Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Dekomunizacja nie dla wszystkich oczywista

(Zam: 18.05.2017 r., godz. 09.11)

Część mieszkańców ul. Hanki Sawickiej nie godzi się na zmianę nazwy drogi, inni uważają, że odpowiednie będą nazwy Piłsudskiego bądź Dębowa.Ulice Hanki Sawickiej (położona między ul. Serocką i Pułtuską), I Armii Wojska Polskiego i Gwardii Ludowej (w tym samym rejonie miasta co ul. Hanki Sawickiej) podlegają tak zwanej ustawie dekomunizacyjnej, która nakazuje zmianę nazw tych ulic, skwerów, placów, obiektów użyteczności publicznej i in., które nawiązują do systemu komunistycznego lub innego ustroju totalitarnego. Co ciekawe jednak, Instytut Pamięci Narodowej zaproponował nowy wariant ul. I AWP – ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Radni postanowili jednak zmieniając nazwę wrócić do tej historycznej, którą niegdyś nosiła droga.
Po zmianie nazw dokonanych na podstawie ustawy dowody osobiste i inne dokumenty utrzymują ważność. Urząd Miejski zamierza prowadzić rozmowy ze starostą w sprawie zwolnienia z opłat za wydanie nowych dowodów rejestracyjnych.
Jak już informowaliśmy, radni miejscy zamierzają zmienić nazwę I AWP na Świętojańską, ul Gwardii Ludowej na Bolesława Prusa, ul. Hanki Sawickiej na al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Część mieszkańców ul. H. Sawickiej uważa jednak, że lepszą nazwą będzie ul. Dębowa. Zwolennicy poszczególnych opcji zbierali podpisy wśród mieszkańców.
– Zawsze szanowaliśmy wolę mieszkańców, bo to nie my mieszkamy przy danej ulicy. Są przedstawiciele ulicy, więc ich posłuchajmy – mówiła podczas połączonego posiedzenia komisji Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska. – Pamiętajmy, że historia kołem się toczy i kiedyś Hanka Sawicka to była wspaniała dziewczyna, ale weszła ustawa. Czy kiedyś przy zmianach historia nie zatoczy koła i nie każą usuwać, poniekąd dziś wspaniałego Piłsudskiego?
Hanka Sawicka (Hanna Krystyna Szapiro) była działaczką komunistyczną pochodzenia żydowskiego, przewodniczącą Związku Walki Młodych, zmarła w 1943 r. w więzieniu na Pawiaku, gdzie została przewieziona po schwytaniu przez gestapo.
Mieszkanka ul. Hanki Sawickiej, emerytowana nauczycielka Teresa Szymańska goszcząca podczas obrad próbowała przekonać radnych, że powinni pozostawić nazwę bez zmian.
– To była bogata Żydówka, przed wojną organizowała świetlice dla dzieci robotniczych – podkreśliła. – Jak wybuchła wojna ukrywała się, z grupą młodych ludzi zorganizowała Związek Walki Młodych – to była grupa przyjaciół, którzy walczyli z okupantem. Co ta Hanka Sawicka jest wam winna, to ja tego nie wiem.
Teresa Szymańska uważa, że dotychczasowa nazwa ulicy może upamiętniać nie tylko działaczkę komunistyczną.
– W Ostrołęce nazwa 22 Lipca miała być zdekomunizowana, ale mieszkańcy znaleźli datę w 1807 r. i zdarzenie patriotyczne, do którego doszło 22 lipca. Nazwa ulicy pozostała. To mnie zaintrygowało. Czy istnieje tylko jedna Hanka Sawicka? Przecież jest tle Hanek Sawickich – zaznaczyła mieszkanka sugerując, że można upamiętnić np. jedną ze znanych w Wyszkowie lekarek o tym nazwisku. – Dziś wpłynęło od mieszkańców pismo, w którym prosimy radę, by nie procedowała nazwy tej ulicy, byśmy mieli możliwość udokumentować to, o czym teraz mówię. Być może zgłosi się wiele Hanek Sawickich lub ich rodzin, które będą zasługiwały na nazwę ulicy. Błagam wszystkich radnych jako 76-letnia starsza kobieta, nie głosujcie przeciwko mieszkańcom naszej ulicy.
Radni nie zdążyli jednak zapoznać się z pismem, o którym wspomniała Teresa Szymańska.
– Na dziś nie mam innego wniosku, jak te dwa, które nic nie mówią na temat zostawienia nazwy Hanki Sawickiej. Musimy jako radni opierać się na dokumentach, które mamy – podkreślił prowadzący obrady Jan Abramczyk.
– Wystąpiliśmy do Instytutu Pamięci Narodowej z zapytaniem, czy nazwy tych trzech ulic powinny być zmienione. IPN powiedział, że tak – zaznaczyła naczelnik Iwona Kozon. – Radni zadecydowali o ulicy Piłsudskiego. W międzyczasie mieszkańcy 11 posesji opowiedzieli się za ul. Dębową, 7 za Piłsudskiego. Mieszkańcy dwóch posesji podpisali się pod obiema propozycjami.
Rafał Salwin w końcu zaproponował, by radni odłożyli w czasie decydowanie w sprawie nazw.
Danuta Kukwa przypomniała, że na osiedlu Zakręzie jest skupisko ulic, których nazwy pochodzą od roślin (np. Wrzosowa, Jaśminowa, Kalinowa). Nazwę Dębowa noszą już ulice położone w gminie Wyszków, m.in. w Leszczydole-Nowinach, Rybienku Nowym, Skuszewie.
– Dębowa została demokratycznie wybrana, a Piłsudski jest osobą bardzo kontrowersyjną – stwierdziła mieszkanka.
– Co ma pani do Piłsudskiego? – żachnął się Krzysztof Sobieski.
– To nie ja mam zarzuty, to historycy – stwierdziła rozmówczyni.
Wobec braku porozumienia radni nie wydali opinii w sprawie proponowanej uchwały dotyczącej zmiany nazw.
J.P.

Komentarze

Złote usta dla autorytetu Piórkowskiej
Dodane przez Kiełbiewełbie, w dniu 18.05.2017 r., godz. 09.50
... posłuchajmy – mówiła podczas połączonego posiedzenia komisji Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska. – Pamiętajmy, że historia kołem się toczy i kiedyś Hanka Sawicka to była wspaniała dziewczyna, ale weszła ustawa. Czy kiedyś przy zmianach historia nie zatoczy koła i nie każą usuwać, poniekąd dziś wspaniałego Piłsudskiego?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.05.2017 r., godz. 10.04
Kiedy wejdzie dekaczyzacja zmienionych zostanie tysiące nazw ulic. I tak w kółko.
Do eychleja
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2017 r., godz. 13.15
Zajmij sie leczeniem i nie pisz w kolko to samo,obrzydzenie bierze czytajac wyimaginowane nonsensy. Uczepiles sie PiSu jak g...o okretu i plyniesz gupota w nieznane. Czy twoj mozg odpoczywa? Jak mozna w nieskonczonosc funkcjonowac nienawiscia,krytyka i klamstwami,gdzie powinienes wiedziec,ze twoje glupoty ktore piszesz sa ,,psu na bude"
Dodane przez Asia, w dniu 18.05.2017 r., godz. 13.25
Panie Marku, to na takiej aktywności i sałatkach w bibliotece jedynie ma polegać działalność Komitetu Obrony Demokracji? Świetną robotę w obronie demokracji, a więc i jawności w wydatkach samorządu robi Stowarzyszenie "Pepisko". Jak patrzę na wszystko z boku, to Pański KOD wydaje mi się jedną wielką pomyłką.
Dodane przez Cannaris, w dniu 18.05.2017 r., godz. 14.15
Żeby tylko Prus nie okazał się być TW. Bolek dla części społeczeństwa dzisiejszej Polski ma bardzo pejoratywną wymowę. Może bezpieczniej będzie Aleksandra Głowackiego. Pozdrawiam!
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2017 r., godz. 14.41
Pe PIS ko czyli kolejne wcielenie (pod inną nazwą) skompromitowanego chamstwem klubu gazety polskiej.
Dodane przez Pułtuska, w dniu 18.05.2017 r., godz. 21.05
KOD - PO, samo dno!
Dodane przez Aleksander, w dniu 18.05.2017 r., godz. 21.34
Ośmieszanie demokracji w sejmie żarciem sałatek to zdaje się "specjalność" nijakiej starej panny Pawłowicz Krystyny a nie Eychlera...Marek,trzymaj się.Pozdrawiam.Pis to nie jest Partia do rządzen.Krótka ławka,łamanie konstytucji,skłócanie i poniżanie wyborców da rezultaty.Oni nie mają szans na ponowne wygranie wyborów a wygrali bo inni olali.Trybunały stanu.Nie darować na centymetr za to co robią.
Do 13.15.
Dodane przez Aleksander, w dniu 19.05.2017 r., godz. 09.15
Ta siedzą i czytam i nie mogę pojąć.Co wywołało twoją furię po przeczytaniu wPISu M.Eychlera z godziny 10.04.?? i dochodzę do wniosku,że jesteś "CHOCHA" Chory cham,który tu opluwa od lat wszystko co nie pisowskie.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 19.05.2017 r., godz. 12.53
Może perzyjdą czasy i władze, że Matkę Boską, poniekąd wspaniałą, trzeba będzie usunąć z ołtarzy i naszych sumień. Może, Pani Piórkowska. Już teraz zacznijcie wypierać się przyzwoitości i wiary, wedle politycznej poprawności.
Dodane przez pePISko, w dniu 19.05.2017 r., godz. 13.32
Wszystko się wydało, pePISko to bojówka walki z obecną władzą w Wyszkowie. W swoich szeregach mająca PISlamskie korzenie, sympatyzujących z tą PISowską swołaczą.
Dodane przez Kaliope, w dniu 19.05.2017 r., godz. 14.54
Jestem za jawnością w samorządzie wyszkowskim. Musi być porządek, Prawo i Sprawiedliwość. Ktoś ma odmienne zdanie? Brawo Pepisko jako Stowarzyszenie Obrony Demokracji. Szkoda, że Klub Przyjacół Wyszkowa nie wystąpi z podobnymi obywatelskimi inicjatywami. Ciekawe dlaczego? Bo to czyjaś (burmistrza, starosty) bojówka chroniąca nieprzyzwoitości władzy?
Aleksander 09.15 czyli chamski seledynowy troll
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2017 r., godz. 14.55
O tym,ze jestes prostakiem,z ogromnymi problemami psychiatryczni nie jest nowoscia. Wszystkie komentarze pisane przez ciebie,zawieraja nie tylko grubianstwo,prymitywizm,wulgarnosc,arogancje i cieknacy jad z zaniedbanej osobowosci. Jedno jest pewne,nie POmoze w twoich problemach nawet wybitny lekarz i zadne lekarstwa.. Kto glupim urodzil sie,to glupim juz juz POzostanie.
prawdziwy rarytas
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.05.2017 r., godz. 20.17
Bardzo ciekawy materiał zebrała pani J.P. Pouczający. To przypomnienie, że nie dla wszystkich komunizm to ustrój zbrodniczy. Pani nauczycielka walcząca o ulicę Hanki Sawickiej przypomniała mi pewną nauczycielkę historii z LO im. Norwida, która jeszcze do połowy lat 90tych uczyła młodzież, że Katyń to zbrodnia niemiecka. Dlaczego ? Bo historia jest jedna i niezmienna. Podobnie tłumaczyła mi moja koleżanka ze studiów z socjalistycznego Zrzeszenia Studentów Polskich w latach 80tych. No cóż, dla niektórych niewiele się zmienia, choć czas płynie. Ale najciekawsze są jednak słowa pani przewodniczącej rady miejskiej. Prawdziwy rarytas. Nieprawdopodobna głębia. Oczywiście intelektu.
Dekomunizacja ulic, a sprawa degeneracji komunizmem umyslow ludzkich ...
Dodane przez Josek, w dniu 19.05.2017 r., godz. 20.45
Rzeczowa debata nad potrzeba dekomunizacji przestrzeni publicznej pokazuje sens wprowadzenia - tego od dawna oczekiwanego - przedsiewziecia. Jest niewatpliwie hanba, ze ponad 26 lat po formalnym upadku komunizmu, w niektorych umyslach widac ewidentne jego skutki. Ustawa z pewnoscia przyczyni sie do usuniecia symboli i nazw, ale tez sladow w mentalnosci zdegenerowanych oraz zindokrynowanych komunizmem umyslow ludzkich. Realizacja tej ustawy bedzie miala pozytywny skutek w postaci ksztaltowania rzetelnej swiadomosci Polakow i prawdziwej oceny ustroju komunistycznego. Uczuli takze instytucje porzadkowe na obecnosc tych symboli gloryfikujacych komunizm w przestrzeni publicznej. Nie ma przeciez zadnej potrzeby tolerowania oraz bogobojnego czczenia zwolennikow i roznosicieli komunizmu !!! A liczba polskich ulic noszacych imiona czerwonych zdrajcow i rzezimieszkow jest niestety porazajaca........ Stosunek niektorych mediow do ustawy dekomunizacyjnej ( np. gazeta jakaly , tvn .../, jak tez sympatyzujacych z "bolszewia" poslow i niektorych samorzadowcow natrafia na niczym nie uzasadniony z ich strony opor i zamiast propagowac pozytywnie realizacje ustawy , sieja defetyzm. Chca za wszelka cene niepowodzenia tego pozytywnego dla narodu polskiego przedsiewziecia. Te wszystkie negatywne opinie , wpisuja sie w kampanie dezawuujaca idee odradzania sie ducha polskiej tozsamosci narodowej..... Przede wszystkim trzeba przypominac, glownie postkomunistom i wszelkiej masci lewakom ( piszacym tez na tym forum ), ze tego typu nazwy sa niezgodne z Konstytucja RP / artykul 13 / , ktora mowi wyraznie, iz promowanie totalitarnych ideologii jest zabronione...... PS. Z dekomunizacja ulic i usunieciem z przestrzeni publicznej symboli komunistycznych wczesniej czy pozniej sobie poradzimy, ale z dekomunizacja otumanionych i zindoktrynowanych umyslow ludzkich ( seledyn - imion wielu, ola i inni nie wymienieni z imienia na tym forum ) - raczej nie ??? Niestety musi ta patologia umrzec smiercia naturalna ......... !!!
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2017 r., godz. 21.23
Identyczny jak z godziny 14.55 styl PISania miał miejsce pod koniec roku 2016 z podPISem Josek.To ten sam FURIAT i tysiąc razy to samo.Zbanujcie to bo nieda się czytać
do trola piśorskiego z godziny 14.55.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2017 r., godz. 21.41
Te same problemy to ty masz kolego josek razem z Maciarewiczem,czyli natury psychicznej co widać na tym forum i tak w kółko zniechęcasz do tego pisu i zniechęcasz.Masz za to u mnie piwko (za zniechęcanie,dobra robota)
Seledynowy smakosz piwka na kaca 21.41
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2017 r., godz. 13.50
Rozum i watroba u ciebie,to juz tylko wspomnienie. Propozycja piwka,to nie ten adres chlopulku,pomyliles mnie ze swoimi kumplami,amatorow procentow i rozrob, Sponsor tez cie wykolegowal,juz nie przepisujesz zleconych tekstow,tylko co raz powielasz w kolko to samo,bez sensu,madrosci,przyzwoitosci tyko jedno chora glowa pamieta,nienawisc do tego co jest uczciwe,prawe. To,ze uczestniczysz w burdach popierajacych aferzystow,zlodzieji,alimenciarzy i innej patologii,to juz jest twoj cyrk i twoje malpy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.05.2017 r., godz. 16.39
Przeważnie z wielka przyjemnością czytam wpisy Joska. Tak jest i tym razem. Odgórna, narzucona dekomunizacja ulic i placów była niewątpliwie bardzo potrzebna. W niektórych gminach bowiem ( tak jest i u nas) rządzą bowiem, albo mają znaczący wpływ na rządy postkomunistyczne kliki, które nigdy tego nie zrobiłyby. Ale przy okazji okazuje się, jak wielkie są pokomunistyczne złogi w myśleniu. A i KODziarze, palikociarnia, urabanowcy etc. muszą się jasno opowiedzieć i odkrywają swoją prawdziwą twarz.
Objawy zaczadzonego Marka
Dodane przez Anka, w dniu 20.05.2017 r., godz. 19.40
Chamstwa,klamstwa,nonsensy ktore pisze seledynowy osobnik ktory juz ciezko wiezga kopytami jest przyczyna zaczadzenia ze smrodu KODu ,gdzie tak robi sie u wszystkich kodziarzy. Marku,jeden lubi kwiatki i czyste powietrze,a drugi smierdzace skarpetki,zlodzieji,aferzystow,manipulantow, ogolnie rzecz biorac,patologia jest mu PO drodze,a ze dobrze ci z ta patologia,to swiadcza glupoty jakie tutaj wypisujesz.
Dodane przez Aleksander, w dniu 20.05.2017 r., godz. 21.11
Głowacki,nie wydłupiaj się !! Czasami "po piwku" się pomylisz i podPISujesz jako Josek........Naród składa się w 4% z fanatycznych ortodoksów pisoskich....Reszta to normalni ludzie.Mącisz na tym forum z nadzieją zawładnięcia miastem.Zapewniam Cię,że NIGDY nie wybierzemy Ciebie piśora na burmistrza i nie nazywam się Eychler.Ha,ha,ha....Marek trzymaj się.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2017 r., godz. 21.49
Jak tam Warszawa.Czy nadal będzie wielka panie Sasin ?? Gdzie są obiecane re-fe-re-nda ?? Przetargi unieważnione na zakup samolotów dla vip-ów za dwa MILIARDY !!!!!!!! Maciarewicz kupuje "cochce" bo ma za 500+ kupiony elektorat czyli otumanione owce....Tu jest afera !!!! ..Bez konsultacji czyli wbrew demokracji demoluje piśorstfo wszystko łącznie z opinią Polski w świecie !! Gdzie są obiecane Caracale,gdzie drony ??? Najlepsze Polskie czołgi Leopardy przesunięte z zachodu na wschodnie granice !! W razie nocnego ataku Polscy czołgiści do nich nawet nie zdążą wsiąść a te zostaną zniszczone i odwodów nie będzie.Maciar niema pojęcia o wojsku.....Na dosłownie każdą krytykę piśorstfo odpowiada inwektywami a każdy dzień ich rządów to niepowetowana strata dla Polski i Polaków.Kiedyś otworzycie oczy
Do pana Marka Glowackiego
Dodane przez Josek, w dniu 20.05.2017 r., godz. 22.29
Odnoszac sie do jednego ze zdan w panskim komentarzu z godz.16.39 / cyt. / - " W niektorych gminach bowiem ( tak jest i u nas ) rzadza bowiem, albo maja znaczacy wplyw na rzady postkomunistyczne kliki, ....." nawiaze do bezprecedensowego wydarzenia , ktore mialo miejsce przed trzema miesiacami w Kartuzach, ktore dokladnie potwierdza to, co pan napisal. Poniewaz zona i jej rodzina ze strony ojca jest zwiazana z Kartuzami zagladam tam od czasu do czasu , zeby zobaczyc co tam w trawie piszczy...!!! Mianowicie kartuscy radni mieli podjac decyzje w sprawie nadania tytulu Honorowego Obywatela Kartuz Tadeuszowi Fiszbachowi, komunistycznemu politykowi i dyplomacie, ktory mlodosc spedzil w Kartuzach. Przewodniczacy Rady Miejskiej w usasadnieniu do uchwaly napisal, ze Fiszbach ukonczyl szkole podstawowa i liceum ogolnoksztalcace w Kartuzach. Byl czlonkiem PZPR, pelnil funkcje I sekretarza Komitetu Wojewodzkiego, bral udzial w negocjacjach i podpisaniu porozumien sierpniowych. Pozniej pracowal jako dyplomata...... --- "Za piekna postawe Polaka i patrioty chcemy go skromnie wyroznic tytulem Honorowego Obywatela Kartuz" - napisal przewodniczacy kartuskiej Rady Miejskiej. Na pytanie Burmistrza, ze przeciez tytul Honorowego Obywatela Karzuz nadawany jest " osobom fizycznym za szczegolne zaslugi dla Kartuz" i trzeba byloby to jakos uzasadnic ? Odpowiedz przewoniczacego byla nadzwyczaj kuriozalna : - " Ale on przeciez byl dobrym komunista" !!! Szczesliwie na wniosek jednego z madrzejszych radnych , ze ta " sprawa wymaga jeszcze analizy i spokojnej dyskusji " - uchwala zostala wycofana z pod glosowania.... Jest to przyklad jak mentalnosc postkomunistyczna tkwi w jeszcze w mysleniu i dzialaniu lokalnych samorzadowcow . Dlatego wybory samorzadowe sa niezbedne do przejecia wladzy przez " lokalna dobra zmiane", zeby nie bylo takich samorzadowych uchwal "rarytasow" gloryfikacji dzialaczy komunistycznych....... PS. Wszelkie proby zainteresowania historia dziadka mojej zony - mieszkanca Kartuz , bohatera wojny polsko- bolszewickiej 1919-1920 /Virtuti militari, Krzyz Walecznych/, przedwojennego kolejarza , ktory na poczatku wrzesnia 1939 roku zginal podczas ataku samolotow niemieckich na pociag pancerny "Smok Kaszubski" ----- spelzly na niczym, ani Ratusz ani muzeum nie sa tym zainteresowane......!!!!! I niech tak juz zostanie. Troche o dziadku mojej zony napisze w nastepnym komentarzu. Pozdrawiam ! B.S.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2017 r., godz. 08.56
19,14% Polaków głosowało na PiS,,,,czyli 80,86% POLAKÓW NIE GŁOSOWAŁO NA PiS !!!
Dodane przez Kaśka, w dniu 21.05.2017 r., godz. 08.57
Panie Marku, tak właśnie nieprzymuszona swoją twarz odkryła Piórkowska. Poprawnie polityczna chorągiewka. My tych ludzi w ogóle nie znamy. Ale dzięki takim wypowiedziom ci ludzie pokazują swoją prawdziwą twarz.
Dodane przez Aleksander, w dniu 21.05.2017 r., godz. 10.34
W jakim świecie Wy żyjecie ?? Gdzie ci komuniści ?? Wrogów szukacie,guza znajdziecie.....Warchoła wysłaliście do Katowic na Zjazd i kolejna TOTALNA KOMPROMITACJA partii Pis...Na sali ludzie w wieku 45-60 a warchoł Warchoł wciska im nieoczyszczenie środowiska ze zbrodniarzy Stalinowskich.Ręce opadają.
Dodane przez knom, w dniu 21.05.2017 r., godz. 11.22
Byleś w ORMO, jesteś w KODzie - prostytucja u was w modzie.
Ad vocem : na insynuacje z 19.05.201 , godz. 21.23 i 21.41
Dodane przez Josek, w dniu 21.05.2017 r., godz. 12.11
Szanowny panie Anonimie w odcieniu seledynowym, jezeli wypowiada pan, juz ktorys raz z koleji, tak kategoryczne sady ( nomen omen ) na temat autorstwa anonimowych wpisow , ktorych na pewno nie jestem autorem, tylko na podstawie wlasnych urojen lub przypuszczen bez glebszej analizy, to nie wystawia pan sobie dobrego swiadectwa....... Jest to typowa metoda znieslawiajaca , majaca za cel przypisywanie adwersarzowi absurdalnych pogladow lub przypisywanie autorstwa cudzych wpisow ( np. ze wzgledu na " podobny styl" w roku...? ), aby go osmieszyc, ponizyc lub doprawic mu tzw. "gebe"...... Stawia sie pan w roli ofiary , ale "kto wiatr sieje , burze zbiera" i musi sie liczyc tez z konsekwencjami swoich nieraz niewybrednych oraz ohydnych wpisow !!! Wiem, ze trollowanie i macenie na tym forum jest pana specjalnoscia. Nieustanny potok tego samego , przepraszam za wyrazenie - belkotu /pod roznymi nickami lub anonimowo/, w ktorym pan lepiej wie ode mnie co napisalem i zarzuca mi intencje jakich nie mialem ....? Uzywane przez pana tzw. "pisane" chwyty retoryczne i erystyczne nasladuja i sprzyjaja pewnym tresciom propagandowym uzywanym przez "zdziczala postkomunictyczno-lewacka opozycje", ale koncentruja sie w zasadzie na deprecjonowaniu PIS i poszczegolnych czlonkow oraz zwolennikow tej partii - nie wnoszac do dyskusji nic pozytywnego, a wprowadzaja tylko niepotrzebny na forum ferment !!!!! PS. Stosujac uniwersalne kryteria powszechnie akceptowane przez rozsadnych i uczciwie myslacych ludzi, biorac takze pod uwage kontekst sytuacji i normy panujace w danym spoleczenstwie lokalnym oraz abstrahujac od innych czynnikow, to : "seledynowa kamizelka", "czerwony autobus" i "salatka dla poslanki " staly sie w Wyszkowie synonimami : < blazenstwa drobnego moczy....rdy z KOD > popieranego przez lokalne srodowisko zwiazane z PO....
Aleksander 21.11 czyli seledynowy M.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2017 r., godz. 18.56
Wyglada na to,ze czasami masz swiadomosc swojego stanu,skoro piszesz sam do siebie ,,Marek trzymaj sie" To nie takie proste,kiedy mozg buzuje,babelki rozpieraja czaszke,a oddech odraza. Czy wtedy szukasz ulgi wyladowujac agresje na osoby,ktorym nigdy nie jestes w stanie dorownac? Sadzac PO idiotycznych,POzbawionych sensu komentarzach,wlasnie wtedy twoj belkot przelewasz na klawiature,oczywiscie w przerwach przed nastepna kolejka,i tak koles w kolko Macieju,aby raczki nie drzaly by moc wulgaryzmem zalewac to forum.
Dodane przez Aleksander, w dniu 21.05.2017 r., godz. 21.10
Na 30,5mln uprawnionych do głosowania na Pis głosowało 5.834.087 osób !!!! Pi-ŚÓ-ry........ Sorrrry nie podnoście tak wysoko głów !!! Wasze poparcie jest kruche i przez zaniechanie.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2017 r., godz. 21.49
NIKT NIE JEST W STANIE DORÓWNAĆ PISOWCOM W GŁU-PO-CIE !! TO PRAWDA.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2017 r., godz. 22.25
Mam jedno zapytanie ? Który to konkretnie wpis na tej stronie jest takim wulgaryzmem ze strony opozycjonistów Wyszkowskich,bo nie mogę się doszukać.Proszę konkret.
Dodane przez Gonić bolszewików, w dniu 22.05.2017 r., godz. 07.15
Dyskusję można podsumować słowami posłanki .N - KONIEC DYKTATURY PIS W WYSZKOWIE. Wystąpienie pani Piórkowskiej i osoby, obrończyni Hanki Sawickiej,świadczy dobitnie, że w Wyszkowie nie skończył się KOMUNIZM. Aleksandrze, prawie 6 milionów ludzi popiera PiS a pozostałe 24 milionów im po cichu kibicuje.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2017 r., godz. 10.43
Niajadłeś się za dużo szczawiu pełowczyku.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2017 r., godz. 13.27
W zwiąsku z skandalem jaki wywołały bojófki pełowskie na zeszłorocznym festwalu w Opolu wygwizdując Kurskiego Jacka na wizji.Zapraszamy do lokalnych redakcji gazety polskiej wszystkych jej sympatyków po odbiór darmowych biletów na ten festiwal.Nie dopuśćymy do obrażania prezesa Kurwizji,który osobiśće zagra na gitarze akompaniując Pani Pawłowicz,która zawyje "balladę smoleńską"
Anonim 13.27
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2017 r., godz. 14.39
Nie dziwia twoje urojenia,jak widac choroba postepuje w szybkim tempie. Zaponiales dodac,ze cieciem w seledynowym kubraku,sprzatajacym PO wystepach bedzie kodziarz z wynagrodzeniem trzy flaszki za dniowke. Wyglad jego z pewnoscia przypadnie publicznosci do gustu,ktora odwzajemni sie datkami na piwko i ulubiona salatke. PO wystepach zaryczy jak jelen na rykowisku i zajmie sie ulubiona konsumpcja z wynagrodzenia.
ulice
Dodane przez Bogusław, w dniu 22.05.2017 r., godz. 17.55
Najlepsze rozwiązanie dla nazw ulic to ulice ponumerowć.Wtedy nie będzie żadnych awantur czy to są ulice pisowskie,komunistyczne czy jeszcze innej opcji.Pozdrawiam Wyszkowiaków.
No i Opola nie będzie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.05.2017 r., godz. 20.01
Pies z kulawą nogą nie chce występować pod szyldem Kurwizji (dawniej TVP). Z tego powodu prezydent Opola chcąc uniknąć wstydu dla miasta wypowiedział właśnie kurwizji umowę. Brawo Prezydencie !
Dodane przez Kaliope, w dniu 22.05.2017 r., godz. 20.36
Dekomunizacja powinna objąć również festiwal w Opolu. Diwa komunistów Rodowicz niech jedzie do Zielonej Góry na festiwal piosenki radzieckiej.
Dodane przez Aleksander, w dniu 22.05.2017 r., godz. 21.05
Ha,ha,ha...DWADZIEŚCIA CZTERY MILIONY TO NIE BYŁO ZA PISEM W DNIU WYBORÓW.Obecnie macie dużo większą opozycję.Przekupieńcy za pińcet i naiwne wcześniaki emeryckie Was ratują bo byłoby po Was już dawno.
do "gonić bolszewików"
Dodane przez Aleksander, w dniu 22.05.2017 r., godz. 21.15
Chyba masz na imię Marzena i po cichu marzysz o kibolach dla Pis w liczbie 24 milionów.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2017 r., godz. 21.23
POPIERAJĄC PIS POPIERACIE DEMOLKĘ
Dodane przez Aleksander, w dniu 22.05.2017 r., godz. 21.44
Te sześć milionów na Pis przekabacił pińcet plus i ojczym Tadeusz jak Prometeusz...Oj będzie upadek z wysokości i połamanie kości (oby to był kręgosłup)...Pozdrowienia nieustające dla Marka Eychlera...Żyjesz ?? Bo coś się nie odzywasz.
Dodane przez Gość, w dniu 23.05.2017 r., godz. 09.44
Bardzo dobrze się to skończyło - niech TVNy czy POLSATy, realizują niedochodową imprezę, na której gwiazdeczki nie śpiewają po polsku albo niech Kayah, Cerekwicka, Rodowicz czy inni zaśpiewają na owsiakowym Woodstock, gdzie fani przychodzą upaplani w błocku i na haju. Dziwi, że niesprawdzona plotka, doprowadziła do bojkotu festiwalu i zerwaniu umowy z TVP przez antyPiSowskiego prezydenta Opola. A TVP niech stworzy festiwal muzyki polskiej dla debiutantów, którzy chociaż mają głos albo rozwinie bardziej Voice of Poland, które oglądam z przyjemnością. Przyglądam się poczynaniom opozycji antyPiSowskiej na różnych frontach i mam dwa spostrzeżenia. AntyPiS totalnie rozwala państwo i będzie im trudno wyzwolić pozytywne emocje. Takie działania upolityczniają państwo i budzą niesmak, żeby oglądając festiwalu zastanawiać się czy ten popiera zjednoczoną prawicę czy antyPiS. Kocham wolność ale antyPiS wpycha mnie w ramiona prawicy i zawsze znajdę sobie na liście wyborczej prawicy kogoś, kto mi odpowiada.
Dodane przez Aleksander, w dniu 23.05.2017 r., godz. 09.58
Szczególnie wstrętna była działalność totalnej opozycji w wycinaniu drzew.Tylko Szyszko dał sygnał i rzucili się z siekierami na polskie drzewa.
Dodane przez anonim, w dniu 23.05.2017 r., godz. 10.00
Słuchałem piosenek Piaska, Kasi Nosowskiej czy Kayah, oglądałem filmy Wajdy, filmy z udziałem Olbrychskiego, Mariana Opani, głosowałem na Wałęsę, czy podziwiałem Frasyniuka i jestem zaskoczony jakie głupoty oni wygadują i ile jest w nich agresji. Przewyższają pod tym względem PiS, to kolejne zaskoczenie.
do Gość
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2017 r., godz. 10.11
Niesprawdzona plotka doprowadziła do bojkotu i powstania Frontu Jedności Narodowej przeciwko chorej,władczej sekcie Pis kierowanej przez szarą eminencję z Żoliborza.Opozycja daje po łapach a nie rozwala państwo.Gdyby nie ona to za rok byś miał system prezydencki,hymn Bogurodzicę i orła z krzyżem w sutannie.
Dodane przez MM, w dniu 23.05.2017 r., godz. 10.37
Tak Gościu z 9.44 zgadzam się z Tobą w 100% trzeba jak najszybciej jak najwięcej (najlepiej wszystko) zabrać PIS-owi ze wszystkich obszarów Państwa żeby zaczęło być normalnie...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.05.2017 r., godz. 13.18
I zakazać działalności partiom podobnym do PIS w przyszłości, podobnie jak jest to w Europie Zachodniej w przypadku partii faszystowskich i nazistowskich.
Anonim 10.11
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2017 r., godz. 13.25
Zapomniales do swoich klamliwych wywodow dodac,ze za rok waszych rzadow,nie byloby Polski,w w teoretycznym kraju rzadziliby aferzysci,zlodzieji,alimenciarze,wspomagani przez slugusow takich jak seledynowy troll o mentalnosci uszkodzonej genetycznie malpy
Aleksander 09.58 seledynowy POgromca normalnosci i praworzadnosci
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2017 r., godz. 13.47
Chlopie,ile wczoraj wieczorem zazyles ulubionej z procentami,ze PO kazdym spozyciu pisales glupi w twoim stylu,saczacy jadem komentarz. Twoj mozg zaprogramowal jedno,to co POtrzebujesz do codziennej w procentach konsumpcji i nienawisc do tego co praworzadne,uczciwe a przede wszystkim polskie. Czepiasz sie Szyszki co do wycinki drzew,a czytajac mimowoli idiotyzmy jakimi zasmiecasz forum,przychodzi mysl,ze w twoim przypadku, zajecie sie jako drwal,przyniosloby pozytywne skutki w terapii.Przeogromna nienawisc do normalnosci dalaby upust w pracy fizycznej. POstura,brak kultury,slownictwo jak z rynsztoka pasuje do ciebie dokladnie. Zamiast meczyc sie bezradnoscia w swojej gluPOcie,praca fizyczna POfolguje te dolegliwosc. ProPOnuje zaczac od zaraz.
Dodane przez Gość, w dniu 23.05.2017 r., godz. 14.45
Ja nie widziałem normalności za rządów koalicji PO-PSL w latach 2007-2015, więc nie ma co wracać do tego co było przed PiS. To było bardzo drogie państwo "teoretyczne", powiem więcej, mamy bardzo drogi samorząd teoretyczny w Wyszkowie, PO-PSL, pod wodzą burmistrza Nowosielskiego, coraz więcej osób w Wyszkowie, zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli terroryści chcieliby zaatakować Polskę to nie mieliby z tym wielkiego problemu, tak za rządów PO-PSL jak i teraz. Jedno co jest lepsze za rządów zjednoczonej prawicy to fakt, że rząd Szydło stara się ograniczyć ryzyko wystąpienia zamachów terrorystycznych np. nie wpuszczając imigrantów islamskich, uchwalając ustawę antyterrorystyczną, podchodząc poważniej do tego zagrożenia czy większą liczbę kontroli służb. Większa jest prewencja, bo przykład z Wrocławia z zmarłym chłopakiem na policji, pokazuje, że za Błaszczaka i Zielińskiego nadzór nad policją i działania prokuratury nie jest wiele skuteczniejszy i sprawy nie są rozstrzygane szybciej. Nie łudźmy się, nasze lepsze samopoczucie jest związane z życiem rodzinnym, w pracy czy najbliższej okolicy. W samorządzie powinniśmy zaufać ludziom sprawdzonym, którzy nas nie zawiodą, widzę tu np panów z PEPISKA, ale Marek Głowacki czy Justyna Garbarczyk też budzą szacunek.
Dodane przez Buhahahahaha, w dniu 23.05.2017 r., godz. 17.03
".......Pamiętajmy, że historia kołem się toczy i kiedyś Hanka Sawicka to była wspaniała dziewczyna, ale weszła ustawa. Czy kiedyś przy zmianach historia nie zatoczy koła i nie każą usuwać, poniekąd dziś wspaniałego Piłsudskiego? ........". Popłakałem się z śmiechu. Kiedyś, ktoś będzie chciał nadać nazwę ulicy, ulica EP, ale inny powie, że nadal obowiązuje ustawa dekomunizacyjna i nie ma mowy.
Seledynowy,ze zdrowiem coraz gorzej 22 05 godz.21.44
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2017 r., godz. 20.09
Smutny wiadomosc,jeszcze troche czasu i prawdopodobnie seledyniak zapomni,gdzie mozna wylewac jad z chorej watroby,a to dlatego,ze w lustrze nie poznaje juz samego siebie piszac ,,nieustajace pozdrowienia do siebie samego,jednoczesnie pytajac siebie,zyjesz???bo cos sie nie odzywasz" Czyzby oprocz rozumu,odbieralo mu juz mowe i orientacje w przestrzeni?
Dodane przez Aleksander, w dniu 23.05.2017 r., godz. 21.09
Josek !!! Ty idz do psychiatry.Naprawdę idzzzz..Namawiałem Cię w grudniu 2015 roku.Namawiam i obecnie.Walisz komentarze pod różnymi nickami i cały Wyszków widzi twoją bezprecedensową "seledynową" nienawiść do ludzi opozycji wyrażających inne zdanie niż wredny Pis....Kto cokolwiek napisze krytycznego na partię Kaczyńskiego,Macierewicza,Pawłowicz,Piotrowicza czy (komuniści i złodzieje) Brudzińskiego (na zawsze będzie mu to zapamiętane).Wszyscy są opluwani i zarzygani przez ciebie.Nie zaśmiecaj tego forum.Szkoda każdej istoty ludzkiej.Może kiedyś przejżysz na oczy...Ocknij się fanatyku bo zginiesz.
"Sam Wszechmocny przywrocil znaki zwyciestwa Polakom" / napis na pieczeci majestatycznej Przemyslawa II
Dodane przez Josek, w dniu 23.05.2017 r., godz. 21.36
Zeby nie zajmowac sie na forum blazenstwami drobnego moczymordy, ktory jak stary gramofon odtwarza na okraglo postkomunistyczno-lewacka zdarta plyte , chcialbym sie odniesc do wpisu anonima ( kwasika olka) z godz. 10.11 dotyczacego m.in. Orla w Koronie !!!! Trzeba sobie jasno i otwarcie powiedziec, ze w 1927 roku zbeszczeszczono jedna z najwiekszych swietosci narodu polskiego, a mowiac bezposrednio - dokonano profanacji polskiego herbu narodowego w trzech wymiarach.....!!! Po pierwsze: usunieto krzyz z korony orla. Po drugie: zastapiono korone zamknieta - korona otwarta. Po trzecie: tradycyjne koniczynki zastapiono piecioramiennymi gwiazdami..... Nadszedl czas, aby przywrocic polskiemu symbolowi narodowemu nalezyty wizerunek i godnosc. Ze wzgledu na brak czasu, odnioslem sie do tylko czesci sprawy, pozwalajac sobie na skroty..... Oczywiscie , ze zmianie herbu powinna towarzyszyc odpowiednia i rzetelna kampania informatyczna. Co do hymnu , do wyboru : Bogurodzica, Boze cos Polske, Rota i Jeszcze Polska ........? C
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2017 r., godz. 22.33
Josek, mam jeszcze dwie propozycje hymnu specjalnie dla ciebie. 1." Abba ojcze"- cały nierząd już to zna to na pamięć i pięknie śpiewają u Rydzyka w Toruniu więc najprościej. 2. "Anielski orszak niech twą duszę przyjmie" - to na cześć wóca Kaczyńskiego Jarosława. A co do godła to oczywiście masz świętą rację, krzyży nigdy za wiele, ale dodać tą sutannę jednak należałoby, tak dla przyzwoitości, no i może ...tacę jeszcze. No i po jaką cholerę ten komunistyczny czerwony kolor we fladze? Sama biała wystarczy. Przyda się jak pis zacznie z okopów wyłazić.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2017 r., godz. 08.35
Sejm został zbeszczeszczony bo wpuszczono do niego pisowców.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2017 r., godz. 08.41
Jeszcze Polska nie zginęła i nie zginie a Pis jest plamą na honorze Polaków,którą należy szybko zmazać
Anonim 22.03. 08.35. 08.41 czyli seledynowe posmiewisko
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2017 r., godz. 14.59
Jakim prawem wypowiadasz sie w imieniu Polakow? Plama na honorze to jestes ty dla swoich rodzicieli a zmazac to mozesz swoj cieknacy,cuchnacy jad,ktory nieustannie cieknie z twego chorego nie tylko wnetrza,bo rozumu normalnego czlowieka to nie masz. Wiem,ze z g,,,,m nie dyskutujmy ale trzeba przypominac ,ze nie jestes akceptowanym przez normalne srodowisko a wspierany przez patologie,ktora znalazla glupka do brudnej roboty. Jeszcze raz upominam,nie wypowiadaj sie w imieniu Polakowi i POpros psychoterapeute,zeby ci to wytlumaczyl,jezeli jeszcze jest to mozliwe u ciebie.
Dodane przez AntyBox, w dniu 24.05.2017 r., godz. 17.52
Marek Eychler, to założyciel wyszkowskiej PO i cieć KOD. Żałosna POstać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl