Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyZamierzasz wyciąć drzewo? Musisz to zgłosić

(Zam: 30.06.2017 r., godz. 18.28)

Weszły w życie bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące usuwania drzew na prywatnych działkach. Tę czynność będzie trzeba zgłosić w urzędzie gminy.

Zgodnie z nowymi przepisami, właściciele nieruchomości, którzy będą chcieli wyciąć drzewo na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej są zobowiązani do dokonania zgłoszenia zamiaru usunięcia drzewa, jeżeli obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza:
– 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
– 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
– 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew (nie dotyczy drzew owocowych, z wyłączeniem drzew rosnących na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków lub na terenach zieleni).
Organem właściwym do przyjęcia zgłoszenia jest wójt, burmistrz (albo prezydent miasta), a w przypadku drzewa rosnącego na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków – wojewódzki konserwator zabytków.
Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości, z której drzewo ma być usunięte oraz rysunek albo mapę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości (formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie internetowej Urzędu, w zakładce Strefa Mieszkańca oraz w pokoju 129 Urzędu Miejskiego w Wyszkowie).
Po otrzymaniu zgłoszenia, w ciągu 21 dni organ prowadzący postępowanie ma obowiązek dokonania oględzin drzewa, które ma być usunięte i sporządzenia z tej czynności protokołu.
Planowaną wycinkę można przeprowadzić dopiero wtedy, gdy organ w terminie 14 dni od dnia oględzin nie wyda decyzji sprzeciwiającej się usunięciu drzewa (tzw. milcząca zgoda). Za dzień wniesienia sprzeciwu uznaje się dzień nadania decyzji administracyjnej w placówce pocztowej albo dzień wprowadzenia do systemu teleinformatycznego. Usunięcie drzewa przed upływem tego terminu będzie traktowane jako wycinka bez zezwolenia i spowoduje nałożenie przez organ administracyjnej kary pieniężnej.
Nowelizacja ustawy zwiększyła liczbę kar – nałożone zostały kary za usunięcie drzewa bez dokonania wymaganego zgłoszenia oraz za usunięcie drzewa pomimo sprzeciwu organu i bez zezwolenia w wysokości dwukrotnej opłaty za usunięcie drzewa.
W sytuacji, gdy drzewo nie zostanie wycięte przed upływem 6 miesięcy od dnia oględzin, usunięcie go może nastąpić dopiero po dokonaniu ponownego zgłoszenia.
Jeżeli w ciągu 5 lat od dnia oględzin zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej, która będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosło usunięte drzewo, na właściciela nieruchomości, w drodze decyzji administracyjnej, zostanie nałożony obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
Zmiana przepisów z zakresu wycinki drzew i krzewów nie zwalnia właściciela nieruchomości z obowiązku uzyskania zezwolenia na czynności zakazane w stosunku do roślin, zwierząt i grzybów objętych ochroną gatunkową, m.in. niszczenia osobników, niszczenia siedlisk roślin i grzybów oraz umyślnego zabijania, płoszenia i niepokojenia, niszczenia siedlisk i ostoi oraz innych schronień zwierząt. Dodatkowe zezwolenie trzeba więc uzyskać, jeżeli drzewo lub krzew jest siedliskiem chronionych gatunków zwierząt, roślin lub grzybów. Zezwolenie takie, np. na zniszczenie porostów chronionych, które rosną na drzewie, usuwanie gniazd czy płoszenie ptaków w miejscach ich rozrodu lub wychowu młodych w okresie lęgowym, może wydać odpowiednio Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska lub Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w zakresie swojego działania. Naruszenie zakazów w stosunku do gatunków chronionych stanowi wykroczenie (art. 131 pkt 14 ustawy o ochronie przyrody).
W przypadku drzewa stanowiącego złom lub wywrot, jego uprzątniecie może nastąpić dopiero po dokonaniu oględzin przez organ właściwy do wydania zezwolenia na usunięcie drzewa. W tym trybie można usunąć drzewa spełniające następujące kryteria:
– wywrot – drzewo wywrócone w wyniku działania czynników naturalnych, wypadku lub katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, lub katastrofy budowlanej;
– złom – drzewo, którego pień uległ złamaniu, lub krzew, którego pędy uległy złamaniu w wyniku działania czynników naturalnych, wypadku lub katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, lub katastrofy budowlanej.
Usuwanie drzew przez osoby prawne i inne jednostki organizacyjne oraz osoby fizyczne na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej odbywa się, tak jak do tej pory, na podstawie ostatecznej decyzji administracyjnej. Właściciel nieruchomości powinien złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, wskazując przyczynę usunięcia drzewa.
W tym przypadku jednak wejście w życie nowych przepisów zmieniło sposób kwalifikacji drzew, które są zwolnione z obowiązku uzyskania pozwolenia na wycinkę. Złożenie wniosku nie jest wymagane (m.in.), gdy obwód pnia liczony na wysokości 5 cm nie przekracza: 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego, 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego oraz 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew (nie dotyczy drzew owocowych, z wyłączeniem drzew rosnących na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków lub na terenach zieleni).
Oprac. J.P.
Na podst. inf. Urzędu Miejskiego w Wyszkowie

Komentarze

Dodane przez Zainteresowani, w dniu 30.06.2017 r., godz. 19.25
Jak wyglada sprawa dewastacji zalesionego terenu Natura 2000,na tylach ulicy Kolejowej w Rybienku Lesnym. Dopuszczono sie skandalicznej,niszczacej przyrode poprzez wyciecie wieloletnich drzew i krzewow,ktore byly siedliskiem roznych gatunkow ptakow,zyly tam tez jeze,zajace,bazanty. Teren stoi zniszczonyy. Nawieziono tam niewiadomego pochodzenia ziemie,gdzie przez podwyzszenie terenu,jest realna grozba zalania mieszkancow ul.Kolejowej I sasiednich ulic,w sytuacji wystapienia z koryta rzeki Bug. Sprawa jest POwoli zamiatana POd dywanik,gdyz zgode wydano wiadomo przez kogo.Natomiast nabycie tego terenu ma wiele nie jasnosci, a w obecnym czasie,gdzie takie sprawy sa w zainteresowaniu odpowiednich sluzb, warto do nich wrocic i wyjasnic rzetelnosc w calej sprawie.
Dodane przez Lidka, w dniu 30.06.2017 r., godz. 19.28
Czy pan Frackiewicz tez musi miec POzwolenie na to co robi,czyli wycinke drzew.?
całkowity zakaz wycinania
Dodane przez tomasz, w dniu 30.06.2017 r., godz. 19.45
szyszke dzrzewo zabiło że taki przepis wchodzi? no nareszcie bo jak do tej pory to w samym Rybienku Leśnym już prawie pustynia.
Dodane przez Aleksander, w dniu 30.06.2017 r., godz. 21.33
Piśorstfo przyczyniło się do nieodwracalnych strat.Setki tysięcy wyciętych drzew w całej Polsce.Gdyby wszędzie rządził Pis to nie byłoby powietrza w atmosferze...........Drzewa przetwarzają dwutlenek węgla na tlen...Pis przetwarza drzewa na trociny..Rządzenie tej partii jest nieprawdopodobną szkodą dla Polski !!!!!!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.06.2017 r., godz. 22.22
Jak się patrzy na to prymitywne i barbarzyńskie indywiduum stojące na czele Ministerstwa Destrukcji Środowiska jakim jest szyszko,to normalny człowiek dostaje torsji i autentycznie modli się,żeby jak najszybciej znalazł się w więzieniu za to, jak zniszczył i niszczy dalej polską przyrodę.Już niedługo przestępczy szyszko zostanie ukarany i odpowie za to co zrobił naturze.A najgorsze jest to,że z tego bandytyzmu cieszą się tylko pozbawieni wyższych uczuć wyborcy pisu do cna zindoktrynowani przez reżimową tvp,republikę i trwam. Ale Polska normalnych obywateli jest coraz bardziej zniesmaczona i zszokowana rządem marionetek i postawą największej pacynki,której skończył się sezon narciarski. Ale bardzo dobrze, Kaczyński w swoim obłąkaniu stracił już całkowicie rozum.Już niedługo i on i cały ten rząd marionetek z główną pacynka na nartach odpowiedzą przed Trybunałem Stanu.Tak nam dopomóż Bóg. Co do prawdy,to jest ona jedna jedyna w rozumieniu barbarzyńskiego wodza na drabince -demolka demokracji i swobód obywatelskich dzięki której powstał nowy reżim w Polsce.Tragifarsa i folwark Orwella.
Dodane przez Jątek, w dniu 30.06.2017 r., godz. 22.56
Ale Szyszko dał czas na zrobienie przecinki. Trochę osób skorzystało.
Do Marka Eychlera
Dodane przez Anonim, w dniu 01.07.2017 r., godz. 13.55
Obrzydzenie bierze co piszesz,POZa nienawiscia w komentarzach,zero retoryki. Uczepiles sie PiSu jak g...o okretu,czy twoja mentalnosc zostala zaprogramowana tylko na to,czy sa inne POwody natury psychicznej. Zainteresuj sie,a moze lepiej zapytaj ile drzew wycieto w Warszawie,gdzie decyzje wydawala ta sama,co dzieki reprywatyzacji wywalila 40.000 ludzi na bruk. Jak wiele leciwych,, drzew wycieto w Wyszkowie,czy w Rybienku Lesnym,gdzie sprawe PO cichu probuje sie zatuszowac.ile drzew wycial,radny z Drogoszewa? To jest dopiero problem,. Moze POchwalisz sie jak ty dbasz o roslinnosc na przykladzie tam,gdzie mieszkasz. Ile POsadziles drzew,czym mozesz POchwalic sie w tej sprawie. napewno niczym,umiesz jak stara,zniszczona plyta gramofonowa,brzeczec nie skonczenie to samo,od czasu do czasu zacinajac sie na ulubione ,,odprezenie"
Dodane przez Aleksander, w dniu 01.07.2017 r., godz. 21.12
Ta,,,,,,, Eychler niech się zajmie byle czym aby pśysowi w drogę nie wchodził.Najlepiej jak cała opozycja zajmie się podlewaniem kwiatków a piśorstfo będzie na głowach stawało w myśl zasady "kota nie ma myszy grasują"..... Gównem jest Pis a okrętem opozycja.Będą Trybunały Stanu dla łamaczy konstytucji i demokracji.Za totalną degradację Polski na arenie międzynarodowej należy się Pisowi delegalizacja.... Pis to nie jest partia do kierowania Polską...Przekupiliście najbiedniejszych i na ich głosach w przyszłych wyborach chcecie jeszcze więcej zagarnąć.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.07.2017 r., godz. 21.23
Wkur..i zrobili już Szyszko "przecinkę".Drzewa na jego działce zostały skrócone o połowę..Czy DTVPis to pokazał ?? Bo nie oglądamy z całą rodziną już półtora roku i nie będziemy oglądać z całą pewnością do wyborów.
Aleksander 21.12. i. 21.23
Dodane przez Anonim, w dniu 01.07.2017 r., godz. 22.01
Znowu chlopie nawaliles sie i PO kazdym nastepnym, zasiadasz do zasyfialego komputera. Patrzac na ciebie,nasuwa sie mysl aby dac ci tylko proce,gwizdek i seledynowy lach do odstraszania golebi,bo tylko z tym bedzie ci PO drodze. Chlopku,jak pamietam,to juz prawie dwa lata straszysz,grozisz,szmacisz sie. I co? Przyczyniasz sie miedzy innymi do POrazki twoich zbukow,ktorzy z dnia na dzien sa bliscy POrazki.
Dodane przez Aleksander, w dniu 02.07.2017 r., godz. 08.48
Josek "formuowiczu" (22.01) !! Znowu nie masz kontrargumentów.Co za chamskie odpowiedzi.Walnięty wmawia obiektywnemu nawalenie.Na miejscu Eychlera bym cię za wszelką cenę jednak namierzył i ukarał....,Są pewne granice.Nie można w nieskończoność za każdym wPISem poniżać człowieka wykorzystując fakt,że podpisuje się swoim nazwiskiem.Poniżanie godności osobistej osoby,która wyraża swoją zdanie świadczy o wyjątkowym prymitywie.No cóż,tacy są zwolennicy Pis.
Do Aleksander alias ..... / godz. 08.48
Dodane przez Josek, w dniu 02.07.2017 r., godz. 10.23
Wpis skierowany pod falszywy adres. Zawsze podpisuje sie swoim nickiem i nigdy nie pisze jako Anonim . Musi cie ktos bardzo nielubic , ale to bardzo nielubic. Zapewne z rodziny lub kregu najblizszych znajomych . PS. Obrazanie mnie i przypisywanie cudzych wpisow nie swiadczy najlepiej o twoim wychowaniu i kulturze osobistej . Pozdrawiam niemile. B.S.
Dodane przez Dariusz, w dniu 02.07.2017 r., godz. 13.18
To zaskakujący atak na min. Szyszkę, choć specjalnie za nim nie przepadam. Drzewo na swojej działce przecież można było także ściąć przed wejściem zmiany ustawy, jednak to było związane z uzyskaniem pozwolenia, które można było uzyskać prawie automatycznie w urzędzie gminy. Wniosek nie był specjalnie skomplikowany. Ustawa jedynie zmieniła tylko to, że nie trzeba było starać się o zezwolenie. Nagle pojawił się szokowa wycinka drzew. Czy to jest wina ministra - oczywiście NIE tylko to jest głupota ludzi, którzy nagle uznali, że coś wielkiego dostali w ramach swojej wolności gospodarowania swoją działką, która może zaraz być im zabrana. To przykre
Dodane przez Anonim, w dniu 02.07.2017 r., godz. 14.03
Aleksander taki z ciebie obrońca środowiska, a jakoś nie protestujesz przeciwko koncertowi rockowemu w centrum parku. Wiewiórki były, tak mówiąc po ludzku, wściekłe.
Dodane przez knom, w dniu 02.07.2017 r., godz. 16.36
Zwierzęta lubia rocka. Mój kot uwielbia Metalikę.
" Jeszcze w zielone gramy..." / W. Mlynarski
Dodane przez Josek, w dniu 02.07.2017 r., godz. 19.30
Nawiazujac do wpisu Dariusza, dodam, ze jest to nie tylko atak na ministra Szyszke, ale posrednio rowniez na rzad Beaty Szydlo. Sytuacja przypomina halasliwa kampanie ekologow z 2007 roku, ktorej celem bylo dokuczenie /zwalczanemu przez mainstream / rzadowi J. Kaczynskiego , ktory popieral budowe estakady nad Dolina Rospudy oraz zablokowanie budowy Via Baltica. Co do ministra Szyszki, to uwazam go za jednego z rozsadniejszych i kompetentnych ministrow obecnego rzadu. Brak mu jedynie medialnosci i jak zwykle w takich sytuacjach, problemem z jego strony jest nieumiejetnosc przekazania rzetelnej i prawdziwej informacji trafiajacej bezposrednio do spoleczenstwa. Na dzialania ministra Szyszki sklada sie niewatpliwie pare zjawisk i trudno je ocenic jednoznacznie. Ponadto bywa to skomplikowane, bo zarowno dzialanie, jak nie dzialanie czlowieka w srodowisko naturalne prowadzi do pewnych, roznych skutkow i z tego wzgledu podejmowanie decyzje i dzialania ( np.: w sprawie Puszczy Bialowieskiej ) moga dla laika byc "kontrowersyjne". Wyraznie mozna odroznic ludzi troszczacych sie o srodowisko naturalne od "ekoswirow", ktorzy nie posiadaja zadnej wiedzy ekologicznej i po prostu robia dym dla pieniedzy lub "jaja" dla blizej nieokreslonych celow. Ci ostatni tzw. ekolodzy dali sie poznac nad Rospuda z najbardziej negatywnej strony oraz negatywnych skutkow dla mieszkancow i rzeki. Dolina Rospudy "nietknieta" reka czlowieka zarosla i ulega dalszym zmianom, bo oczywiscie nie byla pozbawiona dzialalnosci czlowieka i powstala w tej formie dzieki dzialalnosci ludzkiej. Obecnie dolina , to tak naprawde kupa krzakow i bagno. Wkrotce zarosnie chaszczami do konca. Utrzymanie siedlisk rzadkich ptakow i roslin wymagalo regularnego wykaszania lak, ktore po wstrzymaniu tych dzialan zaczely zarastac i chronione rzadkie gatunki roslin zniknely, a ptaki wyniosly sie. Oczywiscie ekologom to wisi; oplacani przez podejrzane grupy interesow narobili wrzasku przy obwodnicy; polityczna chucpe przeciw PIS osiagneli, a potem ochrone siedlisk rzadkich gatunkow roslin i ptakow mieli w d...e !!! Zaden z "ekologow", ktory przywiazywal sie wtedy "do drzewa" nie przyjechal choc raz kosic lak nad Rospuda. GDDKiA w ramach rekompesat przyrodniczych, za przeciecie doliny obwodnica , zobowiazala sie do koszenia lak w Dolinie Rospudy przez kilkadziesiat lat........... W rejonach , w ktorych od stuleci ludzie wspolzyli z przyroda, na ogol wytworzyla sie pewna rownowaga. Gdy nagle usunie sie ludzka dzialalnosc - caly system sie wali, a skutki sa nieprzewidywalne. Wiecej na ten temat mozna przeczytac w artykule z 2012 roku Wojciecha Kaminskiego : " Nie ma obwodnicy, dolina Rospudy ginie".... --- PS. W Polsce od czasu "walki o Rospude" wycieto niejeden kompleks lesny, oczywiscie z administracyjnym zezwoleniem. Za PO-PSL wycinano lasy w okresie ochrony legowej i zadnemu pseudoekologowi powieka nawet nie drgnela, nie mowiac o przywiazywaniu sie do drzew. Zieloni XXI wieku to latwo sterowalna grupa uzytecznych idiotow, oszolomow i fanatykow kierowana przez sprytnych cwaniakow, ktorzy zrobili sobie z tego niezle zrodlo dochodow. Czesto sie tez zapomina, ze czlowiek tez jest elementem ekosystemu, jak zwierzeta czy rosliny. Dlatego dotarcie do prawdy na temat ekologii w klamliwym przekazie medialnym jest niezwykle trudne. Prawda bowiem, w dobie postmodernizmu jest pojeciem czysto teoretycznym i przesiaknietym subiektywizmem...Pozdrawiam ! B.S.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.07.2017 r., godz. 20.58
Nawet praktykant detektyw by cię chłopie zdemaskował.Walisz teksty pod różnymi nickami na 100%
Dodane przez Aleksander, w dniu 02.07.2017 r., godz. 21.33
A propos zwierząt....Ktoś dzisiaj powiedział,cytuję "Taki z kaczyńskiego naczelnik,jak z jego kota pasztet"....... Każde ograniczenie,nawet niewielkie jednak przeszkadza.....Usunięcie ograniczewnia doprowadziło do "wymordowania"drzew na posesjach i kastrowania puszczy....Szokowa wycinka drzew jest robotą Pis-u czyli RzeczPISpolitej pisoskiej...Koncert to pikuś naprzeciwko utraty środowiska naturalnego.
Dodane przez Aleksander, w dniu 02.07.2017 r., godz. 21.46
Josek,psycholu !! Jakimi słowami mam ci trafić pod sufit,żebyś zrozumiał,że nie jestem Marek Eychler a on ma w mieście i okolicy poparcie za to co robi i weź se kup cóś w kolorze seledyn i się w nim wykąp.Najlepiej kamizelkę ratunkową bo ratunek dla twojej psychiki jest baaardzo potrzebny !!!! Pozdrowienia dla redakcji za brak cenzury i Eychlera.
Dodane przez Obywatele RP, w dniu 03.07.2017 r., godz. 10.40
Stajemy wam naprzeciw – my, Obywatele RP. Stajemy wyrzekając się przemocy i jakiejkolwiek agresji. Stajemy w imię najoczywistszych i najbardziej podstawowych wartości. Słyszymy wasze pogróżki i wasze łgarstwa – słyszymy waszą zapowiedź konfrontacji i przemocy. Nie odpowiemy przemocą na waszą przemoc. Nigdy. Na ulice polskich miast od wielu miesięcy wychodzimy w różnych sprawach. Wszystkie one dotyczą rzeczy najbardziej podstawowych. Dotyczą ducha i litery polskiej konstytucji. Chcemy więc, by Andrzej Duda, Beata Szydło, Jarosław Kaczyński i inni ludzie dzisiejszej władzy ponieśli konstytucyjną i karną odpowiedzialność za niszczenie ustrojowych fundamentów polskiej demokracji. Kto łamie i depcze polską konstytucję, najwyższe prawo Rzeczypospolitej, ten zdradza Ojczyznę. Bo właśnie w konstytucji zapisaliśmy, czym jest Ojczyzna, a nie w deklaracjach prezydenta, który sam siebie nazywa niezłomnym. Chcemy więc także, by z rządu natychmiast odszedł i trafił pod sąd Mariusz Kamiński, przestępca winny naruszenia dokładnie tych uprawnień, które z pogwałceniem podstawowej zasady podziału władzy nadano mu ponownie. Domniemanie niewinności przysługuje temu, kto się spod władzy sądów nie wyłącza, tchórzliwie unikając odpowiedzialności i stawiając się ponad prawem. Chcemy, by wykonano wyroki Trybunału Konstytucyjnego, by skład jego sędziów natychmiast opuścili ludzie podli i niegodni, którzy znaleźli się w nim bezprawnie. By za nieważne uznano orzeczenia uzurpatorów. Chcemy odstąpienia od niekonstytucyjnych ustaw, chcemy niezależności sądów i prokuratur, chcemy pluralistycznych mediów publicznych, chcemy debaty o polskiej szkole zamiast jej demolowania w imię ciasnej i wstecznej ideologii. I nade wszystko – chcemy powstrzymania pochodu złowrogiej, totalitarnej ideologii narodowo-katolickiego fundamentalizmu. Lista postulatów jest długa. I nie ma na niej celów politycznych – ani jednego. Żaden z nich nie oznacza poparcia żadnej konkretnej partii, nawet żadnego politycznego programu. Każdy z tych celów polega wprost na wypełnieniu ducha i litery polskiej konstytucji. To są żądania elementarne. To z nimi stajemy i to dlatego nazywamy siebie Obywatelami RP, a nie lewicą lub prawicą. Ale kiedy stajemy naprzeciw was każdego dziesiątego dnia miesiąca w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, nie domagamy się od was nawet tego. Chcemy tylko przyzwoitości, którą powinien z łatwością odnaleźć w sobie każdy uczciwy człowiek i która nic nie kosztuje. Odstąpcie od ekshumacji wbrew protestom rodzin, powstrzymajcie bezczelną samowolę wypełniających polityczne zlecenia prokuratorów, poddajcie tę dramatycznie bolesną sprawę kontroli sądów. Uszanujcie ból i godność rodzin ofiar, których pamięć rzekomo czcicie – a wtedy natychmiast przerwiemy blokadę waszych smoleńskich marszów. Uszanujcie naszą wolność zgromadzeń i prawo wypowiedzenia wam w oczy naszych prawd i naszych wartości, a nigdy nie sięgniemy po wasze prawa, jak ich nie naruszaliśmy przez długie miesiące naszych protestów, znosząc w milczeniu wasze nienawistne wycie, wasze haniebne zniewagi, agresję, przemoc i naruszenia prawa. I nie wznowimy blokady, choć nasz protest towarzyszyć będzie wam nadal. Na Krakowskim Przedmieściu żądamy od was tylko tego. Depcząc te nasze żądania pokazujecie się światu już nie jako politycy o dyktatorskich skłonnościach, anachroniczni, niedouczeni, zaściankowi, bez miejsca w cywilizowanym świecie. Pokazujecie się światu jako podli, pospolici bandyci. Od miesięcy fortyfikujecie dla swoich chorych obrzędów centrum polskiej stolicy. Sprowadzacie armie policjantów, zmuszając ich, by służyli waszej zakłamanej ideologii, a nie prawu i obywatelom państwa. Kratami oddzielacie się od społeczeństwa, również od waszych wyznawców. Zadajecie jawny kłam wszystkim własnym deklaracjom. Rzekomą żałobę zamieniacie w makabryczną groteskę. Chrześcijańską miłość zastępujecie barbarzyńskim odwetem. Z miesiąca na miesiąc kompromitujecie się i pogrążacie coraz bardziej. Jesteście przy tym tak zapiekli w tępym, bezmyślnym uporze i tak potwornie aroganccy, że stać was wyłącznie na eskalację przemocy i bezprawia. Wasz etos leży dziś w gruzach, na które przynosimy nasze białe kwiaty. Znów je przyniesiemy. Przegraliście. Cofnąć się nie umiecie. I nie doczekacie się agresji z naszej strony. Świat zobaczy wyłącznie wasze twarze wykrzywione nienawistnym szaleństwem. I zobaczy wolnych Obywateli RP stających naprzeciw waszego wyjącego tłumu. Z kwiatami – symbolem godności człowieka, której znaczenia nie umiecie pojąć. Odejdziecie w niesławie. Paweł Kasprzak, Marek Eychler, Maciej Bajkowski, Wojciech Kinasiewicz i setki innych.
Dodane przez Aleksander, w dniu 03.07.2017 r., godz. 12.50
8 LAT MODLILI SIĘ PO KOŚCIOŁACH ...OJCZYZNĘ DOJNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE... PAN SPEŁNIŁ ICH MARZENIA,,NO TO DOJĄ I RŻNĄ..
Obywatele. RP
Dodane przez Anonim, w dniu 03.07.2017 r., godz. 13.15
Ile placi ci zleceniodawca,ze POwielasz jak zwykle klamstwa. Strach d..e sciska. Codziennie to nowa mega afera ludzi PO i. PSL jak narazie to wykryto 161 afer,gdzie ograbiono nas Polakow na miliardy,a z pewnoscia POdwoi sie,albo jeszcze wiecej. Oburza was ekshumacja,a nie placzecie nad ludzmi,ktorzy zgineli,nie wspolczujecie ich rodzinom i najblizszym. Nie gromicie I nie robicie demonstracji wobec tych,ktorzy w tak haniebny,POdly sPOsob oklamali nas,ze zrobili wszystko wobec zabitych z jak najwieksza starannoscia. Czy wasza starannosc,to PO wiele roznych fragmentow ciala w jednej trumnie. Nie protestujecie,ze wasza z PO wraz z POdobnymi jej wyrzucili 40.000 osob na bruk,kradnac im mieszkania. Dranstwa,zlodziejstwa,chliganeria,zabijanie nie narodzonych dzieci, to jest to co POtraficie bronic. Jestescie tak zmanipulowani, ze nie macie w sobie nic z czlowieczenstwa. Macie tylko POwloke ciala,z nienawistnym wnetrzem. A,ze miejsca na rozum zabraklo,swiadczy o tym,ze nawet nie zdajecie sobie sprawy,ze koniec waszego bezprawia juz blisko. POdpisy wasze sa prawdziwe,a najzabawniejsze to na konca,ze,, setki innych" tylko nie wymieniliscie rodzaji sPOzywanych napewno nie w malych ilosciach.
Dodane przez Dariusz, w dniu 03.07.2017 r., godz. 13.15
Tonący .....brzydko się chwyta. Ten długawy tekst niczego pozytywnego nie wnosi a jest tylko agresją, agresją, agresją. Mariusz Kamiński, dawniej szef CBA, teraz koordynator służb specjalnych, jest osobą kryształowo czystą i jak jego pozostałych 4 współpracowników stał się osobą oskarżoną na mocy politycznego wyroku sędziego Łączewskiego, który coraz bardziej się pogrąża chociażby sprawą - propozycjami walki z PiS. Bardzo dobrze, że prezydent Duda wyczyścił tą sprawę. Druga sprawa to kombinowanie koalicji PO-PSL-SLD przy wyborze 5 nowych członków do TK. PO, po przegranych wyborach prezydenckich nagle przyśpieszyło przy nowelizacji ustawy o TK uważając, że może przegrać także wybory parlamentarne i chcąc postawić tamę pomysłom PiS poprzez monopol w TK. Niepotrzebnie wybrali 5 nowych członków do TK bo to mógł wybrać nowy parlament. Podobna sytuacja była po rządach SLD i wtedy po protestach, SLD zrezygnowała z tego pomysłu. Zjednoczona prawica może w sprawie TK nie postąpiła elegancko i w białych rękawiczkach ale działała na granicy prawa i zgodnie z literą prawa. Oskarżenia w stosunku do prezydenta są absurdalne. Sprawa ekshumacji jest sprawą delikatną, głównie dla rodzin i wasza działania w tej sprawie są karygodne. Nie zmniejszacie bólu rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej, którzy zostali oszukani przez państwo polskie, głównie przez Kopacz, Tuska i Arabskiego i trzeba teraz przeprowadzić właściwe ekshumacje. Jakie są informacje z tego procesu - wiemy - to jest jedna wielka patologia. Sprawa miesięcznic jest sprawą prywatną, organizowaną przez część rodzin "smoleńskich" i środowiska związane z zjednoczoną prawicą. Te uroczystości przebiegały bez zakłóceń do momentu jak wy- obywatele rp się włączyliście do ich zakłócania. Przez to, że robicie agresywne kontrmanifestacje, zagłuszacie przemówienia Kaczyńskiego, pojawia się wasza agresja na poziomie dawnego ruchu palikota, pojawiają się większe siły policyjne. Dla was taka szopka, łamanie prawa jest powodem do dumy dla mnie jest zwykłą agresją i powodem do solidaryzowania się z tymi miesięcznicami, nawet nie biorąc w nich udziału. Im więcej będziecie nakręcać tą agresję to efekt będzie odwrotny, bo Polacy przewrotnie oddali władzę zjednoczonej prawicy bo PO-PSL nie liczyło się z ludźmi. Widać to także w USA. Prezydent Donald Trump jest agresywnie atakowany i przez media sympatyzujących z Demokratami jak również także przez część mediów sympatyzujących z Republikanami, na niespotykaną dotąd skalę. Mimo tego w wyborach uzupełniających do Kongresu, mimo tej agresji, we wszystkich wyborach w czterech stanach wygrali Republikanie. Donald Trump nie jest przeszkodą tylko jeszcze pomaga. Dlatego przestawcie się na coś pozytywnego, bo nie szkodzicie władzy PiS i zjednoczonej prawicy a niszczycie wizerunek Polski na arenie europejskiej i światowej. Coraz częściej jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że w Polsce jest bardzo agresywna walka polityczna, inspirowana głównie przez totalną opozycję z jej bojówkami czyli obywatelami rp czy kodem, natomiast demokracja nie jest zagrożona. Nasza apele są dodatkową histeria, zachowaniem, które powszechnieje i po włączeniu Wałęsy w wojnę z miesięcznicami, będziecie musieli wymyślać coraz ponure zagrywki, co jeszcze bardziej będzie odstraszać normalnych ludzi.
Ad vocem na Manifest Warcholow RP / z godz.10.40
Dodane przez Josek, w dniu 03.07.2017 r., godz. 20.26
Niestety, tekst mnie pokonal. Nic nie rozumiem. Byc moze to nieprzyzwyczajenie do czytania takich tresci. Patrze na ten tekst i slowa wiruja mi w chaotycznym tancu, gubie mysl i watek ; nie wiem o co autorowi chodzi. A stad latwo mi do wniosku, ze to same glupoty niewarte uwagi...... A tak na powaznie - obywatelskie nieposluszenstwo mozna stosowac, ale uczestniczacy w nim obywatele musza byc gotowi na poniesienie konsekwencji swego nieposluszenstwa obowiazujacemu prawu. Jesli sa gotowi poniesc takie konsekwencje swiadomie, to wszystko w porzadku. Ale przeswiadczenie, ze niktorzy obywatele RP sa rowniejsi od innych musialo najwyrazniej uderzyc niektorym do glow ( "upadle legendy")...... Prymitywizm w dzialaniu, slepa nienawisc do adwersarzy politycznych i nawolywanie do przemocy, przy jednoczesnym udawaniu kulturalnych obywateli zatroskanych o dobro kraju jest znakiem rozpoznawalnym tych warcholow , zwacych siebie "obywatelami RP". Korelacja miedzy porzuceniem zasad patriotycznych i etycznie moralnych, a holdowaniu relatywizmowi moralnemu jest u nich, az nadto widoczna. prowadzi to u nich do postepujacej relatywizacji pojec dobra i zla, co w konsekwencji prowadzi do postawy moralnej objawiajacej sie tepym i topornym lewactwem. PS. Anonimie /Aleksandrze alias (...... ) zamiast mnie obrazac i przypisywac mi cudze wpisy, ubierz swoja seledynowa kamizelke z napisem KOD, przypnij sobie osle uszy, w jedna reke wez salaterke z salatka, w druga swoj ulubiny trunek i obejrzyj siebie w duzym lustrze !!!! Zobaczysz wtedy os.....a , ktory nie moze przystosowac sie do zycia w naprawde demokrytycznie rzadzonym spoleczenstwie !!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 03.07.2017 r., godz. 21.33
Pis wyczyszcza i wygasza.Demoluje i rujnuje.Takie wstrętne to są hu...
Dodane przez Aleksander, w dniu 04.07.2017 r., godz. 08.43
Demokratycznie rządzone społeczeństwo,którym rządzi poseł kaczyński,nie odpowiadający ZA NIC zwany dyktatorkiem.BU,ha,haaaa..A gdzie te referenda,które tak obiecywaliście przed wyborami ?? Przypominam !! Pis "mąci"za przyzwoleniem jedynie 18% Polaków !! NIECH PIS PRZESTANIE NISZCZYĆ POLSKĘ ZAMIAST DOMAGAĆ SIĘ ODSZKODOWAŃ ZA POPRZEDNIE ZNISZCZENIE !!! Zaczyna się po wewnętrznym skłóceniu i poniżeniu narodu.Walka z wrogiem zewnętrznym..
Dodane przez Anonim, w dniu 04.07.2017 r., godz. 10.29
Rygorystyczne przepisy zawdzięczamy totalnej opozycji czyli PO, Nowoczesna, PSL, który chcieli zaatakować rząd i PiS a wyszło jak zawsze. Co im przeszkadzała ta zmiana ustawy i to, że ludzie mogli bez większych problemów zrobić sobie wycinkę niektórych chorych albo suchych drzew na swojej działce i posadzić nowe drzewka.
Dodane przez MM, w dniu 04.07.2017 r., godz. 10.52
Dobrze Josek,..... że precyzyjnie.............. napisałem do czego się........ odnosisz bo tak to......... by Dariusz musiałby być....... beneficjentem Twoich wielokropków bez polskich znaków.......
Dodane przez Aleksander, w dniu 04.07.2017 r., godz. 13.13
Obowiązujące prawo o zgromadzeniach cyklicznych jest bezprawiem i w prostej linii łamaniem demokracji..........Bezwartościowe i bezprawne są również wyroki wydawane przez Trybunał Konstytucyjny ponieważ jest to towarzystwo wzajemnej akceptacji co do wszystkich pomysłów prezesa..... Prezes nie zna się na niczym i jest to Kiepski polityk,czego dowodem jest najnowszy spór o odszkodowania od Niemców.Najzabawniejsze są jednak dalekosiężne plany S-fiction Morawieckiego sięgające lat 50-tych XXI wieku tak gorliwie oklaskiwane przez oczarowanego prezesa.....Niedawno maciarewicz popierał bombę termobaryczną a teraz oklaskuje kolej magnetyczną ale to przecież nie jego broszka.Absolutne poparcie dla wpisu Obywateli RP.
Aleksander? 08.43
Dodane przez Anonim, w dniu 04.07.2017 r., godz. 13.23
U ciebie we lbie,ciagle ten sam temat,tym POkazujesz zawartosc glowy.Przeczytalem,ze zleceniodawcy nigdy nie mianuja normalnych,uczciwych ludzi. Mianuje sie najgorszy sort,amoralny,bez sumienia,gotowy do zdrady,nie POczuwajacy sie do lojalnosc wobec Narodu i Ojczyzny.
Dodane przez Obywatele RP, w dniu 04.07.2017 r., godz. 18.53
My Obywatelki, My Obywatele, W obliczu zagrożeń wynikających z serii antydemokratycznych i niekonstytucyjnych decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości, stajemy w obronie podstawowych wolności należnych każdemu człowiekowi i obywatelowi RP Walczymy o utrzymanie wartości demokratycznego państwa prawa oraz Konstytucji, nagminnie łamanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę i rząd Premier Beaty Szydło. Nie godzimy się na odebranie nam podstawowych swobód obywatelskich i wolności zgromadzeń. Będziemy walczyć z wszelkimi ruchami mającymi na celu wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej. Stajemy w obronie ofiar wojny, uciekających przed śmiercią i szukających nadziei w krajach demokratycznych. Historia Polski jest historią ludzkiej solidarności i tymi wartościami będziemy się kierować wobec rodzin dotkniętych tragizmem wojny. Sprzeciwiamy się fali agresji i nietolerancji zalewającej Polskę, podsycanej przez główną siłę polityczną. Będąc obywatelami Rzeczypospolitej, zarówno wierzącymi w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielającymi tej wiary, stajemy w obronie wartości chrześcijańskich zawłaszczanych w cynicznej grze politycznej. Mając w pamięci tragiczny wypadek lotniczy pod Smoleńskiem, w którym zginął Prezydent Lech Kaczyński i dziewięćdziesięciu pięciu obywateli, sprzeciwiamy się brutalnemu wykorzystywaniu zmarłych do bieżących celów politycznych. Stajemy w obronie naszych dzieci i ich dzieci, którym należy się prawo do wolnej, demokratycznej i nowoczesnej ojczyzny na miarę XXI wieku. Apelujemy do wszystkich, którym bliskie są te wartości, o zaangażowanie. 10 lipca, my Obywatelki i Obywatele, staniemy na Krakowskim Przedmieściu naprzeciwko Jarosława Kaczyńskiego w obronie naszych praw. Lech Wałęsa Władysław Frasyniuk
Dodane przez Aleksander, w dniu 04.07.2017 r., godz. 21.42
Zdecydowana większość katolików jest przeciwna poczynaniom partii kaczyńskiego........Nie życzymy sobie marszów w nicość i wrogość każdego 10-tego....Żałoba u normalnych ludzi trwa rok.
Dodane przez Aleksander, w dniu 04.07.2017 r., godz. 21.47
OD KIEDY NIE POPIERANIE PARTII RZĄDZĄCEJ JEST ZDRADĄ NARODU I OJCZYZNY ??????? Odpowiedz....Od czasu dojścia pśys do władzy.
Zbanowac trolla Aleksandra alias ....
Dodane przez Josek, w dniu 04.07.2017 r., godz. 21.55
Czas w koncu temu szkodnikowi powiedziec stanowczo: stop, tak nie mozna !!! Troll i hajter rozsiewajacy non stop zaraze nienawisci wobec ludzi, partii i srodowisk patriotycznych . Pozostaje zywic nadzieje, ze jego umysl zaczadzony i zamroczony antypolska propaganda zostanie oswiecony kagankiem autorefleksji ? Bracie czynisz zle, ale wierze w twoje nawrocenie !!!
do Josek, w dniu 04.07.2017 r., godz. 21.55
Dodane przez jasio małolat, w dniu 05.07.2017 r., godz. 08.21
żeby nie ten Eychler to nikt by nie uczestniczył w tym waszym forum a Ty nie miał byś co robić tam za biurkiem redakcji. Nawet zmiana nicków (josek, tedi, MM, Smacznego, jaś-fas-ola itd.) nie pomogła by w podtrzymaniu życia forum, tego forum. Wypadało by podziękować za te kontrowersje jakie dostarcza wam Eychler ;)
Dodane przez Anonim, w dniu 05.07.2017 r., godz. 10.40
Ja widzę jak pod osłoną krzyża taranuje się i roznosi za pomocą Policji Państwowej legalny protest ludzi,którzy mają już dosyć "posypywania solą" rany co 10-tego każdego miesiąca przez kaczyńskiego.......Ten człowiek to największe zło w historii Polski !!
Dodane przez Tedy, w dniu 05.07.2017 r., godz. 14.12
Nasilone ataki na Rzad i antypolska propaganda,tak jak to robi chory na umysle i nie tylko, seledynowe POsmiewisko Wyszkowa,swiadcza dobitnie,ze Kraj nasz idzie w dobrym kierunku,Polska,nareszcie ma przywodcow,z ktorych narod Polski jest dumny. Teskonata za zlodziejstwem,skandalami odbiera rozum tym,ktorzy z Polski uczynili dojna krowe,dla ktorych honor,patriotyzm,uczciwosc,czy poprostu zwykla przyzwoitosc jest nie znana, Glupie,POzbawione sensu,wrogie komentarze seledynowego pratchawca,ktore wygladaja jak zdarta plyta,w ktorych przewija sie jeden i ten sam temat,sa dla nas tylko dowodem,ze osobnik ten nie ma nic wsPOlnego z rozumem. Wszyscy go znamy i nikt nie traktuje go za normalnego, traktujemy go jak strup na d...e,ktory juz POwoli odpada. Ten oto pratchawiec,smie POwolywac sie na katolikow,a poszedl ty won,nie wycieraj zapienionej od nienawisci geby,katolikami. Przeplukuj te piane tym co robisz codzien,tym co rozum ci odebralo.
jasio-malolat
Dodane przez Elka, w dniu 05.07.2017 r., godz. 14.23
Gratulacje,udalo wam sie zwerbowac POdobnego sobie,stad POchwala dla pacholka. jasio-malolat,super nick,mowi sam za siebie. Wymien chociaz jednego z was,ktorego poziom inteligencji jest wiekszy od waszych rozmiarow buta.
Kaczyński
Dodane przez Jacek, w dniu 05.07.2017 r., godz. 15.34
Lubię go, nie lubię Tuska i Schetyny.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.07.2017 r., godz. 17.13
Ten agresywny atak totalnej opozycji musimy przetrzymać. Niestety atak idzie z góry a schetyna, frasyniuk, niesiołowski, kamiński, kopacz, budka i inni nie przebierają w słowach. Trzeba będzie niedługo się postawić ale na razie nasi robią swoje i robią porządki. Jak powiedział nasz prezes Jarosław, nie przekonacie nas, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Do jasio malolat
Dodane przez Josek, w dniu 05.07.2017 r., godz. 17.30
Drogi, jasio malolacie przemawia przez ciebie gorycz i nic wiecej, a twoj krotki wpis jest pelen sprzecznosci. Nawet nie bede go zbyt obszernie komentowal, bo i po co ? Ale musze nieskromnie napisac, ze z tym redaktorem to troche polechtales moja proznosc, chociaz nie moge pozbyc sie wewnetrznego dyskomfortu, ktorym jest swiadomosc, ze ciagle przypisywane sa mi cudze wpisy lub to, ze pisze pod roznymi nickami. Nawe podanie moich inicjalow tego nie zmienilo, ale trudno musze nauczyc sie z tym zyc !!! Co do tego seledynowego PANA od kontrowersji, to dodam, ze jak gostek wynajal sie za psa, to musi szczekac - bo serwilizm uzytecznych blaznow jest przeciez wszech ogromny. --- PS. Jasio - nie pisz prosze na tematy, ktorych nie ogarniasz mentalnie, albo postrzegasz opacznie. I nicki innych forumowiczow pisz poprawnie, chociazby ze wzgledu na kulture osobista i szacunek dla innych, z ktorymi moze nawet swiatopogladowo sie nie zgadzasz !!!!!!
Do Warcholow RP / z 04.07.2017, godz. 18.53
Dodane przez Josek, w dniu 05.07.2017 r., godz. 18.15
Przytoczony, ponizej fragment jest dobra odpowiedzia na wasze polityczne manipulacje i insynuacje oraz nie wymaga dodatkowych analiz jezykowych, poniewaz wyrazony jest eksplicytnie i pomimo uplywu czasu pasuje bezposrednio do tych warcholow politycznych, co to sie dzisiaj za liberalnych demokratow poprzebierali i na dodatek nazywaja siebie obywatelami RP... --- " ... Ucza nas szacunku do obcych, a pogardy dla swoich. Kaza nam milowac wszystkich, chocby ludozerce, a nienwidzic ojcow i braci, za to, ze nie gorzej, lecz inaczej mysla. Chca nas wyzuc zupelnie z rasowego instynktu, caly pokolen dorobek i dobytek oddac na pastwe nieokreslonej przyszlosci, na lup chaosowi , ktorego potworne ksztalty lada godzina ukazac sie moga ponad tonia czasu. Nad bialoskrzydlnym, niezmazanym, najczcigodniejszym Ojczyzny symbolem kracza kruki i wrony, chichoca obce a zlowrogie puszczyki, uragaja mu nawet swojskie, zacietrzewione orleta..." / IGNACY JAN PADEREWSKI. ---- PS. Mam nadzieje , ze na 10 lipca Policja przygotuje taczke odpowiedniej wielkosci, bo spasiony BOLEK Walesa jest na oko ze dwa razy ciezszy od Frasyniuka i wyniesienie go bez taczki , moze byc nie lada sztuka !!!!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.07.2017 r., godz. 20.14
O najważniejszej informacji dnia, czyli klęsce polityki dewastacji środowiska naturalnego kurwizja nie wspomniała ani słowem. Poziom tego "medium" sięga już dna.
do Josek
Dodane przez Anonim, w dniu 05.07.2017 r., godz. 21.22
Odbiło ci facio już dawno.Twoje wPISy bym zbanował a nie ludzi,którzy Ci w twarz mówią prawdę.
drogi Josku, Tedy, Elka itd.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 06.07.2017 r., godz. 08.24
odnośnie Twoich wpisów to moja odpowiedź jest taka: ;). Poza tym, w ustawieniach klawiatury zmień sobie na język "Polski (programisty)" bo nie dość, że kaleczysz swój ojczysty język (co już daje podstawę, że nie warto traktować Cię poważnie", to na dodatek każdy wie, który wpis należy do Ciebie. ;)
Dodane przez Anonim, w dniu 06.07.2017 r., godz. 09.16
UNESCO zarządało natychmiastowego przerwania poczynań Polskich władz czyli wycinania Puszczy Białowieskiej.Piśorstfo o tym nic niewie bo jak ma wiedzieć jak jedynie "kurwizję" ogląda.Nie oglądajcie tej propagandy wzorowanej na stanie wojennym.Tam jest wszystko poprzekręcane.Półprawdy,niedomówienia i kłamstwa.Kurski będzie za to siedział.
drzewo
Dodane przez Hala, w dniu 07.07.2017 r., godz. 09.52
Choć chwilę czułam się jak u siebie. Na mojej działce, moje drzewo i robię co chcę. Minister Szyszko dał chwilę na zrobienie porządku. PO-wcy chcą włazić wszędzie i wszystko wiedzieć. Mam nadzieję, że PIS się utrzyma i Unia nie będzie mi zaglądać do ... mnie przez płot. Szkoda, że Minister ugiął te przepisy pod naporem krzykaczy. A Ci wszyscy co głośno krzyczą, żeby nie wycinać drzew to już dawno za rządów swoich to zrobili. Pozdrawiam .

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl