Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaGraffito w „Kasińcu” – Warsztaty Plastyczne LATO 2017

(Zam: 13.07.2017 r., godz. 17.48)

17 czerwca oraz na przełomie czerwca i lipca z inicjatywy artysty plastyka Adama J. Karpińskiego i Kazimiery „Kasi” Geskiej, Koło Plastyka Amatora Graffito Wyszkowskiego Ośrodka Kultury uczestniczyło w kolejnych plenerowych warsztatach.Członków koła, prowadzonego przez Adama J. Karpińskiego gościnnie wsparło też kilkoro starych przyjaciół po pędzlu. Warsztaty plastyczne LATO 2017 odbyły się w znanym już i lubianym przez plenerowiczów miejscu pod Wyszkowem – w Ostrowach. Zakwaterowanie, jak to już bywało wcześniej, miało miejsce u sympatycznej i gościnnej właścicielki „Kasińca” – Kazimiery „Kasi” Geskiej.
W warsztatach plenerowych uczestniczyli: Kazimiera „Kasia” Geska, Adam J. Karpiński, Andrzej Łada, Alicja Nasiadka, Sławomir Pyciński, Ilona Reluga, Paweł Rybotycki, Agnieszka Sawko, Monika Studniarz, Julia Waleńciuk, Kamil Waniowski.
Tematem zajęć dwóch plenerów były głównie architektura, martwa natura i portret. Każdy z uczestników mógł zastosować swoją dowolną technikę wykonania. Tak więc powstały prace w węglu, pastelach i oleju. Jako że pogoda tego lata nie sprzyja na dłuższe wyprawy plenerowe, uczestnicy zajęć pracowali głównie w obrębie swojego zakwaterowania. Ogromny taras i balkon gościnnego domu doskonale zapewniały schronienie przed ewentualnym deszczem. Jak to zwykle bywa na takich zgrupowaniach, młodsi i mniej doświadczeni plastycy chętnie korzystali ze wskazówek i podpowiedzi swoich starszych koleżanek i kolegów. Rozmowy takie często przeciągały się do późnych godzin wieczornych, którym jak zawsze towarzyszyły gitara, śpiew, dowcipy i gastronomiczne małe co nieco. Te kilka dni wspólnego pobytu przyniosło bardzo ciekawe efekty, które będzie można obejrzeć i ocenić na corocznej wystawie podsumowującej osiągnięcia KPA Graffito w minionym roku szkolnym 2016/17.
Oprac. i fot. Adam J. Karpiński

***

Kasiu, korzystając z uprzejmości WYSZKOWIAKA składamy Ci serdeczne podziękowania za Twoją koleżeńskość, gościnność, serdeczność i jakże wyśmienitą kuchnię. Posiłki w Twoim wykonaniu to czysta poezja. Dziękujemy i pozdrawiamy.
KPA GRAFFITO i PrzyjacieleNapisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl