Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaWyszkowianie klikają i zgłaszają

(Zam: 27.07.2017 r., godz. 17.14)

Po ponad 10 miesiącach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wysłali za jej pomocą prawie 700 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem zwracania uwagi policjantów na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania, pracy oraz wszędzie tam, gdzie widzimy zagrożenie.
Najwięcej zgłoszeń w powiecie wyszkowskim dotyczyło dotychczas przekraczania dozwolonej prędkości – 265, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 173 oraz nieprawidłowego parkowania – 106.
Przypominamy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Aby skorzystać z mapy należy wejść na stronę internetową Policji np. komendy wojewódzkiej www.mazowiecka.policja.gov.pl. Tam znajduje się grafika „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, po kliknięciu której jesteśmy przekierowani na portal, gdzie wybierając znak + (w lewym dolnym rogu) można wskazać na mapie takie zjawiska jak akty wandalizmu, dzikie wysypiska, kłusownictwo, miejsca grupowania się małoletnich, nielegalną wycinkę drzew, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, wypalanie traw, znęcanie się nad zwierzętami i in.
Wchodząc na mapę można obserwować status zgłoszenia (np. czy policjanci potwierdzili zgłoszone zjawisko). Użytkownik z jednego komputera może go dokonać raz na dobę.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl