Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

To ważne, by zmieniło się w samorządach

(Zam: 15.06.2017 r., godz. 20.39)

O kwestiach najbliższych wyborów samorządowych, gospodarki, obronności, a także perspektywach stworzenia w Wyszkowie muzeum wojny 1920 mówił 6 czerwca w miejskiej bibliotece poseł naszego okręgu Arkadiusz Czartoryski, goszczący na zaproszenie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.Zanim jednak Arkadiusz Czartoryski zabrał głos, Waldemar Sobczak poprosił na scenę dyrektor oddziału regionalnego KRUZ Joannę Balę i dyrektor wsparcia krajowego ARiMR Annę Król, by przedstawiły swoje relatywnie nowe stanowiska pracy.
– Jest ciągłość pokoleń w PiS i bez wątpienia idzie na lepsze – podsumował A. Czartoryski.
Skomentował obecność w sali transparentu z napisem „Bóg, Honor, Ojczyzna”. – Zachowaliśmy tożsamość narodową i w dużej części młodzież podjęła te hasła – stwierdził. – Powodzenie ekonomiczne, sprawiedliwe stosunki społeczne, uczciwość rządzących – to wszytko jest możliwe, gdy społeczeństwo ma wspólnotę narodową, wspólny system wartości. Apogeum tego mieliśmy w 2016 r. kiedy było 1050-lecie chrztu Polski, rzesze Polaków uważało to wydarzenie za niezwykle ważne – mówił. – Jeszcze na początku 2016 r. niemal codziennie byłem zapraszany do telewizji na spory z politykami PO, bo wprowadzaliśmy pakiet ustaw – o policji i służbach. Była kłótnia, że dajemy za dużo kompetencji policji, że nie da się żyć w takim państwie, a my wiedzieliśmy, co się dzieje w Europie i chcieliśmy, by państwo polskie zaczęło w ogóle funkcjonować. Za PO państwo się rozkładało, odpowiedzialność się rozlewała, to była niemoc instytucjonalna państwa polskiego. Dziś w obszarze bezpieczeństwa Polska jest wyspą na tle Europy, wyspą spokojności – kontynuował.

Gospodarka w samych superlatywach
Poseł mówił też o kwestiach ekonomicznych, które jego zdaniem są „najmniej eksponowane w mediach”.
– Mamy najwyższy od czasów pierwszych rządów PiS wzrost dochodu narodowego, jest najwyższy w Europie. Na rok 2017 zaplanowany był deficyt wynoszący 59 mld zł, okazuje się po pierwszym kwartale, deficyt jest na poziomie 900 mln. W drugim kwartale ten poziom się utrzymuje, przestaliśmy się zadłużać. Gospodarka idzie bardzo dobrze – stwierdził gość.
Jego zdaniem, kilka czynników wpłynęło na tak dobre rezultaty. Wśród nich wymienił pakiet ustaw, które miały na celu poprawę ściągalności podatków, ustanowienie krajowej administracji podatkowej, bardziej restrykcyjne traktowanie przestępstw podatkowych.
– Powiększyła się ściągalność VAT-u i CIT-u, jednocześnie wypłacamy 23 mld zł na program 500 +, wpływy do budżetu wzrastają, deficyt maleje. Możemy planować inwestycje, przekop przez Mierzeję Wiślaną, postawienie trzech nowych elektrowni węglowych o mocy 1000 megawatów – podkreślił. – Po raz pierwszy tak poważnie wzięliśmy się za kwestię zorganizowanej przestępczości, tzw. reprywatyzacji. Zapewniliśmy powstrzymanie tego procederu, a teraz jest oczekiwanie na wskazanie winnych.
Według posła, w prowadzeniu szkół nie najważniejsze są pieniądze.
– PO mówiła, że rachunek ekonomiczny jest najważniejszy i że należało likwidować tysiące szkół, inne skupiać w większe placówki. My mówimy, że samorządy powołane są nie do kierowania się rachunkiem ekonomicznym, ale świadczenia usług dla lokalnej społeczności – stwierdził. – PiS było przeciwko likwidacji szkół, samorządy mają rolę usługową względem mieszkańców. Daliśmy kuratorom prawo do postawienia weta dla likwidacji szkoły wtedy, kiedy nie jest to sensowne.
PiS stawia sobie także za cel reformę służby zdrowia.
– Jesteśmy w przededniu ustawy o sieciach szpitali. Odrzucamy sytuację, że szpital jest publiczny i co roku musi stawać do konkurencji o kontrakt z kimś, kto ma prywatny szpital. To sytuacja dziwna – zaznaczył. – Fundament w postaci sieci szpitali samorządowych powinien mieć pewność funkcjonowania i planowania z roku na rok swoich usług.

Przełamać władzę PSL
Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Marek Głowacki zapytał o plan PiS-u dla gospodarki i o strategię partii na zbliżające się wybory samorządowe.
– Uznaliśmy, że aby państwo dobrze funkcjonowało, to powinno mieć możliwość ściągania podatków. Musimy też stwarzać warunki do rozwoju gospodarczego. Nie jest tak, że powinno istnieć eldorado dla firm prywatnych z Europy zachodniej – stwierdził gość. – W PiS uważamy, że w gospodarce ogromna rola stymulująca rozwój należy do państwa. Odeszliśmy od filozofii, że musimy się oswoić z tym, że LOT może nie być firmą państwową. Po zmianie rządu LOT jest nadal polski, kupuje samoloty i ma zyski.
Poseł jest zdania, że należy zadbać o uczciwe przeprowadzenie wyborów samorządowych.
– Od samorządów zależy to, czy dana miejscowość będzie miała szkołę, czy nie. Mamy mnóstwo przykładów samorządów, gdzie była patologia, i takich, które odnosiły sukces – stwierdził. – Wiemy, że sami nie damy rady tych wyborów wygrać, bo Polacy mają wiele niechęci do partii i partyjniactwa, nawet największe partie nie mają rozbudowanych struktur tak, jak było to przed II wojną światową. To oznacza, że trzeba współpracować ze sobą, iść do wyborów wspólnie, by przełamać potężną zakonserwowaną w gminach i powiatach władzę PSL, a na poziomie województwa władzę PO. Uważam to za ważne, by w samorządach się zmieniło.
Poseł wspomniał też o zmianach w prawie, dzięki któremu to Państwowa Straż Pożarna, a nie jak dotąd związek Ochotniczych Straży Pożarnych, będzie dystrybuować pieniądze do jednostek OSP.
– U nas prezesem związku OSP jest starosta, wiceprezesem – wicestarosta, we wszystkich gminach, prócz Lucynowa, najbardziej nagradzani są ci, którzy są prezesami OSP w gminach, PSL-owcy – stwierdził Waldemar Sobczak. – Większość pieniędzy publicznych idzie na imprezy strażackie. Idą wybory i jeśli ma się struktury strażackie we wszystkich gminach, sołtysów to wiadomo, że powiat jest zabetonowany strukturami PSL. To jest dobra ustawa, która po trochu zacznie tę sytuację naprawiać.
Przewodniczący wyszkowskiego PiS nawiązał też w swojej wypowiedzi do pochodzącego sprzed ponad dekady postulatu grupy wyszkowian dotyczącego stworzenia w Wyszkowie muzeum wojny polsko-bolszewickiej.
– Jest środowisko, które od wielu lat pilotowało powstanie muzeum przy obecnym sanktuarium. Czy uważa pan, że w jakieś perspektywie dałoby się wspomóc działania, by muzeum 1920 roku powstało? Diecezja łomżyńska zgodziła się udostępnić tę słynną plebanię, gdzie przebywali Dzierżyński, Kon, Marchlewski – stwierdził Waldemar Sobczak.
– Nie odpowiem za ministra kultury, czy przeznaczy pieniądze. Samego faktu pobytu Dzierżyńskiego i Kona, nie ma co tego upamiętniać. Natomiast sam fakt upamiętnienia wojny 1920 warty jest wsparcia i myślę, że trzeba z konkretnym pomysłem wystąpić jeszcze raz. Po latach zaniedbań jest seria inicjatyw podjętych przez ministra Glińskiego – zaznaczył gość.

Były zwolnienia…
Zebrani mieli też możliwość zdania pytań Joannie Bali i Annie Król.
Roman Składanowski był ciekawy, jaką skalę zwolnień zastosowały w podległych sobie strukturach.
– Oddział regionalny w Warszawie jest jednym z największych – obsada na stanowiskach prawie wszystkich kierowników została wymieniona, poza tymi, którzy są blisko wieku emerytalnego. Było warto to zrobić, bo na tych stanowiskach byli ludzie, którzy pracowali nieraz od 20 lat. Wyobraźcie sobie, jak takie osoby wypaliły się zawodowo totalnie – stwierdziła Joanna Bala. – Zmiany widać po efektach, wprowadzenie młodych, doświadczonych osób dało takie wyniki, którymi dziś mogę się pochwalić. To ludzie z ambicjami, a nie ci, którzy, jak do tej pory, nie wykazywali chęci poprawy swoich wyników. Kiedy przyszłam, tu była siatka powiązań rodzinnych między różnymi instytucjami, staram się to zmieniać. Wyniki mówią same za siebie. To był dobry ruch z korzyścią dla rolników, którzy widzą, że pracownicy zmienili się mentalnie. Każdy menedżer musi mieć swój zespół, nie ma możliwości realizacji celów bez ludzi zaufanych i zespołu. ARiMR zmieniło całą kadrę kierowniczą, zostali specjaliści, którzy znają się na rzeczy i realizują cele, które narzuca im kadra kierownicza.
J.P.


Komentarze

do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 15.06.2017 r., godz. 21.07
Cytuję słowa kandydata na burmiszcza "Państwo żeby dobrze funkcjonowało to przedsiębiorcy mają Wam dawać więcej podatków"...,Czyli coraz więcej kasy na populizm i dalsze zadłużanie Polski.........Na pińcet plus i maciarewicową obronę kraju.Polskiemu przedsiębiorcy zabierane jest 55% dochodu.Co ??? Chcesz jeszcze więcej ?????!!!!!
Dodane przez ola, w dniu 16.06.2017 r., godz. 10.28
pomysł PiS na Polskę, aby nie była "dojną" - betonem zaleć beton - podczas ostatniej miesiączki, JK sam zaintonował: J...,J....J...., a PBS Europa Zachodnia ma już serdecznie dość
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2017 r., godz. 11.01
Należy czytać z zrozumieniem panie Marku Aleksandrze Eychler - tą wypowiedź przedstawił gość czyli Arkadiusz Czartoryski. Co do wydawania pieniędzy z naszych podatków to dziwi 6 milionów na drogę do ulicy Pałacowej, 1,6 kilometra. To dużo jeśli po modernizacji ta droga ma być poszerzona tylko o ścieżkę rowerową. Dziwi także nagłe przyśpieszenie na odcinku do KEN, powodując blokowanie Serockiej, czyż ten odcinek nie mógł poczekać do początku wakacji i mniejszego ruchu. Czy na to nagłe przyśpieszenie nie ma wpływu sprzedaż apartamentów na Pałacowym, którego baner stoi na lawecie przy rondzie ks. Szulca. Do remontu stadionu nie było takiego speedu i trzeba było czekać prawie trzy tygodnie.
Dodane przez Jacek, w dniu 16.06.2017 r., godz. 12.06
Nie kto jak Nowosilcow podniósł opłaty za wodę i ścieki jednorazowo aż o 15%. W ciagu ostatnich kilku lat to łacznie ok 60%. Na taczkę z nim.
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 16.06.2017 r., godz. 14.14
Głowacki czy Czartoryski to jest jeden (ł)obóz polityczny.No chyba nie czuje się pan obrażony ...Co do inwestycji w drogi i chodniki to niestety największym błędem ekipy Nowosielskiego był remont prywatnej drogi Stolarska.Nie nazywam się Eychler i niestety nie znam go.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2017 r., godz. 14.16
To kłamstwo że Polska w kwestii bezpieczeństwa jest wyspą na tle Europy.A,jaj,,,państwo nie funkcionowało za P.O,,,, jakie bzduryyy.Zobaczymy do czego doprowadzi utrzymywanie szkół z klasami po pięciu uczniów.Szpitale bez konkurencji ?? Wy wprowadzacie socjalizm ..Bez konkurencji to już było i wiemy czym to się skończyło.
Dodane przez Anka, w dniu 16.06.2017 r., godz. 15.31
Jacek ma racje,na taczke za szkody dla Wyszkowa,dobrze byloby zaladowac na przyczepe ciagnika ole, Marka Aleksandra i fige wartych radnych z paniusia ,,budzet jest nasz a nie wasz"jaki POzytek i dlaczego ma Nowosielski,ze tak ochoczo zabiega o POszerzanie ulic. Wymyslil tez POszerzenie ulicy Kolejowej w Rybienku Lesnym. Ulica ta jest szeroka i korzystaja z niej tylko mieszkancy tej ulicy,gdzie jest tylko 15 budynkow.PrawdoPOdobnie jak z dojazdem do Palacowej,chodzi mu i Jego zastepcy o wygodny dojazd do resteuracji Basniowa,ktorej burmistrz jest czestym gosciem,a jego zastepca to corka wlascicieli tej resteuracji.Takie to numerki wywija burmistrz,ktory jest mistrzem w dziwnych decyzjach.
Dodane przez Lupa, w dniu 16.06.2017 r., godz. 15.59
Wystarczy nie kraść. W Wyszkowie ludzie wladzy traktują to miasto jak łup wojenny. Łupią gdzie i ile się da. Powołali w tym celu siatkę zaprzyjaźnionych wspólników udziałowców.
Aleksander 14.14
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2017 r., godz. 16.25
Piszesz ,,nie jestem Eychler i i niestety nie znam go" A czy pamietasz ulice Pultuska?
pisowskie kłamstwa
Dodane przez Mirosław, w dniu 16.06.2017 r., godz. 17.03
PiS doprowadził do podzielenia Polaków. Łatwiej im rządzić skłóconym narodem. Dobrze żyje się tylko pisiakom. Doczekali się dojnej Ojczyzny i doją ile mogą. Szerzy się nepotyzm na niespotykaną dotąd skalę. Na stanowiska dostali się ludzie bez wykształcenia, niekompetentni, zarozumiali i bezmyślni. (patrz fotografia). Uważają, że mają prawo kraść, przyznawać sobie nagrody, premie, podwyżki, zatrudniać krewnych i znajomych i tłumaczą to tym, że poprzednicy też tak robili. Tylko że ja właśnie z tego powodu nie zagłosowałem na PO , a na PIS. Wyszedłem na idiotę, który dał się zmanipulować i nabrać. A miało być uczciwie. Czekam cierpliwie na wybory. Teraz zagłosuję na tych, którzy obiecają, że rozliczą za wszystkie draństwa rządzącą ekipę i dopilnują, by zwrócili wszystko, co niezasłużenie zdobyli.
Do Pani Bala
Dodane przez Maciej, w dniu 16.06.2017 r., godz. 18.27
Tak kompetentni jak Pani? Każdy kto jest choć odrobine wtajemniczony w zasady obsadzania stanowisk kierowniczych po wygranych wyborach i tu chodzi o każda partie która wygrywa, doskonale wie ze liczy się tylko i wyłącznie " pochodzenie partyjne" i poparcie odpowiednio wyżej postawionego " działacza " partyjnego. Także proszę skończyć z wciskaniem ciemnoty ludziom o kompetencjach tylko jest to naturalny proces wymiany " działaczy " po wygranych wyborach. Żeby było jasne dotyczy to wszystkich bez wyjątku parti politycznych.
Miroslaw 17.03
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2017 r., godz. 18.28
,,Wyszedlem na idiote,ktory dal sie zmanipulowac i nabrac"klamiesz,klamiesz jak wszyscy inni POpaprancy i faruzeusze. Nie wyszedles na idiote tylko nim jestes,przypisjac PiS ochydne dzialania twoich wspoltowarzyszy PO,PSL czy KODu to jest dranstwa,oszustwa,nePOtyzm,zlodziejstwo,skandale,afery,traktowanie Polski jak dojna krowe,nie mogac nasycic sie grabieniem. Co stalo sie z waszymi mozgami,kto POzbawil je logicznego,samodzielniego myslenia i przekierunkowal je transformacja na to co idiotyczne i niedorzeczne, piszac klamstwa, bez konca te same.? Cyborgu,POlicz ile w Wyszkowie i gminach,zatrudnionych jest osob z nadania PSL i PO,ilu z was nadal kombinuje,mataczy,zyje POnad stan z pieniedzy podatnikow. Zacznij sie lepiej leczyc,jezeli to mozliwe i nie pisz gluPOt i klamstw,ktore zadowola tylko POdobnym tobie. PIs jest partia uczciwa,skupiajaca sie na tym,co dobre dla Polski i Polakow.
Dodane przez Jątek, w dniu 16.06.2017 r., godz. 19.10
To się chyba nie doczekasz, bo PiS daje ludziom to co Po przed laty jedynie obiecywało. PO staje się marginesem społecznym. Na metr w głąb.
Dodane przez nie Eychler, w dniu 16.06.2017 r., godz. 20.57
Witamy w gronie patriotów myślących nie przekupionych.Historia przyzna Nam rację.
Józef różany
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2017 r., godz. 21.12
W moim ogródku zakwitł symbol kacz-nienawiści czyli biała róża.Co mam zrobić ??? Wyciąć z korzeniami ?????? Proszę o radę ale nie piśorstfo tylko ogrodników (mogą być działkowicze)
jarosłaff,jarosłafff,jarosłaffffff
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2017 r., godz. 21.28
W Turcji sąd skazał na 7,5 roku więzienia Tureckiego sędziego Trybunału ONZ za "członkowstwo w organizacji terrorystycznej"Dajcie "wolną rękę" pisowcom a więzienia będą pełne.Idziemy w stronę dyktatury.
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 16.06.2017 r., godz. 22.59
Sondaże rosną :) To rzadkość po dwóch latach rządów. PiS jest nieprzeciętny.
Dodane przez Wróżka, w dniu 16.06.2017 r., godz. 23.58
Ludzie wypaleni zawodowo?Kto tu jest manager? Kura domowa wyciągnięta z niebytu? Szkoda, że od tego, że zostaje się dyrektorem mądrości nie przybywa. Dawno nie słyszałam głupszych bredni wygadywanych publicznie. Wróżę koniec jak tych wypalonych już po najbliższych wyborach.
Dodane przez Agentka, w dniu 17.06.2017 r., godz. 08.25
W Wyszkowie w ARiMR przydałyby się takie porządki. Wieś na stołkach z poprzedniego nadania jest leniwa.
Dodane przez Andrzej, w dniu 17.06.2017 r., godz. 12.05
Pani Joanno, pani się chwali tym, że zwolniła pani kompetentnych, wykształconych ludzi i zatrudniła swoich krewnych i znajomych? Trzeba wstydu nie mieć. Nie dość, że pani zajmuje stanowisko, które panią przerasta, to jeszcze nie ma pani za grosz samokrytycyzmu i honoru. Czy pomyślała pani, gdzie znajdzie pani, pani kuzyni i znajomi przez panią zatrudnieni pracę, jak pis straci władzę, co niedługo nastąpi. Znam ludzi na stanowiskach, którzy ludźmi pozostali, pani się to nie udało. Zarozumiałość, pycha i fałsz przez panią przemawia. Trzeba było najpierw ukończyć studia, czegoś się nauczyć, a później awansować. Może wtedy ceniła by pani ludzi wykształconych, doświadczonych i kompetentnych. Przez takich misiaczków jak pani, pis nie ma szans w żadnych wyborach.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2017 r., godz. 14.32
Kwicza,kwicza,odsunieci od korytka.Jak PSL,PO,niszczyla ludzi,wyrzucajac z pracy madrych,doswiadczonych ludzi zamieniajac na niezbyt kumatych swoich POciotkow,POczawszy od sprzataczek,kierowcow itd...to bylo cacy.jestescie na tyle ograniczeni,ze trudno wam zrozumiec,ze to co bylo,czyli ,,szambo"juz nie wroci. Wasza agresja,wulgaryzm,przeinaczanie faktow czyli wasza codziennosc,swiadczy,ze strach d..e sciska,bo co to bedzie,kiedy wezma was na warsztat,a CBA bedzie mialo duzo pracy.
Dodane przez Sprawiedliwy, w dniu 17.06.2017 r., godz. 16.23
To śmieszne, żeby w przypadku kasjerki która wypłaca w kasie pieniądze mówić o kreatywności lub wypaleniu. Na tym właśnie polega ta instytucja - wypłaca pieniądze rolnikom. Pierwszy raz widzę, tak wielką głupotę, która pozwala publicznie chwalić się nepotyzmem i robić z niego cnotę. Mam nadzieję, że patrzą na te wypowiedzi szefowie rodziny tego Misiewicza i zrobią z jej członkami to samo co Pani Bała z doświadczonymi kompetentnymi pracownikami. Na bruk z rodzinami misiewiczów. Niech kwiczą. PiS odpowie za nepotyzm wcześniej czy później.
Dodane przez Aleksander, w dniu 17.06.2017 r., godz. 21.03
Nauczyciele nie płaczcie.Zaleska zafundowała Wam reformy i obiecała na 100% że żaden nauczyciel nie zostanie zwolniony z pracy......... Tych zwolnionych,szczególnie nauczycieli matematyki zapraszamy na kasę do chociażby Biedronki...Roboty w Pislandzie jest mnogo....Proszę Państwa !! Pis to szkodnik,który naprawdę zepsuł opinię wszystkim Polakom,niezależnie od opcji,którą popierają...Polska jest na marginesie a kwik pisu,który dorwał się po ośmiu latach totalnych klęsk jest nieprawdopodobny....JADOSŁAFF czyli nieudacznik,Belzebub z Żoliborza wreszcie ma to o czym śnił po nocach (bez połowicy w łóżku) czyli władzę jednej partii...Ojciec po wojnie dostał willę a on rolę w filmie.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2017 r., godz. 12.20
Jeżeli od 1 września w Polsce straci pracę 8.933 nauczycieli a 21.667 utraci pełen etat ?? To będzie to największe oszustwo rządzącej partii Pis na narodzie Polskim.Reforma szkolnictwa miała rozbić nielubiane przez Jadosława środowisko nauczycielskie ZNP i doprowadzić do wydrukowania podręczników historii zgodnych z dyrektywami dyktatorka kaczyńskiego.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.06.2017 r., godz. 14.50
Tytuł felietonu nawiązuje do bardzo istotnej sprawy polityczno-społecznej, która nas czeka w przyszłym roku. Wybory samorządowe, co przyniosą dla Wyszkowa ? Z pewnością wielu ludzi się nad tym zastanawia, a niektórzy pracują już nad tym od dawna, a właściwie od zawsze. No, no bez przesady. Nie tyle od zawsze, co od od kilkunastu lat. Choć niektórzy nawet dłużej. Myślę tu np. o towarzyszach, uczestniczących w sprawach publicznych i pracujących na swoją pozycję od czasów gierkowskich. A inni jeszcze nawet nie myślą lub dopiero zaczynają myśleć. Co to będzie, co to będzie ?
Dodane przez pisior, w dniu 18.06.2017 r., godz. 16.10
Anonimie, pleciesz trzy po trzy. Reformę szkolnictwa przeprowadza samorząd a w Wyszkowie to władza PO-PSL a PiS poprzez kuratoria pilnuje aby reformę przeprowadzali dobrze. To Nowosielski i wójtowie z PSL będą ewentualnie zwalniać nauczycieli. Z tego co mówią niektórzy to w Wyszkowie stracili pracę tylko nauczyciele dawnego gimnazjum nr 2, pewnie za to, że mieli swoje zdanie co do reaktywacji SP4, bo chcieli żeby od razu powstały wszystkie klasy podstawówki. To gdzie tu wina PiS. Jeżeli od 1 września straci pracę 8933 nauczycieli a 21667 utraci pełen etat to będzie to wina samorządu, w którym rządzi opozycja i jest antypisem, chce przez zwolnienia dokopać PiSowi. A ZNP, nie bacząc na nauczycieli, upolitycznił oświatę i pomaga samorządowi. Pani Bala nie błysnęła intelektem, na głupie pytanie powinna odpowiedzieć, że zwolnili się na swoją prośbę albo po audycie wykryto nieprawidłowości i musiała zwolnić odpowiedzialnych za to dyrektorów czy kierowników.Powinna ich zwolnić ale za 25 tysięcy miesięcznie powinna potrafić dobierać argumenty, choć jak przyjdzie inna ekipa to nie będą się cackać i szukać uzasadnienia, wywalą i tyle.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2017 r., godz. 16.41
Patrzę na głupie wypowiedzi Komorowskiego i spółki z PO, Nowoczesnej czy PSL i myślę dobrze, że rządzi PiS bo muzułmańskimi imigrantami zaleliby nasz kraj. Ktoś z Niemiec mówi, że nawet 100 milionów Afrykanów może zalać Europę, w ciągu tygodnia w Afryce rodzi się milion osób.
Dodane przez wizjoner, w dniu 18.06.2017 r., godz. 16.50
Zastanówcie się drodzy wyborcy czy warto następnym razem głosować na te Panie, które wypowiadają się jak oprawcy i jak oprawcy postępują. Ciekawe jaka to frajda zwalniać mądrzejszych od siebie i to wszystkich. Takie pozbywanie się zagrożenia, które może śmiać się w twarz widząc nieporadność i nieudacznictwo.
do anonima z 16.10.
Dodane przez Aleksander, w dniu 18.06.2017 r., godz. 21.04
Numero-UNO..wPIS roku 2017 !!!! NaPISz chłopie że ktoś kogoś zmusza do wprowadzenia reformy zaleskiej a nie chce ją wprowadzać.Plecież takie głupoty że nawet słuchacz rydzyka ci nie uwierzy
PISlamskie gęby
Dodane przez ePISkopatologia, w dniu 18.06.2017 r., godz. 22.41
Wciąż te same gęby się przewijają. Nasycone jadem, nienawiścią do drugiego człowieka
Dodane przez Anka, w dniu 19.06.2017 r., godz. 09.41
Jaką radość może czerpać ta pani ,,zwalniaczka" ze zwalniania kompetentnych, wykształconych ludzi i zastępowania ich misiewiczami. Czy pani się zastanowiła, jaką krzywdę wyrządziła pani im i ich rodzinom? Pewnie, jak wszyscy w pisie uważa pani się za osobę wierzącą, a kary Bożej się pani nie boi? Jakoś nikt z PO czy PSL nie pozbawił pani pracy w starostwie, mimo braku kompetencji. Pani dzieci miały zapewniony chleb, a pomyślała pani o dzieciach tych zwalnianych przez panią ludzi? I jak pani spojrzy w przyszłości w oczy tym ludziom. Czy z taką pogardą i nieuzasadnioną wyższością jak teraz. Bo ma pani świadomość, że mądrzejsza pani się nie stała. Przynajmniej z pani wypowiedzi wynika, że jest pani osobą mało inteligentną i nieskażoną myśleniem. Dlatego ten twardy elektorat tak popiera PIS. To są właśnie tacy ludzie, normalnie nie mieliby szans na żaden awans i takie pieniądze. Stąd ich walka o utrzymanie koryt. Kto panią zatrudni, po wyborach? Czy na pewno to, co pani robi, jest warte utraty honoru i cech ludzkich.
do Anka
Dodane przez gal, w dniu 19.06.2017 r., godz. 12.04
Super trafne uwagi. Proponuję sprawdzić i zastanowić się ilu ludzi związanych z szeroko pojętą prawicą pracuje obecnie w starostwie i w gminach ościennych. Choć nie są przy władzy "samorządowej " to nikt ich nie zwalnia.
Do Anka? 09.41
Dodane przez WsPOlpracownik, w dniu 19.06.2017 r., godz. 13.30
POdziwiam twoje wsPOlczucie I troske o los,zwolnionych,kompetentnych jak ich nazwalas. Dziwna ta troska tylko o zwalnianych obecnie. Nie biadolilas jak PO, PSL wyrzucalo z pracy prawdziwie kompetentnych,profesjonalnych pracownikow,wsadzajac na ich miejsce ,,kompetentnych" jak leci,aby tylko z PSL i PO. Ile ludzi zniszczyli ci,ktorych bronisz I zaklamujesz ich kompetencje.. Obecnie rzadzacy nie walcza o koryta, o POwrot do pelnych,tresciwych koryt walczycie wy,jednoczesnie kazdy z was czuje strach przed rozliczaniem za POdlosc jaka czyniliscie,za niszczenie naszego miasta i Polski. Na twoim miejscu,martwilbym sie o siebie i to bardzo,bardzo mocno,a przeciez wiesz o co?
Dodane przez Tedy, w dniu 19.06.2017 r., godz. 13.50
Na nic wasze przeklamania,wizjonerstwo,grozenia i lamenty.Czas zlodziejstwa,afer,skandali,sutenerstwa,handlu kobietami,alimentarzy,dzikiej reprywatyzacji,gdzie wyrzucono na bruk miliony osob,czerpania zyskow na przetargach i inne nie czyste interesy w ktorych krolowaliscie. Kazdy dzien,odslania nowy skandale ludzi z PSL I PO i. POmyslec,ze to jeszcze nie koniec,dziwie sie tylko tym slugusom,ktorzy za ochlapy z panskiego stolu,robia tu za kundli,oszczekujac rzeczywistosc i sukcesy obecnego Rzadu. Ktorys z tych szczekaczy z zlecen PO czy PSL,pyta czy warto utraty honoru i cech ludzkich? Paranoja, ze ktos taki mowi o honorze. Jezeli dla niego zlodzieje,aferzysci i inni,ktorych wczesniej wymienilem mowia o honorze,to chyba maja na mysli tych,ktorzy najwiecej nakradli albo wslawili sie w skandalach.
Dodane przez pisior, w dniu 19.06.2017 r., godz. 15.10
Nie popadajcie w absurdy, jacy kompetentni, wykształceni ludzie, wyrządzono im krzywdę i ich rodzinom. To działacze partyjni z ZSL lub PO, których przyjęto na inne stanowiska, też urzędnicze. A jakie to mieli wykształcenie wyszkowscy kierownicy ARiMR czy KRUS. Mają i tak szczęście przyjęci po linii partyjnej bo Sobczak nie ma tych wielkich fachowców kim zastąpić. W starostwie pracuje jeden z PiS i to nieaktywny i pewnie z 20-30 z ZSL i PO , nie mówiąc innych w innych jednostkach związanych z powiatem,wiele macie do zwalniania.
Dodane przez Piłkarz, w dniu 19.06.2017 r., godz. 22.08
Wcześniej takich wyraźnych podziałów nie było. Pracowali z PISU i pozostałych partii. To co się teraz dzieje to granda. Każdy kto próbuje wmówić innym, ze to normalne to idiota. To ci ćwierćinteligenci wymyślili rzekomą walkę, którą prowadzą ze wszystkimi. To po prostu źli ludzie i zasługują na kopniaka, który w końcu dostaną.
nowe czasy
Dodane przez genek, w dniu 20.06.2017 r., godz. 07.43
Cała hipokryzja PiS, jak ich zwalniali to býły to czystki ze względu na poglądy polityczne, jak Oni zwalniają to to jest sprawiedliwość dziejowa. A Sobczak po staremu, po obu stronach barykady pieniążki liczy
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2017 r., godz. 09.33
OTWÓRZCIE OCZY !! JADOSŁAW KACZYŃSKI WAM DAJE I OBIECUJE TAK PROSTEGO SUWERENA PRZEKUPUJE !!
Dodane przez Ellewar, w dniu 20.06.2017 r., godz. 10.15
Nic nie przebije PSL
Dodane przez anonim, w dniu 20.06.2017 r., godz. 13.23
To co mamy przymykać oczy, że wszyscy biorą z każdej strony. Są niekompetentni. Piłkarz, dlaczego mamy tolerować jako mieszkańcy czy obywatele, że my ciężko pracujemy a co niektórzy zagarniają nasze podatki czy opłaty. Patrzę z oświadczenia z 2016 roku, jednego z radnych, niezbyt kompetentnego, że wyciąga za bycie w radach nadzorczych 53 tysiące.
Dodane przez Anka, w dniu 20.06.2017 r., godz. 15.11
Co raz,to odzywaja sie ci,co przywykli do lekkiego zycia grabiac z naszych POdatkow. Zatrwazajace niektorych z nich,sa oszczednosci za nic robienie,czy zla prace,czy niszczenie chociazby naszego szpitala. Przykladow mozna POdawac bez konca. Teraz wszyscy juz wiemy czym sa organizacje PSL czy PO i do czego zmierzaja,jaki jest ich cel. Analizujac osobowosci tych, ktorym organizacje te daly stanowiska,to przeciez zaden z nich nie przejawia ani inteligencji ani madrosci,wiedzy do zarzadzania,urzedniczej uczciwosci jedynie czym sie wyrozniaja to POsluszenstwem wobec swoich zleceniodawcow. Lamentuja,ze PiS robi czystki,nie umiejac przyjac do wiadomosci,ze jezeli nasz kraj ma funkcjonowac zgodnie z prawem,to nalezy oczyscic z wszelkiej gangreny czyli zlodziejstwa,aferzystow,skandalistow i usunac tych,ktorych zyciorysy,szybkie nie udokumentowane bogacenie i zycie POnad stan,dzialanie na szkody ,jest jednym celem tych organizacji. Przykladem jest tez Wyszkow,ilez naszych pieniedzy z podatkow zostalo zaprzepaszczonych,jak zyja wlodarze naszego miasta,skad nagle takie oszczednosci,kilka domow,dzialki, dobre samochody a ile nie wykazanych i ukrytych? Zatem nie dziwi ich rozpacz i na nic ich pisanie klamliwych komentarzy takich jak ich ,pelne,nie jasnosci zarzadzania. POwinniscie zrozumiec,ze to co bylo juz do was nie wroci,POzostaje tylko bezradny lament,pisanie klamstw i co najgorsze oczekiwanie,kiedy trzeba bedzie rozliczyc sie z tak ubogaconej dzialalnosci.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2017 r., godz. 20.48
Pocieszający dla opozycji jest wizerunek i liczba ludzi na tej sali. l
do anka-głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 20.06.2017 r., godz. 21.06
PISdatki są bardziej uciążliwe niż POdatki.Pis podniósł składkę na ZUS,którym prezesuje jakiś piśor wsadzony na to stanowisko z nadania partyjnego Jadosława.Jeżeli na losy państwa mają wpływ ludzie,którzy niczego się nie dorobili....To tacy ludzie są nieudacznikami,dlatego nawet Sobczakowi jako polak życzę dorobienia się jak największych pieniędzy.Kto zarabia,ten wydaje i ludziom pracę daje.
Dodane przez Kaliope, w dniu 20.06.2017 r., godz. 22.18
Sondarze mówią za siebie. Teraz to stosunek 2:1
Aleksander Marek w seledynowym kubraczku
Dodane przez Anka, w dniu 20.06.2017 r., godz. 23.43
Chlopie,co sie nameczysz,co sie naPOcisz,ile wypijesz,za nim cos sklecisz. Glowa juz slaba i drzace rece a Ty usilnie bruzdzisz na POtege. Skorzystaj z medycznej POmocy i wez sie za robote,to moze sie dorobisz,bo jak na razie niczym dobrym nie wykazales,zyjesz z propagandy i klamstwa,wynagradzany falszywymi srebrnikami. To caly ty,o inteligencji o jeden numer wiekszy od rozmiaru buta.
gospodarka w samych superlatywach
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.06.2017 r., godz. 06.17
Widoczny jest wysiłek różnych trolli, żeby przykryć wszystkie sprawy, związane z olbrzymimi sukcesami gospodarczymi i społecznymi rządu. Mamy bowiem świetne wyniki spółek skarbu państwa, poprawienie ściągalności podatków, malejące bezrobocie, niski deficyt budżetowy, wzrost płac, rosnące oszczędności Polaków. A więc śródtytuł z informacji prasowej o spotkaniu z panem posłem Czartoryskim " gospodarka w samych superlatywach" jest adekwatny do rzeczywistości. Tym większa wściekłość totalnej opozycji, ponieważ właśnie radykalnie podskoczyły sondaże zjednoczonej prawicy, rządu i prezydenta. I tym większa frustracja oli, aleksandra, czy też seledynowej kamizeleczki. A piana strumyczkiem cieknie z ust ośmiorniczkowych cwaniaczków oraz postkomunistycznej lumpeninteligencji.
Dodane przez Dariusz, w dniu 21.06.2017 r., godz. 10.52
Spojrzałbym na sytuację Polski bardziej na chłodno. Widoczna jest zbytnia nerwowość w sferze publicznej wynikająca z sztucznie wywołanego konfliktu, mamy w życiu publicznym skrajne poglądy, które nijak się nie bronią. Na każdej płaszczyźnie. Partie polityczne są słabe, słabo zorganizowane i po wygraniu wyborów, obsadzają stanowiska swoimi słabymi działaczami. Nie ma jakości wśród działaczy partyjnych, wyglądają oderwani od rzeczywistości.W PO gdzie nie ma nawet kogo wyróżnić, wszyscy wyglądają jak po dopalaczach. Najlepiej z PO wygląda Saryusz Wolski czy Jarosław Gowin ale są już po za PO. PSL nie istnieje na krajowym rynku politycznym, To co prezentuje Jarosław Kalinowski, szef krajowej rady politycznej, na łamach NW urąga jakiemukolwiek poziomowi. Co do PiS to jest partia ogromnie zróżnicowana, od postaci ciekawych i pozytywnych są i tacy, którzy zaniżają poziom. Dużą wartością dodaną są politycy zjednoczonej prawicy jak min. Ziobro, Strężyńska, Gowin. Ważną osobą jest Jarosław Kaczyński, który spina całość ekipy zjednoczonej prawicy. Co do ekonomii, to nie mam aż takiej wiedzy, że polska gospodarka jest na tyle silna, że jest skutecznie stawić wyzwaniom, w tym wyzwaniom globalizacji, strefy EURO itd. Nie można wykluczyć lepszej koniunktury dla produktów z Polski, których konkurencyjność pewnie wynika z niższych kosztów pracy, widać działania sanacyjne rządu zjednoczonej prawicy w obrębie działania firm państwowych lub spółek z udziałem skarbu państwa ale czy te firmy wytwarzają produkty na takim poziomie, że nie są walczyć skutecznie z konkurencją -na obecnym etapie wątpię. Wyniki spółek z branży paliwowej swoje dobre wyniki zawdzięcza także skutecznej walce min. finansów z karuzelami VATowskimi i mafią paliwową, którą poprzednia ekipa PO-PSL tolerowała. Widać aktywność obecnej ekipy rządowej na arenie międzynarodowej i wspieranie przez państwo promocji eksportu na różnych rynkach światowych np. w Meksyku, Algierii, Indiach, Chinach itd. ale jakie to przyniesie skutki - musimy na to poczekać. Działania totalnej opozycji i powodowanie chaosu w Polsce i poprzez Tuska także w Brukseli na pewno nie pomogło inwestowaniu w Polsce, ale to zaczyna się normalizować. Czekamy także na konkrety ze strony Chin w sprawie nowego jedwabnego szlaku, na razie jednak produkty jadą jednak z Chin do Polski a w odwrotnym kierunku już jest dużo gorzej. Co może nastrajać optymizmem to wzrost eksportu produktów spożywczych mimo embarga Rosji i Ukrainy a także epidemii afrykańskiego pomoru świń, wzrost inwestycji drogowych, zwiększanie się inwestycji przedsiębiorców prywatnych itd. Podsumowując ja wiąże rozwój gospodarczy z poziomem uprawianie polityki w Polsce, w sposób pośredni a dosyć zauważalny . Polityka jest na niskim poziomie i to w dużym stopniu będzie na obecnym etapie miał wpływ.
Dodane przez Dariusz, w dniu 21.06.2017 r., godz. 11.24
Bardzo krytyczny jestem w stosunku do Arkadiusza Czartoryskiego. Jest w naszym okręgu 8 posłów zjednoczonej prawicy, trzech senatorów, jest dwóch ministrów rządu Beaty Szydło. Ja nie widzę programu dla Mazowsza, omijający metropolię warszawską, w ramach programu- planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. O ile rozumiem, co może być kapitałem na rzecz tego programu dla metropolii warszawskiej to nie widać pomysłu na rzecz naszego, siedlecko-ostrołęckiego okręgu. Nawet mniejsze koszty pracy dla małych firm utknęły w rządzie. Pojawiają się pohukiwania Francji i Macrona w sprawie delegowania pracowników co może odbić się na branży transportowej, która w Wyszkowie jest duża, jak również dla samego rynku usług, które państwa starej UE chcą jeszcze bardziej ograniczyć. Nie widać pomysłów środowiska prawicowego na rozwój ekonomiczny naszego regionu, ale też nie ma tu nacisków np. samorządu wyszkowskiego. Burmistrz Nowosielski i jego ekipa, jedynie co można zauważyć to zajmuje się "pośrednictwem na rynku nieruchomości" i wraz z deweloperami "buduje" rynek budownictwa wielorodzinnego. Czy to jednak rozwija rynek i rozwija lokalną gospodarkę czy "wysysa" kapitał to trudno to ocenić, nie ma pozytywnych efektów tej działalności, rozwoju branży budowlanej w Wyszkowie.
6.17
Dodane przez MM, w dniu 21.06.2017 r., godz. 12.36
A co to za propaganda sukcesu? Kopiuj wklej z "Trybuny Ludu"?... Szok...
Dodane przez MM, w dniu 21.06.2017 r., godz. 13.36
Kaliope a może sondaże... Takie byki też mówią same za siebie...
Dodane przez Kola, w dniu 21.06.2017 r., godz. 14.42
Dariusz, ty jesteś mądrzejszy od Andrzejewskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2017 r., godz. 15.10
Odnieś się do treści napisanej przez Aleksander a nie rzygaj na człowieka.Jesteś tu jedyny,który aż tak nienawidzi ludzi nie z pisu
Anonim. 15.10
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2017 r., godz. 17.57
Zabolalo? Naucz sie kultury przekazu,twoja madrosc to wulgaryzmy, twoje slownictwo sprowadza cie do tego jak cie opisuja. Ciekawe PO czym masz takie dobre myslenie,piszac,ze jestem jedna osoba nienawidzaca ludzi nie z PiS. Zarowno ja i akceptujacy PiS szanuja ludzi madrych,uczciwych,prawych,nie zwazajac kogo reprezentuja. Niestety,ciebie nie mozna zaliczyc do wymienionych i trudno o szacunek do ciebie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.06.2017 r., godz. 19.03
Panie Dariuszu, to miłe, że dołącza pan do naszych internetowych dyskusji. Widzę bowiem, że należy pan do ludzi z którymi można się porozumieć. A nie o każdym można to powiedzieć. Jak wiadomo bowiem do porozumienia potrzebna jest wola obu stron, a nie zawsze ma to miejsce. Pańskie poglądy na temat naszego samorządu podzielam. Zarówno bowiem gminny jak i powiatowy samorząd śpi i nie jest to sen sprawiedliwego, a sen zimowy zadowolonych z siebie gości, którzy wszystko sobie poukładali i w związku z tym niewiele muszą robić. Nasz przemiły burmistrz śpi tak od samego początku tzn. już ok. 15 lat. To znaczy oczywiście, że ktoś coś tam oczywiście w gminie robi, ale nie za wiele i tak, żeby się zbytnio nie przemęczać, a pana burmistrza to za bardzo nie interesuje, bo przecież media ma bardzo przyjazne, a mój krytyczny głos niknie w chórach zachwytów naszych wspaniałych dziennikarek, nie mówiąc już o zachwytach reprezentacji sołtysów, którzy z bukietami kwiatów dziękują za wykonanie 100 m chodnika, ewentualnie powieszenie lampy. W powiecie jest podobnie, choć troszeczkę inaczej, ale od czasów kiedy niegdysiejszy wiceburmistrz został dzięki swojemu promotorowi wicestarostą bizantyjskie zwyczaje zdecydowanie wkroczyły również do starostwa. Jeżeli chodzi o inne tematy to bywa z tym bardzo różnie i odnoszę wrażenie, że nie rozstał się pan jeszcze z kanonami liberalnego myślenia o gospodarce z główna zasadą - sprzedać wszystko, choćby za złotówkę bo prywatne będzie zawsze efektywniejsze niż państwowe. To myślenie poczyniło potężne, niepowetowane straty naszej gospodarce, a mimo to ma nadal niestety wielu zwolenników do których zdaje się i pan się zalicza. Może czas to przemyśleć ?
Dodane przez Szwagier, w dniu 21.06.2017 r., godz. 21.04
Nowy starosta zwolni tych wszystkich krewnych, chrześniaków i innych pociotków obecnego starosty? Zróbcie taką listę rodzinną.
Dodane przez Dariusz, w dniu 21.06.2017 r., godz. 21.18
Co tu odnosić się do Marka Aleksandra Eychlera, obywatel Marek przyczynia się do konserwacji komuny w Wyszkowie, ekipa pod wodzą obecnego burmistrza blokuje rozwój naszego miasta na każdym poziomie. Wyszkowska władza to jest kolokwialnie mówiąc lipa, mówią to nam przekonywująco Marek Głowacki czy osoby z PEPISKa. Czy nie widzimy tego każdego dnia ?
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 21.06.2017 r., godz. 21.28
Głowacki ,oj Głowacki.Gówno robicie dla sukcesu.Szlak mnie trafia jak PISzesz takie BZDURY !!! To My zapier..y.Płacimy coraz wyższy ZUS.Podatki są zależne od obrotów (Vat) a te są związane z koniunkturą światową !!!!!!!!!!! i NIC PIS NIE MA DO SUKCESU.Jedziecie z rozpędu po PO a sprzyja Wam popyt na towary na rynkach światowych (akurat tak trafiło się ślepej kurze ziarno) Będziesz miał efekty za kilka lat jak Ci przybędzie z milion przyspieszonych emerytów.
Dodane przez Dariusz, w dniu 21.06.2017 r., godz. 21.41
Awaria Gazociągu Jamalskiego.Surowce w Gazociągu Jamalskim tłoczy rosyjski gigant, Gazprom.Gazprom nie poinformował dostawców o awarii. Można nie lubić zjednoczonej prawicy ale ich działania wyprzedzające czyli dywersyfikacja dostaw gazu było działaniem bardzo słusznym w stosunku do Rosji, która gra politycznie gazem i ropą.
Dodane przez młody, w dniu 22.06.2017 r., godz. 07.13
Aleksander nie opowiadaj jak ty zapier....lasz. Młody, Michał Tusk pokazał jak on zapier....lał na dwóch posadach w Gdańsku. Harował jak wół w tym OLT Express i Porcie Lotniczym w Gdańsku. Ja też tak chcę.
Dodane przez obserwator, w dniu 22.06.2017 r., godz. 07.34
Dariusz robi już kolejna kampanię ? A ile za takie wspisy? A jaka szeroka wiedza wykraczająca poza okręg. Może zamieni się Pan powinien miejscem z felietonistą Panem Markiem Głowackiem czy to rywalizacja?
do Dariusz
Dodane przez Aleksander, w dniu 22.06.2017 r., godz. 09.10
Durnoto pśysosko-kurpśoska !!!! A w którym to roku zaczęła się budowa "Gazoportu" ???!! Nie podpinaj się pod zasługi poprzedników..Do młody a co Ja mam wspólnego z synem Tuska ???
Dodane przez knom, w dniu 22.06.2017 r., godz. 11.32
Gzaoport to zasługa PiS, którego nie chciał i nie potrafił ukończyć rząd PO - PSL. Robił wszystko, żeby nie przeszkadzać Niemcom w budowie Nord Stream. Zdradziecka polityuka PO-PSL.
Dodane przez MM, w dniu 22.06.2017 r., godz. 12.42
Kopernik też była kobietą prawda knom?....
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.06.2017 r., godz. 23.55
Panie Aleksandrze, po co te nerwy ? Więcej luzu. Oczywiście ma pan rację, że ogólna koniunktura jest sprzyjająca. I bardzo dobrze. Trzeba się cieszyć. Jednak drugą stroną medalu są aktywne działania rządu zjednoczonej prawicy. Jest ich wiele : konsolidacja działań spółek skarbu państwa, które mają być jednym z kół zamachowych gospodarki, uszczelnienie systemu podatkowego, zmniejszanie barier dla przedsiębiorców, aktywność gospodarcza w dyplomacji, ograniczenie patologii w gospodarce ( karuzele VATowskie itp.) itd. Skutkiem tego jest poprawa nastrojów, zarówno w gospodarce, jak i nastrojów społecznych, zwiększenie inwestycji i oszczędności, a także coraz lepsze perspektywy rozwoju dla Polski. A wam się wydaje, że jak będziecie ciągle konsekwentnie pluć na nowe porządki to inni dołączą i się nie uda. To droga donikąd.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl