Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyZbadaj się i zyskaj spokój

(Zam: 20.07.2017 r., godz. 17.16)

Jeśli do tej pory nie wykonałaś mammografii, to czas najwyższy. Badanie jest szybkie i bezbolesne, a ważne dla zdrowia, bo pozwala wykryć zmiany nowotworowe we wczesnej fazie.

Bezpłatne badanie dla pań w wieku 50-69 lat odbędzie się 2 sierpnia w Wyszkowie w mammobusie Luxmed Diagnostyka. Będzie ono realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Przed wizytą należy się zarejestrować – telefonicznie pod nr 586 662 444 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, w soboty w godz. 9.00-15.00) lub on-line na www.mammo.pl. Nie jest potrzebne skierowanie od lekarza.
Etiologia powstawania raka piersi nadal pozostaje nieznana. Jest wiele czynników zwiększających zachorowalność: płeć żeńska (rak piersi u mężczyzn zdarza się 100 razy rzadziej), starszy wiek, pierwsza miesiączka przed ukończeniem 11 roku życia, menopauza po 54. roku życia, późny wiek pierwszego porodu (po 35. roku życia), długotrwała (co najmniej 10 lat) hormonalna terapia zastępcza, rodzinne występowanie raka piersi (poniżej 50 roku życia), rak piersi w wywiadzie, nosicielstwo mutacji niektórych genów (przede wszystkim BRCA1 i BRCA2), łagodne choroby rozrostowe piersi.
– Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. To obrazowa metoda badania gruczołu piersiowego (sutka) z użyciem minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego – tłumaczy dr Małgorzata Cymerman, dyrektor medyczna Luxmed Diagnostyka. – W trakcie badania wykonuje się po dwa zdjęcia każdej piersi. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
J.P.
Informacje na podstawie mammo.pl

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl