Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

Koncert na tysiące disco głosów

(Zam: 15.06.2017 r., godz. 20.36)

Na 6 000 osób organizatorzy szacują frekwencję sobotniej II Gali Muzyki Disco, podczas której na stadionie miejskim WOSiR wystąpili debiutanci i gwiazdy nurtu disco polo.Ubiegłoroczna edycja koncertu na tyle sprawdziła się i odpowiedziała na gusta wyszkowian i mieszkańców innych miejscowości, że gmina Wyszków zdecydowała się wpisać do swojego oficjalnego kalendarza imprez drugą edycję gali. Jej organizatorami byli Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, wydział promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego oraz Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Koncert przyciągnął ok. 6 000 osób (rotacyjnie), które wraz z wykonawcami wspólnie śpiewały przeboje gwiazd. W wieczornym bloku zagrały formacje Defis, Dejw (wyszkowianin, ubiegłoroczny zwycięzca debiutów), Loverboy, Extazy. Głównie młode fanki oblegały pierwsze rzędy przy barierkach, tuż pod sceną, aczkolwiek wśród publiczności były osoby w różnym wieku. Śpiewając, podnosząc ręce do góry, wykonując pamiątkowe zdjęcia z wykonawcami dali się ponieść rytmom muzyki, która w naszym kraju świętuje dużą popularność na koncertach, w rozgłośniach radiowych, na dyskotekach itp. Dźwięki tej zabawy rozlegały się nie tylko na stadionie, ale w dużej części Wyszkowa. Doskonała zabawa na tysiące machających dłoni i głosów trwała do późnego wieczora.
Przed występem gwiazd odbył się koncert debiutantów – część zatytułowana „Młoda krew”. Wykonawców oceniali przedstawiciele organizatorów i sponsorów nagród: Leszek Marszał (naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego), Mariusz Kowalski (dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”), Edyta Wittich (pracownica wydziału promocji, kultury i sportu UM), Małgorzata Wyszyńska (pracownica WOK „Hutnik”), Katarzyna Kamieniecka (szkoła Pascal).
Zgodnie z werdyktem jurorów I miejsce (nagroda 1 500 zł od burmistrza Wyszkowa) zajął Wiszu, II – (nagroda 1 000 zł od szkoły dla dorosłych „Pascal”) zajęła formacja Iness, a III (nagroda 500 zł od burmistrza Wyszkowa) – Discoboys. Firma Salem Design Studio przyznała wyróżnienia Marcinowi Kłosowskiemu, Iness oraz Discoboys.
Kolejna gala disco polo już za rok. A już w najbliższą niedzielę 18 czerwca w Leszczydole-Działkach podczas Dnia Leszczyny będzie można posłuchać koncertu jednego z debiutantów, Marcina Kłosowskiego.
Gala to nie jedyny duży plenerowy koncert zaplanowany w tym roku przez gminę Wyszków. 25 czerwca w ramach Palinocki jako gwiazda wystąpi rockowa Luxtorpeda, a 8 lipca odbędzie się na stadionie WOSiR „Lato z radiem” – zagrają Maciej Pol, Szafa Gra, Viola Brzezińska, Dawid Kwiatkowski i Maryla Rodowicz.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ola, w dniu 16.06.2017 r., godz. 20.01
Na podstwie czego te szacunki 6000 osób? Organizator zamontował w bramach liczące kołowrotki, czy jest to wróżenie na tzw. oko?
Dodane przez k, w dniu 19.06.2017 r., godz. 08.26
bylo 1000 0sob tylko kazdy wychodzil po 6 razy po piwo :-)
Dodane przez gs, w dniu 19.06.2017 r., godz. 08.54
Byłem tam minutę z ciekawości. Ludzi było sporo jak porównuję z innymi imprezami na stadionie. I to dobrze. Jednak mam jeden duży zarzut. Nie mam nic do muzyki DiscoPolo, ponieważ każdy może słuchać czego tylko zechce. Mam jednak zarzut do jakości tej muzyki. Wystarczyła mi minuta obecności tam, aby usłyszeć jak słaba jest jej jakość. Jeden wielki łomot. Nie wiem czy to była kwestia sprzętu nagłaśniającego czy czegoś innego, ale słuchać się tego nie dało.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2017 r., godz. 15.25
Nie widać tych tysiecy ludzi. Tłum przy scenie można policzyć na jednym ze zdjęć. Co wam wychodzi?
Dodane przez Edi, w dniu 20.06.2017 r., godz. 20.28
Wieś tańczy i śpiewa. Grzesiu wracaj z tymi chamskimi brzdękami do Mokrej Wsi. Tam twoje korzenie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl