Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, BogumiłyTryc w walce nr 2 na gali w Międzyzdrojach

(Zam: 03.08.2017 r., godz. 16.25)

Poznaliśmy pełną kartę walk gali Seaside Boxing Show IX, która odbędzie się 19 sierpnia w Amfiteatrze w Międzyzdrojach. W czasie imprezy swój drugi zawodowy pojedynek stoczy Mateusz Tryc (1-0, 1 KO).

Pięściarski wieczór w Międzyzdrojach otworzy pojedynek utytułowanego amatora, a będącego obecnie, tak jak Mateusz, po debiucie zawodowym, Pawła Wierzbickiego (1-0, 1 KO). Boksujący w kategorii ciężkiej, były młodzieżowy wicemistrz świata, zmierzy się na dystansie sześciu rund z Arturem Nawrockim (1-2, 0 KO).
Następnie w ringu zamelduje się wyszkowski pięściarz. Mateusz Tryc (1-0, 1 KO), po efektownym odprawieniu Tomasza Garguli na gali w Legionowie (kwiecień br.), w drugim zawodowym boju zmierzy się z Przemysławem Gorgoniem (4-1, 2 KO). Rywal Mateusza znajduje się na zupełnie innym etapie kariery niż odchodzący powoli na sportową emeryturę Gargula. Gorgoń w gronie zawodowców walczy od niespełna dwóch lat, a swoją pierwszą, i jak dotychczas jedyną, porażkę, poniósł w maju br. w pojedynku z utalentowanym Kamilem Gardzielikiem (3-0, 1 KO). Wierzymy, że po starciu obu pięściarzy, bilans walk Mateusza będzie miał postać 2-0, 2 KO. Pojedynek odbędzie się w nowej dla wyszkowskiego pięściarza kategorii super średniej (aczkolwiek Tryc walczył już w podobnym limicie podczas kariery amatorskiej). Walka zakontraktowana jest na sześć rund.
Po starciu z udziałem Mateusza na ringu pojawią się Tomasz Król (4-1-1, 1 KO) i Damian Wrzesiński (11-1-1, 5 KO). Z dwóch przedstawicieli wagi lekkiej większe nadzieje wiąże się z Wrzesińskim, dla którego pojedynek z Tomaszem Królem będzie próbą powrotu na zwycięską ścieżkę po pierwszej zawodowej porażce. Wrzesiński w marcu br. przegrał wyjazdowy pojedynek (w Belgii) z faworytem miejscowych, Jeanem Pierre Bauwensem (40-3, 23 KO). Werdykt tej walki uważa się za kontrowersyjny.
W co-main evencie na ring wkroczą zawodnicy wagi półciężkiej. Paweł Stępień (6-0, 5 KO), którego kariera nabrała rozpędu po zwycięstwie nad Norbertem Dąbrowskim (podczas Polsat Boxing Night, gdzie walką wieczoru był pojedynek o mistrzowski pas federacji WBO w wadze junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim a Oleksandrem Usykiem), zmierzy się z niepokonanym Dayronem Lesterem (9-0, 5 KO). 31-letni Kubańczyk, boksujący z fińskim paszportem, jest zawodnikiem anonimowym dla szerszego grona bokserskich fanów. Wysoki poziom wyszkolenia, jaki z reguły prezentują pięściarze z „Gorącej Wyspy”, powinien jednak wymusić na Stępniu możliwie jak najwyższy poziom przygotowania do tego pojedynku.
Piąty pojedynek gali będzie jednocześnie jej walką wieczoru. Utytułowani zawodnicy wagi półciężkiej, Dariusz Sęk (26-3, 8 KO) i Marek Matyja (13-1, 5 KO), zmierzą się o Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wagowej. Obaj pięściarze znaleźli się w ostatnich czasach na zakrętach swoich karier. Sęk nie wygrał na zawodowym ringu od ponad roku, w ostatnich dwóch walkach notując remis (z Mustafą Chadlioui na gali w Łomiankach) oraz przegraną (z Victorem Polyakovem na gali w Legionowie, gdzie debiutował Tryc). Marek Matyja, co prawda, w ostatnich pojedynkach dwukrotnie zwyciężał, jednak wcześniej nieoczekiwanie utracił „0” w rekordzie, przegrywając z Norbertem Dąbrowskim podczas gali w Wieliczce. Dla obu pięściarzy walka będzie swoistym „być albo nie być” w szerokiej świadomości fanów boksu zawodowego w Polsce. Szykuje się więc świetny pojedynek.
Bilety na galę w Międzyzdrojach można nadal kupić na portalu ebilet.pl. Transmisję telewizyjną z wydarzenia przeprowadzi najprawdopodobniej kanał Polsat Sport.
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta