Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiPowstanie ponad 4-kilometrowa droga dla pieszych

(Zam: 25.05.2017 r., godz. 12.00)

Gmina Wyszków wynegocjowała porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, dzięki któremu najpierw ma powstać projekt, a potem ścieżka dla pieszych ciągnąca się wzdłuż drogi krajowej od Rybienka Nowego do Krąg Nowych.

Zgodnie z porozumieniem wyszkowski samorząd sfinansuje za ok. 75 tys. zł projekt inwestycji, a GDDKiA na jego podstawie wybuduje ponad 4 km asfaltowej ścieżki.
– Kostka brukowa słabo sprawdza się w polu, gdzie nawiewa kurz, a w szczelinach między kostkami rozsiewają się chwasty – tłumaczy burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Gmina będzie musiała też dokonać ewentualnych wykupów gruntów pod ścieżkę. Przewiduje jednak, że nie będą to wysokie koszty zważywszy, że będzie ona przebiegała po gruntach rolnych.
O budowę ścieżki dla pieszych z Rybienka Nowego przez Rybienko Stare, Rybno, Kręgi Nowe zabiegali mieszkańcy, w tej sprawie występował też podczas sesji sołtys Krąg Nowych Mirosław Piątek. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy nie mieli do tej pory wydzielonego pasa oddzielającego ich od ruchliwej drogi krajowej.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Jątek, w dniu 26.05.2017 r., godz. 15.46
Ścieżka i chodnik przydałyby się na 62 w stronę Łochowa, zaraz za mostem drogowym. Do Kamieńczyka rowerem tą trasą na wysokości Skuszewa to strach jeździć.
Strach chodzić szosą do Skuszewa
Dodane przez aga51, w dniu 01.06.2017 r., godz. 11.26
Właśnie , kiedy taki chodnik zostanie zbudowany na drodze Wyszków _ Skuszew za mostem kołowy. Tam nie tylko strach jeździć ale przede wszystkim strach chodzić. Dlaczego mieszkańcy Skuszewa nie buntują się w tej sprawie. Przecież często chodzą tamtędy dzieci!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta