Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaSpór z ministrem finansów

(Zam: 19.04.2011 r., godz. 11.05)

Samorządy lokalne – w tym władze gminy – nie zgadzają się z decyzją ministra finansów Jacka Rostowskiego, zgodnie z którą ich wydatki mają być ograniczane wysokością dochodów.

– To niezrozumiała polityka – odniósł się do tego wójt Stanisław Jastrzębski. – Na 100 % zadłużenia Skarbu Państwa, zadłużenie samorządów to tylko 4 %, ta decyzja nie ma dobrego uzasadnienia.

Gospodarowanie, oparte na wydatkach mieszczących się w granicach dochodów, będzie według wójta oznaczało znacząco mniejszą liczbę zaciąganych kredytów i mniejsze inwestycje, a w dalszej perspektywie gorsze zarobki lokalnych przedsiębiorców, bazujących na inwestycjach, i utratę miejsc pracy.

– Samorządy postanowiły działać w tej sprawie, jest np. inicjatywa utworzenia reprezentacji w parlamencie – powiedział Stanisław Jastrzębski. – Nie wiadomo jeszcze, jak to się potoczy. Minister podlega premierowi, to z nim trzeba rozmawiać. Trzeba ten problem roztropnie i spokojnie rozpatrzeć. Zamrożenie inwestycji w samorządach nie jest dobrym rozwiązaniem.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl