Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiDramat czy groteska?

(Zam: 10.08.2017 r., godz. 14.25)

Wyszkowska Rada Miejska od jakiegoś czasu zmaga się z „dramatycznym” tematem zmiany nazw ulic. W związku z ustawą nakazującą odejście w nazwach ulic od symboli komunistycznych, w naszym mieście powinny zostać zmienione trzy nazwy – I Armii Wojska Polskiego, Gwardii Ludowej i Hanki Sawickiej.

Zdaje się, że zmiana w przypadku dwóch pierwszych ulic nie wzbudza kontrowersji, choć niewykluczone, że jacyś ludzie sowieccy, ostatnio w naszej ojczyźnie bardzo aktywni, ośmieleni bardzo widoczną słabością rady i wsparciem burmistrza dla aktywności podgrzewających antypisowską histerię, być może i te zmiany zaczną podważać. W tym momencie problem jest ze zmianą ulicy Hanki Sawickiej. Kim była Hanka Sawicka i dlaczego polskie ulice nie powinny nosić jej imienia? Jej właściwe nazwisko to Hanna Szapiro, była komunistką żydowskiego pochodzenia. Przed II wojną światową należała do różnych komunizujących lub komunistycznych, antypolskich organizacji. W czasie wojny również, m.in. współtworzyła redakcję komunistycznego „Biuletynu Radiowego”, drukującego np. komunikaty stalinowskiej propagandy, pochodzące z nasłuchu radia moskiewskiego. Zginęła w zasadzce zorganizowanej przez gestapo razem z dwoma towarzyszami w marcu 1943 roku. Po wojnie w czasach komunistycznych zaczęto intensywnie tworzyć jej legendę, nadając m.in. nazwy ulic jej imieniem, a właściwie pseudonimem w bardzo wielu miastach Polski, w tym w Wyszkowie. Odpowiedź na pytanie, dlaczego polskie ulice nie powinny nosić jej imienia jest bardzo prosta. Komunizm to najbardziej zbrodniczy system, jaki zna świat. W Polsce doprowadził do wymordowania dziesiątek tysięcy polskich żołnierzy, patriotów, do masowego terroru, wieloletnich więzień, wypędzania i łamania ludzi i wielu, wielu innych tragedii. Ci, którzy go tworzyli nie są godni tego, żeby ich imię nosiły polskie ulice. To wszystko, nie potrzeba żadnego innego uzasadnienia.
Sam wyszkowski, w sumie dość żenujący „problem” opisywałem już w felietonie „Salomonowe rozwiązanie”, więc powiem tylko w skrócie, że pewna grupa mieszkańców tej niewielkiej uliczki próbuje zmianę zablokować. Doprowadziło to do wielkiego zamieszania zarówno na komisji, jak i na sesji Rady Miejskiej. Zasadniczą przyczyną tego zamieszania jest stanowisko przewodniczącej rady pani Elżbiety Piórkowskiej, która najwyraźniej wspiera mieszkankę tej ulicy, jak podały media, pani Szymańskiej, która próbuje tę oczywistą, potrzebną zmianę zablokować, stosując najróżniejsze fortele. Na sesji rady padły publicznie skandaliczne, haniebne słowa zarówno ze strony pani przewodniczącej rady, jak i jednej z mieszkanek Wyszkowa dotyczące tej sytuacji, a także osoby marszałka Piłsudskiego. To wstyd dla naszego miasta. Decyzja została przesunięta na sierpniową sesję Rady Miejskiej i temat będzie ponownie na wokandzie w najbliższym czasie. Czy ponownie usłyszymy, że Hanka Sawicka to „wspaniała dziewczyna”, a Józef Piłsudski jest nieodpowiednią osobą, żeby jego imieniem nazwać ulicę? Po cichu liczę na to, że radni miejscy jednak przemyślą sprawę i nie będą chcieli przeciągać tej żenującej sytuacji. Zmiana bowiem nastąpi, ale albo zrobimy to sami, albo zostanie to dokonane w ramach nadzoru wojewody. Pozostawienie bowiem starej nazwy ulicy i udawanie, że będzie chodzić o inną Hankę Sawicką to po prostu groteska.
Marek Głowacki

Komentarze

Misiewicz/Głowacki Piotr
Dodane przez Anonim, w dniu 10.08.2017 r., godz. 17.22
Panie Głowacki, przestań Pan pisać swoje śmieszne felietoniki, z zamian na stołek dla syna Piotra Misiewicza/Głowackiego. Żenada, jak Panu nie wstyd ???
Ulice i pomniki
Dodane przez Morty, w dniu 10.08.2017 r., godz. 18.39
Panie Marku. Pełna zgoda co do nazw ulic. Nie powinny upamiętniać bohaterów zbrodniczego systemu. Chciałbym poruszyć też wątek pomników. Wiele z nich jest po prostu szpetnych, natomiast nie wyburzalbym wszystkich. Jako że nie możemy zapomnieć o komunizmie i jego ofiarach, to każdy taki pomnik opatrzyłbym tablicą że stosownym wyjaśnieniem w kilku językach.
Dodane przez Aleksander, w dniu 10.08.2017 r., godz. 21.04
Zdecydowany opór nazywasz Głowacki "histerią" opozycji......Nie życzymy sobie żadnych zmian robionych na siłę i w pośpiechu przez fanatyków z Pisu a Wyszków nie musi się zmieniać według twojego widzimisię i dziewiętnastowiecznych poglądów określanych w pociągach pancernych lub w twoich wsiowych felietonach pisanych ku uciesze najgłupszych piśoróf
Dodane przez gs, w dniu 11.08.2017 r., godz. 10.00
Panie Marku, w kierunku sowieckim (wschodnim) to podążamy teraz, pod kierunkiem Kaczyńskiego i jego żołnierzy. Pisze Pan, że komunizm to system zbrodniczy, ale ulica nie ma nazwy systemu, tylko osoby. Czy ona kogoś mordowała? Jakie znaczenie ma to, jakiego była pochodzenia? Czy przeszkadza to Panu?
Ale, ale, aleksander!
Dodane przez synanoga, w dniu 11.08.2017 r., godz. 12.36
prosTYtucJA, prosTYtucJA, prosTYtucJA !!! Wam rózowe kajdanki na łapki załóżyć, nie łańcuchy, wy oPOrniki zdecowane kury szczać prowadzać!
Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2017 r., godz. 17.39
Panie Głowacki, który to, PAD czy poseł bez trybu należą do organizacji antypolskiej, bo już nie mówią jednym głosem, więc jeden z nich to zdrajca, wg pana dekalogu?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.08.2017 r., godz. 19.50
Panie gs, pan rozbawił.. Kto w te bajeczki uwierzy, że zwalczanie komunizmu to komunizm i że Kaczyński prowadzi nas na wschód? Chyba jedynie seledynowa kamizeleczka. Jarosław Kaczyński to prawdziwy mąż stanu i oczywiście antykomunista. Na wschód prowadził nas natomiast Donald Tusk, który publicznie obściskiwał się z Putinem i jego szef kancelarii Tomasz Arabski, który po knajpach moskiewskich z KGBistami uzgadniał szczegóły zdrady. Komorowski jeszcze wiosną 2015 miał na stronach kancelarii prezydenta strategię wojskową w której nie było .... zagrożenia ze strony Rosji, taki to był strateg niesamowity, chociaż dzieci w przedszkolu kapowały, że zagrożenie jest. Również Adam Michnik z Andrzejem Wajdą niedawno, w 2010 roku ogłaszali miłość do Putina i Rosji. A jak wynika z taśm Radosław Sikorski chciał ruskim w 2014 sprzedawać Możejki. Na wschód prowadził nas POwski szef kontrwywiadu woskowego generał Pytel, ściągając do nas chłopców z GRU, żeby sobie wszystko pooglądali i Waldemar Pawlak gdy podpisywał kontrakt na najdroższy gaz w Europie od kogo ..... no, oczywiście z Rosji. To wszystko dzisiejsza totalna opozycja, niesamowicie walcząca o demokrację.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.08.2017 r., godz. 20.03
Jak inaczej, jak nie histerią można nazwać słowa Frasyniuka, który twierdzi, że mamy stan wojenny ? Swoją drogą liderów macie świetnych - jak nie Rubikoń Petru, to znów Kijowski, który ponoć odszedł z KOD tylko dlatego, że zamierza zjednoczyć całą opozycję. Ho, hoooo ten to dopiero zdziała !!!! Albo Schetyna - "lwowski zulik". Że żulik, to się zgodzę, ale dlaczego lwowski ?
ale,ale głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 11.08.2017 r., godz. 21.57
Ale,,ale,,..Jak tam te "Mistrale",sprzedane do Egiptu za dolara....Ale,,ale,,..Kiedy dostawa helikopterów ?? Polsko-Ukraińskich ?? ..W marcu miał być jeden potem następne.Umowy podPISane,,anulowane,,zwariowane,medale z misiewiczem..Pociągi pancerne,rakiety z ulotkami,konfetti dla ministrów,rowery pancerne..Miało być "tanie państwo" prawa a zrobiliście sługusy piśorskie państwo Yadosława Mściwego........Zmieniliście samowolnie i bezprawnie ustrój państwa.Wprowadzacie dyktaturę,mono-władzę nie liczącą się z nikimmmm !!! Oczywistością jest fakt zwycięstwa w wyborach poprzez KŁAMSTWO.Przed wyborami schowano maciarewicza a Gowina przedstawiano jako szefa MON........NIGDY,PRZENIGDY BYŚCIE NIE WYGRALI GDYBYŚCIE NIE SKŁAMALI.. Demolujecie Armię.Demolujecie Szkolnictwo.Demolujecie Sądownictwo.Demolujecie Środowisko.Miesięcznice to nie modlitwa i czczenie a jątrzenie. Wystąpienie kaczyńskiego w sejmie udowadnia,że jest to człowiek chory psychicznie.Zniszczyliście autorytet Polski w świecie i doprowadzicie "na bank"do wyrzucenia Polski z Unii Europejskiej.Będzie opór a "oporników" Wam Głowacki przybywa z dnia na dzień.Nie każdy da się sprostytułować za pińcet czy wizję groszowej,przyspieszonej emeryturki
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2017 r., godz. 22.05
Oj,Głowacki,Głowacki.Wy już tyle głupoty i bezprawia narobiliście,że zostawcie do wyborów suwerenowi decyzje co do ulic w mieście.No,cholera jednak nie mamy do was zaufania w żadnej sprawie.Zbyt wszystko na siłę robicie a cały naród na was nie głosował !!!!!!!!!!!!!!!!
do Głowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2017 r., godz. 22.18
Pis pisze przepisy o zgromadzeniach "pod siebie" i "miesięcznice" Policja pałuje demonstrantów to znaczy Frasyniuk ma rację.Histerię to ty zaczynasz facet robić.Co,doskwierają coraz bardziej i boli ?? Będzie bolało coraz bardziej.My naród wywalimy Was na śmietnik historii za to co wyczyniacie
Dodane przez nowy, w dniu 12.08.2017 r., godz. 08.32
WYSZKOWIACY WSZYSCY KOCHAJA PIS. TO JEDYNA PARTIA POLSKA. RESZTA TO PARTIE NIEMIECKIE I RUSKIE Z KLAMEREM NA CZELE NIGDY PIS NIE ODDA WŁADZY BO MY LUDZIE PRACY NA TO NIE POZWOLIMY. PO NASTĘPNYCH WYBORACH NA SCENIE W SEJMIE ZOSTANĄ TYLKO PIS. KUKIZ15. MIEJSZOŚCI NARODOWE RESZTA PARTI NA MARGINES SPOŁECZNY. PIS. JEST WIELKI. KOCHAMY GO ZA TO CO ON ROBI DLA NAS LUDZI PRACY. WYSZKÓW KOCHA PIS.
Dodane przez ola, w dniu 12.08.2017 r., godz. 08.39
Dramatem jest to, że polski rząd podejmuje decyzje o produkcji konserw mięsnych wieprzowych, z terenów skażonych wirusem - tych konserw nie polecam, jajek holenderskich także - natomiast groteską jest kolebanie się posła bez żadnego trybu po stolicy za tak kolosalne pieniądze podatników - a reszta rzeczywistości urządzanej skwapliwie przez "dobrą zmianę" to tragedia! Brawa dla kontrmanifestacji!!! nie takich "dyktatorków" świat obalił, a jaki jest to "odważny" facet, widać każdej "miesiączki" - wstyd mi za wszystkich, którzy mają takich "bohaterów"
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 12.08.2017 r., godz. 09.12
Rząd Donalda Tuska zachowywał się bardzo racjonalnie w kontaktach z Rosją.Starał się jak najdłużej utrzymywać dobre relacje między państwami.Być może ze względu na bardzo duże uzależnienie od surowców energetycznych..Czy chciałbyś Głowacki zostać na zimę z rurą bez gazu ???? To Putin uściskał po katastrofie Smoleńskiej Tuska w geście współczucia i nie na miejscu jest określenie "obściskiwał się z Putinem" Tusk uzgodnił również przelot nad terytorium Rosji Wojsk Polskich wracających z Afganistanu za co jest obecnie ciągany.Popierasz chłopie najgorszy rząd jaki kiedykolwiek przydażył się Polsce.Rozdrapujesz rany,które już dawno zostały zaleczone.Szukacie wrogów żeby się mścić i machać szabelką.Komu to potrzebne ???????????
ola jak zwykle sieje propagande
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2017 r., godz. 13.10
Co,pamiec zawodzi,kiedy bylismy karmieni wyrobami miesnymi z dodatkiem soli przemyslowej,ktora uzywa sie do posypywania zamarznietych i zasniezonych ulic. Sol przemyslowa,w skladzie posiada substancje trujace i przede wszystkim rakotworcze. Dziwne,ze twoi ulubiency rzadzacy wtedy,nie reagowali na to i jak dotychczas nikt nie zostal POciagniety do odpxwiedzialnosci za zlecenie tego skandali. Na nic twoja propaganda,wiemy kim jestes i dlaczego tracisz godnosc. A moze POchwalisz sie zaradnoscia PO i PSL jacy z nich zuchy i napiszesz cos, chociazby o 1/100 skandali w ich wykonaniu. Oczekujemy.
Dodane przez nowy, w dniu 12.08.2017 r., godz. 13.11
TUSK TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO JAK NAJSZYBCIEJ POD TRYBUNAŁ STANU ZA JEGO WSZYSTKIE KONSZACHTY I OSZUKANSTWO NARODU POLSKIEGO ZA JEGO KADENCJI ILU LUDZI CIERPIAŁO ZAKAZ DLA NIEGO WJAZDU DO POLSKI WYSŁAĆ TUSKA DO PUTINA NA SYBERIE ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO...
Dodane przez Waldemar, w dniu 12.08.2017 r., godz. 13.22
To wstyd dla Polaków, że oddaliśmy władzę w ręce cwaniaków, kłamców, manipulantów, ludzi zarozumiałych, aroganckich, bez szacunku dla kogokolwiek. Liczą się dla nich tylko pieniądze, koryta dla rodziny, możliwość zniszczenia bliźniego i posiadanie władzy. Niszczą nam kraj, demokrację. Wszystkich, którzy stają w obronie wolności, prawa, nazywają zdrajcami i bolszewikami. Za nic mają głos wyborców. Robią, co chcą. Dzielą się posadami, My potrzebni im jesteśmy do płacenia podatków. Ciągle się nagradzają, przyznają jakieś podwyżki, premie, a zwykłym Polakom żyje się coraz gorzej. Ja dostałem 2 zł podwyżki emerytury, a moja córka od września traci pracę, bo uczyła w gimnazjum. Kłamczucha minister mówiła, że żaden nauczyciel nie straci pracy. I tak łżą ze wszystkim. Dla Polaków to oni są właśnie zdrajcami, złodziejami i niszczycielami. Mam nadzieję, że wszyscy począwszy od takich głowackich a skończywszy na prezesie bez trybu odpowiedzą za swoje antypolskie działania i zostaną sprawiedliwie osądzeni. Nie można bezkarnie niszczyć kraju i pracy wielu pokoleń.
Dodane przez putin, w dniu 12.08.2017 r., godz. 14.15
kochamy PIS. zato co on robi dla naszego narodu cały wyszków kocha PIS. RZĄDZIĆ NAM BĘDZIE JESZCZE DŁUGO ....
" wiedza chroni, niewiedza zagraza czyli brak swiadomosci..." - krotki post na wpis gs /11.08.2017, godz. 10.00
Dodane przez Josek, w dniu 12.08.2017 r., godz. 18.42
Chec zrozumienia ustawy dekomunizacyjnej, ktora nalezaloby i mozna zrozumiec wymaga wiedzy historycznej i umiejetnosci oceny . Nie oczekuje jednak, ze przecietny czlowiek bedzie sie zajmowal badaniami zrodlowymi, czy chocby lektura fachowa opracowan na wspomiany wyzej temat; szczegolnie, ze w zastraszajacym tempie zanika zdolnosc czytania, ze zrozumieniem, co widac takze na tym forum, chocby na przykladzie gs . Zarzuca autorowi felietonu, ktory w krotkiej biografii wspomnial tylko /zgodnie z prawda/ pochodzenie patronki ulicy, ze jakoby to felietoniscie bardzo przeszkadza ? Wyglada na to , ze nawet w felietonie prawde historyczna w niektorych wypadkach lepiej przemilczec, zaby nie narazic sie na krytyke oszolomow "poprawnych politycznie". Poza waska grupa ludzi, ogol spoleczenstwa posiada mala wiedze historyczna i panuje w tej materii powszechna niewiedza. Dotyka to takze postkomuniste-lewaka piszacego pod nickiem gs, ktory polemizuje z felietonista , ze przeciez pomimo zbrodniczego charakteru systemu komunistycznego " ulica nie ma nazwy systemu, tylko osoby " /gs - dodam od siebie , ktora gdyby przezyla wojne prawdobodobnie miala by krew na rekach , jak "Krwawa Luna ", czy prokurator Wolinska. Osoba ( Hanna Szapiro vel Sawicka) , ktora z entuzjazmem przyjela wiadomosc, ze wojska sowieckie 17 wrzesnia , jako sojusznik Niemiec zaatakowaly Polske. Byla za rozbiorem II Rzeczypospolitej i wlaczeniem w sklad ZSRR Kresow Wschodnich nie tylko z Wilnem i Lwowem, ale Bialymstokiem, Lomza i Augustowem. W czasie okupacji koncentrowala sie na sianiu propagandy komunistycznej wedlug, ktorej przyszla Polska ( jezeli taka powstanie) powinna byc komunistyczna, a najlepiej 17 republika Zwiazku Radzieckiego. I taka osoba wedlug gs powinna byc dalej patronka ulicy ????? Jawna glupota.... PS. Nie jest glupota czegos nie wiedziec, nie jest glupota czegos nie zrozumiec - ale glupota jest upierac sie klamstwie historycznym, lekcewazac innych zdanie !!!
O Oli / godz. 08.39 , tej od konserw wieprzowych !
Dodane przez Josek, w dniu 12.08.2017 r., godz. 19.44
Warto przypomniec wpis Oli z dnia 09.08.2015 r z godz. 21.40 ("Andrzej Duda - to sie uda. " ) skierowany do M.E. - cytuje: "... Jednak takim zachowaniem podsuwasz pan tylko pozywke swoim adwersarzom, sam kreujac sie na ksenofoba i niepopularnego, szczegolnie w reprezentowanej przez siebie Platformie Obywatelskiej, antysemite. PS. PO jest przeciez partia najliczniej reprezentowana przez potomkow dawidowego domu. Sama sie z takiego wywodze." -------- Nic ujac i nic dodac w tym temacie. Okres rzadow PO to pasmo realizaji celow politycznych i gospodarczych niekorzystnych dla Polski i Polakow. To pasmo kilkudziesieciu "afer " i przyklad calkowitej nihilacji jakichkolwiek zasad polizycznych i moralnych. Zaczynajac od Smolenska, poprzez likwidacje polskich zakladow i stoczni; afere "tasmowa", Amber Gold, ...itd. Naigrywanie sie z ludnosci polskiej - wyrzucanie do kosza list z podpisamisetek tysiecy ludzi; wprowadzenie zamordyzmu policyjnego, zawlaszczenie mediow i kluczowych stanowisk oraz urzedow, spolek panstwowych i sadow, ... itd. PS. Mysle , ze przypomnienie wpisu Oli rzuci troche swiatla na kulisy zdegenerowanych i zdemoralizowanych do granic mozliwosci rzadow Platformy Obywatelskiej , reprezentowanej wedlug wpisu oli w wiekszosci przez ludzi wywodzacych sie z d.....go domu !!!
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2017 r., godz. 20.45
BRAWO WALDEMAR !!!
Dodane przez Aleksander, w dniu 12.08.2017 r., godz. 20.57
Sory "putin" ale zakochanie w partii pis to ma kaczor.Dzieci to z tego nima i facio całe życie jedzie na ręcznym a "nowy" to ha,ha,ha josek z nowym pseudo.Jesteście tak prymitywni i dennie głupi że wstyd szkole podstawowej że dała Wam świadectwa przejścia do następnej klasy i może ?? Jej ukończenia.PIS TO NIE JEST PARTIA DO RZĄDZENIA.TO JEST APARAT DESTRUKCJI
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2017 r., godz. 21.38
POLSKA ZA PO-PSL ROZWINĘŁA SIĘ I SZŁA DO PRZODU.TROCHĘ ZNUŻONY SUWEREN PO-MYŚLAŁ,ŻE MOŻE KTOŚ INNY PORZĄDZI I DAŁ SZANSĘ PISOWI.... CHOLERA,JAKIE JA MAM WYRZUTY SUMIENIA
Dodane przez Aleksander, w dniu 12.08.2017 r., godz. 21.51
Głowacki otwórz oczy "szeroko zamknięte".Twojego pryncypała na miesiączkach chronią w środku Warszawy snaj-pe-rzy i tysiące policjantów.Tego jeszcze nie było.No może Kadafi miał porównywalną ochronę...O zgrozo !! O czym to świadczy ?? Całkowitwe wyalienowanie ze społeczeństwa jadosława mściwego i totalna obawa o własne życie faceta najbardziej znienawidzonego w Polsce i Europie.
Dodane przez putin, w dniu 12.08.2017 r., godz. 22.05
aleksander niedługo przyjdziemy do ciebie do domu wtedy będzie się działo
Dodane przez lenin, w dniu 12.08.2017 r., godz. 22.12
wyszkowianie kochają PIS. TO JEST JEDYNA PARTIA POLSKA..NIEDŁUGO KACZYŃSKI BĘDZIE PROWADZAŁ OPOZYCJE NA SMYCZY. JAREK JESTEŚ WIELKI JESTEŚ NAJLEPSZYM POLITYKIEM NA ŚWIECIE. KOCHAMY CIEBIE CAŁY WYSZKÓW STOI ZA TOBĄ PROWADZ NASZĄ OJCZYZNĘ JAN PAWEŁ 2 JESTEŚ NASZĄ OSTOJĄ NARODU POLSKIEGO KOCHAMY CIEBIE...
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2017 r., godz. 22.37
Czy ktoś może policzył ile drzew wyciął Pis i czy Szyszko zdaje sobie sprawę,że każda szyszka kiedyś spadnie a wycinkę dokładnie policzymy po wyborach.Będzie Szyszko sprzątał Lasy Państwowe lub emeryturka
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2017 r., godz. 23.07
Afera Amber-Gold nie jest aferą PO lecz za czasów PO ale przepisywacz textów z gazety polskiej tego nigdy nie zrozumie.Gdzie te pisoskie referenda ?? Ni cholery się o nic suwerena nie pytacie.Misiewicz na misiewiczu i pycha krocząca przed upadkiem
Dodane przez Ola, w dniu 13.08.2017 r., godz. 07.55
PiS jaki jest, każdy widzi, poseł bez żadnego trybu bohaterem narodowym już nie zostanie, a PAD jest niemile widziany na Maratonie i nawet tuba tvpis tego nie zmieni - historia się pisze
Dodane przez biskup, w dniu 13.08.2017 r., godz. 09.03
JAN PAWEŁ 2.iKACZYŃSCY OBAJ TO NAJWIEKSI POLACY NASZYCH CZASÓW. KOCHAMY ICH ZA TO...
do bis-kupa
Dodane przez Anonim, w dniu 13.08.2017 r., godz. 10.50
Nie pisze się piso-katolu Jan Paweł "2"!!! Tak to możesz numer buta napisać......J.P.II plus dwóch kaczyńaków to ile masz paluszków ?? Dalej ci wychodzi "obaj"
Dodane przez ST,TYM, w dniu 13.08.2017 r., godz. 11.18
ZA KOMUNY POLSKA MIAŁA KOŚCIÓŁ KATOLICKI.ZA PIS-U KOŚCIÓŁ KATOLICKI MA POLSKĘ
do biskup
Dodane przez Anonim, w dniu 13.08.2017 r., godz. 14.00
LECH KACZYŃSKI NICZEGO ZŁEGO ANI DOBREGO NIE ZROBIŁ A JADOSAŁAW ROBI SAMO ZŁO.NIE PORÓWNÓJ ZŁOCZYŃCY KACZYŃSKIEGO DO JANA PAWŁA ŚWIĘTEGO
Dodane przez Josek, w dniu 13.08.2017 r., godz. 19.15
Szanowny seledynie od salatek piszacy pod roznymi nickami - suma twoich negatywnych i wulgarnych komentarzy jest tak wielka, ze az dziw bierze, ze nie porzuciles tej nedznej pisaniny, chociazby na liczenie drzew lub wron w Wyszkowie. Co merytorycznego i wartosciowego w tresci wnosisz swoimi wypocinami na tym forum ? Uczepiles sie PIS-u i dr Kaczynskiego, jak rzep psiego ogona. Dr Jaroslaw Kaczynski jest najbardziej rozpoznawalnym z politykow polskich. To wielki patriota, czlowiek uczciwy, niezalezny i wielki autorytet dla opozycji. W pelni zasluguje na miano meza stanu. To polityk wielkiej klasy, wielkiej kultury , olbrzymiej znajomosci spraw Polski i duzej wrazliwosci na potrzeby innych ludzi . PS. Dr Kaczynski jest mezem stanu, a ty nawet mezem swojej zony nie mozesz byc !!!
Dodane przez Marek Glowacki, w dniu 13.08.2017 r., godz. 23.05
Kilka osób próbujących zablokować zmianę nazwy ulicy robi zamieszanie i nic z tego nie wynika. Nazwa ulicy została zmieniona ostatecznie. Znika komunistka Hanka Sawicka - będzie ulica Piłsudskiego. Sowieci natomiast w swojej bezsilnej frustracji wylewaja swoje żale w internecie. No cóż, świat się zmienia, kiedyś decydowali o życiu i śmierci dziś nareszcie tracą wpływy.
Dodane przez ola, w dniu 14.08.2017 r., godz. 08.02
W czasie gdy zwykli ludzie, jak głosi PiS, suweren, kilka ostatnich dni, po raz kolejny tego lata dzielnie walczyło i walczy ze skutkami nawałnic i burz, są niestety i ofiary śmiertelne - papierowe wojsko, z formacją WOT na czele, na rozkaz najlepszego ministra MON ćwiczy przemarsz i krok defiladowy, głównie w nocy, zaburzając ciszę nocną mieszkańcom - jak widać, "dobra zmiana" na głowie stoi i wszystko jest nie tak - w każdym razie E. Macron omija Polskę wielkim łukiem podczas swojej wizyty po Europie i rozmowy o zatrudnieniu rodaków nad Sekwaną nie będzie! Za chwilę to samo zrobią Niemcy a nam pozostanie już ponad milionowa rzesza pracowników ze wschodu, i pomału poseł bez żadnego trybu się uspokoi: Polska wróci na wschód, bo na zachód to ten pan się i tak nie wybiera - P.S. Josek, zamiast wypisywać bzdurne niby cytaty, poszukaj moich wpisów, że przewidywałam, iż to zachód (!) nie zechce naszych rodaków do pracy, i tak się to już dzieje
Dodane przez Anonim, w dniu 14.08.2017 r., godz. 11.06
Ha,ha,ha,,Yadosław kaczyński to totalne mstliwe zero.Celem jego życia jest zemsta.Jemu nie chodzi o Polskę.Przekupił maluczkich i pozatykał wam gęby na krytykę i robi co chce.Na jesieni szykuje działania zaczepne o media,które chce zagarnąć.Otwórzcie oczy ślepaki pissoskie bo wojna domowa blisko.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.08.2017 r., godz. 12.33
Czy Marek G. swoje pożal się Boże wpisy zamieszcza po trzeźwemu? Wątpliwe.
ola konserwa miesna
Dodane przez Anonim, w dniu 14.08.2017 r., godz. 13.23
W swojej bezradnosci sianiu propagandy,piszesz aby pisac i bez sensu. Zamartwiasz sie,ze wojsko cwiczy,a niby co ma robic,z rana krowy doic. . Bezczelnoscia jest w propagande mieszac tragedie jaka wyrzadzila nawalnica,gdzie cala Polska jest tym zasmucona. Trzeba byc wyzutym z przyzwoitosci,bez odrobiny empati,aby za falszywe srebrniki laczyc swoja POdlosc z tragedia. Druga sprawa,tesknisz do Macrona,zle ci zyc w tutaj,a to dlatego,ze skonczyla sie zlodziejska dzialalnosc,zawsze mozesz wyjechac do Francji i byc tam ubogacona przez ,,najezdzcow" Moglabys pisac rePOrtaze o tym co lubia,ich dobroci,POprawnosci i milosci do zabijania niewinnych ludzi. Zblaznilas sie tez tym,ze niby troszczysz sie o to, ze nasi rodacy beda musieli wracac do kraju gdyz nie bedzie pracy u zabojadow czy niemcow . A dzieki komu tysiece mlodych,wyksztalconych ludzi,musialo zostawic rodzinny dom,swoich najblizszych,wyjechac za granice do pracy. To wlasnie rzady PO i PSL,sprawilo te tulaczke za chlebem. Bardzo dobrze,ze wreszcie powroca do kraju, bo tutaj jest ich miejsce,tutaj jest ich kochana Ojczyzna. Obecny Rzad robi wszystko,aby zadbac o spoleczenstwo,napewno ma wiele przeszkod i trudnosci, PO objeciu tak zniszczonego,rozkradzionego z tysiecami afer kraju. Rada dla ciebie. Na twoim miejscu,martwilbym sie o siebie i to POwaznie,olu konserwo miesna. P
Super Josek godz.19.15
Dodane przez Tedy, w dniu 14.08.2017 r., godz. 13.36
Coz za wspanialy komentarz,dotyczacy seledynowego od salatek a ja dodam od siebie Pokonanego przez sznapsiki. Wspaniala koncowka,ktora przytocze ,,Dr. Kaczynski jest mezem stanu,a ty nawet mezem swojej zony nie mozesz byc!!! " Slowa uznania za trafnosc komentarza i inteligentna riposte.
Macron omija Polskę? :)))
Dodane przez Jątek, w dniu 14.08.2017 r., godz. 15.15
Niech omija, śmigłowców Caracali - przestarzałych trupów, których nawet armia francuska nie chce - nie weźmiemy! Brawo PiS!
Dodane przez Aleksander, w dniu 14.08.2017 r., godz. 21.16
Wszyscy rozsądni omijają Polskę..Kto tu przyjeźdza popiera unicestwianie demokracji.Przyjazd Trumpa do Polski źle oceni historia....Europa myśląca (bez Węgier) nie może się nadziwić,jak polacy mogli wybrać taką partię do rządzenia....Opinia o Polsce,spojrzenie na Polskę świata jest nieprawdopodobnie niekorzystne,fatalne...........Co Wy ludzie z pisu robicie z tym państwem ???!!!!Kwiatki zwiędły gówno smród roznosi.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.08.2017 r., godz. 21.41
Chyba dr..akula kaczyński.Nieudacznik,mąciciel,chory nienawistny i znienawidzony histeryk,wredny fermenciarz,oszust smoleński.Ani to mąż stanu ani mąż swojej żony.Ten człowiek stanie przed Trybunałem Stanu po wyborach,które pis przegra.
Do Aleksander z Pultuskiej
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2017 r., godz. 02.14
,,wszyscy rozsadni omijaja Polske..." Tak napisales o 21.16. A zatem jaki twoj rozum i rozsadek,ze tkwisz w tym niedobrym kraju i diabli cie stad nie POniosa. Msciwy,ubogacony przypadloscia zdrowotna,coraz bardziej odlatuje,piszac jakby mu rozum zamienili w doswiadczeniach klinicznych. Ze czujesz smrod rozchodzacego g..a to nie dziwi. Zamiast dbac o higiene,wolisz plukac aparat gebowy, a to nie wystarczy, Problem z ktorym borykasz sie jest twoim problemem.
...
Dodane przez iso, w dniu 15.08.2017 r., godz. 07.08
Leczcie się ludzie. Z nienawiści. Chociaż, czy kodomici to jeszcze ludzie?
Dodane przez unia, w dniu 15.08.2017 r., godz. 07.59
Tak sobie wyobraża pani z zachodu że oni sprawdzą tych uchodzców.A jak sprawdzą to sobie zostawią tych co im będą potrzebni.A reszta motłochu do podziału na inne kraje UE.Te biedne co niedawno weszły do UEA niby to dlaczego to taka pani z zachodu ma dzielić i mówić co Polska ma robić.Nami już nie rządzi ten co miał dziadka w WERMACHCIE. A nasza Beata jest ładna i mądra. A broszkę ma zawsze i widzi wszystko i słyszy.Nie ma żadnych udzodzców.To są ludzie których MAFIA transportuje za duże pieniądze.To żemafia Włoska zarabia od wielu lat na biednych ludziach.To nie znaczy że Polacy i Polska będzie islamizowana.Bo są ideolodzy na świecie co mają plany że Europa nie będzie istnieć.Bo obce ludy zawładną rządami i zislamizują Europę.No i dzieje się to na naszych oczach.
Dodane przez Aleksander, w dniu 15.08.2017 r., godz. 09.42
W Świątecznym dniu chciałbym tak na spokojnie.Tym czym dla Kościoła jest Biblia tym dla Państwa jest Konstytucja ...W niej zapisany jest trójpodział władzy..... Władza sądownicza była niezależna...Pis z kaczyńskim opanował,obsadził swoimi ludzmi Trybunał Konstytucyjny.Trybunał z podwładną Przyłębską zaakceptuje każdą ustawę (widzimisię prezesa)....NIE MAMY TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO.....Sądy przestały być niezależne bo ponad nimi stoi wszechwładny prokurator generalny i minister sprawiedliwości razem wzięty Ziobro..Ten osobnik może każdego prezesa sądu odwołać bez podania przyczyn !! JEST TO OCZYWISTA ZALEŻNOŚĆ OD NADMINISTRA I WRĘCZ POHAŃBIENIE I PONIŻENIE SĄDOWNICTWA...ZA ŁAMANIE KONSTYTUCJI CZEKA KARA RÓWNIEŻ OSOBY WSPIERAJĄCE JEJ ŁAMANIE,PANIE GŁOWACKI.
Dodane przez kolega, w dniu 15.08.2017 r., godz. 11.45
KOCHAMY JARKA KACZYNSKIEGO JEST WIELKI...
Anonim 21.41
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2017 r., godz. 12.51
Seledynowy,amatorze salatek i jeszcze czegos,co rozum odbiera,wymienione przez ciebie okreslenia,na bank przepisales z twojej histori choroby,czy karty wypisu ze szpitala. Tak precyzyjnie okresliles siebie,ze nic ujac,a mozna jeszcze dodac. Wypada tylko POdziekowac za ujawnienie twoich przypadlosci.....a,ze sny miewasz o Trybunale Stanu,to tez wpisane w schorzenie.
Dodane przez Dariusz, w dniu 15.08.2017 r., godz. 14.00
Nie dziwią wpisy osób sympatyzujących z opozycją parlamentarną i popierających władzę liberalną w Wyszkowie.Poziom zbliżony do sposobu komunikowania Schetyny, Petru i spółki - chamstwo, cynizm, antypisizm itp. Z tego powodu, że zjednoczona prawica ma stabilne, wysokie poparcie działania przeciwników są coraz bardziej histeryczne,na coraz niższym poziomie ataki, głównie w Kaczyńskiego, o takcie i kulturze nie co nawet wspominać. Nie ma też mowy o dbaniu o dobru wspólnym i wypracowywaniu z opozycją wspólnej racji stanu w kontaktach z zagranicą. W czasie gdy Schetyna i spółka agituje politycznie na plaży nad Bałtykiem czy na owsiakowym Wodstocku , rząd Beaty Szydło stara się skutecznie i szybko pomagać ofiarom kataklizmu. Przyśpiesza pomoc finansowa i pomoc służ w tym wojska. Niestety taka prymitywny hejt zwolenników opozycji będzie trwać i agresywna propaganda będzie trwać, mamy demokrację. Jednak ludzie to widzą i wyciągną wnioski. Odsunięcie od korytka bardzo boli, czytam te wypociny antypisowców i te ich lamenty utwierdzają mnie w przekonaniu, że sprawy idą w dobrym kierunku. Wolno ale nawet z "komunistycznymi" nazwami ulic skutecznie sobie radzimy rękami liberalnych elyt.
Dodane przez Dariusz, w dniu 15.08.2017 r., godz. 14.25
Co do Emmanuela Macrona, prezydenta Francji, to jego wielka gwiazda przywódcy liberalnego świata zaczyna blaknąć. Traci szybko poparcie a zamiast wprowadzać reformy gospodarcze tego chorego państwa przepycha ustawę o ..... przywróceniu zasad moralnych w polityce. Po tylu latach budowy demokracji. Oni chcą nas uczyć demokracji wraz z polską opozycją parlamentarną. Razem z Junckerem, który ma zarzuty w Luksemburgu i Timmermansem, którego partia w Holandii ma niewielkie poparcie. A co ta ustawa chce wprowadzić ? To co przydałoby się za rządów PO-PSL, za Tuska i Kopacz - przewiduje między innymi jasne zasady refundacji kosztów wykonywania mandatu parlamentarzysty czy odebranie biernego prawa wyborczego osobom karanym, likwidacja "rezerwy parlamentarnej" jako dodatkowej kasy dla parlamentarzystów, zakaz zatrudniania rodzin przez polityków różnego szczebla. Zakazane zostało zatrudnianie przez ministrów, posłów, senatorów i członków władz lokalnych - małżonków, konkubin i konkubentów, rodziców i dzieci, pod rygorem kary do trzech lat więzienia i 45 tysięcy euro grzywny. To wszystko, powtórzę, w ramach moralnego uzdrowienia życia politycznego. To dopiero ustawa a kiedy wejdzie to w zwyczaj i rutynę stosowania ?
Aleksander 14 08 godz.21.16
Dodane przez Izka, w dniu 15.08.2017 r., godz. 16.31
Napisales,ze g...o smrod roznosi,teraz juz wiem,skad na Pultuskiej chmary much,one sie nie myla.
Dodane przez liberał, w dniu 15.08.2017 r., godz. 16.56
WYSZKOWIACY KOCHAJĄ TYLKO PIS... TO JEDYNA POLSKA PARTIA...
Dodane przez Aleksander, w dniu 15.08.2017 r., godz. 21.04
Wasz idol Jadosłaff Kaczyński nigdy nie uznał wyboru Komorowskiego na prezydenta RP i NIGDY nie uczestniczył w zwoływanych obradach Biura Bezpieczeństwa Narodowego.Zacietrzewienie,zawziętość,wredność tego człowieka jest nieprawdopodobna !!!!!!!!!!! Czy to jest normalne i godne polityka ??? Dlaczego Jarosłaf Kaczyński jest zerem ?? Dlatego,że jest to tchórz posługujący się marionetkami ochraniany dziesiątkami ochroniarzy.Ten zwykły poseł jest o zgrozo nawet w Polskim sejmie chroniony.Tego świat nie widział...Ja,Aleksander oświadczam po raz kolejny,że nie nazywam się M.Eychler i proszę się od niego prostoto pisoska odpierd.... Każdy inteligentny,których w pisie brak.Rozpozna,że nie on jest autorem tych wpisów a Głowacki posługuje się na tym forum bardzo wieloma nickami...
Dodane przez Aleksander, w dniu 15.08.2017 r., godz. 21.37
Liberał,"kolego"..Weż,przestań PISać te nawiedzone bzdurry !! Wyszków jest miastem z takim samym poparciem pis-u jak inne miasta w Polsce... Macie w porywach szklankę "pełną"w 30% i wreszcie niech to do Ciebie Głowasiu dotrze (w co wątpię) Pis jak będzie na końcu to powie,że nie jest zdublowany lecz prowadzi w wyścigu.Wy jesteście ludzie bez honoru.Dowodem trzymanie maciara,który nieprawdopodobnie szkodzi Polsce pod przywództwem kaczyńskiego.
Seledynowy Aleksander 21.04
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2017 r., godz. 23.29
Stan zdrowia POgarsza sie,leki nie POmagaja,agresja i wulgarnosc nasila sie. Chamstwo u ciebie dominuje,myslenie zaburzone,EEG w zapisie o cechach patologi. Nie widac nadzieji na POprawe,nic juz ci nie POmoze.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2017 r., godz. 23.40
Pozazdrościć prawicy, że ma Głowackiego. Wiele lat już są jego felietony, pisane z sensem i na poziomie, wynikające z przyzwoitości, zaangażowania w historię i prostoliniowości tego człowieka. Gdy on angażował się w działanie to w Wyszkowie motocykliści z MotoCudu sadzili Katyńskie Dęby Pamięci a nie jak teraz przejeżdżają,żeby zjeść grochówkę. Dobra robota panie Głowacki.
Dodane przez Niemiecki "Die Welt" popiera Polskę, w dniu 16.08.2017 r., godz. 00.27
Niemiecki dziennikarz uważa, że zachowanie mieszkańców Europy wschodniej jest uzasadnione. "Czy można biednym społeczeństwom UE jak Węgry oferować podobne standardy socjalne jak Luksemburczykom czy Szwedom? Jak rumuński polityk ma przekonać obywateli, że w jakiejś wiosce mają być rozlokowani Irańczycy, Afgańczycy czy Nigeryjczycy, jeśli mieszkańcy tej wioski w większości wyjeżdżają pracować za granicę, aby uniknąć nędzy?" I imigranci nie zostają tam. Opuszczają biedne kraje unijne, które poza wyżywieniem i zakwaterowaniem nie mogą im zaoferować zasiłku socjalnego. Autor artykułu zastanawia się też nad "demokratycznymi podstawami działań" czołowych brukselskich polityków i podając chwytliwe przykłady – Jean-Claude Juncker ("odwołany premier Luksemburga"), Frans Timermanns ( "jego socjaldemokraci zostali w Holandii sproszkowani") i Donald Tusk ("polski rząd wycofał poparcie dla niego") – stwierdza, że "w porównaniu z tymi oderwanymi od bazy eurokratami rządzące partie Polski i Węgier, które dysponują absolutną większością, są na wskroś demokratyczne, niezależnie od tego, czy nam podoba się ich polityka czy nie podoba". Autor artykułu stawia kolejne pytanie: Czy UE jednak nie stosuje podwójnych standardów? W odpowiedzi Dirk Schuemer przytacza przykład Hiszpanii i Francji, które zabezpieczają swoje granice, nie wpuszczając migrantów do kraju. "Widocznie wolno politykom z Zachodu otwarcie robić to, co jest zabronione pod groźbą kary pariasom z dzikiego Wschodu. I tak w Brukseli właśnie zadomawia się też zły odruch: Na mądrym Zachodzie rozdaje się oceny, a na krnąbrnym Wschodzie nagany. Na Zachodzie żyją cywilizowani, wzorcowi Europejczycy, a na Wschodzie prymitywni biedacy" – czytamy w "Die Welt". W opinii Schuemera, "każdy powierzchowny Europejczyk oceniając to z punktu widzenia historii, zdałby sobie sprawę z tego, jak złe jest takie podejście, jak wreszcie kolonizatorskie. Unia musi uważać, żeby nie zachowywać się podobnie arogancko wobec małych państw członkowskich na Wschodzie, jak ongiś Pakt Warszawski. " Artykuł kończy się zdaniem: "Dopiero za kilka lat okaże się, czy ludzie na Wschodzie wciąż są w ogonie, czy też w niektórych obszarach nas wyprzedzili".
Dodane przez Marek Glowacki, w dniu 16.08.2017 r., godz. 07.04
Spokojnie, krok po kroku należy wyczyścić Polskę z komunistycznej gangreny. Zmiana nazw ulic czy też odebranie SBkom nienaleznych wysokich emerytur to jedynie pierwsze działania. Będą kolejne i frustracje naszych polskich komuszkow nic tu nie zmienią. Duże poparcie społeczne daje rządowi prawo do wprowadzania zdecydowanych zmian w różnych obszarach. A znaczące sukcesy zarówno gospodarcze, społeczne jak i w ogólnie pojętym bezpieczeństwie kraju dają nadzieję na drugą kadencję i utrwalenie zmian.
Dodane przez ola, w dniu 16.08.2017 r., godz. 08.11
dramat: pomoc państwa po trzech dniach od klęski żywiołowej - groteska: samochód AM zarył w błoto i wyciągali auto miejscowi - pytanie: za co rząd bierze ciężkie pieniądze? odpowiedź: za modlitwy, parady, marsze smoleńskie i łamanie konstytucji! P.S. panie Głowacki, przyjdzie czas, gdy historia zapyta: kim był Jarosław Kaczyński - my, ja i inni wiemy kim był i jest
Dodane przez Dariusz, w dniu 16.08.2017 r., godz. 09.54
Pani olu, mam nieraz wrażenie, że nie jest pani kobietą, bo nie ma pani tego kobiecej wrażliwości czy posługuje się pani bardzo wulgarnym językiem. Co do pani uwag to trudno, żeby służby były już tego samego dnia lub następnego w pełnej gotowości, czy strażacy PSP ściągnięci z innych województw czy wojsko, które działa na rozkaz, które musi najpierw otrzymać rozkaz, przygotować ciężki sprzęt i jeszcze go przetransportować w miejsce działania. To potrzeba czasu. Wojsko, czy zwiększona liczba strażaków PSP też będzie pewien czas aby usunąć najważniejsze problemy, udrożnić np. rzekę aby obniżyć jej poziom itd. Straty są ogromne i szkody będą usuwane przez kilka lat jak np wycinka zniszczonego drzewostanu i nasadzenie nowych. PiS jest wyczulony na sprawy normalnych ludzi i szybko stara się reagować. Premier Beata Szydło i tak szybko rozbujała administrację państwową, firmę ubezpieczeniową czy spółki energetyczne, w których Skarb Państwa ma swoje udziały, szczególnie, że wypadło to przed weekendem, w okresie urlopowym i świątecznym. A jak było za pani "słońca Peru" ? Tusk pojawił się wcześniej ale tylko z agencją pijarową aby tylko pokazać,, że jest i czuwa. Za tym nie poszły szybko działania i ludzie pytali jak żyć po takiej katastrofie.
do Glowacki(?)
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2017 r., godz. 09.57
Panie !! Pan się nazywasz Glowacki czy GŁowacki ?? Problem,że Wy piśorstfo wszystkich przeciwników politycznych wrzucacie do jednego worka z napisem "komuniści" a takich w Polsce NIE MA "Gangrena" to dla ciebie WSZYSCY POZA PISEM czyli WRÓG.
Dodane przez MM, w dniu 16.08.2017 r., godz. 11.05
Brawo ola. Dla niektórych ważniejsze jest powtarzanie pustych, wyuczonych, sloganów bezmyślnie jak paciorka na dobranoc i nazwy ulic niż to, że Prezydent ułaskawia sobie, wbrew logice i prawu kolesi żeby Ci mogli zajmować intratne stanowiska (tak na marginesie zainteresowany w sytuacji kiedy Kwaśniewski ułaskawiał swojego znajomego powiedział, że politycy powinni być wyłączeni z tej procedury a dziś nawet nie potrafi siedzieć cicho), niż to że partia rządząca w trakcie walki o Trybunał powołuje się na nieistniejąca ustawę w nosie mając vacatio legis, co tam Konstytucja kiedy można uleputać na kolanie ustawę żeby można było powołać po Prezesa TK mimo że Konstytucja przewiduje inne rozwiązanie a jeszcze w tym kontekście były już urzędnik w kancelarii Prezydenta, potrafi powiedzieć w wywiadzie, że ważniejsza jest ustawa niż Konstytucja i długo by tak jeszcze można ale co tam demokracja ma się dobrze nazwy ulic trzeba zmieniać... To już nie groteska to dramat!!!
Dodane przez MM, w dniu 16.08.2017 r., godz. 11.57
W poprzednim felietonie wrócił temat spotkania z posłanką Pawłowicz i prowokacji (to chyba ulubione słowo niektórych). Oczywiście zachowanie rzekomych prowokatorów było naganne i nie do usprawiedliwienia ale tak się zastanawiam, jak ktoś kto ma hopla na punkcie przeciwników politycznych i poświęca im tak dużo czasu bawiąc się w proroka i przewidując co z nimi będzie, analizując ich poczynania ze wszystkich stron, często używając niewybrednego języka, nie przewidział co może się stać. Oczywiście, że brał pod uwagę i prawdopodobnie nawet chciał, żeby tak było tylko powstaje pytanie kto tu jest prowokatorem.... I wszystko byłoby ok gdyby nie popełniony został ten felieton, który wszystko wyjaśniał a który traktować należy jak wyjaśnianie dopiero, co opowiedzianego dowcipu aby na pewno wszyscy zrozumieli... Tak tak ktoś tu traktuje czytelników jak idiotów którym wszystko trzeba tłumaczyć...
Do Dariusza
Dodane przez MM, w dniu 16.08.2017 r., godz. 12.30
Czyli dla naszej armii, tudzież innych służb pod wodzą PIS, najlepiej by było, żeby taki wiatr najpierw przysłał mejla z informacją kiedy i gdzie mocniej zawieje, najlepiej trzy dni wcześniej a taki np. Putin ustalił z AM kiedy i gdzie uderzy i też kilka dni wcześniej. Co Ty pleciesz?!... A usprawiedliwianie tej nieudolności, po dwóch latach od zmiany rządów działaniami poprzedników i to w sytuacji kiedy jednym z głównych haseł wyborczych było "Będzie inaczej", jest żenujące....
Dodane przez MM (ten najwłaściwy), w dniu 16.08.2017 r., godz. 12.54
To jest kura czy jajko ola? Kura, jajko a może osioł?
Dodane przez MM, w dniu 16.08.2017 r., godz. 14.29
I znowu się podszywa...
Dodane przez ola, w dniu 16.08.2017 r., godz. 14.43
panie Głowacki - narzucony Polsce na siłę, po II wojnie światowej, komunizm nigdy tak na dobre się u nas nie przyjął - już w 1956 roku Polacy dawali odpór temu pomysłowi - do naszych czasów raczej śladu po komunizmie już nie ma, komunistów nie było, chyba, że przyjechali z wizytą - nie ma powodu aby dzisiaj, w wolnej Polsce, opluwać już dawno nieżyjąch, tym bardziej, że obecna władza, niby swoja, jest bardziej destrukcyjna. P.S. zawsze można zgilotynować wszystkich urodzonych w latach 1945-1986, ale to też pańskie pokolenie, i też posła bez żadnego trybu, więc zalecam pewien umiar w ocenie historycznej...bo na bank klepał pan wiersze Broniewskiego
Dodane przez Marek Glowacki, w dniu 16.08.2017 r., godz. 17.01
Wielokrotnie o tym pisałem, że zabójczy dla Polski jest komunistyczno-liberalny układ. Uniemożliwial on przez minione lata potrzebne zmiany, a dziś próbuje je zablokować przez anty demokratyczne dzialania, poprzez " ulicę i zagranice ". Dziś, kiedy już wiadomo do jakich dochodziło przekrętów w III RP ( afery VATOWSKA i reprywatyzacyjna, a wcześniej wiele innych) widać również gołym okiem podłośc i bezwzględność pseudo elit, które nami rządziły przez minione lata. A jednocześnie mafie, które nas strzygly na grube miliardy będą walczyć do upadłego, żeby było tak jak było. Różnym Kramkom nie braknie z pewnością forsy na uliczne prowokacje. Jak widać płynie ona również szerokim strumieniem od kacapow i szwabiszonow.
Dodane przez ola, w dniu 16.08.2017 r., godz. 18.03
MM, niepodszyty, dziękuję i podzielam poglądy
Dodane przez MM, w dniu 16.08.2017 r., godz. 19.10
A propos VAT to głównym narzędziem w jego uszczelnianiu jak mówi min. Morawiecki jest tzw. JPK który PIS dostało w prezencie od poprzedników (wrzesień 2015 (sic!!!!!)) a jeżeli tak to ktoś tu wchodzi na wyżyny hipokryzji manipulacji obłudy i oczywiście odnoszącej się do przeszłości megalomanii....
Kultura
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2017 r., godz. 19.51
Panie Głowacki kultura obowiązuje wszystkich a widzę ze pan ma monopol na obrażanie wszystkich którzy myślą inaczej niż pan. Oby nigdy pan nie został już wybrany na żadnego radnego ani daj Boże na burmistrza, bo za żadne skarby nie chciałbym takiego " gospodarza" który słynie z obrażania innych.
Dodane przez merkel, w dniu 16.08.2017 r., godz. 20.46
NAJLEPSZY POLITYK W EUROPIE TO JAROSŁAW KACZYNSKI... KOCHAMY GO ZA TO...
Dodane przez Aleksander, w dniu 16.08.2017 r., godz. 21.10
Podatek Vat jest podatkiem obrotowo-zakupowym..Obdarowanie ludzi programem 500 plus powoduje zwiększone wpływy do budżetu (ludzie wydają otrzymane pieniądze z 500 plus) i mamy rekord wpływów z tego podatku.Problemu by nie było gdyby nie rósł dług publiczny a ten rośnie
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2017 r., godz. 21.34
Rządy pisu w Polsce to prawdziwy dramat a groteską są twoje GLowacki pseudo felietony nawołujące do nienawiści
Eduk
Dodane przez Anonim, w dniu 17.08.2017 r., godz. 08.28
Komentarze Anonima nawołują do nienawiści do demokratycznie wybranego Rządu RP. A tymczasem Polska jest najszybciej rozwijającym się krajem w UE. Wzrost gospodarczy 4%. Rekordowo niskie bezrobocie. Aż miło patrzeć na młode rodziny z dziećmi. Zwykli Polacy popierają PIS i na nic te złośliwości i plucie. Jesteśmy rodziną z wyższym wykształceniem. Nasze dzieci skończyły dobre uczelnie i cieszymy się że nie muszą emigrować za pracą.
Dodane przez MM, w dniu 17.08.2017 r., godz. 08.40
"Pozwolę sobie na krótkie podsumowanie." Nie, nie będzie paciorka o ośmiorniczkach (swoją drogą to ciekawe jak przeszkadzają ośmiorniczki jednych a już algi drugich nie) komunistach, postkomunistach, neoliberałach, pseudo elitach, kacapach, szwabiszonach, prowokacjach, SB-kach, lewakach, bojówkach, manipulacjach, agenturach, targowicy itd.itd. Znaczy chciałem powiedzieć zapytał ktoś "Dramat czy groteska?" to teraz wie... O, a w sumie to niezły "Skarbczyk akordeonisty" mi wyszedł, to znaczy że mogę pisać felietony, mam wystarczający zasób słów, zdaje się że niczego więcej nie trzeba.... :)
do merkel
Dodane przez Anonim, w dniu 17.08.2017 r., godz. 08.41
Idz do kościoła i pomódl się za Jadosława Mściwego.Może Bóg da mu chociaż trochę rozumu a na tym forum nie wyPISuj bzdur.Zenada,żenada,żenada
Dodane przez Wsza Fioletowa, w dniu 17.08.2017 r., godz. 09.02
Nikt tak nie dzieli jak dresik w przymałym garniturku Nowosielski.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.08.2017 r., godz. 09.30
ola przechodzi sama siebie, jeśli komunizm się w Polsce nie przyjął to dlaczego jest taki problem z usunięciem nazwy ulicy byłej komunistki, "wspaniałej dziewczyny", Hanki Szapiro Sawickiej. Jak się kończyły wystąpienia Polaków w 1956 r., 1970 r., 1976r czy w stanie wojennym i jaka była rola towarzyszy Jaruzelskiego, Kiszczaka czy innych, nazywanych przez niektórych "ludźmi honoru", ile ludzi zginęło od tego zbrodniczego systemu. Oglądam te zniszczenia i ich usuwanie szkód. Serce się kraje, ale obarczanie za to wszystko PiS jest śmieszne. Widać nie ma w ogóle skutecznego systemu ostrzegania przed żywiołem i niesprawne są struktury samorządowe i państwowe postępowania w takich sytuacjach, za tej i poprzednich ekip. Ładowanie tam jeszcze wojska, które nie jest przygotowane na taką sytuację, oskarżenia, że nie było wcześniej. W Stanach to zanim przyjdzie kataklizm to ludzie są ostrzegani, zabezpieczają swoje domy i wyjeżdżają w inne tereny niezagrożone a po przejściu kataklizmu mieszkańcy i struktury państwa posiadają procedury postępowania i usuwania szkód. A w Wyszkowie jak wygląda ostrzeganie przed powodziami np. w Kamieńczyku czy na Rybienku Leśnym, jak wygląda zabezpieczenie a później usuwanie szkód.Władza głównie paraduje i wręcza sobie odznaczenia a nie ćwiczy i robi próbne alarmy by sprawdzić swoje przygotowanie. Skupmy się na swoich sprawach a nie szukajmy dziury w całym, żeby w przyszłości nam nie współczuli a pokazywali za przykład jak należy sobie radzić.
Anonim 19.51
Dodane przez Anonim, w dniu 17.08.2017 r., godz. 14.26
Ale POjechales PO bandzie. POmawiasz. pana Glowackiego o brak kultury I obrazanie,ktorzy. mysla Inaczej. Wyglada na to,ze jestes z tych co kaza walic. decha,ublizac,uczestniczyc w zadymach i POpierac aferzystow i inna swoloc. To jest dla ciebie kultura. Zamieniles walonki i jubke na krawat,fure i komore,ale charakterek POzostal. Manipulancie,klamco z taka propaganda,zablysnij w swoim towarzystwie, bo na tym forum nie jestes tylko POsmiewiskiem.
Dodane przez merkel, w dniu 17.08.2017 r., godz. 21.20
KOCHAJCIE JAROSŁAWA KACZYNSKIEGO TO NAJLEPSZY POLITYK EUROPEJSKI...
Dodane przez Aleksander, w dniu 17.08.2017 r., godz. 22.07
Pojechać "Po bandzie"czyli po PIS-e.To prawda.Pis to banda.Będą siedzieć.
Dodane przez Marek Glowacki, w dniu 17.08.2017 r., godz. 23.16
Aleksandry, ole, MMY, seledynowe kamizeleczki dwoją się i troją, bełkoczą coś na różne tematy. Oby tylko przykryć kolejną porażkę komuny. Komunistyczne nazwy ulic już nie obowiązują i będą zmienione. Niezależnie od tego, czy to się przeróżnymi sowieckim pridupaskom podoba, czy nie.
wpis z 23.16
Dodane przez MM, w dniu 18.08.2017 r., godz. 10.26
Panie Głowacki w moich wpisach pod Pańskim "Dramatem (...)"ani razu nie został Pan przywołany z imienia, nazwiska, przezwiska czy nicka więc niech się Pan nie zachowuje jak Frytka u Cejrowskiego... To raz. Dwa, często nawołuje Pan, narzeka, zwraca uwagę (niepotrzebne skreślić) na poziom dyskusji. Rozumiem, że język którego Pan używa, również w ostatnim wpisie, to jest język tych prawdziwych elit, nie pseudo które Pan tak krytykuje. Powinszować!!! A po trzecie w swoich wpisach przywołałem wiele faktów do których nawet Pan nie spróbował się odnieść merytorycznie (no bo jak tu dyskutować z faktami) tylko jak zawsze uruchomił te swoje puste sloganiki z niewybrednym językiem. Zresztą czego się spodziewać jak nawet swoich tez nie potrafi Pan rozwinąć i skomentować, że jeszcze raz zapytam, co to za "marni ludzie są w PIS-ie i jakie błędy popełnia obecny rząd"? :)
Dodane przez zły, w dniu 18.08.2017 r., godz. 10.31
Panie Głowacki rozumiem, że Pana ostatnia komentarz jest skierowany do ludzi którzy tam mieszkają i są innego zdania?
Dodane przez Aleksander, w dniu 18.08.2017 r., godz. 11.08
Panie Marku G"l"(?)owacki Nam naprawdę nie zależy na utrzymaniu nazw ulic komunistycznych bohaterów w Wyszkowie i w Polsce.Chcemy tylko żebyście Wy pisowcy tego nie robili bo z komunistycznych pozmieniacie na swoich bohaterów nikogo nie pytając o zdanie.Do czego się dotkniecie,wszystko partolicie........U Pana Panie Glowacki nienawiść do komunistów jest tak duża jakbyście po wojnie domowej na jesieni 2015 roku a nie po wyborach objęli władzę...W epoce Gierka wieeelu żyło się nieźle a tacy psychole jak Maciarewicz no,byli pałowani
Dodane przez Marek Glowacki, w dniu 18.08.2017 r., godz. 13.56
Sowieci tracą teraz wpływy w Polsce. Wczesniej byli bardzo silni. Dzięki temu, że III RP opierała się na układzie komunistyczno-liberalno-lewicowym. To był układ okrągłego stoliczka i Magdalenki. Wystarczy przypomnieć, że doradcą Komorowskiego był komunistyczny zbrodniarz Jaruzelski. A takich faktów można wymieniać więcej. Teraz klimat zmienił się i stąd agresja i frustracja sowieciarzy przyzwyczajonych do swojej nietykalności , którą im zapewnił Michnik i ferajna. Myślę, że dekomunizacja będzie postępować. Tak powinno być w wolnej Rzeczypospolitej.
" Nie ma sie co przejmowac tym co mowi holota" - Arthur Schopenhauer
Dodane przez Josek, w dniu 18.08.2017 r., godz. 14.14
Jak juz wczesniej napisalem , chec zrozumienia pewnych rzeczy zwiazanych ze spozniona o przynajmniej 25 lat ustawa dekomunizacyjna , ktora nalezaloby i mozna zrozumiec wymaga umiejetnosci jej oceny z punktu - zarowno historycznego , jak i niewatpliwie tez spolecznego. Wymaga madrosci, ale u postkomunistow i lewakow widocznie kwestia ograniczen intelektualnych i zacietrzezwienie swiatopogladowe - stanowia bariere nie do pokonania. Glupota jest przeciez trudno definiowalna. Glupota popisuja sie zarowno ludzie prosci i intelektualisci, ludzie niewyksztalceni i profesorowie... Aleksander, Ola, MM i inni o zabarwieniu seledynowej kamizelki wypowiadaja sie w formie niewyszukanej, czasami wulgarnej. Stoja na stanowisku niezgodnym z istota i charakterem polskiej racji stanu oraz wyglaszaja zazwyczaj sady wzajemnie sobie przeczace i obrazajace historie i tradycje naszego narodu. Komentarze ich zawieraja przewaznie totalne idiotyzmy, pelne sprzecznosci i brak elementarnego poszanowania dla innych - myslacych normalnie, czyli sa typowym lewackim belkotem wpisujacym sie w narracje obecnej zdziczalej opozycji. Poza totalna kompromitacja ich autorow, obnazaja ich glupote polityczna oraz infantylizm myslowy. Wypowiedzi ich mozna czesto uznac za groteskowe, biorac pod uwage , ze we wpisach wykazuja sie brakiem umiejetnosci analizy kontekstowej oraz braku umiejetnosci tworzenia przemyslanego sposobu argumentacji i budowania toku argumentacyjnego. Zamiast logicznego wynikania zhierarchizowanych argumentow - publikuja rzeczy nieistotne i czesto niezwiazane z tematem. Mam czesto wrazenie , ze zabawiaja sie na forum w trolla pasozyta, aby wywolac wsrod komentujacych negatywne reakcje emocjonalne lub zwyczajnie zaklocic i spowodowac zamieszanie w dyskusji. --- PS. Felieton i wpisy pana Glowackiego zasluguja na refleksje. Nie ukrywa tego co staraja sie zatuszowac lub przeinaczyc poprzez zreczna manipulacje - m.in. wyzej wymienieni zwolennicy tzw. partii opozycyjnch, partii i stowarzyszen, ktore nic nie wnosza konstruktywnego do polityki i zycia spolecznego - oprocz patologii . A styl i jezyk nieraz trzeba dostosowac do stylu i jezyka naszych adwersarzy !!!
Dodane przez Marek, w dniu 18.08.2017 r., godz. 14.50
Poziom pisu to jest właśnie poziom pana Głowackiego. Niska kultura osobista, nienawistny język, kłamstwa, arogancja, brak szacunku dla ludzi, zadufanie, prywata, zarozumialstwo, cynizm, hipokryzja i może na tym poprzestanę. Jednym słowem - wstyd. Jak można takich ludzi popierać. Chodziło im tylko o ciepłe posadki dla siebie i bliskich. W nosie mają dobro kraju i wyborców.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.08.2017 r., godz. 14.52
A co mają pisowscy psychole do nazwy I Armii WP? Nie rozumiem za bardzo, może mnie jakiś Głowacki oświecić?
Do Marka Eychler 14.52
Dodane przez Sasiad, w dniu 18.08.2017 r., godz. 17.53
Wymagasz leczenia a nie oswiecenia.
Dodane przez MM, w dniu 18.08.2017 r., godz. 18.10
Josuś a może jakiś jeden konkret w toku Twojej argumentacji a nie tylko standardowe puste klituś-bajduś wyniesione z niedzielnego kółeczka bicia piany pod kierunkiem Głowackiego...
Dodane przez Ja, w dniu 18.08.2017 r., godz. 19.29
POziom eychlera to POziom PełO i
Dodane przez Anonim, w dniu 18.08.2017 r., godz. 21.04
Który wpis opozycji jest taki "nieparlamentarny" ?? Facet !! konkrety !! A nie ogólniki i inwektywy pod ich adresem.Nigdy nie odpowiadasz na konkretne zarzuty.Uprawiasz politykę jadu i nienawiści.Cały wredny Pis
Dodane przez merkel, w dniu 18.08.2017 r., godz. 21.20
kochajcie JAROSŁAWA KACZYNSKIEGO TO WIELKI CZŁOWIEK WASZEJ POLSKI SZANUJCIE GO BO INNI POLITYCY W POLSCE TO OSZOLOMY TYLKO WAM ZOSTAŁ JEDYNY JAROSŁAW KACZYNSKI TO JEST PRAWDZIWY PATRIOTA . TUSKA TO JA MERKIEL Z PUTINEM OWIJAM SOBIE W KOŁO PACA POTO GO WZIEŁAM DO RADY EUROPY BY NAM WSZYSTKIM ZAKŁADAŁ MARYNARKI. JEDYNY WASZ WIELKI POLITYK. TO . JAROSŁAW KACZYNSKI...
Dodane przez Marek Glowacki, w dniu 18.08.2017 r., godz. 21.42
Panie Dariuszu, panie Josek, dziękuję za wsparcie i obszerne wypowiedzi. Dzięki wam mam przekonanie, że warto w ogóle pisać, bo ktoś to czyta z życzliwościa i jeżeli nawet nie ze wszystkim się zgadza , to kulturalnie to powie. Nie śledziłem co dzieje się ze zmianą nazw ulic w innych miejscowościach. Ale u nas trochę masek spadło. Przede wszystkim zachowanie przewodniczącej RM to po prostu dno. Podobno dwóch radnych głosowało przeciw nadaniu ulicy imieniem Piłsudskiego. Sowieci, czy nie kumaci?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.08.2017 r., godz. 23.40
Czy mafia/sekta może odpowiedzieć na moje pytanie? Co zawiniła I Amii WP? Jest wśród was jakiś jeden mundry, jakiś po szkole, co to wytłumaczy? Fakt, że bandytów przeklętych w tej I Armi WP nie było, ale czy to jedyny powód?
Do Marka Eychlera
Dodane przez Stach, w dniu 19.08.2017 r., godz. 15.21
Panie Marku,z osobami takimi jak pan i problemami z jakimi sie pan boryka. Manipulacje,konfabulacje,agresja,permanentne ublizanie,puste,POzbawione sensu i logiki,komentarze,nie mowiac o zaklamywaniu faktow, to musisz gosciu uswiadomic sobie,ze nikt o zdrowych zmyslach,nie bedzie POlemizowal z Toba,nie bedzie odPOwiadal na glupie,pelne klamstw az do obrzydzenia komentarze. Ot,piszesz, bo piszesz,moze to zalecona terapia dla Ciebie,a moze sPOsob na zycie. Wyrazy wsPOlczucia z braku osiagania efektow ze znojnej propagandy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.08.2017 r., godz. 07.16
Mamy nareszcie wolną i dumną Rzeczpospolitą. Niezależną od obcych koterii i dbającą o bezpieczeństwo swoich obywateli. Śmiało reformującą kraj i rozwijającą gospodarkę. Umiejętnie i spokojnie czyszczącą struktury państwa od mafijnych uzależnień i komunistycznych złogów. Dbającą o polską historię i polskich bohaterów. Jednocześnie rewelacyjną wiadomością jest, że utrzymuje się wysokie poparcie dla odważnego rządu zjednoczonej prawicy. Obcym ekspozyturom, skrajnym lewakom i środowiskom uzależnionym od międzynarodowego spekulanta ( GazWyb, TVNy, Onety, Tok FMy + tysiące opłacanych internetowych trolli) nie udaje się zmanipulować zwolenników dobrej zmiany. Co więcej ich wpływy wyraźnie słabną, co widać najwyraźniej na przykładzie GazWyb, która od co najmniej 5 -7 lat jest na równi pochyłej, tracąc rok do roku 15-18 % swoich wpływów. Dotychczasowe próby obalenia władzy przy pomocy puczu ( grudzień 2016 i lipiec 2017) nie powiodły się pomimo uruchomienia Antify, różnych Diduszków, fizycznego atakowania przedstawicieli koalicji rządzącej i blokowania instytucji państwa. Należy spodziewać się jednak zaostrzenia metod ze strony współczesnej targowicy, a także kolejnych międzynarodowych antypolskich akcji. Przyczyny tego są proste. zarówno międzynarodowe korporacje, jak i sąsiadujące państwa tracą wpływy w naszej ojczyźnie, podobnie jest z lokalnymi mafiami oraz post i neokolonialnymi pseudoelitami. Uczynią więc wszystko, żeby było tak jak było.
Zirytowany
Dodane przez Anonim, w dniu 20.08.2017 r., godz. 09.02
Panie Głowacki jak czytam Pana komentarze to zastanawiam się czy ma Pan ludzi za głupców? Krytykuje Pan wszystko co " zagraniczne". Rozumiem ze Pan nigdy nie pracował w zagranicznej korporacji i nie pobierał tam wynagrodzenia ? Nie korzysta Pan z dóbr i wynalazków zagranicznych koncernów i firm? Posiada Pan polski telefon komórkowy i jeździ Pan " naszym polskim polonezm" ale jeszcze tym sprzed połączenia z daewoo. Jest Pan na kierowniczym stanowisku i dobrze Pan wie ze Polska bez sojuszników nie poradzi sobie sama.
Panie Glowacki -
Dodane przez Josek, w dniu 20.08.2017 r., godz. 10.25
W psychologii znane jest pewne zjawisko i kazdy psycholog to zapewne potwierdzi, ze ludzie zawsze bronia sie przed zmiana utrwalonego porzadku lub pogladu na swiat, nawet jesli byloby to z korzyscia dla nich samych. Jeszcze bardziej i zawziecie bronia tego, kiedy okazuje sie, ze tkwia w bledzie ( Ola, seledynowy Aleksander, MM, gs, i inni wyznawcy liberalizmu w odcieniu postkomunistyczno-lewackim). Robia sie wtedy agresywni wobec tych, ktorzy usiluja otworzyc im oczy, brna w manipulacjach i pernamentnych konfabulacjach - nie zwazajac na zdrowy rozsadek i logike . Powyzsza taktyka , trudno powiedziec na ile swiadomie uzyta, sluzy narzucaniu wlasnej optyki aksjologicznej odbiorcy komunikatu, czyli nam. Komunizm jest wartosciowany przez nich pozytywnie, pomimio, ze opieral sie na zafalszowaniu rzeczywistosci. Taka aberracyjna postawa, to zapewne nowa jednostka chorobowa " seledynowy wstrzas dekomunizacyjny". Pozdrawiam !!!
do zirytowanego anonima
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.08.2017 r., godz. 06.23
Nigdy nie wyraziłem poglądu, że wszystko, co zagraniczne to coś złego. I tak nie uważam. Nie mam jednak kompleksów w stosunku do zagranicy. Zarówno idee, zwyczaje jak i produkty płynące z tamtych kierunków można podziwiać , jak i krytykować. Jestem natomiast zdecydowanym przeciwnikiem podporządkowywania Polski obcym interesom i uważam, że powinniśmy likwidować uzależnienia postkolonialne ( sowiecko-rosyjskie ) jak i neokolonialne tzn. ze strony Niemiec i międzynarodowych spekulantów typu G. Soros. Niestety mamy w naszej ojczyźnie silnie zakorzenione wpływy obce, zarówno poprzez agenturę ( w mojej ocenie bardzo silną i wysoko umiejscowioną) , jak i mentalność niewolniczą, obecną w myśleniu wielu Polaków. Oczywiście mogę ten temat rozwinąć. Pisałem jednak o tych sprawach dużo i proponowałbym np. jeżeli chodzi o uzależnienie od Niemiec zapoznać się z moim felietonem "Volkswagn, das Auto".

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta