Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaJubileusz Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie

(Zam: 20.07.2017 r., godz. 17.17)

Na piątą edycję wydarzenia przyjadą twórcy z całej Polski, nie zabraknie też spektakli improwizacyjnych, warsztatów teatralnych i koncertów. Wszystkich wielbicieli teatru i kabaretu organizatorzy zapraszają w artystyczną podróż, która rozpocznie się 16 września.

Ogólnopolski festiwal 5. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie odbędzie się w dniach 16-17 września w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Propozycje występów można zgłaszać do 15 lipca pod adresem letniascenateatralna@gmail.com. Na festiwalu mogą się zaprezentować zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – w ramach Otwartej Sceny także z krótką formą.
5. edycja festiwalu Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie to czas podsumowań i świętowania jubileuszu. Chętni będą mogli wziąć udział w obradach jury społecznego, które podejmie się oceny spektakli pod nietypowymi względami – wytypuje m.in. najciekawsze zdanie, które padło ze sceny podczas festiwalu. W tym roku zapowiada się też więcej różnego rodzaju warsztatów artystycznych, których efekty będziemy obserwować na scenie WOK „Hutnik”.
Wszelkie aktualności dotyczące przeglądu znajdują się na stronie letniascenateatralna.pl.tl oraz na profilu facebookowym Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest darmowy.
Podczas poprzednich edycji festiwalu na wyszkowskiej scenie zagościli m.in. grupa improwizacyjna Dźwięk Dż, Kabaret 7 minut Po, Marek Grabie, Teatr Parabuch, Wojciech Tremiszewski, Kropka Theatre, Kompania Teatralna Mamro czy Artur Gotz.
Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie to festiwal stawiający pytanie o rolę i kondycję niezależnego teatru w Polsce. To okazja do wymiany doświadczeń, integracji i rozmowy o sztuce, a także doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania skrzydeł. To tu młodzi adepci sztuki aktorskiej spotykają się z profesjonalistami w niezobowiązującej atmosferze.
Tegoroczną edycję organizatorzy przygotowali we współpracy ze Stowarzyszeniem Most nad Pustynią i wyszkowskim Teatrem Farsa. Współorganizatorem jest niezmiennie Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. Projekt dofinansował Urząd Miejski w Wyszkowie.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl