Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaTwoja krew ratuje życie

Ikona
(Zam: 19.04.2011 r., godz. 11.56)

Pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska akcja oddawania krwi „Motoserce”. W Wyszkowie zorganizowano ją po raz trzeci. W sobotę 16 kwietnia Wyszkowski Ośrodek Kultury zamienił się w stację krwiodawstwa, a przed budynkiem „Hutnika” członkowie wyszkowskiego klubu motocyklowego Free Horses FG prezentowali swoje jednoślady.

Za akcję organizowaną przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych, w Wyszkowie odpowiada klub Free Horses FG wspierany przez władze samorządowe. Celem sobotnich wydarzeń była zbiórka krwi – dzięki ofiarności mieszkańców udało się zgromadzić 24,75 l. To mniej w porównaniu do ostatnich lat, rok temu było to 35,55 l, jednak w skali kraju padł kolejny rekord. W ponad 65 miastach Polacy oddali 3 195,98 l krwi.
Już od godzin porannych przed „Hutnikiem” motocykliści z Free Horses FG zachęcali mieszkańców do niesienia tej bezinteresownej pomocy. Warkot motorowych silników przyciągał uwagę przechodniów, którzy często dopytywali, czy odbędzie się doroczna parada ulicami miasta. Parada, jak i inne coroczne atrakcje towarzyszące akcji, planowane są na 28 maja, wtedy to odbędzie się druga część imprezy, na którą organizatorzy już teraz zapraszają. W sobotę to oddawanie krwi miało być na pierwszym planie.
Pobieraniem tego życiodajnego płynu zajęli się pracownicy punktu krwiodawstwa z wyszkowskiego szpitala. Jest on tam otwarty od poniedziałku do piątku od 8.00 do 11.00. Krwiodawca musi cieszyć się ogólnym zdrowiem, mieć ukończone 18 lat i być po lekkim śniadaniu. Z czekoladami, gadżetami wyszkowskiego klubu motocyklowego oraz pisemnym podziękowaniem wychodziła z „Hutnika” Olga Winczewska, która co roku aktywnie bierze udział w imprezie.
– To bardzo potrzebna inicjatywa, każda kropla krwi może ratować życie. Być może my też kiedyś znajdziemy się w potrzebie – mówi.
Wyszkowianie chętnie niosą w ten sposób pomoc, chociaż nie znajdują się w czołówce województwa mazowieckiego. Takie akcje jak „Motoserce” to niewątpliwie okazja do tego, aby promować oddawanie krwi i w ten sposób uratować niejedno ludzkie życie.

Ł.CH.

Organizatorzy akcjii MOTOSERCE w Wyszkowie składają podziękowania dyrekcji i personelowi WOK Hutnik, patronom medialnym - tygodnikom Wyszkowiak i Nowy Wyszkowiak a także firmie MARKLED, zakładom mięsnym Somianka oraz firmie Pol -Asekur. Szczególne podziękowania należą się paniom z wyszkowskiego punktu krwiodawstwa, bez których impreza z pewnością by się nie odbyła. Jednoczeście zapraszamy mieszkańców jak również wszystkich miłośników dwóch kółek przed WOK Hutnik na podsumowanie akcji MOTOSERCE dnia 28.05.2011. Przewidziano wiele atrakcji. Wystąpią zespoły CREE i KASA CHORYCH. Serdecznie Zapraszamy. Organizatorzy

Komentarze

lans
Dodane przez blumper, w dniu 21.04.2011 r., godz. 07.25
impreza dla "lansiarz" i tyle w temacie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl