Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 stycznia 2023 r., imieniny Franciszka, ZdzisławaBudujmy społeczeństwo obywatelskie

(Zam: 22.06.2017 r., godz. 11.39)

W lutym tego roku Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie podjął inicjatywę w celu wywarcia nacisku na burmistrza Wyszkowa, żeby wywiesił na ulicach naszego miasta flagi narodowe w święto Żołnierzy Wyklętych 1 marca.

W ubiegłym roku pan burmistrz nie odpowiedział pozytywnie na apel samego klubu. Na początku tego roku doszło w związku z tym do połączenia sił. Tym razem apel podpisało razem z klubem 9 podmiotów życia publicznego. Były to: „Solidarność” przy Ardah Glass, „Solidarność” Oświaty w Wyszkowie, Stowarzyszenie Kukiz 15, Stowarzyszenie „Pepisko”, Związek Piłsudczyków RP w Wyszkowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej, Młodzież Wszechpolska oraz Prawo i Sprawiedliwość Gminy Wyszków. Dziękowałem już wszystkim publicznie za wsparcie naszej akcji. I ponownie to chciałbym to dziś uczynić, ponieważ jest to bardzo ważna sprawa – wielkie dzięki dla wszystkich, którzy zdecydowali się nas poprzeć!!!!! Okazało się, że wspólne działanie i ponawiana presja ma sens. Pan burmistrz tym razem raczył podnieść słuchawkę telefonu i wydać polecenie wywieszenia flag narodowych na wyszkowskich ulicach w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po raz pierwszy w ten sposób zostali uhonorowani w Wyszkowie polscy bohaterowie, herosi, nasi wspaniali chłopcy i dziewczęta, którzy odważyli się podjąć walkę z potężnym imperium sowieckim, rozszerzającym po 1944 roku swoje wpływy na Polskę i bezwzględnie niszczącym wszystko, co polskie – przede wszystkim polskiego ducha oraz eksterminującym polskich patriotów, przede wszystkim żołnierzy. Ale dziś przypominając o tej inicjatywie KGP chciałbym przede wszystkim uświadomić czytelnikom prostą prawdę – współpraca to potężna broń i dzięki niej różne podmioty społeczeństwa obywatelskiego mogą realnie wpływać na władzę.
Niedawno wróciłem z XII zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Spale, który odbył się w dn. 16-18 czerwca. Łącznie zjawiło się tam blisko 1 000 osób z różnych zakątków Polski, czasem nawet z bardzo małych miejscowości, ale także spora grupa reprezentująca kluby z innych państw, zarówno europejskich, jak i z USA. Mieliśmy możliwość absolutnie unikalnych spotkań i rozmów z politykami z pierwszych stron gazet i znanymi dziennikarzami, czyli uzyskania informacji w ważnych sprawach dotyczących Polski z pierwszej ręki. W programie były bowiem spotkania m.in. z prezydentem RP Andrzejem Dudą, wicepremierem Mateuszem Morawieckim, ministrami Mariuszem Błaszczakiem i Antonim Macierewiczem, a także europosłami, czy też posłami, m.in. Ryszardem Czarneckim i Joanną Lichocką. Bardzo ważne było również spotkanie z szefem IPN-u, panem Jarosławem Szarkiem. Ale podczas łącznie prawie dwóch dni zjazdu była też możliwość przeprowadzenia ciekawych rozmów z działaczami klubów z innych miast, krajów i kontynentów. Z tych wszystkich spotkań i rozmów wynika jednoznaczny wniosek, że kluby GP miały istotne znaczenie w podwójnym zwycięstwie patriotyczno-niepodległościowej prawicy w 2015 roku, w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Nie mniej ważna jest działalność lokalna ponad 400 klubów, integracja środowisk wokół patriotycznych tematów, odkrywanie, czy też wspieranie odkrywania lokalnej historii i wreszcie aktywne uczestniczenie w różnych formach życia publicznego. Rozmów z klubowiczami z Polski i świata przeprowadziłem wiele i mam oczywiście wiele obserwacji i wniosków. Prawie we wszystkich klubach jest otwartość na inne inicjatywy, współpraca z grupami rekonstrukcyjnymi, strzelcami, piłsudczykami i lokalnymi stowarzyszeniami, a także partiami – najczęściej z Prawem i Sprawiedliwością oraz stanowczość w domaganiu się prawdy dotyczącej tragedii smoleńskiej. Ale wszędzie jest również przekonanie, że aktywność obywatelska jest nadal konieczna, jeżeli chcemy, żeby pozytywne zmiany były kontynuowane i utrwalone. Wydaje się, że oprócz ciągłej pracy, którą wykonują różne podmioty społeczne w Wyszkowie kluczowym dla atmosfery w naszym mieście, od lat zabetonowanym przez różne niejasne układy będą wybory samorządowe na jesieni 2018 roku, w których nasza aktywność będzie miała zasadnicze znaczenie. Oby hasło wyeksponowane w wielu miejscach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale – „Tu Rodzą Się Zwycięzcy” przyświecało ruchom obywatelskim i ludziom aktywnym w naszym mieście, a zdolność do współpracy miała wystarczającą siłę, żeby przezwyciężyć najróżniejsze partykularyzmy i ambicje. Przykład inicjatywy, którą opisałem na początku tego felietonu pokazuje, że jest to możliwe.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Gazoport, w dniu 22.06.2017 r., godz. 13.02
Gazoport to inicjatywa Kaczyńskich. Decyzja o budowie zapadla w 2006 r. nie bez kozery nosi imię Lecha Kaczyńskiego. Takie są fakty.
razem
Dodane przez hp, w dniu 22.06.2017 r., godz. 15.51
No, to jak? Poda Pan rękę naszemu przewodniczącemu Sobczakowi? Stworzycie prawice razem.?
Dodane przez knom, w dniu 22.06.2017 r., godz. 16.38
Budowa gazoportu to jest decyzja polityczna PiS. Kobieta Kopernik z PO tego nie zmieni.
Dodane przez Dariusz, w dniu 22.06.2017 r., godz. 20.01
Świadek Michał Tusk : Ojciec powiedział, że współpraca z OLT jest niemądra. Razem z tatą wiedzieliśmy, że to jest lipa. Amber Gold ; Z tego można wnioskować, że ówczesny premier Donald Tusk wiedział, że Amber Gold to oszustwo, a mimo tego nie zrobił nic, by to powstrzymać.
Dodane przez Aleksander, w dniu 22.06.2017 r., godz. 20.58
Gdyby Jadosław kaczyński miał dzieci to one by mu powiedziały !! Ojciec !! Co Ty robisz z Polską ?? Przekupiłeś tych "najłatwiejszych" do kupienia i szalejesz a masz poparcie wśród...1 pińcet plusowców.2.Obniżonych emerytów..3 Niedzielnych obrońców z OTK za pińcet na miesiąc za gotowość.
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 22.06.2017 r., godz. 21.21
Wyrazy współczucia szczególnie po spotkaniu z Lichocką.Ta kobieta jest tak "wartościowa"jak Pawłowicz
Dodane przez Aleksander, w dniu 22.06.2017 r., godz. 21.31
Gazoport jako duża i droga inwestycja został zbudowany a nie zbojkotowany za rządów PO-PSL..... Mogli go nie budować i tak jak wredny Pis odrzucić kontrakt czyli tak jak wredny pis zrobił z Caracalami.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.06.2017 r., godz. 00.12
Degradacja Wyszkowa postępuje dość szybko i obywatelskość jest dobrą zmianą.
do hp
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.06.2017 r., godz. 06.17
Nie wiem skąd to pytanie ? Powinno być chyba widoczna zmiana klimatu na linii KGP, a PiS w Wyszkowie. Świadczy o tym również wspólne podpisanie petycji do pana burmistrza. Piszę o tym obszernie na początku felietonu.
do Dariusza
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.06.2017 r., godz. 06.59
Powiem szczerze, osobiście nie śledzę jakoś szczególnie afery Amber Gold w ostatnim czasie. Nie mam na to czasu, choć jest to z pewnością ważna sprawa. Dla mnie to wszystko jest od dawna dość oczywiste, o czym piszę zresztą dużo w moich felietonach od samego początku . W swoim czasie Polskę obiegło zdjęcie liderów gdańskiej Platformy Obywatelskiej ciągnących na linie samolot OLT Expres. To miała być taka oryginalna promocja, ale zdjęcie stało się symbolem niejasnych (albo może bardzo jasnych) powiązań biznesu z polityką w czasie rządów koalicji PO-PSL. Nie wątpię, że smród afer z czasów tej niesławnej koalicji będzie nas jeszcze długo ścigał. Na szczęście dziś CBA i inne służby pokazują jednoznacznie, że państwo przestało być jedynie teoretyczne. Aresztowań aferałów jest dużo. To jest najważniejsze i to mnie uspokaja. Komisję ds. Amber Gold uważam jednak za bardzo ważną i potrzebną. Do jak największej ilości Polaków powinny bowiem dotrzeć informacje, blokowane wcześniej przez tzw. "zaprzyjaźnione media" o tej złodziejskiej bandzie, która rządziła w tamtym czasie naszą ojczyzną.
Dodane przez xxx, w dniu 23.06.2017 r., godz. 07.19
Widać że Dariusz już na stałe będzie nas oświecał "felietonami" pod każdym artykułem.
Do Anonima – 23.06 godz. 00.12
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.06.2017 r., godz. 11.45
Szanowny panie, obywatelskość jest koniecznością, jeżeli chcemy zmian. Portyjki są bowiem dość słabe i w mojej ocenie w zbyt małym stopniu kreują zarówno programy, jak i odpowiedzialnych działaczy. Dlatego namawiam do aktywności w sprawach publicznych. Proszę nie czekać na lepsze czasy.
Dodane przez ola, w dniu 23.06.2017 r., godz. 11.53
Czeskie media podały, że PBS namawiała członków Grupy Wyszehradzkiej aby nie doszło do dzisiejszego spotkania z PEM - do spotkania doszło, a TVPiS podało, że spotkanie było zainicjowane przez PBS, i bądź tu mądry! - w każdym razie, jak podaje pan Szymański, Prezydent Macron został przez "naszych" przywołany do porządku i już powinien wiedzieć jak się komunikować z "dobrą zmianą", okazało się również, że widelec i nóź z powodzeniem obsługuje, to i z brakami w savoir vivre w dziedzinie przekazu słownego sobie wkrótce poradzi - w końcu nie takie uczelnie się kończyło...P.S. jak jest traktowane przez obecnie rządzących społeczeństwo obywatelskie, przekonała się wczoraj pewna polska matka, gdy chciała wejść do Sejmu i zabrać głos w imieniu tegoż społeczeństwa obywatelskiego w temacie "demolowania oświaty" - tak to oto hipokryzja PiS-u kwitnie, a autorowi felietonu nie wierzę ani za grosz!
Dodane przez Dariusz, w dniu 23.06.2017 r., godz. 13.49
"Oświecenie" kojarzy się pozytywnie, więc może to będzie mój wkład w obywatelskość. Nie mam nic do Jarosława. Dzięki niemu jest alternatywa czyli władza zjednoczonej prawicy w Polsce. Jest to władza może hałaśliwa i mało dyplomatyczna ale dość dużo realizująca interesy obywateli. Brak dyplomacji czy też delikatności wynika po części z ataku totalnej opozycji i osób np. powszechnie znanych celebrytów wyjątkowo cynicznych. Trudno aby na ringu bokserskim nadstawiać drugi policzek. Jako wyborca tej formacji tego sobie nie życzę. Zjednoczona prawica jest dobrą alternatywą po rządach PO-PSL, która stworzyła słabe państwo za zbyt wysokie podatki i jeszcze przy tym zadłużając państwo, w osiem lat na prawie bilion złotych. Mi też się wiele rzeczy nie podoba, nie podoba mi się mówienie przez prezydenta Andrzeja Dudę, że obecna konstytucja jest konstytucją okresu przejściowego, nie jestem zadowolony z powolności procesu mianowania polskich ambasadorów i konfliktów między MSZ a kancelarią prezydenta itp. ale część zdarzeń jest tylko faktami medialnymi, które są następnie poddawane dyskusji np. ostatnio media liberalne donosiły, że Polska chciała odwołać spotkanie przedstawicieli grupy wyszehradzkiej z prezydentem Francji co zostało zdementowane przez ministra Konrada Szymańskiego z delegacji, która pojechała na szczyt. Nie dajmy się podpuszczać, PiS obiecał, że będzie obniżał temperaturę sporu, zamykał fronty. Już widzę zamknięcie frontu związanego z komercjalizacją szpitali i możliwością zapłaty za usługi medyczne po wyczerpaniu się limitu usług wykonywanych przez szpital. To nie najlepszy pomysł, programowo antypisowski a wprowadzenie niewielkich opłat mogłoby spowodować odpływ elektoratu od prawicy jak to miało miejsce np. w Czechach. Trudno, że odżyje dyskusja o reformie oświaty po wakacjach gdy będzie inna rzeczywistość i trzeba będzie zadbać, żeby dzieciom zapewnić dobre kształcenie a nie politykować. Czekam także zmniejszenie emocji prawicowych dziennikarzy, którzy mają zbyt duży temperament i niekiedy zbyt wiele czasu poświęcają rzeczom błahym z punktu widzenia normalnego obywatela. Politycy niech też wezmą większy przykład z ministra Zbigniewa Ziobry, który może nie jest oazą spokoju ale chociaż pracuje, nie biega po mediach, wprowadza zmiany mimo amoku "sprawiedliwych", potrafi zastosować kruczki prawne np. ostatnio skierowanie ustawy o KRS do TK i postawić na swoim. Nie słyszałem także o skandalach z prokuraturą co było nagminne za prokuratora generalnego,Seremeta. Jeśli temperatura sporu się nie zmniejszy, jeśli PiS zawiedzie to wyborcy go rozliczą przed urnami. Nie sądzę jednak, że postawią na liberalne PO-Nowoczesna -PSL a bardziej na ruch KUKIZa. Podsumowując dobrze, że jest alternatywa w postaci zjednoczonej prawicy. Inaczej wyglądaliśmy jak np. Francja, która po odrzuceniu Republikanów i Partii Socjalistycznej postawiła na kompletnie nie znany ruch LREM, ruch tworzony przez prezydenta Macrona pod okiem bankowców i finansjery. Co będzie po utracie zaufania do tej liberalnej formacji, pewnie państwo słabe, wewnętrznie rozwalane, pod dużym wpływem mocnego sąsiada. Oby tak nie było z Polską, która jest na dobrym kursie.
Dodane przez Jątek, w dniu 23.06.2017 r., godz. 15.23
Dlaczego caracany nie cieszą się wzięciem we francuskiej armii? Bo to złom, i chwała PiS, że przeciął tę korupcyjną pęPOwinę łączącą POlityków PO-PSL z Airbusem.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.06.2017 r., godz. 17.47
Pani olu trochę empatii. Jak PBS miała namawiać członków Wyszehradu, żeby nie doszło do spotkania z PEM, jak Polska przewodniczy do 1 lipca tej grupie i to organizowała. Co do tej pani obywatelskiej, która jest przeciw, czyli pani Dorocie Łobodzie, która już od kilku miesięcy bryluje w mediach prywatnych to pozytywna nazwa tego ruchu to - "rodzice przeciwko reformie edukacji" . Jeżeli obywatelskość polega na tym, żeby być przeciw to ja tego nie kupuje. Niech pani zauważy, że ruch obywatelski, w którym uczestniczy Głowacki to klub Gazety Polskiej a nie "klub przeciwko antypolskiej PO ". Niby niewiele ale to jednak stan umysłu.
Do piszących
Dodane przez Czytelnik, w dniu 23.06.2017 r., godz. 18.37
Obserwując na godziny w jakich Panowie piszecie pod wieloma artykułami swoje szerokie wypowiedzi można mieć wrażenie że nie pracujecie zawodowo lub zarobkujecie pisząc komentarze w Tygodniku. Pan Głowacki i owszem pisze co tydzień natomiast Pan Dariusz jak ktoś już wcześniej skomentował stara się najwidoczniej od niedawna o ten przywilej.
Dodane przez ., w dniu 23.06.2017 r., godz. 23.31
Nic, co nico z wrażeniami. Nie jest to takie proste. Nie ma reguły.
ppp
Dodane przez edi, w dniu 24.06.2017 r., godz. 07.19
Partyjki są dość słabe? Powiedz Pan to Sobczakowi czy Jastrzębskiemu, ciekawe czy się zgodzą z takim twierdzeniem
Ojczyznę kochać trzeba i szanować.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.06.2017 r., godz. 07.49
Nie miałem cienia złudzeń, że są jakiekolwiek szanse na wygraną w wyborach na szefa RE. Nie akceptuję popierania sankcji przeciwko Polsce, dlatego zgodziłem się na propozycję Jarosława Kaczyńskiego – powiedział Jacek Saryusz-Wolski w programie "Piaskiem po oczach" TVN24. - Moja "szarża" była skuteczna. Ten szczególny protest został odczytany poprawnie. Zatrzymano procedurę wobec Polski – dodał. - Usiłowano upokorzyć Polskę, dokonać wyboru pod stołem. W trakcie uroczystości w Rzymie Juncker powiedział, że musi przemyśleć relacje z niektórymi państwami UE. To nasz sukces – mówił były członek Europejskiej Partii Ludowej. -Nie będę dyskutował o tym, jakie są braki Tuska. To niezręczne. Ale zniesławianie własnego kraju i popieranie sankcji jest nie do zaakceptowania. Tusk przyjmował na salonach "kwiat polskiej opozycji", włącznie z szefem KOD-u. Był nieformalnym liderem opozycji, tak być nie powinno – dodał. Kontrkandydat Donalda Tuska w ostatnich wyborach na szefa RE uważa, że decyzja o kandydowaniu była dobra i przemyślana. - Moja "szarża" była skuteczna. Ten szczególny protest został odczytany poprawnie. Zatrzymano procedurę wobec Polski. Miałem absolutną świadomość tego, że byłem skazany na niepowodzenie mojej misji. Gdyby dyplomacja działała inaczej, mógłbym dostać trzy głosy zamiast jednego, więc nie mam pretensji – skomentował. Jacek Saryusz-Wolski uważa, że politycy PO działają na szkodę swojego kraju. - Tłumaczyłem w gronie kierowniczym EPL, że w Polsce trwa wielka wewnętrzna walka polityczna i jest to sprawa Polaków, bez zagrożenia dla demokracji. Żaden kraj UE nie zgodziłby się na zewnętrzny arbitraż w sprawach wewnętrznych swojego kraju. Sprawa TK nie powinna być rozwlekana na zewnątrz. Jutro opozycja, jeśli dojdzie do władzy, przejmie zniesławioną markę tego kraju. Jeśli Polska ma zły wizerunek, to jest to wina opozycji skarżącej na swój kraj w Unii – powiedział w TVN24 Jacek Saryusz-Wolski.
Dodane przez ola, w dniu 24.06.2017 r., godz. 07.50
PBS próbowała odwołać spotkanie Grupy Wyszehradzkiej z Macronem właśnie dlatego, że Polska jej przewodniczy, i nie potrzeba do tego empatii, tylko rozumu - natomiast referendum zwykle jest za lub przeciw, więc nie ma co się dziwić - z drugiej strony obywatele, którzy są za reformą oświaty, mogą zebrać podpisy "za" i złożyć w Sejmie - na tym polega demokracja i wolność, oraz inicjatywa społeczeństwa obywatelskiego, któremu PiS usta zamyka. P.S. ewentualna nazwa "klub przeciwko antypolskiej PO" jest absurdalna, ponieważ PO nie jest antypolska, natomiast obecna władza antyunijna na pewno i duże brawa dla PEM za odwagę i determinację w nazywaniu rzeczy po imieniu; gdyby PBS miała odrobinę honoru, natychmiast wróciłaby do ojczyzny i zainicjowała budowę muru z zachodem, wzorem obalonego, bo mentalny skutecznie "dobra zmiana" buduje...
Dodane przez Anonim, w dniu 24.06.2017 r., godz. 09.17
W rankingu nieufności do polityków niezmiennie I miejsce zajmuje maciarewicz II kaczyński a poparcie jest bo kasiorka płynie z kredytów,zadłużania dalej Polski
ola. 07.50
Dodane przez Anonim, w dniu 24.06.2017 r., godz. 12.24
Nie prawda jest,jak napisalas,ze PiS zamyka spoleczenstwu usta,zamyka nie usta,tylko zlodzieji,aferzystow i inne scierwo grabiace nasz kraj i nas spoleczenstwo. Zamyka wlasnie tych,ktorych tak bronisz a wsPOmagaja ci POdobni do nich. Jak trzeba byc wyzutym z przyzwoitosc,morale,szacunku do siebie,zeby utozsamiac sie z przestepcami.Zadno z was czyli ty i seledynowy odbiegajacy od normy,nigdy nie POtepiliscie nieuczciwosci waszych pupili.Czy nie wstyd wam,ze co dzien wychodza mega afery ludzi zwiazanych z wasza organizacja,obserwujac was,zasiegu afer nie widac konca. Czego bronicie? Napewno nie dobra dla kraju,tylko swoich tylkow,w obawie,ze sprawiedliwosc dotrze i tutaj do Wyszkowa. Na nic wasze zalosne,klamliwe przekazy,gdzie pewnie zyjecie cicha nadzieja,moze znowu sie uda kombinowac jak przez wiele,wiele lat. Ale to juz bylo i nie wroci wiecej. Coraz bardziej podziwiamy I kochamy nasz Rzad,za dobra prace na rzecz spoleczenstwa i dobra kraju,tym bardziej,ze rzadzenie w ograbionym i skorumPOwanym panstwie jest nadzwyczaj trudne,
konieczne przedterminowe wybory
Dodane przez Waldek, w dniu 24.06.2017 r., godz. 12.46
Następny rząd będzie miał mnóstwo pracy w związku z bałaganem jaki zostawi pis. Rzeczywiście kraj popada w ruinę, a niektórych szkód nie da się naprawić. Chyba najwięcej nieodwracalnych zmian przyniesie reforma edukacji. Dwa roczniki, czyli obecna klasy piąte i szóste, na zawsze pozostaną z brakami w wiedzy. To ofiary złej zmiany zalewskiej. Powinniśmy domagać się wcześniejszych wyborów, póki straty są jeszcze możliwe do naprawienia. Można czekać do sierpnia, ale w czerwcu też Polacy walczyli o wolność i demokrację.
Dodane przez Jacek, w dniu 24.06.2017 r., godz. 13.42
Amber Gold i afery paliwowe masz na myśli? Ludzie twojego bełktu nie kupują. PiS ma 41 % poparcia! i ja popieram PiS.
Waldek. 12.46
Dodane przez Anonim, w dniu 24.06.2017 r., godz. 14.16
Jestes optymista,wierzac,ze POwroca zlodziejskie rzady. Piszesz,ze nowy Rzad mialby duzo pracy,prawdoPOdobnie miales na mysli wyciaganie z wiezienia towarzyszy. Oj mialby roboty co nie miara,oj mialby,tak jak ty nadzieje na POnowne ,,eldorado".Zejdz na ziemie i zacznij myslec. Propaganda nic tutaj nie wskorasz,mozesz tylko POprawic notowania w sondazach dla PiSu.
Dodane przez MM, w dniu 24.06.2017 r., godz. 15.56
Inteligentni inaczej Jacku i Anonimie a w którym momencie Waldek napisał coś o PO, że popiera lub w ogóle coś pozytywnego o poprzedniej ekipie. Jakim usprawiedliwieniem jest, dla prawie dwuletniego już festiwalu niszczenia demokracji w Polsce to, co działo się wcześniej....Szok...
Dodane przez ola, w dniu 24.06.2017 r., godz. 17.51
Anonim 12.24 - a kogóż to przez prawie dwa lata aresztował dzielny szeryf? poza tym, że notorycznie poprzednią ekipę PiS szkaluje, nie ma fali aresztowań i wykrytych afer - czy CBA już wyszło z urzędów, czy już wykryło przekręty? - komisja smoleńska to totalna porażka, ten sam los spotka komisję w sprawie Amber Gold: tropy prowadzą coraz bardziej w szeregi PiS - w efekcie na nic wasza wszechobecna władza, bo nie ma po prostu kogo chwytać, a największy przekręt - SKOK - siedzi w parlamencie. P.S. jeszcze raz duże brawa dla PEM; w końcu ktoś powiedział do słuchu naczelnikowi: w supermarkecie się płaci!
ola 17.51
Dodane przez Tedy, w dniu 24.06.2017 r., godz. 20.02
Jezeli nic nie wiadomo ci o aresztowaniach cwaniakow z PO i PSL ich wielkich aferach,to swiadczy tylko o tym jak jestes zmanipulowana i zastraszona,piszac tylko to co kaze zleceniodawca. Na nic twoje wysilki i bezradnosc w klamaniu,zablysnac mozesz tylko POdobnym sobie. Upor twoj w pisaniu,ma sie tak, jakbys chciala bez przygotowania POkonac Mount Everest. I co z tego wyjdzie? POrazka.
Dodane przez Aleksander, w dniu 24.06.2017 r., godz. 20.44
Pis nigdy nie zbuduje społeczeństwa obywatelskiego !!!!!!! Budujecie podporządkowane sobie ,sfanatyzowane,przekupione społeczeństwo,które kiedyś się ocknie.....Nie macie żadnych szans....Po dojściu do władzy rozwalacie Polskę i skłócacie Polaków... Dziesięć tysięcy nauczycieli w Polsce do zwolnienia a debilna propaganda pisoska pitoli,że powstaje fabryka silników do mercedesa z zatrudnieniem 400 osób.Skłócony ze światem rząd kolesiów sterowany przez nieudacznika.To jest piSS
Dodane przez Anonim, w dniu 24.06.2017 r., godz. 20.51
PIS TO JEST SZATAN ŚWIATA
do M.Eychlera
Dodane przez Aleksander, w dniu 24.06.2017 r., godz. 21.00
Wyrazy współczucia dla Pana Marka Eychlera.Marek jesteś wielki.Pis nie może wygrać już niczego bo Polska zdołuje w przepaść.Pozdrawiamy.
afera
Dodane przez dzolo, w dniu 25.06.2017 r., godz. 07.12
Tedy to wymień tych aresztowanych i sprawa się wyjaśni
...budujemy społeczeństwo obywatelskie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.06.2017 r., godz. 09.08
Kto? Wy?
Dodane przez ola, w dniu 25.06.2017 r., godz. 12.22
Tedy - wymień aresztowanych przez szeryfa polityków z PO - pierwszym podejrzanym jest kto inny -
Do Aleksandra seledynowego cudaka
Dodane przez Marcin, w dniu 25.06.2017 r., godz. 12.44
Bomba dnia i ubaw PO pachy,seledyniak POzdrawia samego siebie. Ile zaliczyles glebszych sznapsikow,ze ze wsPOlczuciem,nazywasz sie wielkim. Bylo to do przewidzenia,ze choroba bedzie POstePOwac. Kim sie wkrotce oglosi? POczekajmy,final juz blisko.
nauka czytania
Dodane przez do pierwszoklasisty, w dniu 25.06.2017 r., godz. 13.20
BUDUJMY a nie buduj(e)my.
do Anonima , 24.06 7.49
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.06.2017 r., godz. 17.17
Te oceny Jacka Saryusza - Wolskiego podzielam. Nie od dziś. Establiszment POwski to kupa cwaniaków handlujących Polską. Sprzymierzających się w celu realizacji swoich śmierdzących interesów z każdą kanalią, gotowych do każdej podłości. Dowodów na to jest bardzo dużo, choćby skandaliczne zachowania, z pogranicza zdrady narodowej sprzed i po tragedii smoleńskiej, choćby przepotężne afery np. reprywatyzacyjna, lub Amber Gold i wiele, wiele innych. Pisałem o tym często w moich felietonach. I powiem tak. Cieszy mnie, gdy od PO odchodzą tacy ludzie jak Jarosław Gowin, czy Saryusz-Wolski. Pytanie zasadnicze jednak, co tam tak długo robili i na co tak długo czekali?
Dodane przez ola, w dniu 25.06.2017 r., godz. 18.18
Narodowcy pobili uczestników marszu KOD-u w Radomiu - jak widać, nie potrzeba nam gości, aby czuć się niebezpiecznie we własnym kraju - czy to już "społeczeństwo obywatelskie"?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2017 r., godz. 06.57
Pani olu, pani, zdaje się była blisko Mateusza. Co tam u niego ? Proszę mu przekazać wyrazy współczucia. Bo to, że go spotykały oszczerstwa z kręgów faszystowsko-nacjonalistycznych to oczywiście nic zaskakującego, ale tak straszliwe potraktowanie przez swoich ? No, no, ale nic nie szkodzi. Jego doświadczenie w odwoływaniu szcztów NATO przyda się z pewnością. Może pracować na zapleczu. Służyć swoim intelektem i radą. A może by tak odwołać wizytę Trumpa ? To byłoby prawdziwe wyzwanie. Gdyby włączył się Michnik z Jandą, Ostaszewską i Olbrychskim to szanse na skuteczne działanie radykalnie by wzrosły. Proszę nad tym popracować. Liczymy na pani kontakty.
precz z pisem
Dodane przez Paweł, w dniu 26.06.2017 r., godz. 08.46
Płaszczak straszy nas uchodźcami, a nasyła na Polaków bandytów z Młodzieży Wszechpolskiej i policję. Niestety, musimy znowu walczyć o wolność i demokrację. Pisowska mafia coraz silniej uderza w naród polski. Należy ją jak najszybciej zdelegalizować i przeprowadzić nowe wybory. Polak nie może już czuć się bezpiecznie w Polsce rządzonej przez kaczystów. Mieli nas chronić przed rządami PO, a oszukali naród, po to, by zniszczyć Polskę. Tylko patrzeć jak będziemy mieli powtórkę z czerwca 56, czy sierpnia 80. Postępują dokładnie tak jak PZPR i finał tego będzie taki sam.
Aleksander
Dodane przez Anonim, w dniu 26.06.2017 r., godz. 09.37
Budowanie (społeczeństwa obywatelskiego) kojarzy mi się oczywiście z budową domu...Wy chcecie cały ten dom zbudować z betonu ?? To się skończy na fundamentach,które niedługo i tak rozbierzemy......Jeszcze jedno.Nie zaśmiecajcie Polski pomnikami Lecha Kaczyńskiego,który niczym szczególnym naprawdę się nie wyróżnił i pomniki te również czeka rozbiórka.
Dodane przez Dariusz, w dniu 26.06.2017 r., godz. 09.52
Jak to niewiedza i zła wola może doprowadzić do rzeczy niewyobrażalnych. Obejrzałem filmik z Radomia, KODowcy i Wszechpolacy sobie trochę pokrzyczeli, poprzekomarzali się i posiłowali i zrobiono z tego hallo. To jest na poziomie wydarzenia z Wyszkowa - Obywatele RP chcieli sprowokować po spotkaniu klubu GP z Tomaszem Sakiewiczem, stanęli przy wyjściu z biblioteki miejskiej, ktoś im chciał wyrwać baner jednak urwał jego niewielki fragment i kodziarze poszli na policję złożyć doniesienie jaką to stratę materialną ponieśli. Zdelegalizować, nowe wybory, precz z kaczyzmem - ręce opadają.
Dodane przez Dariusz, w dniu 26.06.2017 r., godz. 10.45
Odnosząc się do powyższego felietonu M. Głowackiego - sugestia o budowaniu obywatelskości bardzo słuszna. Zjednoczona prawica nie jest reprezentantem liberalnych elit tylko odnosi się do realizacji programu dla obywateli. Popatrzmy ile czasu poświęcił kandydat Andrzej Duda a następnie kandydaci zjednoczonej prawicy na spotkania z społeczeństwem, byli prawie w każdym powiecie. Inną sprawą jak tą obywatelskość budować w Wyszkowie. Wydaje się, że tu sprzymierzeńcem może nie być nawet PiS w Wyszkowie. Mam ogólny ogląd sytuacji i wydaje mi się, że osoby z PiS, z Waldemarem Sobczakiem na czele, uważają innych na prawicy, centroprawicy, za zło, ortodoksów, za wyznawców religii, religii pisowskiej. Ta ideowość na prawicy, trzymanie się zasad jest dla nich pragmatyków, osób mających dobre kontakty z liberalną koalicją PO-PSL z burmistrzem Nowosielskim na czele trudne do zaakceptowania. To będzie się zmieniać wraz z utratą nadziei na koalicję samorządową, w związku z faktem, że koalicja PO-PSL na szczeblu gminy i powiatu ma się dobrze i nie widzi potrzeby zmian. Koalicja PO-PSL w Wyszkowie czerpie optymalnie frukty z władzy w Wyszkowie, a PiS jest co najwyżej jak Michał Tusk dla Marcina Plichty z Amber Gold czyli zabezpieczeniem dla spokojnego sprawowania władzy, że jak trzeba będzie to nawet zabezpieczy nas przed prawą stroną jak to miało miejsce podczas ostatnich wyborów samorządowych. Widzimy to, jeden radny w gminie i trzech w powiecie nie są w stanie nawet zabezpieczyć przed gierkami PO-PSL w samorządzie przeciwko władzy centralnej zjednoczonej prawicy, jak chociażby w sprawie reformy oświaty, a przecież takich gierek może być więcej. Co będzie jak Mróz i Nowosielski z PO a z drugiej strony Kalinowski z PSL zareagują pozytywnie na pomysł Schetyny przyjęcia imigrantów islamskich przez samorząd np do ośrodka w Pustych Łąkach. Reasumując, jak nie dojdziecie do porozumienia do końca roku, to zbierajcie pieniądze na kampanię i wystawcie swoją reprezentację. Macie zasady, energię, pomysły, nie jesteście umoczeni w lokalne gierki, to przyciągnie także młodych, którzy dość mają bylejakości obecnej władzy. Jeśli nie to odpuście następną kadencję samorządu, bo władza liberalna w Wyszkowie się kompromituje i to pewnie się nie zmieni.
Dodane przez Dariusz, w dniu 26.06.2017 r., godz. 11.07
Pozwolę się nie zgodzić z M. Głowackim co do Saryusza- Wolskiego czy Gowina. Zna pan przypowieść o synu marnotrawnym - młodszy syn utracił łaskę, złamał przymierze miłości, utracił godność, a jednak doznał od ojca aktu miłosierdzia, ponieważ uznał swoją grzeszność i przyznał się do popełnionego błędu. Polska doznaje dużo zła od przywódców liberalnej części naszego społeczeństwa i to jest przykre a i wśród nich są osoby, który mimo ostrej walki politycznej, starają się nie przekroczyć cienkiej, czerwonej linii. Chciałbym także przypomnieć, że po stronie prawicy znajdują się osoby, które przez swoją ekstrawagancję albo brak wyczucia politycznego, doprowadzają do niepotrzebnych napięć,, wykorzystanych przez konkurencję, że wspomnę sprawę- mało delikatne i dyplomatyczne zakończenie sprawy caracali, co odbija się trochę czkawką dla naszych interesów, sprawa Misiewicza, która rzuciła niepotrzebne wątpliwości co do zasad, którymi się kierujemy czy sprawa Puszczy Białowiejskiej, która może jest zbytnio wykorzystywana przez obrońców środowiska ale i nie najlepiej świadczy o panu Szyszce. Podobna sprawa była za czasów śp. prezydenta Kaczyńskiego i potrafił on sprawę rozwiązać.
Ola 18.18
Dodane przez Anonim, w dniu 26.06.2017 r., godz. 13.35
Widac i. czuc twoja nerwowosc. Uczciwi moga spac spokojnie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2017 r., godz. 20.09
Panie Dariuszu, nie zgadza się pan z moim pytaniem ? Czyli nie można zadawać takich pytań, czy co ? Trochę to dziwne.
Dodane przez gs, w dniu 26.06.2017 r., godz. 21.06
Panie Marku, widzę, że jak zwykle ostatnio sukces ma wielu ojców. A może Burmistrz dojrzał do decyzji o wywieszeniu flag z tej okazji? Szkoda, że mimo pozytywnej decyzji Burmistrza i tak musi Pan w swoim tekście delikatnie szpilkę mu wsadzić. Dlaczego nie podziękował Pan Burmistrzowi? Przynajmniej nie wynika to jasno z tekstu. Czytam też, że popiera Pan społeczeństwo obywatelskie. Dlaczego zatem krytykuje Pan KOD, Obywateli RP i wszystkich tych, którzy mają odmienne poglądy od Pańskich? Czy Panu marzy się jednorodne środowisko (jak kiedyś w szkołach podstawowych wszyscy w jednakowych mundurkach)? Nie jest Pan otwarty na odmienność? Tutaj jak wcześniej wspominałem przypomina mi to jak nic Koreę Północną. A to właśnie w odmienności jest siła. Dzięki różnorodności świat jest ciekawy. Jaka to przyjemność spróbować jakieś danie syryjskie lub z innego państwa z Bliskiego Wschodu. To właśnie powoduje, że chce się żyć. Wracając do KGP, fajnie że się spotykacie, jednak widać po zaproszonych gościach, że jest to bardzo zamknięte środowisko. A szkoda. Na zjazd prawników tak krytykowanych przez władzę, Prezydent został zaproszony mimo, że nie z ich bajki. Można? Można. I należy z takich zachowań brać przykład. Wspomina Pan o niejasnych układach polityczno-biznesowych poprzedniej władzy? Tamta już minęła, a teraz mamy nową i czy jest inaczej? Wystarczy rzucić okiem na szefa Orlenu. Nie ma powiązania polityczno-biznesowego? Temat ostatnio głośny p. Sadurskiej. Nie ma powiązania polityczno-biznesowego? SKOKi i p. Bierecki. Nie ma powiązania polityczno-biznesowego, gdzie banki z naszych oszczędności wyłożyły kilka mld złotych. Po co szukać w PO-PSL. Wystarczy spojrzeć „za róg”. Obecna władza robi to samo co poprzednia tylko bardziej bezczelnie, perfidnie i prostacko.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.06.2017 r., godz. 21.39
Jakaś tam firma Amber-Gold,której nie kontrolowały władze Gdańska bo była wolność gospodarcza a każdy obawatel nie powinien być frajerem omamionym duuużym zyskiem i nie szastać nadmiarem gotówki....Nie chodzić na pokazy.Nie oddawać krwawicy oszustom. I tym obarczacie Tuska ?????? A co on ma z tym wspólnego.Syn zarabiał w OLT i się nie przejmował jak mu płacili.Jak Ci płacą - Ciesz się..Jak nie płacą - skarż się
Dodane przez Aleksander, w dniu 26.06.2017 r., godz. 21.50
Głowacki !! Ty się przyczyniasz do budowy pierwszego etapu dyktatury w Polsce a dykta-turę chcecie zbudować przy pomocy awanturników......WYKORZYSTUJECIE NATURALNĄ SKŁONNOŚĆ MŁODZIEŻY DO BUNTU.
Dodane przez Aleksander, w dniu 26.06.2017 r., godz. 22.18
Czterech zwolenników Pisu pobiło jednego z KOD-u a Policja nazwała to "bójką"... Ojjjjj niedobrze.Zrozumcie,że Policja należy już do partii Pis i Paszczaka (całą gębą) ....Siedzcie dalej w domach a kolbami nocą do drzwi załomocą...Trzeba wyjść na ulicę
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2017 r., godz. 22.35
Panie gs, dzięki ostatnim zmianom mamy nareszcie jakiś pluralizm w mediach. Wcześniej jednolitość przekazu mediów głównego nurtu zbliżała je do totalitaryzmu. Jeżeli chodzi o syryjskie smaki, to ich nie znam, ale chętnie spróbuję potraw z tej części świata. Z decyzji pana burmistrza jestem zadowolony, jednak sądzę, że jest koniunkturalna. Od władzy oczekiwałbym rozumienia i szanowania polskiej historii, a nie koniunkturalizmu. Natomiast jeżeli mówimy o Amber Gold - to nie mam wątpliwości, że były to machlojki pod POwska kryszą - zarówno Tusk senior, jak i junior wiedzieli wcześniej, że to lipa. Ma się to jednak nijak do powołania ostatnio do ważnych spółek osób zaufanych dzisiejszej władzy. Natomiast pojawia się teraz nowy , ciekawy wątek w aferze Amber Gold - próba doprowadzenia do upadku LOTu, w celu przejęcia jego aktywów przez OLT Expres. Jednoznacznie pokazuje to, że komisja śledcza była potrzebna. Myślę, że zarówno komisja śledcza jak i badanie afery reprywatyzacyjnej przyniosą wiele rewelacji o rządach w państwie "istniejącym jedynie teoretycznie".
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 27.06.2017 r., godz. 09.10
Ten "pluralizm" polega na zawładnięciu mediów przez jedną partię i nadawania jej propagandy za pieniądze z abonamentu.....Media publiczne mają OBOWIĄZEK być obiektywnymi w demokratycznym państwie.Tymczasem stały się tubą propagandową Pis-partii...Za rządów PO-PSL nie używano słowa "totalitaryzm" w stosunku do rządzących !! Co za bzdury !! Dzisiejsza niejednolitość obrazu jest efektem ogromnych podziałów społeczeństwa i niszczenia państwa jakie dokonujecie każdego dnia.
Dodane przez Dariusz, w dniu 27.06.2017 r., godz. 09.45
Pytanie zasadnicze jednak, co tam tak długo robili i na co tak długo czekali? - można takie pytanie zadać ale to niewiele do dyskusji wnosi.
Dodane przez Waldek S., w dniu 27.06.2017 r., godz. 12.52
Amber Gold to efekt chciwości i pazerności tego społeczeństwa, ludzi, którzy za miraż jakiś tam wątpliwych zysków potrafili poświęcić bezrefleksyjnie bez jakiejkolwiek racjonalności, oszczędności często całego życia. Ludzi często porządnie wykształconych. Przyznam się szczerze, że nie rozumiem takiego postępowania i trudno jest mi współczuć im. Są ofiarami własnej zachłanności i chciwości. A wystarczyłoby zachować trochę zdrowego rozsądku, próbować się czegoś dowiedzieć więcej, czytać, analizować zdobytą informację. Złoty cielec odebrał im rozum. Wcale w swojej chciwości nie są lepsi od Marcina P.
Civil Society !!!
Dodane przez Josek, w dniu 27.06.2017 r., godz. 19.09
Pozdrawiam pana Glowackiego i innych formuowiczow . Urlop przeminal, jak jedna chwila i jestem znowu na forum....... Zdaje sobie sprawe, ze skroty myslowe wynikaja z poetyki felietonu, ale mysle, ze warto byloby uscislic pojecie "spoleczenstwa obywatelskiego" wedlug koncepcji Klubow Gazety Polskiej. Idea spoleczenstwa obywatelskiego powiazana jest bowiem z roznymi, bardzo czesto nawzajem sie wykluczajacymi, teoretycznymi ujeciami naukowymi i orientacjami ideologiczno-politycznymi. Jest pojeciem czesto uzywanym / ostatnie 28 lat / w debacie publicznej w Polsce. Dlatego waznym jest poznanie znaczenia i zdefiniowanie tego co kryje sie pod tym slowem i jak kazdy z nas to rozumie ? Oczywiscie totalna opozycja ( PO, PSL, NOWOCZESNA, .....) na przykladzie KOD rozumie, to jak zwykle opacznie !!!! Znane sa mi oczywiscie trzy najbardziej znane koncepcje spoleczenstwa obywatelskiego ( zadna mnie nie przekonuje osobiscie) - wedlug : J. Locke`a powstalo ono w wyniku umowy spolecznej; dla Hegla / ktory kazda prosta sprawe potrafil niemilosiernie skomplikowac / stanowilo odmienna od wspolnot narodowych i panstwowych siec wspolzaleznosci opartych na rynku ; Antonio Gramsci widzial w spoleczenstwie obywatelskim odzielna od gospodarki i panstwa rzeczywistosc spoleczna, polityczna i kulturalna...... Sa takze koncepcje innych wielkich myslicieli, ale nie czas i miejsce w krotkim komentarzu na wielkie filozoficzne dewagacje na ten temat.... Mnie osobiscie najbardziej odpowiadalaby nastepujace sformulowanie : spoleczenstwo obywatelskie, to spoleczenstwo cywilne, w ktorym dzialalnosc niezaleznych od panstwa roznych typow instytucji i stowarzyszen jest podstawa samodzielnego rozwoju obywateli swiadomych swoich praw i obowiazkow oraz stanowi wyraz ich osobistej aktywnosci. Uwazam takze, ze obecnie niezbedne jest powstanie w Polsce nowoczesnego spoleczenstwa obywatelskiego, ale przy zachowaniu swiadomosci narodowej i wykorzystaniu cennych tradycji narodowych...... PS. Aleksandrze , dzieki tej "bojce" / KODer zaatakowal czterech i dostal lanie / dowiedzialem sie , ze KOD jszcze istnieje !!!! Ale jaja....
Dodane przez Aleksander, w dniu 27.06.2017 r., godz. 21.31
Nowoczesne społeczeństwo obywatelskie NIGDY nie powstanie pod flagą partii fanatyków kaczyńskiego..KOD istnieje,chociaż do niego nie należę a jestem pewien,że najlepsze lata przed nimi..Obraziliście i zraziliście do siebie miliony polaków.......Demolka państwa każdego dnia a stado debili mówi że buduje przy kaczyńskim,który co miesiąc na Wawelu prowokuje....Czy ten facio chce żeby go kropnęli.... Takiej żenady wspólczesna Europa nie widziała.Pis prowadzi politykę konfrontacji i nienawiści...Głowacki,czy Ty naprawdę tego nie dostrzegasz ??
do josek
Dodane przez Anonim, w dniu 27.06.2017 r., godz. 21.42
Nie interesuje Nas forumowiczów jak spędzałeś ostatnie dni.Nie rób z siebie gwiazdy,którą wszyscy się interesują.Żenada,żenada.Jesteś wielkie nic
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.06.2017 r., godz. 23.11
Panie Josek, to miłe , że pan ponownie odwiedza nasze forum. I , jak zwykle z celnym komentarzem. Osobiście nie korzystam z żadnej definicji społeczeństwa obywatelskiego. Podchodzę do tego pojęcia intuicyjnie. Nie mam wątpliwości, że najróżniejsze aktywne podmioty społeczne ( np. grupy rekonstrukcyjne, strzelcy, związki piłsudczykowskie, kluby GP, środowisko Radia Maryja i inne organizacje) mają olbrzymie, pozytywne znaczenie dla zasadniczych spraw narodowych. Przykładowo odrodzenie związane z Żołnierzami Wyklętymi to w dużej mierze oddolny ruch obywatelski. Oparty o rodziny naszych bohaterów i najróżniejsze podmioty społeczne. Osiągnięcia tego oddolnego nacisku społecznego to coś absolutnie niezwykłego. To potężny przełom w naszej ojczyźnie w podejściu do spraw historycznych. Podobnie nasze podwójne zwycięstwo z 2015 roku wypracowane zostało zarówno przez PiS i całą zjednoczoną prawicę, ale również przez rozproszone działania najróżniejszych podmiotów społeczeństwa obywatelskiego, m.in Kluby Gazety Polskiej. Najważniejszą na dziś sprawą jest utrzymanie tej aktywności i rozbudowanie jej, również powiększenie współpracy między różnymi podmiotami, aktywnymi w sprawach narodowych. Następna duża batalia to wybory samorządowe, ale prawdziwa rozgrywka będzie związana z następnymi wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi. Dopiero, gdy te trzy batalie wygramy będę spokojny o kierunek zmian w naszej ojczyźnie.
Obywatelskość to możliwośćdecydowania.
Dodane przez Ed., w dniu 28.06.2017 r., godz. 10.12
W zamierzchłych czasach będąc studentem jeden z wykładowców określając dobrego szefa jednostki organizacyjnej ocenił to w sposób następujący: dobry szef to taki szef który zawsze ma na względzie sytuacje w której podczas jego nieobecności wszystko funkcjonuje należycie a nawet tego nikt nie zauważa. Odnosząc moje wyobrażenie do społeczeństwa obywatelskiego wydaje mi się, że powinny być stworzone takie mechanizmy zagospodarowania całej przestrzeni publicznej gdzie wszystkie będzie funkcjonować prawidłowo nawet wtedy gdy któryś z organów władzy zawodzi i cała przestrzeń publiczna będzie zagospodarowana. Każda władza ma to do siebie, że chce zawłaszczać prawa które winna przekazać organom i organizacjom podległym i umożliwić im funkcjonowanie. Przykładem może być tu władza samorządowa - chociażby Samorząd Wyszkowski. Rada Miejska winna stanowić prawo lokalne ale jej wiedza i podstawa działania winna brać się z organizacji obywatelskich zwanych czasem pozarządowymi. Co robi Nasz Samorząd a no dusi te organizacje uniemożliwiając ich funkcjonowanie. Przyczyna jest fakt że to z tych organizacji mogą pojawić się wymagania lub słowa krytyki co do sposobu funkcjonowania władzy samorządowej. Jako przykład pierwszy z brzegu którym się posłużę to stowarzyszenia. Był okres w Wyszkowie kiedy zostało zarejestrowanych ponad sto stowarzyszeń. Świadczyło to o potrzebie aktywności obywatelskiej. Samorząd nawet przez chwile nie zamierzał wspierać tego typu aktywności a miał taki obowiązek. Obecnie aktywnie funkcjonuje kilka i walczą o przetrwanie. Wyszkowska władza samorządowa woli tkwić w samouwielbieniu tworząc coś na wzór towarzystwa wzajemnej, starczej adoracji niż tolerować ludzi którzy będą coś od nich wymagać przedstawiając potrzeby społeczne. Moim zdaniem społeczeństwo samo w sobie ma potrzebę zrzeszania się, tworzenia różnych organizacji i to jest objaw obywatelskości. Władza samorządowa winna to szanować, słuchać i umożliwić funkcjonowanie. Samowładztwo Burmistrza czy Rady Miejskiej dusi te organizacje a tym samym dusi społeczne ruchy oddolne. Nikt nie chce postrzegać Burmistrza, czy Rady Miejskiej jako "krynicy mądrości" tylko oni sami za takich się uważają. Stąd podział w Naszym Samorządzie na my i oni.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.06.2017 r., godz. 11.51
Głowacki, no cóż, to raczej nie będziesz spokojny. Będziesz dalej pisał sam do siebie raz jako ty, raz jako josek, innym razem Anka czy Jolka. Chciałby ktoś mieć takiego burmistrza w Wyszkowie co sam do siebie gada?
Anonim,czyli Marek seledynowy troll 21.42
Dodane przez Tedy, w dniu 28.06.2017 r., godz. 14.00
Jakim prawem wyPOwiadasz sie w imieniu forumowiczow. Nie zycze sobie,aby chamstwo utozsamiac z ludzmi prawymi. WyPOwiadaj sie i kontaktuj POdobnymi tobie,dla ktorych zlodziejstwo,skandale,afery sa sPOsobem na pasozytnicze zycie. Napisz chociaz raz cos przyzwoitego,madrego,bo oprocz gluPOty to niczym nie POchwalisz sie. Jest takie madre powiedzenie. ,,kazda gmina ma swojego glupka" a my na nieszczescie mamy ciebie. A co do osoby Joska,ktoremu jak fornal ublizasz,zdradzasz swoja nienawisc za to,ze urodziles sie inny i nigdy nie dorownasz Jego kulturze,madrosci,wiedzy w pisaniu komentarzy a przede wszystkim Jego patriotyzmu,gdzie czuc,ze jest prawdziwych Polakiem.Radze ci jedno,pij,pije ile mozesz,bo nic ci juz nie POmoze.Mente captus.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.06.2017 r., godz. 16.02
Panie Dariuszu, dla jasności powtórzę, że cieszę się, że tacy ludzie jak Gowin, czy Saryusz-Wolski opuszczają szeregi POwskich cwaniaczków. Rozumiem również pański argument o synie marnotrawnym, choć sytuacja jest nie do końca adekwatna. Chciałbym jednak po prostu poznać szczere odpowiedzi na takie pytanie. Najważniejsze jest, że np. Jarosław Gowin wnosi dużo spokoju i rozsądku do polityki zjednoczonej prawicy. Za to go cenię. I mam nadzieję, że będzie to zjawisko długookresowe, tzn, że będziemy to obserwować przez co najmniej najbliższe 6 lat. Tyle bowiem potrzeba, żeby Polska strząsnęła z siebie krępujące ją pokomunistyczne pęta, razem ze współczesnymi lewicowymi, neomarksistowskimi religiami typu gender, LGBT i in. oraz całą tą ośmiorniczkową pianą.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.06.2017 r., godz. 20.59
Josek i Głowacki czyli dwóch nawiedzonych
Dodane przez Anonim, w dniu 28.06.2017 r., godz. 21.24
Głowacki cały czas roztrojenie jaźni.Mnóstwo komentarzy tego faceta pod różnymi nickami.To widać gołym okiem i taki chce być pisburmiszczem ?? Absolutny strzał w 10-tkę anonima z godziny 11.51. Ty Głowacki jesteś taki sam jak maciar.To samo schorzenie.
do josek
Dodane przez Anonim, w dniu 28.06.2017 r., godz. 21.32
"formuowiczow".Tydzień na urlopie i już po Polsku nie PISzesz.Każdy może się "kopnąć" w pisaniu ale tobie nie należy się minimum tolerancji.Drwiłeś i poniżałeś ludzi za najdrobniejsze błędy.Kawał mendy z ciebie
do Tedy
Dodane przez Anonim, w dniu 28.06.2017 r., godz. 21.44
Moi znajomi upoważnili mnie do napisania tego textu.To fakt.Nie piszą w internecie.Jaki Marek ?? Jaki seledynowy ?? Co za bzdury ??
Dodane przez Dariusz, w dniu 28.06.2017 r., godz. 23.55
Forum Wyszkowiaka było po wielokroć miejscem wymiany poglądów na dobrym poziomie, cieszą komentarze Eda, Joska czy Marka Głowackiego. Należy też odpowiadać na kłamliwe komentarze osób reprezentujących społeczność liberalną ale to nie może przesłonić głównego celu - pozytywnego podejścia do przyszłości. Powstałe ostatnio komisje - d/s Amber Gold i weryfikacyjna dla reprywatyzacji w Warszawie obaliły wygłaszane przez samorządowców i opozycję poglądy, że mieszkańcy wiedzą dobrze i wybierają dobrze sobie gospodarzy. Dobre wybory mają potwierdzać fakt, że ci samorządowcy - gospodarze wybierani są wielokrotnie. Sprawa reprywatyzacji w Warszawie, spraw oświadczenia prezydenta Gdańska czy inne sprawy, którymi zainteresowało się CBA jak również kompletna demolka w Gdańsku potwierdziły, że wieczni samorządowcy posługują się post-prawdą, eliminują konkurencję a nie wygrywają cechami pozytywnymi. Ci wieloletni włodarze, po pewnym czasie tworzą trudne do rozbicia układy i wydają trudne do zrozumienia decyzje. Więcej czasu poświęcają na wycinanie i gierki aby wykończyć konkurencję niż na budowę silnych struktur i pozytywne działanie. Śmieszą odznaczenia na klapach co niektórych i budzą uczucie politowania. Wyszków tu nie odbiega od reguły ale o tym bardziej szczegółowo gdy będziemy zbliżać się do czasu wyborów.
Dodane przez Dariusz, w dniu 29.06.2017 r., godz. 00.10
Ja nie mam wielkich wymagań, wystarczy, że ktoś zachowuje się normalnie, niekiedy mogę pochylić się nad ocenami krytycznymi względem władzy zjednoczonej prawicy ale ważna jest argumentacja. Obywatelskość nie może być dla wybrańców, im więcej wspólnych konkluzji tym lepiej, jest większa szansa, że władza się zmienia, niekiedy jest bardziej autorytarna ale społeczeństwo i jego prawa szanuje niezależnie czy to zwolennik czy nie. Liczne spostrzeżenia pokazują, że w Wyszkowie obywatele nie są szanowani i panuje coraz bardziej posunięty klientelizm.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.06.2017 r., godz. 08.40
Z dumą potwierdzam wieści, rozchodzące się od czasu oświadczenia Lecha Wałęsy, zapowiadającego udział w akcjach protestacyjnych opozycji. Legendarny przywódca wielkiej “Solidarności”, ruchu, który zjednoczył Polaków w walce o wolność Polski i wszystkich jej obywateli, polski laureat Pokojowej Nagrody Nobla, żywy symbol wszystkiego, co w Polsce było i pozostaje nie tylko najlepsze, ale naprawdę wielkie -- Lech Wałęsa będzie wraz z Władysławem Frasyniukiem 10 lipca z nami na Krakowskim Przedmieściu. O czym informuję zaszczycony i wzruszony. Z wielką nadzieją. Marek Eychler - KOD, Obywatele RP.
Dodane przez lipa, w dniu 29.06.2017 r., godz. 09.22
Marek daj spokój z tym wałesą i frasyniukiem, na wałęse glosowalem dwa razy nawet gdy nie miał wielkich szans z kwasnieskim,wtedy to byli moi Bohaterowie dziś żałuję mojej postawy a wałęsę uważam za zdrajcę i konfidenta pozdrawiam
do MEychler
Dodane przez RR, w dniu 29.06.2017 r., godz. 10.04
A propos Pana ostatniego wpisu ze smutkiem trzeba stwierdzić, że nic nie rozumiecie i jedno jest coraz bardziej pewne ( nie jestem zwolennikiem pis) im szybciej PO KOD zniknie tym szybciej ( co nie znaczy ze bardzo szybko 5-10 lat) pojawi się jakaś nowa siła ( i nie mam tu na myśli Broń Boże onr czy endecji czy innej maści wszechpolaków) która wyprowadzi życie społeczno polityczne poza tą malignę w którą pis wciągnął demokrację i rozgrywa całą opozycję. Do Pana Głowackiego: klasyk polski , wycierania sobie twarzy patriotyzmem, umiłowaniem ojczyzny, pamięcią , honorem i Bóg raczy wiedzieć czym jeszcze, a rzeczywistość to TKM...obłuda i hipokryzja. Pamięta Pan jak w 2010 czy 2011 wyrywał barierki przed pałacem prezydenckim na krakowskim przedmieściu ustawione przez policję ??? Zapytam retorycznie gdzie Pan jest teraz, barierki ustawione przez obecną władzę już Panu nie przeszkadzają ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.06.2017 r., godz. 12.51
W Olsztynie, tak jak i w Wyszkowie zabrali się za "dekomunizację" nazw ulic. Na pierwszy ogień idą ulice M. Kotańskiego i J. Kuronia. Jednym słowem - czas, kiedy truchło Kaczyńskiego zostanie wyrzucone ze świętego miejsca Polaków - Wawelu i przeniesione tam gdzie jego miejsce, czyli na cmentarz komunalny, choćby nawet pod płot, nadchodzi wielkimi krokami. Wszystkich Patriotów zapraszam 10-go lipca na Krakowskie Przedmieście. Tym razem postawimy tamę nie do przebicia. Będą z nami wielkie postacie, którym Polska zawdzięcza odzyskanie niepodległości po latach walki z komuną, tą komuną, która właśnie się odrodziła w postaci pis-nierządu z jej poplecznikami, faszystami, aferzystami, cwaniakami, którzy dalej usiłują robić Polakom wodę z mózgu, siać demagogię i propagandę jak ci z Klubów Gazety Polskiej, MW czy radia ma ryja.
Do seledynowego klamcy godz.20.59, 21.24, 21.32,21.44
Dodane przez Olenka, w dniu 29.06.2017 r., godz. 14.36
Zamien tania wodke,na szlachetny trunk, bo ta co spozywasz kompletnie odbiera ci rozum i POzbawila cie hamulcow nienawisci,jaka nosisz w sobie. Nie mowiac,ze piszesz jakby ci rozum zamienili w doswiadczeniach na takich innych jak ty. Ublizasz forumowiczom nazywajac menda,a skad znany sa te robactwa tobie,moze z wlasnych problemow,stad u ciebie nerwowosc I POcieranie . Inna sprawa,skoro z duma,zaszczytem i wzruszeniem oraz nadzieja informujesz o spedzie ,,zeszmaconych" nasuwa sie wniosek,ze ty tez nie jestes inny,smakoszu taniej wody ognistej,co rozum odbiera.
Dodane przez C14, w dniu 29.06.2017 r., godz. 15.24
Wielki KOD - ruch, który wg apetytów jego twórców miał tę wielka "Solidarność" przebić, okazał się różowo-POmarańczowym balonikiem jak Nowosielski ze swoja paprotka Podróbką Ogórek. POwietrze z KOD zeszło. Z naszego różowego balonika jeszcze nie, choć zmizerniał, wyłysiał i siwieje. Za rok balonik pęknie z wielkim hukiem. Akurat na wybory i smrodu będzie co niemiara. W końcu PO tylu latach toksycznej POlityki POwietrze w baloniku jest zgnile jak resztki zeszłorocznego POwietrza z materaca. Balonik i kapciówna i czarna mamba kończą kariery przy żłobach.
Do M.E. - godz. 08.40
Dodane przez Josek, w dniu 29.06.2017 r., godz. 18.34
Zapewne, swiezo wyprana seledynowa kamizelka suszy sie na balkonie , a piersiowka chlodzi w lodowce !!! PS. Tylko prosze nie tarzaj sie z Wladeczkiem po chodnikach....
Hity nie kity
Dodane przez Gang Olsena, w dniu 29.06.2017 r., godz. 19.45
No teraz ola o tym, co rzeczywiście stało się Radomiu, wie każdy kto interesował się tym tematem. Banda KODziarzy zaatakowała człowieka o innych poglądach. MW stanęła w jego obronie. Zrobiła trochę porządku nad bangdytami, którzy napadli człowieka. Nikt nie ma prawa na kogokolwiek napadać. Tutaj KODziarze napotkali stanowczy, społeczny i jak najbardziej obywatelski odpór. Nie można tolerować takich napadów. Nie można też dopuścić, do eskalacji różnych między zwolennikami różnych poglądów. Planowany udział Bolesława Wałęsy na miesięcznicy po stronie prowokatorów jest beznadziejnym, poniżającym legendę Solidarności pomysłem. Wszyscy się modlimy tu za powrót obłąkanego Wałęsy do zdrowia. A w Wyszkowie za burmistrza i gang ola-sena.
Dodane przez Ludzkie sprawy, w dniu 29.06.2017 r., godz. 20.14
Normalne sprawy u facetów w pewnym wieku. U kobiet zresztą też. I dzień można mieć czasem lepszy czasem gorszy. Ludzkie sprawy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.06.2017 r., godz. 20.33
Nie pierwszy to raz w historii tajna policja wstawia swojego agenta na czele organizacji dążącej do zmian. Wałęsa to agent sowiecki i widać to również po jego dzisiejszym zachowaniu. Na szczęście Solidarność była ruchem wielomilionowym i dlatego trudnym do sterowania. Oprócz tego powstawały niezależne elity na obrzeżach Solidarności. To wszystko doprowadza powoli do przezwyciężenia w Polsce komunistycznych pęt, umiejętnie założonych na III RP poprzez media, banki, nomenklaturowy biznes itp., a później całą sieć powiązań "resortowych dzieci". Prawdziwe odejście od komunizmu dokonuje się niestety dopiero na naszych oczach. Po 1989 roku mieliśmy do czynienia z "transformacją", czyli umiejętnym przekształceniem się komuny w nową rasę panów, którzy mieli być dozgonnymi władcami III RP. Stąd ta dzika wściekłość po 2015 roku, a nawet świadome dążenie do rozlewu krwi podsycane przez różne kreatury, udające demokratów. Stąd wołanie do "ulicy i zagranicy". Stąd totalna opozycja, która nie była potrzebna w stosunku do komunistów. Przy okazji polecam wszystkim forumowiczom książkę Grzegorza Górnego "Tajemnice Fatimy" Przeciekawe spojrzenie na historię 20 wieku. Wiele zaskakujących faktów i diagnoz dotyczących najnowszej historii świata i Polski.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.06.2017 r., godz. 21.33
BRAWO LECH WAŁĘSA !!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 29.06.2017 r., godz. 22.03
PIS ZOSTANIE ZDELEGALIZOWANY..TO PARTIA WOJNY I KONFLIKTÓW.KACZYŃSKI BĘDZIE SIEDZIAŁ NA 1000000000% TU NIE MOŻE BYĆ ALTERNATYWY BO NIE BĘDZIE SPRAWIEDLIWOŚCI NA TYM ŚWIECIE..AMEN
Seledynowy odmieniec
Dodane przez Anonim, w dniu 29.06.2017 r., godz. 22.56
Marku,sfolguj z uzywkami,wyglada na to,ze masz taki galimatias w glowie,nie odrozniajac PiS od PO. Myla ci sie zlodziejstwa twoich zleceniodawcow z praworzadnym PiS. Piszesz od rzeczy,jakbys w dziecinstwie,nieustannie bity byl PO lepetynie. Obserwujac cie i twoje zachowanie,to na bank trafisz wkrotce do ochronki,tacy jak ty musza miec calodobowa kuratele I skonczy ci sie fucha platnego pacholka.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.06.2017 r., godz. 06.47
Ja nie chodzę po miesięcznicach ale na ta 10 lipca się wybiorę wspomóc uczestników legalnej miesięcznicy. Wałęsa i Frasyniuk nie róbcie bydła bo to wali w Polskę.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.06.2017 r., godz. 08.28
Miesięcznice ?? Żenada,średniowiecze i wstyd na cały świat
Dodane przez lipa, w dniu 30.06.2017 r., godz. 11.02
Związkowiec dodaje, że on i jego koledzy czują się oszukani przez Wałęsę. – Razem z Donaldem Tuskiem doprowadził do zniszczenia Stoczni Gdańskiej. Nie zrobił nic, by ją ratować. Jeżeli on chce konfrontacji, to będzie ją miał. To nie policja wyniesie go z Krakowskiego Przedmieścia, a stoczniowcy – mówi Guzikiewicz.to jest sedno sprawy POPIERAM
Dodane przez MM, w dniu 30.06.2017 r., godz. 13.30
Trzeba zgodzić z CWF-em (Czołowym Wyszkowskim Felietonistą) odnośnie budowania społeczeństwa obywatelskiego, szczególnie teraz w czasie zajadłego ataku na fundamenty demokracji a szczególnie w sytuacji kiedy rządzący "otaczają się marnymi ludźmi a rząd popełnia błędy"...
Zaprawdę
Dodane przez Zaprawdę, w dniu 30.06.2017 r., godz. 16.33
Propaganda kwitnie niedługo zacznie napier..alć mądrzejszych co widzieli a nie uwierzyli w tragiczny wypadek Smoleński wynikły z bylejakości i bałaganu PIS. Dalszy ciąg bajki jest coraz tragiczniejszy bo zaślepienie i ślepa wiara straszna. A długi cicho acz nie ubłaganie rosną Polsce. Ale sza bo zostaniemy wyklętymi z ambon, czy to parafialnych czy sejmowych.
Anonim 08.28
Dodane przez Tedy, w dniu 30.06.2017 r., godz. 17.04
To wlasnie tacy jak ty, sa wstydem dla uczciwych,prawych Polakow,mieszkancow Wyszkowa.,POwoli do nas dociera praworzadnosc, stad wielki kwik odrywanych od koryta ze swiadomoscia,ze nie unikna odPOwiedzialnosci za traktowanie funkcji jak prywatnego folwarku,zatrudniajacych wokol siebie platnych pacholkow. Lekaja sie i to bardzo,przyzwyczajeni do luksusow,ze beda musieli z czasem zamienic na skromny POkoik z prycza.Wymien i POkaz chociazby jednego uczciwego,nie zamieszanego w afery i skandale uczestnika chuliganskich spedow i wykaz jego zaslugi dla Polski. Ja takich nie znam.
Anonim 22.03
Dodane przez Inka, w dniu 30.06.2017 r., godz. 17.13
Masz racje,nie ma sprawiedliwosci,w przeciwnym razie tacy jak ty,kurowaliby sie w pokoikach bez klamek PO wczesniejszm odwyku. Wyleczyc ciebie,juz sie nie uda,mozna tylko POprawic komfort egzystencji. Walnij flaszke dla kurazu i ratuj swojego przed stoczniowcami,koniecznie w seledynowej kamizelce w roli POrzadkowego ciecia. P
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.06.2017 r., godz. 18.33
Ten pisowski stoczniowiec z dzisiejszej solidarności co grozi Prezydentowi L. Wałęsie niech zważa lepiej na słowa bo 10-go mogą też przyjechać na Krakowskie Przedmieście pozostali stoczniowcy.
Dinozaury PRL-u
Dodane przez Josek, w dniu 30.06.2017 r., godz. 20.36
Walesa chce wywolac zadyme, ale nie zdaje sobie sprawy, ze nie ida juz za nim silni , zwarci stoczniowcy, tylko stare dziady z UB i SB, ktorzy nadal go prowadza ( na smyczy ), ale juz nic nie moga zrobic , tak samo jak Bolek- totolotek.... PS. 10 lipca bedzie mozna zobaczyc, ze w Polsce zamieszkuja dwie spolecznosci. Pierwsza to Polacy w sensie historycznym / sienkiewiczowskim / , przesiaknieci patriotyzmem, umilowaniem ojczyzny, dla ktorych Bog-Honor-Ojczyzna nie sa pustymi slowami.....Druga spolecznosc - co najmniej w sensie mentalnym, to spadkobiercy tej dziczy, ktora Sowieci przywiezli na czolgach w 1944 roku, czyli zdrajcy demagodzy, aferzysci, zlodzieje i menty wszelkiej masci. Zadawac sie z takim towarzystwem , to nie tylko dyshonor, ale hanba !!!!! Dlatego niektorzy KODziarze ( seledynowi -uzyteczni idioci ), zeby uciszyc glos sumienia chleja gorzale wiadrami..............
pani olu, ależ strategia !!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.06.2017 r., godz. 21.30
Pani olu, rozumiem. Bardzo sprytnie. Nie mówić tylko robić. Milczenie jest złotem. Dobra robota. Czuję, że wizyta Trumpa już odwołana przez Mateusza, ale ma się to okazać w ostatniej chwili. Słusznie. Tym bardziej pogrąży to brunatne koszule, a wiadomość jak prąd błyskawicznie obiegnie całą Polskę. Ależ strategia !!! Genialne !!!! Czuję tu również konsekwentną konspiracyjną robotę KOD, OSA oraz UBywateli RP. Mateusz to prawdziwy strateg. Nie zapomnę tych mrożących krew w żyłach chwil, kiedy wezwał do tworzenia państwa podziemnego - nowej konspiry. Już wtedy cała patriotyczna Polska na czele z Jandą i Ostaszewską zeszła do podziemia. Teraz będzie nareszcie kulminacja. Odwołanie wizyty Trumpa będzie pierwszym sygnałem, 10 lipca bierzecie Pałac Prezydencki, a potem cały kraj (nareszcie , nareszcie !!!) stanie w ogniu, który wypali to "pisowskie ścierwo". Do boju !!! Niech żyje demokracja !!!! Precz z demokraturą !!!!
Mam takie pytanie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.06.2017 r., godz. 22.29
A gdzie się podział Głowacki-ekolog, Klub Ekologiczny przecież założył w Wyszkowie onegdaj. Gdzie on się podziewa w dobie grabieży polskiego dziedzictwa przyrodniczego, w czasach rżnięcia Puszczy Białowieskiej, na dodatek w samym środku okresu lęgowego ptaków. Gdzie jesteś "ekologu" ?
Za duzo
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 01.07.2017 r., godz. 04.51
O jednego Marka tu za duzo. Nie powiem o ktorego.
Budujmy społeczeństwo obywatelskie
Dodane przez Obywatele RP, w dniu 01.07.2017 r., godz. 06.40
BUDUJEMY.
entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.07.2017 r., godz. 15.57
Cieszę się, że pojawiają się nowi ciekawi dyskutanci, obszernie i bez zacietrzewienia prezentujący swoje opinie. Mam na myśli np. p. Dariusza, czy też Eda. Forum żyje, a spraw ciekawych nie brakuje. Eleganckie ośmiorniczkowe towarzystwo po spektakularnym upadku Kijowskiego wyraźnie nie może dojść do siebie, a tym bardziej po kolejnych odkryciach w związku z aferą Amber Gold, czy też po kuriozalnym zachowaniu towarzyszki Hanny Gronkiewicz. Nasza Hania kochana, wiceprzewodnicząca Platformy staje się kamieniem u szyi PO. Odsłaniane są bowiem coraz bardziej mafine powiązania, prowadzące do nie tylko do oszustw na masową skalę w sprawach reprywatyzacyjnych w stolicy, ale również mechanizmy skrytobójczego mordu, umiejętnie ukrywanego później przez komunistyczno-POwską sitwę. Oczywiście dla eleganckiego towarzystwa największym problemem są media. Stąd ciągłe szczucie na TV, która niewątpliwie przyczynia się do upowszechnienia wiedzy o mechanizmach działania III RP. Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek - czy III RP odejdzie wreszcie w niebyt ? Oby jak najszybciej.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.07.2017 r., godz. 09.49
Josek twoje komentarze są super. Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl