Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

PiS nie szczędził krytyki

(Zam: 08.06.2017 r., godz. 10.31)

Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium za poprzedni rok, jednak nie obyło się bez mocnej krytyki ze strony opozycji.– Podsumowując, można stwierdzić żartobliwie, że najlepiej zarządowi wychodziło goszczenie się na różnych uroczystościach i imprezach – mówił Waldemar Sobczak w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. – Stwierdzenie o jeżdżeniu po ucztach i paradach jest pod publiczkę. Nie będziemy schodzić do tego poziomu –odparł starosta Bogdan Pągowski.

Starosta Bogdan Pągowski zaprezentował podsumowanie realizacji ubiegłorocznego budżetu powiatu podczas sesji 31 maja. W 2016 r. powiat wydał na inwestycje 9 516 950 zł (11,64 proc. ogółu wydatków wynoszących 81 771 589 zł).
– Były lata lepsze, gdzie udział wydatków inwestycyjnych przekraczał 15 proc. budżetu, ale wynika to z faktu, że realizacja szeregu programów wsparcia ulega opóźnieniu – tłumaczył B. Pągowski.
Wśród kosztów poniesionych na inwestycje samorząd najwięcej wydał na drogi – 7 085 299,62 zł. Wśród zrealizowanych zadań w ubiegłym roku z udziałem środków zewnętrznych były przebudowa drogi w Mostówce, budowa drogi na odcinku Ostrowy-Nowe Kręgi, Nowa Wieś-Porządzie, Zygmuntowo-Sieczychy, budowa drogi w Rybnie, budowa chodników w Olszance i Drogoszewie. Łącznie to 8,5 km. Powiat wydał z własnego budżetu na przebudowę dróg 1 724 192,84 zł, wsparły go gminy Brańszczyk – 200 000 zł, Długosiodło – 200 000 zł, Somianka – 200 000 zł, Wyszków – 1 317 444 zł. Samorząd pozyskał 2 245 436,68 zł środków zewnętrznych.
W ubiegłym roku m.in. ze środków powiatu wyremontowano oddział anestezjologii i intensywnej terapii w szpitalu, szpital kupił ambulans. W szkołach podległych powiatowi realizowane były programu edukacyjne poświęcone m.in. kształceniu zawodowemu. Na pewno znaczącym wydatkiem i ważną inwestycją były domy dla dzieci w Wyszkowie oddane do użytku we wrześniu ubiegłego roku. Ich budowa kosztowała 1 354 173,47 zł (realizacja inwestycji trwała od czerwca 2016 r. do sierpnia 2017 r.).

Opozycja niezadowolona
W. Sobczak odczytał stanowisko klubu radnych PiS dotyczące realizacji budżetu.
– Regionalna Izba Obrachunkowa do wykonania budżetu powiatu nie wniosła zastrzeżeń. Jednak RIO oceniła wykonanie budżetu pod względem poprawności formalno-rachunkowej, a nie celowości wydawania wydatków i stawianych sobie celów. Ta opinia jest ważna, niemniej to my jako Rada Powiatu uprawnieni jesteśmy do rozliczania wykonania budżetu – zaznaczył.
Członkowie klubu PiS skrytykowali m.in. praktykę wielokrotnej, comiesięcznej nowelizacji budżetu w trakcie roku, ignorowanie zdania opozycji przy realizowaniu inwestycji, niechęć do konsultacji przy podejmowaniu decyzji, dostarczanie w ostatniej chwili projektów uchwał.
– Martwi nas mała skala inwestycji, remontów dróg powiatowych, brak jest dostatecznego nadzoru nad realizowanymi inwestycjami, w sposób nonszalancki i nieprzemyślany wydatkuje się środki finansowe m.in. na dokumentacje projektowe, które później nie są realizowane – stwierdził W. Sobczak. – Zarząd Powiatu ponosi odpowiedzialność za spóźnioną decyzję zakupu nieruchomości pod szpitalem, przez co zapłacono około 2 mln więcej niż za podobne grunty pod ZDZ – kontynuował. – Mamy duży niedosyt, jeśli idzie o pozyskiwanie funduszy ze źródeł zewnętrznych na inwestycje. Złożone były w ubiegłym roku dwa wnioski z PROW do Urzędu Marszałkowskiego. Efekt jest znany. Żaden wniosek nie znalazł uznania i nie został zrealizowany.

Koalicja przedstawia argumenty
– Czego mogliśmy się spodziewać od opozycji, to oczywiste, że taka konkluzja będzie – zaznaczył wicestarosta Adam Mróz. – Wiadomo, jak wygląda kondycja finansowa powiatu. Mówi pan o konieczności remontu wszystkich dróg powiatowych, co jest nieporozumieniem, drogi poza nielicznymi wyjątkami są w dobrym stanie. Konstrukcja dochodów jest taka, jaka jest i nie możemy spodziewać się czegoś innego. Bez pomocy finansowej gmin, nawet tych dróg, które zrealizowaliśmy nie moglibyśmy sfinansować.
A. Mróz podkreślił, że Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, z którego można pozyskiwać środki unijne, jest tak skonstruowany, że powiat nie spełnia kryteriów (takich jak np. poziom bezrobocia), który uprawniałby do sięgnięcia po te pieniądze.
– Oczywiście z każdej krytycznej uwagi należy wyciągnąć wnioski i dobrze, że pan wskazuje niedociągnięcia. Zadaniem zarządu jest poprawiać swoją pracę, ale z częścią zarzutów nie możemy się zgodzić – dodał wicestarosta.
– Radny Sobczak to pismo powinien złożyć do protokołu, są w nim przesadzone sformułowania – stwierdził Bogdan Pągowski. – Stwierdzenie o jeżdżeniu po ucztach i paradach jest pod publiczkę. Nie będziemy schodzić do tego poziomu – dodał.
Przyznał, że powiatowi nie udało się pozyskać pierwotnie zakładanych kwot z zewnątrz, ale władze samorządowe wprowadzały do budżetu szereg poprawek, by realizować inne zadania.
– Nie głosowaliście za tym budżetem, za poprawkami do niego też nie – podkreślił B. Pągowski.
Odniósł się m.in. do zarzutu kupna działki za rzekomo zawyżoną cenę.
– Wspólnie z wojewodą Sipierą zwracaliśmy się o ugodę, ale do niej nie doszło i padła kwota, jaka padła. Dobrze, że szpital dziś będzie dysponował gruntem – zaznaczył. – Trudno się zgodzić z taką oceną, jaką przedstawiliście, ale nie oczekiwaliśmy innego stanowiska.
– Sytuacja z działką nie pojawiła się w tamtym roku, ale problem był już wtedy, kiedy pan był wicestarostą – Katarzyna Wysocka zwróciła się do Waldemara Sobczaka.
– Z PROW miały być pozyskane pieniądze i nie dostaliśmy ich – to jest fakt. W tym roku zapłacone zostały środki za działkę pod szpitalem. Decyzja o tym była podejmowana w ubiegłym roku – zaznaczył W. Sobczak. – Nie jest tak, że to była sytuacja znana, minęły dwa lata od wpisania spadkobierców do księgi wieczystej, starosta składał pisma do wojewody, premier, a ja mówiłem o opieszałości. Jeśli by była podjęta szybka decyzja, może by było taniej. To są fakty, z nimi się nie dyskutuje.
Skarbnik Anna Anuszewska wytłumaczyła, dlaczego w ciągu roku dokonywane są zmiany w budżecie.
– Rada zmieniała go 13 razy, zarząd 46 razy. Zmiany w budżecie nie mogą być zarzutem, to jest obowiązek nałożony na radę i zarząd. Gdybyśmy mieli większe dochody, może z większym zapasem byśmy je planowali – zaznaczyła. – To nie może być zarzut, to konieczność w wykonywaniu budżetu.
– Ze zmianami w budżecie jest jak z budżetem domowym – jeśli psuje się samochód, to wydamy na jego naprawę i nie kupimy butów żonie – stwierdził członek Zarządu Powiatu Krystian Pędzich. – Trochę to dziwne, że mówimy o zmianach, takie jest życie, wszystkiego z góry nie da się zaplanować. Inwestycje były zaplanowane na 17 mln zł, udało się zrealizować za 9 mln zł. Ale gdybyśmy nie starali się o dofinansowanie, to byłby zarzut, że nie złożyliśmy wniosków. Składamy je gdzie się da licząc, że przejdą, ale wiadomo, że nie wszystkie uzyskają dofinansowanie. – dodał. – Na jakich imprezach członkowie zarządu byli, bo ja sobie nie przypominam – zwrócił się do W. Sobczaka.
Za udzieleniem absolutorium zarządowi było 14 radnych, przeciw 5.
J.P.

Komentarze

do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 08.06.2017 r., godz. 11.14
Panie Głowacki !! Komunizmu NIGDY w Polsce nie było ponieważ wydarzenia z 1956 roku zatrzymały definitywnie próby jego przeflancowania z ZSSR (i bardzo dobrze).Takie jest moje zdanie i czytaj ze zrozumieniem.
Dodane przez knom, w dniu 08.06.2017 r., godz. 17.57
Bronisz Olek tego komunizmu, chyba masz coś na sumieniu. Komunizm to również mentalność, a tego nawet w Wyszkowie nie brakuje.
do knom
Dodane przez Aleksander, w dniu 08.06.2017 r., godz. 21.12
Muszę przyznać,,,,że przed wojną rozstrzeliwałem osobiście jako NKW-dzista wszystkich niewiernych komunizmowi.Mentalność ludzi schodzących z tego świata jest zastępowana inną.....
Dodane przez ola, w dniu 09.06.2017 r., godz. 09.57
Nie czuć wsparcia marszałka Struzika z PSL dla naszego PO-wiatu.
Dodane przez lipa, w dniu 09.06.2017 r., godz. 10.45
Olu częstio piszesz posty z którymi się nie zgadzam ale tym razem to fakt marszałek Struzik odwiedza powiat tylko wtedy kiedy oczekuje wsparcia politycznego,ostatnia absencja jego osoby na święcie samorządowym jest tego przykładem
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2017 r., godz. 14.50
Jak to nie przyjeżdża, przyjeżdża do Długosiodła, gdzie został honorowym Tygrysem Długosiodła czy przyjeżdża do Jackowa na koncerty symfoniczne. PO też ma dwóch marszałków na Mazowszu ale oni przysyłają tylko bronkobusy przed wyborami, takie jest silne i docenione PO w Wyszkowie. Wreszcie ruszyły prace na stadionie, zbierają warstwę ziemi z terenu gdzie ma być boisko. Ładowarka leniwie pakuje ziemię na wywrotkę i tyle. 16 dni roboczych, ładnej pogody,minęło jak jeden dzień czy będą jutro sprawdzimy. Nadal brak trybuny, ostatnio dzieciaki miały zawody i zamiast usiąść w czystych fotelikach, musieli na trawie się wybrudzić na zielono. W poprzednim wydaniu był artykuł ile to się dzieje na placu miejskim. Z ciekawości zajrzałem w to miejsce. Pustki, samochody oprócz tymczasowego parkingu zajmują coraz więcej przestrzenie tego klepiska, realizuje się projekt parkuj i jedź na tym pastwisku miejskim. Kilka starych ławek wzdłuż wydeptanej dróżki, trawa skoszona ale panuje leniwy bezwład. Kilka drzew dających cień i tyle, żadnego balowicza, imprezowicza, grillowicza czy konsumenta piwa niepasteryzowanego. Napiszcie kiedy nastąpi następne tętnienie tego zakątka i czy w tym roku.
Dodane przez aga, w dniu 09.06.2017 r., godz. 18.31
Zamiast nazwy plac Mijeski, lepiej pasuje pastwisko Miejskie.
Dodane przez Lupa, w dniu 09.06.2017 r., godz. 19.58
Brawo Panie Sobczak. Gdzie reszta opozycji?
KŁOPOT!!!
Dodane przez JAN-KLOC, w dniu 10.06.2017 r., godz. 10.07
JAKIE BRAWO TO KŁOPOT DLA WYSZKOWSKIEGO PIS.CZY NIE MA TAM BARDZIEJ WYKSZTAŁCONEGO NA SZEFA?
Dodane przez Widz, w dniu 10.06.2017 r., godz. 12.46
Oj starości nie w sosie. Taki Sobczak, a w kozi róg zagnał toarzystwo.
Panie Siekierski, to chlew, czy jeszcze obora?
Dodane przez PO- ziom, w dniu 10.06.2017 r., godz. 13.44
Na wszystkich tych taśmach z Sowa&Przyjaciele słyszymy wulgaryzmy. To jest normalny język jakim posługują się ludzie aspirujący do bycia elitą. No cóż, hołota na salonach, próbująca odgrywać arystokrację, zawsze pozostanie tylko hołotą. Nagrania z Sowa&Przyjaciele, a ponoć są i filmy, powinny być wreszcie ujawnione. To one zdmuchnęły premiera Donalda Tuska, który musiał szukać opieki u Angeli Merkel, to one zdmuchną do reszty Platformę zwaną dla żartów Obywatelską. Czas by te wyjątkowo marne postacie raz na zawsze pożegnać z życia publicznego.
Dodane przez Anka, w dniu 10.06.2017 r., godz. 16.00
Wczesniej za POprzednich rzadow,ludzie emigrowali za chlebem,przy obecnym prawym Rzadzie POprzednia,, cholota na salonach" z trwogi przed kara i rozliczaniem za dranstwa, cichaczem bedzie emigrowac,warunek jest jeden,czy zdazy? Odczytujac nagrania tych ,,elit" nasuwa sie pytanie,jakimi oni sa ludzmi,ze jeszcze maja czelnosc POkazywac sie publicznie. Ich wulgarny jezyk odraza,cwaniactwo,kombinatorzy,jednym slowem chlewnia. A zatem nie dziwia wpisy seledynowego trolla, bo to przeciez ten sam POziom,ta sama ,,,,kultura" i ta sama chlewnia.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.06.2017 r., godz. 22.57
Wcześniej za POprzednich rządów mecze reprezentacji Polski były transmitowane w TVP.Od czasu zagarnięcia jej przez Pis nie potrafię pojąć za co płacę ten abonament.Propaganda w TVPis jest finansowana z mojej kieszeni a nie popieram tej partii.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.06.2017 r., godz. 00.15
Smoleńska bando, tym razem jeszcze udało wam się przejść Krakowskim Przedmieściem tylko dzięki tysiącom pisowskiej MILICJI i ZOMO. Za miesiąc wam się nie uda. Koniec waszego udawania modlitwy, koniec propagandowego wiecu Kaczyńskiego i jego marionetek.
Katastrofa
Dodane przez Anonim, w dniu 11.06.2017 r., godz. 00.44
Bug Wyszków zamiast ostatni mecz rozegrać dziś u siebie to u siebie zagrał w ....Ciechanowie, liczba kibiców - 20. Staliśmy się pośmiewiskiem środowiska piłkarskiego. Tak dbają w Wyszkowie o piłkę nożną w czasie gdy reprezentacja Polski wygrywa kolejny mecz. Gmina nie potrafi skoordynować kalendarza imprez. Przez 3 tygodnie ładnej pogody, w ramach modernizacji udało się zacząć zdejmować warstwę ziemi.
MAREK E. GÓRAL Z GÓRY SYNAJ.
Dodane przez JAN-KLOC, w dniu 11.06.2017 r., godz. 11.55
CHYBA WYSTARCZY TEGO ,,CHAMSTWA,,
Do Marka Eychlera
Dodane przez Anka, w dniu 11.06.2017 r., godz. 13.53
Niesamowicie straszne slowa piszac, smolenska bando,tylko osobnik o zrytym mozgu,prostak bez empatii moze cos takiego napisac. Zastanawiam sie jak PO takim czyms,mozesz sPOkojnie zasypiac nie bojac sie,los za zle odwzajemnia. Do tego twoje grozenie ludziom,dla ktorych tragedia zabrala radosc i sens zycia. Uczestnicza tam ludzie o dobrych,wrazliwych sercach,nie takie cyborgi,chuligani,aferzysci i inna swoloc,lubiaca zadymy,gdzie zlo wyssali z mlekiem matki.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.06.2017 r., godz. 17.37
Szarpanie i wynoszenie za nogi Wł. Frasyniuka, człowieka legendy polskiego podziemia, patrioty i człowieka honoru nie ujdzie na sucho. Przegięliście smoleńska sekto.
Dodane przez Aleksander, w dniu 11.06.2017 r., godz. 22.07
Ja jestem pewien że to Kaczyński Jarosław wyssał nienawiść z mlekiem matki a Lech był zupełnie innym człowiekiem.Śmierć każdego członka rodziny jest ogromnym ciosem ale nienaturalne jest rozpaczanie przez osiemdziesiąt miesięcy....To nie rozpacz tylko wredna zemsta na tych którzy nic wspólnego nie mieli z wylotem,lotem i lądowaniem w Smoleńsku.
Dodane przez prawy, w dniu 12.06.2017 r., godz. 10.17
Nie wiem co wy jecie ale ja tego nie chcę. Siejecie agresję wobec praworządnej władzy, przeszkadzacie legalnym miesięcznicom, które są co miesiąc od 7 lat. Przecież TK potwierdził, że nowe prawo o zgromadzeniach i manifestacjach jest zgodne z konstytucją. Wasze poparcie jest szczątkowe i dlatego nie tworzycie nic nowego tylko próbujecie zniszczyć innych. Gdzie wasza tolerancja, gdzie wasze róbta co chceta dla osób na prawicy. Frasyniuk, jest legendą ale od kiedy chodzi ręka w rękę z SBekami i UBekami na manifestacjach KOD, jego blask gaśnie. To przykre, że stara się nadal zachować porozumienie magdalenkowe z przed prawie trzydziestu lat. Pamiętamy inny autorytet tej strony, który zaręczał, że generał to człowiek honoru, odp.... lcie się od generała. Zjednoczona prawica dobrze sobie radzi z takimi agresywnymi grupkami, trzeba ich wzmocnić np. przez odsunięcie od władzy liberalnej w samorządzie Tą likwiduje administracji cywilną zastępując swoimi, w spółkach komunalnych ludzie z partyjnego nadania, Siekierski, bracia Wiśniewscy, prezes PWiK itp. A okazuje się, że ci liberałowie w Wyszkowie, jak panowie M. Eychler czy M.Siekierski to nie są mili chłopcy, a ilu z nich do nas się uśmiecha a wycina wszystko co się kojarzy z prawicą i niezależnością. Dajcie na luz bo pękniecie z złości.
więcej w "wSieci"
Dodane przez Były poseł PO o Tusku., w dniu 12.06.2017 r., godz. 10.42
– Byłem na Sali Plenarnej, kiedy Donald Tusk poparł procedurę Komisji Europejskiej prowadzącą do sankcji przeciw Polsce. Pomyślałem sobie wtedy w myślach: "Co za szmata". A w tle było to, co potem napisałem: "Nie po to wprowadzałem Polskę do UE, żeby Polskę tą UE karać"
Dodane przez Buhahahaha, w dniu 12.06.2017 r., godz. 11.50
Marek Eychler nazywa Policję- pisowską Milicją i ZOMO a sam jak ktoś urwał im kawałek z transparentu to hyżo pobiegL z obywatelami rp na komendę Policji w Wyszkowie aby złożyć donos na młodą osobę, która zapobiegła ich prowokacji przy wyjściu redaktora Sakiewicza z spotkania. "Ciemny lud" was nie kupił.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 12.06.2017 r., godz. 13.15
Frasyniuk jest dla ciebie jakimś bohaterem? Jesteś żałosny Eychlej.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.06.2017 r., godz. 14.09
Połączony pochód kilkuset pensjonariuszy zakładów zamkniętych w Tworkach i Drewnicy strzeżony przez kilka tysięcy milicjantów (nie policjantów) udający, że się modli. Wśród nich kluby szmatławca gapola, zwolennicy radia z ryjem i wszelka swołocz faszystowska. To obraz sobotniej miesiączki Kaczyńskiego.
Dodane przez Dariusz, w dniu 12.06.2017 r., godz. 15.13
Pamiętam Marka Eychlera, to był miły i spokojny człowiek, inteligentny i uczynny. Co Platforma Obywatelska zrobiła z tego człowieka? Zraniła go, nafaszerowała językiem nienawiści. Jest przykro, że ten człowiek atakuje ludzi, których nie zna. Cóż złego w ludziach, którzy są wierzący. Ja w panu prezydencie Andrzeju Dudzie czy premier Beacie Szydło nic złego nie widzę. Dbają o naszą Polskę. Będę się o nich modlił.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.06.2017 r., godz. 15.45
Sąsiedzie, Wł. Frasyniuk jest bohaterem dla Polaków, więc i dla mnie również.
Dariusz 15.30
Dodane przez Anonim, w dniu 12.06.2017 r., godz. 16.39
To fakt,co Platforma Obywatelska zrobila z ludzmi,ktorzy dali sie tam wciagnac. Organizacja i jej uczestnicy zachowuja sie jakby kazdy z nich przeszedl transformacje mozgu,jakby byli nosicielami wirusa wscieklych krow,ktory daje POczatkowo takie objawy.. Wrzeszcza jak pensjonariusze psychiatrykow w atakach,klamia,przekrecaja fakty,ublizajac groza,napadaja fizycznie na ludzi. Wyprano z nich samodzielnie myslenie,analize sytuacji i POzbawiono wlasnej godnosci i czci czlowieka. Jedna z takich ofiar jest piszacy komentarze POd roznymi nickami,ktory prawdoPOdobnie stracil tez orientacje tozsamosci i tylko przepisuje zlecenia,nie zaPOminajac o permanentnym ublizaniu,grozeniu, a jezyk identyczny jak ta otumaniona zgraja z bezmyslnymi oczami za to dzialajaca w szale nienawisci do tego co dobre dla Polski. Czy mozna mu POmoc? Watpie,on juz nie ma mozliwosci wycofania sie,bedzie dalej zyl POdle.
Do Dariusza i innych oszołomów
Dodane przez ePISkopatologia, w dniu 12.06.2017 r., godz. 17.06
Żenujące jest, że nie widzicie u siebie zawiści, jadu sączącego się z waszych plugawych ust. Jest rzeczą niebywalą i niesamowitą, że mamy naszego lokalnego patriotę Marka E, dzięki któremu patologia pisowska nie czuje sie bezkarna.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.06.2017 r., godz. 18.18
Widoczny pośpiech Ubywateli RP związany jest z licznymi aresztowaniami i zatrzymaniami w związku z karuzelami VATowskimi, aferami korupcyjnymi w sądach, aferą reprywatyzacyjną, paliwową i innymi. Eleganckie towarzystwo musi baaardzo się śpieszyć. Sądząc po ostatnich wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu na Łozińskiego i KOD już nikt nie liczy. Łoziński bowiem nawet nie potrafił wkręcić się w wir wydarzeń i “nie zaznał zaszczytu wyniesienia”. Teraz czas na Władka Frasyniuka. No, nareszcie. Nadszedł czas. Trzeba dać świadectwo. Dołączy do niego wyszkowskie komando Hamasu - seledynowa kamizeleczka w tercecie z Siekierskim i olą. To twardzi, dobrze zorganizowani ludzie. I zaraz będzie powstanie. Jeszcze wiosną. Termin na pewno jest już znany, ale ćśśśśśś. Żeby ktoś nie podsłuchał. Parasolka, kotwica, wyklęta macica!! Niech żyje demokracja !! Precz z demokraturą !!
Relacja Wł. Frasyniuka
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.06.2017 r., godz. 18.33
Władysław Frasyniuk zrelacjonował rozmowę z legitymującym go policjantem. Jak za czasów PRL, mundurowy usłyszał od niego zmyślone nazwisko, ale nie do końca dał temu wiarę. – No OK..., ale jak się pan nazywa, bo tam krzyczeli na pana "Władek" – dopytywał. – To mój pseudonim konspiracyjny – odpowiedziała legendarna postać walki z komunizmem. – Po jakichś dwóch godzinach ten policjant do mnie podszedł i mówi: "Ja Pana strasznie przepraszam. Wie Pan, bo ja skończyłem historię... Ja po prostu wszystko o Panu wiem, ja tylko Pana nie rozpoznałem! Ja bardzo Pana przepraszam!" – wspominał Władysław Frasyniuk. I nie była to jedyna tego typu rozmowa Frasyniuka z funkcjonariuszami. W pewnym momencie po zatrzymaniu miał do niego podejść jeden z dowódców akcji. Poprosił go na stronę i odciągał tak daleko, że Frasyniuk nieco zaczął się obawiać, gdy znalazł się sam wśród rzeszy mundurowych. – Panie Frasyniuk, ja Pana świetnie znam. Pan się nie boi takich rzeczy. Chcę Pana dyskretnie wypuścić – usłyszał w tym momencie. Z przychylności funkcjonariuszy pamiętających o ślubowaniu stania na straży "honoru, godności i dobrego imienia służby" Władysław Frasyniuk jednak nie skorzystał. – Wie Pan, ja stąd nie wyjdę, dopóki ostatnia osoba nie zostanie zwolniona. Więcej! Wie Pan, jestem przekonany, że Jarek Kaczyński przyjdzie, żeby mnie tu osobiście uwolnić, bo pewnie mnie jeszcze lubi – stwierdził opozycjonista. – Nie wiem jak pan Jarek, ale ja Pana na pewno lubię – odparł policjant.
Dodane przez Aleksander (nie Eychler), w dniu 12.06.2017 r., godz. 21.25
Język nienawiści słyszę każdego dnia w DTVPiSS a ponadnormatywana jest szczególnie 10-tego każdego miesiąca na pożal się Boże "miesięcznicach"........Frasyniuk jest bohaterem a będzie podwójnym.Za walkę z komuną i obecnie za walkę z Pis...Ja w dudzie i szydło widzę poddanych kaczyńskiemu czyli marionetki jakich Polska nie widziała od stu lat.Kaczyński ustala nowe prawo o "cyklicznych zgromadzeniach" niezgodnie z Konstytucją..Nie mogą być kuźwa w demokracji jedni ochraniani a drudzy pałowani !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Dariusz, w dniu 12.06.2017 r., godz. 21.57
Panie Marku jest pan bogatym człowiekiem m.in. rodzice zatroszczyli się o pana i stać pana na ekstrawagancje, żeby obrażać znaczną część Polaków. PO wszelkie wzrosty gospodarcze przeznaczała dla siebie i swoje kasty, nie mając ku temu żadnych podstaw. Jarosław Kaczyński i PiS podzielił się tą nadwyżką z większą częścią społeczeństwa, zrobił to w prosty sposób i tego nie może przeżyć.Duża część Polaków to biedni ludzie i każdy dodatkowy grosz jest cenny. Dlaczego PO-PSL-Nowoczesna tak atakuje PiS za miesięcznice smoleńskie ? Bo to jest największy przykład upadku państwa polskiego, który skończył się niesłychaną katastrofą. Pojawiające się kolejne fakty miażdżą ekipę Tuska czy Kopacz. Ta katastrofa, opisana w szczegółach przez prokuratura Pasionka będzie wstydem na wiele lat. To jeszcze się nie klaruje ale to wisi w powietrzu. Tylko propagandzie w TVP, TVN i POLSAT, PO zawdzięcza, że tyle ludzi zagłosowało na nich w wyborach parlamentarnych. To, że ponad 20 % ludzi zagłosowało na PO to kompletna porażka nas jako społeczeństwa, że daliśmy się tak skołować. Powoli z tego wychodzimy ale wstyd pozostał.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.06.2017 r., godz. 06.31
Zaćmienie mózgu Władzia Frasyniuka to na prawdę coś zdumiewającego. Od ponad roku twierdzi, że mamy stan wojenny. A gdyby ktoś zapytał – a gdzie czołgi, wojsko na ulicach, strzelanie do górników, morderstwa, terror, aresztowanie i internowanie tysięcy ludzi ? Co by odpowiedział? Władzia charakteryzują prymitywizm, wulgarne odzywki, chamstwo i zaślepienie. Przykro patrzeć i słuchać. Fakt, że organizuje wspólne akcje z takimi indywiduami jak tawariszcz palkownik Mazgula każe jednak zastanowić się nad tym, czy Władzio to nie jest matrioszka, to znaczy, że prawdziwy Frasyniuk jest zabity, lub gdzieś wywieziony, a w jego miejsce ruskie wstawili sobowtóra. A może go złamali i od jakiegoś czasu jest sowieckim agentem, ewentualnie został kupiony i pracuje dla możnych tego świata, a dzięki temu łatwiej mu w biznesie ? Wydaje mi się, że jest tu jakieś drugie dno. Chociaz oczywiście jest też taka możliwość, że po prostu został kanalią.
Dodane przez lipa, w dniu 13.06.2017 r., godz. 08.20
Frasyniuk w czasie komuny był dla mnie postacią pozytywną obecnie to fircyk
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 13.06.2017 r., godz. 10.03
Czołgi stały na ulicach tylko na początku stanu wojennego a milionom ludzi włos z głowy nie spadł.....Obecna władza reprezentowana przez takich ludzi jak były prokurator w stanie wojennym czy nienażarta Pawłowicz lub psychiczny kłamca Smoleński Maciarewicz to totalna kompromitacja Polski.W żadnym państwie nie ma ministra spraw zagranicznych plotącego bzdury o San Escobar czy oszalałego z nienawiści nieudacznika nie potrafiącego nawet kierować samochodem a dano mu całe państwo.....Totalnym wstydem jest zmiana prawa pod pseudo-modlitwy na ulicy.Skończcie z tymi miesięcznicami bo to niczemu nie służy.Ubrał się diabeł Kaczyński w ornat i ogonem na mszę dzwoni.Nic lepiej nie scharakteryzuje "miesięcznic" nieudacznika.Nie cieszcie się chwilową przewagą,którą macie przez przekupienie narodu rozdawnictwem pieniędzy,które się skończą...Ubrał się diabeł (kaczyński) w ornat i ogonem na mszę dzwoni.W konstytucji zapisana jest wolność do zgromadzeń.Zgromadzenie przeciwne miesięcznicom nie może być w żadnym razie usuwane bo jest to czyste łamanie konstytucji Panie (zaćmiony) Głowacki !! Pozdrowienia dla Eychlera.
Dodane przez Dariusz, w dniu 13.06.2017 r., godz. 10.07
Bardzo dobrze, że jest empatia wśród policjantów a przy tym realizują obowiązek zaprowadzenia porządku. Marku przytaczasz pogawędkę Frasyniuka z policjantami ale zapominasz, że Frasyniuk nielegalnie blokował zgodny z prawem przemarsz, miesięcznicę.Ty, demokrata, obrońca demokracji, powinieneś być wyczulony na wolność słowa, na wolność manifestowania swoich poglądów i przekonań. Prawo i Sprawiedliwość z tej możliwości korzysta natomiast ty i twoi przyjaciele wolicie przeszkadzać im, wolicie ich agresywnie atakować. Nawet wasz nowy przywódca KOD powiedział, że takie metody są niedopuszczalne. Kończąc, dzięki TVP mamy możliwość weryfikacji tego co podają prywatne media liberalne i weryfikacji idzie na korzyść Prawa i Sprawiedliwość, które w sondażach zaczyna powtórnie rosnąć, ludzie bardziej utożsamiają się z osobami niesłusznie atakowanymi.
'
Dodane przez Inka, w dniu 13.06.2017 r., godz. 10.26
NIECH pisowcy SPOJRZĄ W LUSTRO JEŻELI TERAZ MOGĄ TO ROBIĆ NORMALNIE TO TYLKO DLATEGO ŻE SĄ W TRANSIE ALE ZA PARĘ LAT NIESTETY NIE
Dodane przez Dariusz, w dniu 13.06.2017 r., godz. 10.48
Przytoczę słowa Jacka Saryusza -Wolskiego z nowego "wSieci" : - pytanie: - czym kieruje się PO w polityce zagranicznej ? - odpowiedź : Oportunizmem i prywatą. W Polsce żywe są kompleksy na punkcie zagranicy. To sprzyja wierze, że będziemy dobrze traktowani, jeśli będziemy mili. To nieprawda. W takim przypadku można być lubianym ale szanowanym i skutecznym już nie. Siedzę w 2007 r. w hotelu w Strasburgu, trwa walka o pierwiastek, o godz. 12.00, w nocy dostaję informację z zebrania EPL. Jeśli nie odstąpię od pierwiastka, to mogę zapomnieć o najwyższych stanowiskach w UE. Potem podchodzi do mnie Angela Merkel i prosi, żebym wyłożył rację za pierwiastkiem. Wybuczano mnie wtedy, atakowali mnie najważniejsi politycy unijni. Ale kiedy wstaliśmy od stołu, Barroso powiedział mi: "Masz pan rację, ale nie wygra pan". Dziś Andrew Duff, były brytyjski europoseł,mówi, żeby rozważyć powrót do zasady liczenia głosów, która jest w Nicei, i pierwiastka, czyli degresywnej proporcjonalności. Ostrzegałem ongiś, że nowy system grozi koncertem mocarstw. Komisja Europejska ulega wpływom najsilniejszych państw. Hasło "Nicea albo śmierć" dzisiaj w jakiejś mierze się potwierdza. UE niedomaga bo została w niej zburzona równowaga geopolityczna na niekorzyść małych i średnich krajów. - pytanie: jakie fałszywe tezy stawia Komisja Europejska ? - odpowiedź - W Polsce mamy do czynienia z ostrą walką polityczną, ale nie z zagrożeniem demokracji. Te tezy podrzuca totalna opozycja, a autoryzuje Donald Tusk, sterujący nieformalnie opozycją, szykujący z naruszeniem wszelkich norm swój powrót do krajowej polityki. Poparł procedurę przeciw Polsce z trybuny PE. To było szkodzenie swojej ojczyźnie, szkody wyrządzone Polsce były przeogromne. Ten czas, kiedy Polsce spadały ratingi, przyniósł straty idące w miliardach. I wielkie straty wizerunkowe. Dla mnie to granica nie do przekroczenia, moje non possumus.
do M.Eychlera
Dodane przez Aleksander, w dniu 13.06.2017 r., godz. 10.49
PRZEMARSZ FANATYKÓW RELIGIJNYCH ZASŁANIAJĄCYCH SIĘ KRZYŻEM NIE JEST JUŻ "ZGROMADZENIEM CYKLICZNYM" LECZ MARSZEM..ZGROMADZENIE TO MIEJSCE OKREŚLONE NA DANEJ PRZESTRZENI,STABILNE A NIE POCHÓD Z WBIJANIEM SIĘ KLINEM W SIEDZĄCYCH CZY STOJĄCYCH PRZECIWNIKÓW..ZGROMADZENIE CYKLICZNE (CO ZA BZDURA) Od zgromadzenia się to zaczęło a poszli na Frasyniuka z zamiarem konfrontacji.
Dodane przez Dariusz, w dniu 13.06.2017 r., godz. 11.00
Ja, który przechrzściłem się na zwolennika zjednoczonej prawicy nie mam kłopotu, żeby spojrzeć normalnie w lustro. Nie podoba mi się wiele niuansów ale kierunek zmian jest sensowny i właściwy co potwierdzają niesłuszne ataki różnych kast społecznych. Chciałbym, żeby w Wyszkowie też powstała zjednoczona prawica i przejęła władzę samorządową. Jak to powiedział Saryusz- Wolski takie bycie miłym dla Nowosielskiego, PO i PSL za kilka stanowisk nie świadczy o tym, że jest się szanowanym i skutecznym.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.06.2017 r., godz. 11.00
Jarosław Kaczyński w czasie komuny był nikim i tak zostało do dziś
Dodane przez Dariusz, w dniu 13.06.2017 r., godz. 11.14
Zgromadzenie cykliczne trzeba zgłaszać za każdym razem. Jak jest więc korzyść - w przypadku wielu zgłoszonych zgromadzeń na danym obszarze i w danym czasie pierwszeństwo ma to, które jest przeprowadzone cyklicznie w danym okresie. Nie widzę tu wielkiego problemu praktycznego. Problem pojawił się z chwilą gdy manifestacje KOD, PO czy innych osób związanych z totalną opozycją zaczęły się kurczyć, nie przynosiły zamierzonego efektu i trzeba było nowego paliwa dla liberalnych mediów. Wtedy z furią zaczęto atakować miesięcznice smoleńskie, które były spokojnym przemarszem ku pamięci ofiar katastrofy. To z czasem przejdzie gdy będzie kolejny zjazd w sondażach albo znajdzie się następna pożywka do ataku.
Dodane przez Dariusz, w dniu 13.06.2017 r., godz. 11.40
Nie mam wątpliwości, że ważny dla naszego państwa jest także pierwiastek liberalny. Ubogaca naszą przestrzeń gospodarczą, powoduje że w większym stopniu stawiamy wyzwanie przyszłości, także ludzkie prawa dla mniejszości będą się rozwijały, poszerza to rejony naszych możliwości itd. Jednak liberalizm nie może kojarzyć się tylko z korupcją, szkodzeniem Polsce na forum europejskim i nie tylko w ramach poprawności, histerią, sztuką szokującą a nie wyrabiającą smak itp. To zjednoczona prawica powinna wypalać żelazem.
Do seledynowego pieniacza Aleksandra
Dodane przez Anonim, w dniu 13.06.2017 r., godz. 13.34
Zacmienie mozgu sprawia myslac,ze moze odwrocisz uwage od siebie,POdajac sie za Aleksandra i jednoczesnie POzdrawiajac siebie samego. Jest to stan destrukcyjny.nie myslisz racjonalnie i logicznie. POdle twoje zycie ogranicza sie tylko do siania klamstw,propagandy i jezyka nienawisci do drugiego czlowieka. Wzmaga sie twoja nienawisc z POwodu bezradnosci twojej i zleceniodawcow w organizowaniu burd. POwinienes juz wiedziec,ze jeden z waszych KODowcow,autor hymnu dla KODu zostal skazany na 6,5 roku wiezienia za handel kobietami,sutenerstwo i inne obrzydliwe dzialania. W szeregach waszych organizacji same ,,gwiazdy" alimenciarze,handlarze kobietami,aferzysci,skandalisci. Ostatni wyszlo na jaw,przywlaszczenie okolo pol milliona zlotych przez bylego ambasadora w USA,ktore PObral na utrzymanie nie pracujacej zona,a ktora faktycznie pracowala w telewizji. To tylko znikomy procent szwindli tzw. ,,elit" Broniac te patologie,na wlasne zycze nie niszczysz siebie,swoja godnosc,przynoszac wstyd twoim najblizszym.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.06.2017 r., godz. 14.48
Rodziny "Smoleńskie" domagają się następnych odszkodowań.Pis da.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.06.2017 r., godz. 16.08
Panie Dariuszu, pańskie wyważone wypowiedzi wprowadzają pewien spokój i porządek do dyskusji na tym forum. To miłe, ponieważ dość często mamy do czynienia z agresją i pustosłowiem. O ile dobrze zrozumiałem został pan zwolennikiem zjednoczonej prawicy niezbyt dawno. To ciekawe, ponieważ nie jest to proste pod ogniem zaporowym wszytskich luf III RP uruchamianym przez przeróżne TVNy, Polsaty, Gazetki Wybiórcze,Polityki, Nie oraz inne Psudofakty i Mity . Pańska decyzja oraz sposób argumentacji kojarzy mi się z Jarosławem Gowinem. Czy moja intuicja jest słuszna, tzn. czy wywodzi się pan spośród symaptyków tego polityka ?
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 13.06.2017 r., godz. 21.22
Jestem pewien że polacy kiedyś przejrzą na oczy i pogonią kaczyńskiego.... Zgromadzenie cykliczne staje się problemem gdy rusza z miejsca i taranem atakuje przeciwnika politycznego pod ochroną Policji Błaszczaka....Ochrona przez Poilicję I sortu kosztuje również podatmika II sortu...Pół Warszawysparaliżowane w wyniku judzenia,jątrzenia,opluwania..Żony nie ma to ma chociaż miesiączkę.Zgromadzenie cykliczne stało się "mobilne".Może pójść przez Warszawę i każdy krytykant robiący to z odległości mniejszej niż 100 metrów może zostać spałowany przez Policje,która staje na straży jednej Pis partii i jej widzimisię.Panie Głowacki !! PRAWO,KTÓRE NIE DOTYCZY WSZYSTKICH OBYWATELI JEST BEZ-PRA-WIEM !!!!!!!! Pilnujesz i popierasz to bezprawie i politykę konfrontacji.
Dodane przez Dariusz, w dniu 14.06.2017 r., godz. 09.50
Jak się nie ma argumentów to trzeba przyznać rację a nie podgrzewać dyskusję i używać inwektywów. Razi pogląd, że manifestacjom powinny towarzyszyć kontrmanifestacje, żeby prowadzić dyskusje z manifestantami. To jakaś aberracja, którą preferuje totalna opozycja. Mogę zrozumieć panią Surówkę, która w TVN24 wypłakała swój żal, jest osobą młodą, chciałaby ułożyć swoje życie a tu od 7 lat musi wracać do wydarzenia z 2010 roku. Ale to jest wielka katastrofa, dlaczego wielka bo nie powinna się zdarzyć. Takie wydarzenie pokazuje jak nasze państwo jest słabe.Czy powinniśmy więc o tym nie mówić w ramach poprawności politycznej ?
Dodane przez Dariusz, w dniu 14.06.2017 r., godz. 10.23
Jeśli mówimy już o poprawności politycznej to chciałbym przedstawić zdarzenie z niemieckim publicystą w Niemczech. Otóż wygląda to tak - "....mam obecnie kłopoty, bo podczas jednego z występów w telewizji krytykowałem wyrok niemieckiego sądu w sprawie brutalnego gwałtu na kobiecie. Sprawca, imigrant z Turcji, nie został ukarany, ponieważ sąd uznał, że nie zrozumiał on, iż kobieta nie zgadza się na stosunek seksualny, a poza tym tego typu traktowanie kobiet jest w jego kręgu kulturowym normalne, a więc jest niewinny. Mówienie o szczegółach tej sprawy, o faktach- każdy może sobie przeczytać uzasadnienie wyroku- łamie reguły, będzie traktowany jak rasista i podżegacz.Prowadzący program musiał się potem tłumaczyć z tego, że mi nie przerwał." To wygląda abstrakcyjnie.
Dodane przez ola, w dniu 14.06.2017 r., godz. 11.37
Czołowy bohater, wręcz heros, kolebie się w comiesięcznym marszu, przez ulice stolicy pod Pałac Prezydencki, mrucząc coś pod nosem - nie na czele marszu, bo takim oto "bohaterem" jest, że skrywa się za szpalerem kobiet, licznej policji, służb porządkowych itp. - historia się pisze, i nikt tego nie wykreśli, jakby chciał ten, co ma sumieniu najwięcej. P.S. brawo dla PO, że zaprzestała chodzenia do TVPiS!, już teraz nikt tego nie ogląda! a o abonamencie prezes Kurski może tylko pomarzyć!
Aleksander 21.22
Dodane przez Anonim, w dniu 14.06.2017 r., godz. 14.57
Chlopie,nie wiedzialem,ze ty tez masz miesiaczki,bo tez nie masz zony tak jak pan Kaczynski. Co za super odkrycie,teraz juz wiem skad u ciebie burza hormonow. Ciekawy przypadek do publikacji.Chciales za wszelka cene zaistniec piszac gluPOty i doczekales sie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.06.2017 r., godz. 17.33
Sowiecka politgramota ubrana w ładne, współczesne słówka to charakterystyczny styl Aleksandra. Komunizm skończył się dla niego w 1956 roku, a w stanie wojennym “milionom ludzi włos nie spadł z głowy”. Żeby w to uwierzyć trzeba być kompletnym zerem intelektualnym bez minimum wiedzy o tamtych czasach. Oczywiscie w szeregach totalnej opozycji takich ludzi nie brakuje i tych tumanów trzeba czymś utrzymać w nienawiści. Ale w mojej ocenie jest to jednak margines, nawet wśród ludzi głosujacych na nowoczesną POwsko-PSLowsko- czerwono-różową targowicę. I w rzeczywistości Aleksander ośmiesza jedynie siebie i całą “totalną opozycję”. Brawo Aleksander, dobra robota !!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.06.2017 r., godz. 17.37
Pani olu, prosimy o najnowsze informacje dotyczące kursu złotego i kondycji spółek skarbu państwa. Bardzo prosimy ..... Brak mi tych błyskotliwych ekonomicznych komentarzy.
Do Oli
Dodane przez Anonim, w dniu 14.06.2017 r., godz. 18.17
Za to do TVN bardzo chętnie biegają. SPRZEDAWCZYKI na usługach Niemiec
do 14.57 (czyli josek w akcji)
Dodane przez Aleksander, w dniu 14.06.2017 r., godz. 21.23
Chłopie z pśysu na Kurpśach !!!!!!! W"pis" atakujący mój wpis jest debilny i nielogiczny....... .Cieknie ci pisowcu piana z pyska bo masz szczękościska... Pomyśl trochę o sobie i swojej przyszłości.Lizanie dupska pisowskiej watasze nie ma przyszłości...Pis przegra najbliższe wybory.Każdego dnia nad tym pracujcie.Głowacki nie wysilaj się !! Burmistrzem nie zostaniesz negując przeszłość i klakierując pis-złu..Zasada jest jedna....Przy opętanym i nawiedzonym skupiają się tacy sami jak on.Pis to nie jest Partia do rządzenia lecz konfrontacji !!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 14.06.2017 r., godz. 21.50
PIS JEST HAŃBĄ STULECIA DLA NARODU POLSKIEGO.Nieprętko pozbędziemy się opinii zepsutej przez tych ludzi
Dodane przez Maciej, w dniu 15.06.2017 r., godz. 07.49
Witam po dłuższej przerwie Panie Głowacki. Czytając wszystkie Pana komentarze i wpisy dochodzę do wniosku, że każdy kto myśli inaczej niż Pan jest "zdrajcą, targowicą, agentem "itp. Bardzo żałosne:-( Pytam się gdzie jest tolerancja, kultura osobista, gdzie wiara i nauka kościoła? Tylko jad, opluwanie innych i napuszczanie Polaków na siebie. Pis zrobił jedną rzecz idealnie skłócił Polaków miedzy soba jak nigdy przedtem, gratulacje.
9 tys. zwolnionych nauczycieli i 21 tys. straci część etatu
Dodane przez Hanna Frem, w dniu 15.06.2017 r., godz. 08.43
WYSZKÓW !! UCZESTNICZYŁAM W WASZYM SPOTKANIU Z KRYSTYNĄ PAWŁOWICZ, KTÓRA ZAPEWNIAŁA WAS,ŻE ŻADEN NAUCZYCIEL NIE STRACI PRACY !! I ŻE MINISTER ZALEWSKA ZAPEWNIA WSZYSTKICH...ŚLINILIŚCIE SIĘ Z ZACHWYTU ,OCZKA MIELIŚCIE WPROST ROZANIELONE...PLULIŚCIE,SZARPALIŚCIE I WYZWALIŚCIE OD KOMUNISTYCZNYCH KUREW GDY JEJ WYKRZYCZAŁAM W TWARZ KŁAMSTWO ! JAK BARDZO PIS WAMI GARDZI,ZA JAKICH BEZMÓZGOWCÓW WAS UZNAJĄ JEŚLI WIEDZĄ ŻE WE WSZYSTKO UWIERZYCIE ! W KAŻDĄ BZDURĘ ! I CO TERAZ WYSZKOWIACY ?? MOŻE CZAS NA REFLEKSJĘ?MOŻE NA WŚCIEKŁOŚĆ ? A MOŻE NA ZWYKŁĄ OBYWATELSKĄ-UCZCIWĄ POSTAWĘ W OBRONIE OFIAR SZALONYCH PISOWSKICH "DOBRYCH ZMIAN "??? KIEDY SIĘ OCKNIECIE ???BO ZWOLNIONEGO NAUCZYCIELA W RODZINIE TO NIE CHCĘ WAM ŻYCZYĆ...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.06.2017 r., godz. 08.45
Zarówno Aleksander, jak i ola i seledynowa kamizeleczka fałszują rzeczywistość. Potrzebne jest to im do atakowania dzisiejszych, stabilnych i demokratycznych rządów. Jednym z elementów manipulacji jest przedstawianie komunizmu jako coś fajnego. To liczenie na lenistwo Polaków i ich brak znajomości historii. Oczywiście wielu Polaków nie zna historii, ale z jednej strony komunizm przez młodych ludzi traktowany jest jednoznacznie negatywnie, a z drugiej dziś w przypadku sporu dotyczącego historii każdy zainteresowany błyskawicznie znajdzie w internecie informacje w sprawie podstawowych faktów. Te manipulacje, że komunizm skończył się w 1956, albo, że go w ogóle nie było czy też, ze stan wojenny był bardzo fajny to strzał kulą w płot. Nie to jest jednak główną przyczyną, że totalna opozycja jest nieskuteczna. Jest nią przede wszystkim splot tematów gospodarczo-społecznych i dobra polityka zjednoczonej prawicy w tym obszarze. Ale wrzucając kamyczek do dyskusji z Dariuszem dodam, że ważnym jej elementem jest odejście od paradygmatów liberalnych w gospodarce, przynajmniej od części z nich.
Dodane przez Dariusz, w dniu 15.06.2017 r., godz. 17.57
Nie zawsze podzielam stanowczy a zarazem bezkompromisowy język Marka Głowackiego ale jedno można mu przyznać - jego postawa i poglądy są niezmienne, stanowią stabilność, spokój wewnętrzny dla jego zwolenników, kierunek przemian itp. Nie jest osobą, która jak trafi na przeciwności to zaskoczy i powie radźcie sobie sami. Mówimy tu o sprawach podstawowych bo trudno, żeby odpowiedział szczegółowo na pytanie jak żyć. Pan Marek, podobnie jak niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości (nie mówię tu o zjednoczonej prawicy, której zdania są bardziej wyważone), mają tendencji do zbytniej stanowczości w słowach a nie potrafią uczucia przedstawiać w sposób bardziej "przyjazny"dla wielbicieli słowa pisanego. Co do manifestu pani Hanny Frem to jest on niedorzeczny, proszę bardziej trzymać się rzeczywistości. Z rozmów z nauczycielami dowiedziałaby się pani, że główną przyczyną zwolnień jest niż demograficzny, kiedyś było w danej szkole np. 5 klas w kolejnym roczniku a teraz jest np tylko dwie. Zmniejszenie liczebności klas niewiele tu polepszy sytuację. Jeśli mówimy o zwolnieniach z powodu reformy to mamy to w przypadkach sabotowania przez samorząd reformy pani Zalewskiej. Czy nie jest dziwne, że w Wyszkowie zwolnienia nauczycieli dotyczyły głównie gimnazjum nr 2 przekształconego w SP4. Pan burmistrz Nowosielski i jego środowisko samorządowe zemściło się na nauczycielach, którzy mieli "czelność" wyrazić swoje zdanie. To było takie małe. A jeśli dodamy, do tego płacenie nauczycielom ZNP za strajkowanie, żeby zaprotestować przeciwko reformie rządu PiS to mamy obraz złych zachowań. Zamiast skupić swoją energię na dobre przygotowanie do reformy samorząd wyszkowski, antypisowski, skupił się na protestach. Co do pierwiastka liberalnego to w przypadku narodzin dzieci, liberalizm i wygodnictwo zmniejszyły liczbę urodzin. Teraz, za zjednoczonej prawicy istnieje trend odwrotny - bardzo trendy mieć dzieci, to jest sexy, to jest radość i przyjemność co pokazują panie- gwiazdy show biznesu jak chociażby Ania Lewandowska, rodzice biorący udział w marszach dla życia i rodziny jak również normalne osoby, które się chwalą swoimi maluchami czy wnuczkami w mediach społecznościowych. Wydaje się, że bardziej trendy są związki małżeńskie niż związki partnerskie. I o to chodzi.
Dodane przez Dariusz, w dniu 15.06.2017 r., godz. 18.21
Senat USA stosunkiem głosów 97-2 zaaprobował wczoraj nowe sankcje przeciwko Rosji, by ukarać Moskwę za ingerowanie w ubiegłoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Sankcje są wymierzone "w kluczowe sektory rosyjskiej gospodarki i w osoby, które dokonywały cyberataków" - informuje Associated Press. Agencja odnotowuje, że senatorowie, którzy poparli sankcje, wskazywali również na rosyjską agresję w Syrii i na Ukrainie. Aby nowe sankcje weszły w życie, musi je zaaprobować także Izba Reprezentantów, po czym ustawa trafi do prezydenta USA. Szef dyplomacji Niemiec Sigmar Gabriel i kanclerz Austrii Christian Kern skrytykowali we wspólnym oświadczeniu uchwalone przez Senat USA nowe sankcje wobec Rosji przewidujące m.in. kary dla europejskich firm współpracujących z rosyjskim sektorem energetycznym. "Nie możemy jednak zaakceptować groźby sprzecznych z prawem międzynarodowym eksterytorialnych sankcji przeciw europejskim przedsiębiorstwom uczestniczącym w rozbudowie europejskiej sieci energetycznej" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym po południu na stronie internetowej niemieckiego MSZ. Zastrzegają, że sankcje polityczne nie powinny być łączone z interesami gospodarczymi. Groźba sankcji dla firm z Niemiec czy Austrii za udział w takich projektach jak Nord Stream 2, stwarza "całkowicie nową i bardzo negatywną jakość w relacjach europejsko-amerykańskich" - piszą przedstawiciele władz Niemiec i Austrii. Skoro Komisja Europejska i "prezydent Tusk" nie bronią interesów Polski to dobrze, że interesy USA i Polski w sprawach energetycznych są podobne.
do Marka Głowackiego
Dodane przez Danuta Rzempołuch, w dniu 15.06.2017 r., godz. 22.58
Panie Marku Władysław Frasyniuk to legenda SOLIDARNOŚCI , piękna karta naszej historii, a Pana wypowiedzi na jego temat są według mnie nie do przyjęcia. Szanujmy tych którzy walczyli w tamtym okresie o wolność i demokrację. On znowu stanął do walki - ma takie prawo , a Pan go opluwa . Czy ludzie którzy mają inne zdanie niż Pan to kanalie ! Przez jednego człowieczka część społeczeństwa została nazwana gorszym sortem , a Pan idzie w swoich obelgach dalej. Czy wypada , a może chwila na zastanowienie ? Pozdrawiam
Do Macieja 07.49
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2017 r., godz. 00.49
Ile wypiles wody ognistej,ktora odbiera rozum,ze mylisz osobe Pana Glowackiego z szumowina PO,Nowowczesna,KOD .Seledynowy przyglupku,chamstwo,brak kultury,plucie jadem to przeciez twoja codziennosc.Choroba psychiczna robi POstepy,bo aktualnie nazywasz sie Hanna Frem,a kiedy nazwiesz sie euglena zielona? ,,tato ja wariat,kup mi komisariat,kup mi lotnisko,bede uciekac ze zdrajcami szybko"
do p. Danuty
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.06.2017 r., godz. 13.40
Po pierwsze ktokolwiek, kto uważa, że jakieś zasługi z przeszłości uprawniają go do łamania prawa wpada w absurd i mamy w przypadku Władzia Frasyniuka z taką okolicznością. Druga sprawa to ciągłe wulgaryzmy, chamstwo i zaślepienie, które go w mojej ocenie dyskwalifikują jako osobę publiczną. I wreszcie kompletnie kłamliwe hipotezy i oceny dotyczące sytuacji obecnej i np. stanu wojennego. Powiedzmy, że o sytuacji dzisiejszej możemy się różnić zasadniczo w ocenach, ale bredzenie o tym, że mamy dziś stan wojenny to proste i oczywiste kłamstwo i manipulacja. Powtórzę - gdzie terror, zamknięte granice, morderstwa skrytobójcze i w majestacie władzy, tysiące aresztowanych i internowanych ? Ja to przeżyłem i mogę stwierdzić bez żadnych lektur i analiz, że wypowiedzi Frasyniuka na ten temat to ordynarne kłamstwo. W jakimś sensie nic jednak dziwnego - na kłamstwie i manipulacji opierała się III RP i tą bronią jej przedstawiciele, również zblatowani z komunistami byli solidarnościowcy próbują walczyć dalej. Ohyda !
Do Danuty RzemPOluch?
Dodane przez Tedy, w dniu 16.06.2017 r., godz. 15.57
Coz POradzic takim jak Ty,ktora staje w obronie takich jak Frasyniuk,ktory uczestniczy w burdach organizowanych przez klamliwie zwanych obroncow demokracji. Kim oni sa,wiemy dobrze wszyscy.Z pewnoscia radosnie wsPOminasz kulturalny stan wojenny,gdzie palowano ludzi,zamykano w wiezieniach.A do czego dopusciliby sie dzisiaj ci obroncy demokracji,gdyby nie interwencja policji. Napewno bylaby POwtorka ze stosowanych przez nich metod. Jak wygladala akcja ,,widelec"zlecona przez Schedyne,gdzie bezprawnie aresztowano kilkadziesiat mlodych mezczyzn i wiadomo jakimi ,,lagodnymi i kulturalnymi metodami" zmuszano do przyznania sie. To,ze stajesz w obronie zadymiarzy,skandalistow,aferzystow I innych drani to widac,ze sa ci POdobni i laczy cie cos z nimi. Nie POuczaj ludzi zacnych,prawdziwych patriotow,uczciwych polakow takich jak pan Glowacki,lepiej skup sie nad tym,co bedzie z wami,Bo czas rozliczania juz trwa.
Dodane przez Lupa, w dniu 16.06.2017 r., godz. 16.03
Inne, mocniejsze legendy Sollidarności nie popieraja Władzia Frasyniuka. Sprzedał sie i sprzeniewierzył.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2017 r., godz. 08.53
A kto to jest ta "mocniejsza legenda"? Kaczyński Jarosław czy Macierewicz?
Dodane przez Pies, w dniu 17.06.2017 r., godz. 15.50
Każdy z nich. Zresztą widać kto jest kim. Frasyniuk miał tą hucpą przejąć KOD? W sumie nawet do towarzystwa alfonsów i alimenciarzy pasuje.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2017 r., godz. 10.54
Misiewicz, Kaczyński, Rydzyk, Pawłowiczowa, Piotrowicz, same legendy
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2017 r., godz. 22.03
Jasiński, Bierecki, Kryże - to kolejne pisowskie legendy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl