Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyNowa droga ze starymi słupami

(Zam: 27.07.2017 r., godz. 17.56)

Niewielu mieszkańców ul. Matejki chce wybudowania linii zasilania energetycznego pod ziemią. Przy planowanej do przebudowy drodze zostaną więc stare słupy.Urząd Miejski 18 lipca zorganizował dla mieszkańców otwarte spotkanie, by ci wyrazili swoje zdanie na temat ewentualnej przebudowy napowietrznej linii. Miałaby ona być realizowana wraz z modernizacją ul. Matejki na odcinku od ul. Prostej do obwodnicy śródmiejskiej (po wybudowaniu będzie się ona łączyć z ul. Białostocką). Instalacja podziemna z pewnością poprawiłaby estetykę drogi i byłaby mniej awaryjna. W takim wariancie zakład energetyczny montowałby skrzynki na ogrodzeniach, a przyłącza do domostw mieszkańcy musieliby wykonywać na własny koszt. Konieczność zapłacenia za przyłącze (zdaniem projektanta uczestniczącego w spotkaniu, szacunkowo, w zależności od posesji, koszt wyniósłby od 500 do 1 000 zł) była podstawowym argumentem, dla którego większość zebranych nie zgodziła się na przebudowę linii. Jedna z mieszkanek zarzuciła władzom, że te nie poinformowały zakładu energetycznego o planowanej inwestycji.
– Dwa miesiące temu robiłam licznik, poniosłam duże koszty, a teraz jest informacja, że będzie to montowane w ogrodzeniu. Nikt mi nie powiedział, by się wstrzymać, bo co mi za różnica poczekać rok – stwierdziła.
– Najpierw musiał być zatwierdzony budżet gminy i planowana przebudowa. Informowaliśmy gestorów sieci, że chcemy przygotować projekt i zrealizować przebudowę pod warunkiem uzyskania dofinansowania – informowała naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego Urszula Fijałkowska.
Wsparcie miałoby pochodzić z tzw. schetynówki – gmina Wyszków zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie w tegorocznym naborze.
By powstała linia podziemna, Urząd Miejski musiałby uzyskać zgodę wszystkich mieszkańców, a większość opowiedziała się za pozostawieniem słupów. Jak stwierdził przewodniczący Osiedla nr 6 Mariusz Księżak, podobna sytuacja miała miejsce przy okazji projektowania przebudowy ul. Bohaterów Armii Krajowej.
– Nie zgodziło się trzech na trzydziestu mieszkańców i słupy pozostały – podkreślił.
Mieszkańcy ul. Matejki argumentowali, że zainwestowali już w liczniki na zewnątrz budynków.
Z dotychczasowych słupów przy ul. Matejki zostaną zdjęte oprawy oświetlające drogę. Nowe LED-owe oświetlenie zostanie zamontowane pod drugiej stronie ulicy (od strony szkół).
– Ciekawe, kiedy się będą świeciły, w nocy czy w dzień, bo czasem tak się zdarza – wtrąciła jedna z uczestniczek spotkania.
– Mamy 6 tys. lamp, to się może zdarzyć, ale, także dzięki zgłoszeniom mieszkańców, jest naprawiane – zaznaczył burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Wydaje mi się że polepszamy jakość pasów drogowych, a ich utrzymanie idzie w dobrym kierunku.
Pod stronie nowych lamp ma powstać też 1,5-metrowy chodnik i 2,5-metrowa ścieżka rowerowa oraz drobny pas zieleni, na którym będą montowane słupy. Drzewa kolidujące z inwestycją mają być wycięte. Po drugiej stronie asfaltowej drogi (szerokiej na 6 metrów) pozostanie chodnik. Na skrzyżowaniu ul. Matejki z Dworcową przewidziano rondo. Projekt przewiduje też przebudowę zjazdów.
J.P.Komentarze

Dodane przez Stary, w dniu 30.07.2017 r., godz. 13.38
Stare słupy są ok. Może niech Nowosielszczak zatrzyma je na swoją uliczkę koło nowego domu.
Dodane przez zed, w dniu 30.07.2017 r., godz. 16.40
Po co wydzielona ścieżka rowerowa na mało uczęszczanej uliczce?
Dodane przez Ing, w dniu 30.07.2017 r., godz. 19.43
Ścieżki yto zdobycze cywilizacyjne. Jak można mówić, że mogą być niepotrzebne?
Dodane przez Ja, w dniu 31.07.2017 r., godz. 08.46
Mieszkańcy os Matejki wolą jeździć rowerami środkiem drogi , bo szeroko i tak po naszemu fajnie z dreszczykiem adrenaliny bezpieczniej
Dodane przez Lupa, w dniu 31.07.2017 r., godz. 14.01
Dawniej budowy kolei się wieś bała. Bo to żelazny smok był straszny.
Dodane przez Observer, w dniu 02.08.2017 r., godz. 20.06
Po co komu nowe slupy, przecież i tak świeci. A wieczorem rozpalimy w piecu śmieciami i tak tanio podgrzejemy wodę. Wypadałoby również kupić nowego 15 letniego Passata w TDI, żeby sąsiad pozazdrościł. Co prawda kopci jak stary rosyjski ciągnik, ale to przecież VW. Co za społeczeństwo. Najlepiej jakby Państwo dało ... 500+, Emeryt +, Micha +, Leki +, a potem się dziwią czemu takie wszystko drogie...
Dodane przez Kaliope, w dniu 02.08.2017 r., godz. 22.39
A dlaczego zwykli ludzie maja płacić za miejskie inwestycje? Za przyłącza w ziemi powinna zapłacić gmina. Bez zbędnej łaski.
Dodane przez Ja, w dniu 03.08.2017 r., godz. 09.41
Ja czekam 15 lat na oświetlenie a gmina ma to w ........

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl