Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenySześciolatki w szkole

(Zam: 19.04.2011 r., godz. 11.10)

W przyszłym roku szkolnym rodzice sześciolatków będą jeszcze sami decydować o posłaniu dziecka do szkoły. Wójt Stanisław Jastrzębski chciałby, by jak najwięcej rodziców skorzystało z tej możliwości.

W bieżącym roku szkolnym rodzice sześciolatków mogli zdecydować, czy ich dzieci pójdą do I klasy, jednak w gminie żaden sześciolatek nie jest jeszcze w szkole.

– Jeśli rodzice widzą, że dziecko jest gotowe do szkoły, powinni je do niej zapisać, to wpłynie dodatnio na jego rozwój. Sześciolatek, który w tym roku nie pójdzie do pierwszej klasy, za rok spotka się tam z tegorocznym pięciolatkiem – apeluje Stanisław Jastrzębski. – To jest korzystne również finansowo, bo za uczniem idą subwencje.

Gmina planuje dwa typy „zerówek” – dla dzieci, które nie chodziły do przedszkola (w przedszkolu) i dla tych, które w nich były (w szkole). Oddziały zerowe powinny jednak funkcjonować przy szkołach, aby w przedszkolach były miejsca dla maluchów. Osobną kwestią jest tworzenie żłobków, których potrzeba jest sygnalizowana przez młode mamy. Być może na ten cel zostaną zagospodarowane nieużywane pomieszczenia (np. w szkole w Chrzczance). Dobrym rozwiązaniem byłoby tworzenie takich miniżłobków dla maksymalnie ośmiorga dzieci, klubików dziecięcych, przez same mamy w ich domach. Temat żłobków jest jeszcze otwarty, aktualnie rozważane są sprawy związane z przedszkolami i „zerówkami”.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl