Dotkliwa porażka WKS-u

(Zam: 19.04.2011 r., godz. 10.55)

W sobotę 16 kwietnia WKS Rząśnik rozegrał w Czarnowie wyjazdowe spotkanie z Wkrą Pomiechówek, w ramach rozgrywek warszawskiej grupy A-klasy. Podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego doznali dotkliwej porażki 0:4.

Od początku tego sezonu piłkarze Wkry rozgrywają swoje mecze w Czarnowie, gdzie powstał nowy obiekt dla drużyny z Pomiechówka. Stadion robi bardzo dobre wrażenie i na pewno przez lata będzie spełniał swoją rolę. Do meczu goście przystąpili bez kilku ważnych zawodników, ale z zamiarem walki o komplet punktów. Niestety, od pierwszego gwizdka lepszy był zespół gospodarzy. Już w 5. minucie po dość przypadkowej akcji zawodnik Wkry znalazł się sam przed Robertem Gałązką i sprytnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Po szybko straconym golu rząśniczanie przez długi czas nie byli w stanie złapać właściwego rytmu gry. Goście starali się stwarzać okazje bramkowe, ale brakowało dokładności w momentach, gdy piłka znajdowała się w okolicach szesnastki gospodarzy. Wkra zadała bardzo bolesny dla przyjezdnych cios w ostatniej minucie pierwszej części gry. Po szybkiej kontrze napastnik gospodarzy, po rękach Gałązki, po raz drugi umieścił piłkę w bramce. Po zmianie stron goście ruszyli, chcąc odrobić dwubramkową stratę. W 52. minucie w boczną siatkę uderzył Grzegorz Abramczyk i wydawało się, że będzie to sygnał do ataku. Niestety, chwilę potem po kolejnej świetnej akcji zawodnika Wkry, gospodarze prowadzili już 3:0 i było właściwie po meczu. Piłkarze WKS-u, nie mając nic do stracenia, odkryli się, za co zostali skarceni czwartym straconym golem w 71. minucie. Zawodnik gospodarzy oddał precyzyjny strzał z 20. metrów, nie dając Gałązce żadnych szans na skuteczną interwencję. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wkry 4:0.

Wkra Pomiechówek – WKS Rząśnik 4:0 (2:0)

WKS: R. Gałązka - Ł.Abramczyk, D. Zalewski, Z. Kałek - Ł. Zalewski, D. Wiśniewski, B. Łaskarzewski, M. Dziczek, G. Abramczyk - P. Ciemerych, P. Abramczyk (55 – A. Ciemerych).

Kolejnym rywalem ekipy Rząśnika będzie zespół Korony Jadów. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 23 kwietnia o godzinie 11.00 na stadionie w Rząśniku.

Wisła Jabłonna – Rotavia Nieporęt 2:3
KS Wesoła – Legion II Warszawa 9:2
KS II Łomianki – Amigos Warszawa 4:0
Dąb Wieliszew – Bóbr Tłuszcz 0:2
Rządzą Załubice – AON Rembertów 4:4
Korona Jadów – Mewa Krubin 2:0

1. Bóbr Tłuszcz 41 59-15
2. KS Wesoła 41 60-21