, ze z tymi blazenstwami lokalnego kodziarza - utozsamiala i utozsamia sie obecna wladza samorzadowa reprezentujaca PO-PSL . Przypomnijmy to sobie przy wyborach samorzadowych !!! --- PS. Dobrze, ze kodziarze i tzw. "obywatele rp" nie sa beneficjentami 500+, tylko tymi co nie chca i nie potrafia normalnie pracowac, wiec ciagna socjal na dopalacze i wode ognista, a potem otepieni uzywkami , lezac na chodniku , kopia barierki przed Sejmem !!!!!!!!!!
Szczyty
Dodane przez wiesiek, w dniu 30.08.2017 r., godz. 20.54
po przetargu za inwestycje odpowiedzialny jest inspektor nadzoru, za to otrzymuje wynagrodzenie, a sprzątaczka zna się na myciu okien i szorowaniu posadzek lub chodników wykonanych przez tą firmę. Nie jestem złośliwy, ale mogę więcej powiedzieć.
Dodane przez hajke, w dniu 30.08.2017 r., godz. 22.07
Ktoś przypomni dlaczego Sosnowska musiała w aurze skandalu oddać mandat radnej swego czasu? Warto przypomnieć wszystkim zachwyconym kompetencjami Sosnowskiej, te jej szczególne osiągnięcia, przed wyborami. Nie bacząc na przedawnienia i zapomnienia. Dla dobra wszystkich.
Dodane przez Bambuko, w dniu 30.08.2017 r., godz. 22.34
Mieszkańcy dawnej Łącznej II, a dzisiaj Bochaterów AK zrobienie zostali przez różowego balonika w bambuko. Dziwne, że komisja (???) nie zwróciła na bambuko balonika uwagi. Po co więc ta komedja była? Jak widać nie będzie na ulicy chodników, tylko ciąg jezdni i podjazdy. Skandal. A co z bezpieczeństwem np. dzieci? Osiedle się rozrasta z każdej strony, ruch będzie całkiem spory, a tu masz. Może balonik oszczędza kostkę na kolejną Stolarską dla Borka? Bambuko! A ta komisja to jedna wielka kompromitacja. Radną z tej ulicy jest mieszkanka niedalekiego zakręzia dziewczyna boksera Danuta Kukwa. Podziękujcie jej za ryzyk fizyk z ulicą bez chodników.
Czasami w Wyszkowie.
Dodane przez Krzysztof, w dniu 31.08.2017 r., godz. 08.27
Chciałbym przypomnieć poczynania inwestycyjne w czasie początków Naszego Samorządu. Zwłaszcza dwie pierwsze kadencje. Wówczas w przeciągu krótkiego czasu powstało wiele inwestycji o poważnych kosztach i poważnym znaczeniu. Przypomnę kilka z nich: hala sportowa, pływalnia, szkoła w Rybnie, szkoła w Leszczydole Nowinach, setki nowych ulic chociażby całe Osiedle Matejki. O chodnikach,przejściach dla pieszych nawet nie wspominano bo to drobnostka. Na dodatek pieniądze na inwestycje nie pochodziły z wywłaszczania za grosze mieszkańców z ich nieruchomości i sprzedaży tychże na przetargach (czytaj oszukiwania mieszkańców). Nie z kombinacji jakie w Urzędzie Miejskim prowadzi pani Kozon a z normalnych dotacji, oszczędności i środków pozyskanych z zewnątrz.. Co dzieje się teraz. Żadnych poważnych inwestycji, łatanie bieżących potrzeb i to tych z którymi zwłóczyć już nie sposób. Patrzyłem na wspomnianą na tym forum ulicę Bohaterów AK. Rzeczywiście to parodia inwestycji. Zamiast ulicy 6-metrowy ciąg pieszo-jezdny a po bokach tyleż samo zieleni co zajmuje ciąg pieszo-jezdny. Po co wykupiono tyle terenu skoro ma być to tylko nieco szersza ścieżka rowerowa. Taką inwestycje będzie się w przyszłości pokazywać jako przykład bezmyślności urzędników samorządowych. Jeśli ktoś ma trochę czasu niech przejedzie się rowerkiem po osiedli Zakręzie w pobliżu zamieszkania pani radnej Kukwy a zobaczy drogę zbudowaną bez potrzebnej infrastruktury drogowej tylko pod posesją pani Kukwy. Nie mam czasu na dalsze wyliczanie bezmyślnych poczynań naszych radnych z burmistrzem na czele. Kto ma oczy ten widzi, kto ma rozum niech ten myśli. Zbliża się czas wyborów i to chyba najlepszy czas na rozliczenie tych starców z Rady Miejskiej dla których najważniejsza jest dieta radnego i nieroba burmistrza. Dla mnie ci ludzie sprawujący obecnie władzę patrząc na ich czyny nie zasługują nawet na odrobinę szacunku. Wizytacja na prowadzonych "inwestycjach" tylko to potwierdza.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl