Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaSamorząd wyda więcej, ale rondo powstanie

(Zam: 06.07.2017 r., godz. 10.59)

W Porządziu na drodze powiatowej powstanie rondo, jednak gmina Rząśnik musiała dołożyć do inwestycji więcej o 50 000 zł niż do tej pory planowała.

Ponieważ rodno ma powstać na drodze powiatowej, to Starostwo odpowiada za wybór wykonawcy zadania. Unieważniło już trzy przetargi nie mogąc wybrać firmy, która zrealizowałaby inwestycję. Postanowiło więc zwiększyć budżet na ten cel, aby móc w końcu sfinalizować umowę z wykonawcą. Gmina Rząśnik pierwotnie miała przekazać 200 000 zł. Ostatecznie będzie to jednak 250 000 zł. Taką samą kwotę na realizację prac ma przekazać Starostwo Powiatowe.
– W trzech przetargach na wykonanie inwestycji nie znalazł się chętny. Starostwo z wolnej ręki zleci wykonanie ronda i odwodnienia podpisując umowę z firmą, która zaoferowała wykonanie zadania za 500 000 zł, więc musimy zwiększyć dotację dla powiatu o 50 000 zł – tłumaczył podczas sesji Rady Gminy Rząśnik 19 czerwca wójt Paweł Kołodziejski. – Umowa będzie podpisana z wykonawcą, ale inwestycja będzie dopiero wykonana w październiku, bo firma nie ma teraz najprawdopodobniej mocy przerobowych.
– Skąd zatem pośpiech, by teraz przekazać 50 000 zł? – zastanawiała się radna Marzena Wielgolewska.
– Dokonały się trzy przetargi i nie znalazła się za zaplanowaną kwotę żadna firma. Żeby nie pozostawić sprawy nierozpatrzonej, Starostwo zadeklarowało 250 000 zł, ale w myśl porozumienia dokładamy pieniędzy, by było po połowie. Żeby możliwe było podpisanie umowy z wykonawcą, w budżecie musi być zapewniona kwota – tłumaczył Paweł Kołodziejski. – Mam nadzieję, że firma wykona pracę rzetelnie, poproszę starostę, by dopilnował wykonania tego zadania.
– Co powiat zrobił dla nas przez tyle lat kadencji? – polemizowała Marzena Wielgolewska.
– Wszystkie gminy też dotowały powiatowe inwestycje realizowane na ich terenie przekazując nawet w granicach 500 000 zł. My nie jesteśmy gminą, która wyjątkowo dopłaca powiatowi. To zasady stosowane od wielu lat, te drogi służą też naszym mieszkańcom, wykonujemy inwestycję u siebie – podkreślił wójt.
Marzena Wielgolewska wstrzymała się od głosu, ale większość radnych zdecydowała o przekazaniu dodatkowych 50 000 zł.
Docelowo Starostwo Powiatowe zamierza przebudować cały odcinek drogi od Leszczydołu-Nowin do Porządzia. By mieć na to pieniądze, zamierza ponownie ubiegać się o dofinansowanie z tzw. schetynówki.
– Myślę, że są duże szanse na dofinansowanie, bo to droga powiatowa o dużym natężeniu ruchu – stwierdził Paweł Kołodziejski.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 11.07.2017 r., godz. 21.27
W mieście brak chodników,kanalizacji,dróg a im się zachciało ronda na wsi.No nieeeeeeee.Przepier..cie te wybory i piśorstfo ogarnie cały kraj.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl