Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

Wyszkowskie Rezerwy wywalczyły awans do „okręgówki”!

(Zam: 15.06.2017 r., godz. 20.34)

Bug II Wyszków w przedostatniej kolejce rozgrywek grupy warszawskiej A-klasy pokonał na własnym stadionie WKS Rząśnik 2:0 i tym samym zapewnił sobie awans do ligi okręgowej.

Derby powiatu zostały rozegrane w niedzielę 11 czerwca na stadionie WOSiR w Wyszkowie. W roli faworyta stawiana była oczywiście drużyna trenera Arkadiusza Mielczarczyka, która przez cały sezon bije się o awans, a do zapewnienia sobie upragnionej promocji potrzebne jej było właśnie zwycięstwo z WKS-em. Ekipa z Rząśnika w bieżącym sezonie okupuje natomiast rejony przeciwnej strony tabeli. Rząśniczanie są już praktycznie pewni utrzymania w A-klasie, bowiem wg zasad awansów i spadków ustalonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, z rozgrywkami pożegnają się dwa lub trzy ostatnie zespoły (w przyszłym roku każda z grup warszawskiej A-klasy ma liczyć po 14 zespołów, obecnie jest ich 15, dwa najsłabsze zostaną zepchnięte przez mistrza i wicemistrza rozgrywek B-klasy, nie wiadomo, jaka będzie decyzja władz związkowych apropo drużyny z 13. lokaty). Niemniej jednak, w spotkaniach derbowych rząśniczanie zawsze dają z siebie 200% możliwości.
Ekipa trenera Kucharczyka potwierdziła wyżej postawioną tezę na boisku. Przez całe spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami toczyła się bardzo wyrównana batalia. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, co było wynikiem zdecydowanie niesatysfakcjonującym dla gospodarzy. W drugiej odsłonie wyszkowianie zdołali jednak przełamać impas strzelecki i po golach Łukasza Kamińskiego i Przemysława Nasiadki pokonali rywali 2:0. Tym samym wyszkowska drużyna na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek sezonu 2016/17 zapewniła sobie awans do ligi okręgowej. Warto przypomnieć, iż jest to drugi awans z rzędu (w ubiegłym roku wyszkowianie świętowali zwycięstwo w rozgrywkach B-klasy). Zawodnikom tworzącym „Wyszkowie Rezerwy” już dziś można pogratulować awansu, jednak czy wybiegną jesienią na boiska zespołów walczących w „okręgówce” jeszcze nie wiadomo. Wszystko zależy bowiem od tego, czy pierwsza drużyna Bugu Wyszków utrzyma się w IV lidze. Mamy nadzieję, że piłkarze „jedynki” w najbliższą sobotę rozwieją wszelkie wątpliwości i punktując w Mławie zapewnią sobie utrzymanie, a rezerwom grę w wyższej klasie rozgrywkowej.
Bug II Wyszków – WKS Rząśnik 2:0 (0:0)
Bramki dla Bugu: Ł. Kamiński, P. Nasiadka.
W ostatniej kolejce rozgrywek A-klasy w tym sezonie Bug II Wyszków będzie podejmował na własnym boisku drużynę Huraganu II Wołomin. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 18 czerwca, początek o godz. 12.00. WKS Rząśnik zakończy natomiast sezon na wyjeździe. Rząśniczanie, również w niedzielę, powalczą o ostatnie punkty z trzecim w tabeli Mazurem Radzymin.

Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Korona Jadów – Wkra Pomiechówek 0:0
Kamionek Warszawa – Wicher Kobyłka 2:5
Huragan II Wołomin – Escola Varsovia Warszawa 2:10
ŁKS Łochów – SKP Korona Warszawa 5:1
SRT Halinów – MKS Hutnik Warszawa 0:1

Turu

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2017 r., godz. 19.16
Gratulacje! Szkoda, ze pierwsza drużyna słabo ciągnie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl