Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2020 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Mniej drobnych inwestycji

(Zam: 18.05.2017 r., godz. 09.10)

Czesław Lach ponownie został przewodniczącym Osiedla nr 10. Wybory odbyły się 14 maja w Zespole Szkół w Rybienku Leśnym. Goszczący na nich burmistrz Grzegorz Nowosielski zapowiedział na ten rok realizację dużych, kosztownych inwestycji, co oznacza mniej budów lokalnych dróg i chodników.W spotkaniu prócz ponad siedemdziesięciu mieszkańców Rybienka Leśnego i Latoszka uczestniczył burmistrz Grzegorz Nowosielski i radny powiatowy sołtys Drogoszewa Bogusław Frąckiewicz.
Czesław Lach, będący równocześnie miejskim radnym, podsumował minioną kadencję władz osiedla Jak podkreślił, zarząd osiedla odbył wiele spotkań z burmistrzem, przedstawicielami wydziałów Urzędu Miejskiego
– Omawiane były najpilniejsze potrzeby osiedla, inwestycje i ich kolejność – zaznaczył. – Odpowiadając na potrzeby mieszkańców składaliśmy wnioski o budowę ulic chodników, tymczasowego wału, utrzymanie ulic nieutwardzonych, odśnieżanie i wiele innych inwestycji.
Czesław Lach wymienił szereg inwestycji, które w latach 2013-2017 powstały na terenie osiedla. To m.in. ul. Powstańców, ogrodzenie placu zabaw w Latoszku, budowa piaskownicy, placu zabaw, boiska do piłki nożnej w Latoszku, boiska przy szkole, oznakowanie nazw ulic, doświetlenie ul. Letniskowej, ciąg pieszo-rowerowy oraz oświetlenie przy ul. Warszawskiej, ul. Przelotowa, ul. Ogrodowa, miejsce odpoczynku przy al. Wolności, ul. Jagiellońska, Targowa, Batorego z chodnikiem i odwodnieniem, odwodnienie ul. Słowackiego, dwa spowalniacze w Latoszku, dwa przejścia dla pieszych na al. Wolności, spowalniacz przy szkole, przejście dla pieszych w kierunku plaży, alejki na cmentarzu.
– Jedni powiedzą, że to dużo, inni, że mało, ale tyle inwestycji wykonaliśmy w tym okresie działalności zarządu, rady, pana burmistrza – podkreślił Czesław Lach.
W planach jest m.in. budowa kładki pieszo-rowerowej przy moście, dokończenie budowy ul. Targowej.
W trakcie wyborów z Czesławem Lachem, którego poparło 47 osób rywalizował Robert Mieszało, który otrzymał 25 głosów.
– Zobowiązuję się w dalszym ciągu pracować na państwa rzecz i naszego osiedla – zadeklarował Cz. Lach.
W skład zarządu osiedla mieszkańcy wybrali: Rafała Grodzickiego (40 głosów), Zbigniewa Wyszyńskiego (41 głosów), Helenę Karłowicz (46 głosów). Poza tym gremium pozostał Robert Mieszało, który uzyskał najmniejsze poparcie (28 głosów).
W trakcie spotkania burmistrz Grzegorz Nowosielski przedstawił plany wydatków gminy na najbliższy czas dotyczące także Osiedla nr 10.
– W tym roku mamy podwojony budżet, a co roku inwestujemy jakieś 25 mln zł. Rusza budowa stadionu, obwodnicy śródmiejskiej, ul. 3 Maja, będzie kładka przez rzekę, więc budżet jest duży, ale mniej będzie drobnych inwestycji jak drogi, które są u państwa najbardziej potrzebne. Ten i przyszły rok będzie bogaty w duże inwestycje – podkreślił burmistrz. – Dobrze, że są one z dofinansowaniem zewnętrznym, niemniej do każdego dofinansowania trzeba zapewnić wkład własny. Nie sięgaliśmy po kredyty zewnętrzne przez ostatnie parę lat – kredytów komercyjnych nie było, podjęliśmy tylko preferencyjne m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W tym roku prawdopodobnie weźmiemy kredyt w związku z budową obwodnicy, ale nie będzie to duża kwota. Jesteśmy jedną z gmin najmniej zadłużonych w kraju w naszej kategorii. Idą czasy, że środków zewnętrznych będzie mniej, więc będzie trzeba kredytować inwestycje. Na razie staramy się nie brać kredytów korzystając z dofinansowania – stwierdził burmistrz. – Po budowie dużych inwestycji gmina wróci na normalny tor zrównoważonego rozwoju, budów równo rozłożonych na terenach miejskich i wiejskich – dodał.
Mieszkańcy Rybienka Leśnego i Latoszka mogą liczyć na inwestycje, o ile w drugiej połowie roku w budżecie gminy Wyszków pojawią się wolne środki. Władze miejskie chcą m.in. spotkać się z mieszkańcami ul. Jasnej, by uzgodnić wykupy gruntów niezbędne do wybudowania drogi.
– Mamy koncepcję przebiegu drogi, z projektantem krok po kroku przeanalizujemy problemy techniczne, u kogo wykup i na jakich zasadach będzie konieczny. Bierzemy minimum, nikt nie chce przejąć zbędnych gruntów, tylko na drogę i jej odwodnienie – zaznaczył burmistrz.
J.P.Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2017 r., godz. 13.34
Burmistrz robi dziwne inwestycje, dróg, które nie są jeszcze w złym stanie a na tych, które powinny być robione hula wiatr i unosi materiały budowlane, którymi są nawiezione. Dziwią takie inwestycje jak ul. 3 Maja czy ul. Okrzei do Kościuszki do Pułtuskiej, czy inne ekstrawagancje przyklepane przez radnych, radni dostają inwestycje na swoim terenie , żeby mieć szanse wygrać wybory. To taktyka skuteczna wyborczo ale demolująca nasze miasto.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2017 r., godz. 13.37
Nowosielski upolitycznia wybory na sołtysów czy przewodniczących osiedli.
psuje się od głowy
Dodane przez Ryba, w dniu 19.05.2017 r., godz. 10.08
Jest pan żałosnie niezorganizowany.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2017 r., godz. 22.24
Jaki elektorat,taki przewodniczący...
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2017 r., godz. 22.31
Wszystkie sroki za ogon... toć jest radnym i jeszcze przewodniczącym?!
"Król" Lach (I) Pierwszy
Dodane przez AntyLach, w dniu 20.05.2017 r., godz. 22.23
Rzeczywiście jest to człowiek ,któremu jedna fucha nie wystarcza.Radny miejski,przewodniczący osiedla i czołowa postać w Radzie Parafialnej.On decyduje ,która ulica w Rybienku Leśnym powinna być zmodernizowana,jaka dotacja do remontu kościoła zostanie przyznana ,a nawet którędy powinna przejść procesja Bożego Ciała.Dzieli i rządzi czujnie obserwując czy nie rośnie mu konkurencja do panowania w Rybienku Leśnym. Razem z sołtysem Frąckiewiczem tak „organizują” wybory samorządowe aby wygrała zawsze jedna opcja czyli Nowosielski i spółka- doświadczenia z PRLu są tu bezcenne ,czyli cuda nad urną włącznie z dosypywaniem kart do głosowania .Liczy się interes sitwy rządzącej Wyszkowem- nie można więc dopuścić aby ktoś „nieprawomyślny” został radnym czy też innym przewodniczącym.Wszystko musi być pod kontrolą nawet najmniej prestiżowe stanowisko .Obcym wstęp wzbroniony.Takim to sposobem z komunisty można stać się „królem”.
"Król" Lach (I) Pierwszy
Dodane przez AntyLach, w dniu 21.05.2017 r., godz. 09.42
„Król” Lach (I) Pierwszy, Rzeczywiście jest to człowiek ,któremu jedna fucha nie wystarcza.Radny miejski,przewodniczący osiedla i czołowa postać w Radzie Parafialnej.On decyduje ,która ulica w Rybienku Leśnym powinna być zmodernizowana,jaka dotacja do remontu kościoła zostanie przyznana ,a nawet którędy powinna przejść procesja Bożego Ciała.Razem z sołtysem Frąckiewiczem tak „organizują” wybory samorządowe aby wygrała zawsze jedna opcja czyli Nowosielski i spółka- doświadczenia z PRLu są tu bezcenne ,czyli cuda nad urną włącznie z dosypywaniem kart do głosowania .Liczy się interes sitwy rządzącej Wyszkowem- nie można więc dopuścić aby ktoś „nieprawomyślny” został radnym czy też innym przewodniczącym.Wszystko musi być pod kontrolą nawet najmniej prestiżowe stanowisko .Obcym wstęp wzbroniony.Takim to sposobem z komunisty można stać się „królem”
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2017 r., godz. 18.46
Właśnie takie cieniasy decydują w Wyszkowie. A ja nie mogę kawałkiem drogi przejechać rowerem, bo albo potężna kałuża albo potężna chmura kurzu na ulicy Dobrej w Rybienku Nowym.Jak to może być, że najpierw długo czekaliśmy, żeby zrobili Handlową, nie bo nie ma kanalizacji, nie bo nie ma dofinansowania z Unii a tu budują 3 Maja, za 6 milionów, bez dotacji, obwodnica, do której dopłacimy prawie 10 milionów i jest na obrzeżach miasta, 5 milionów na stadion, na którym nie ma żadnego poważnego sportu. A tu 300 metrów jezdni z kostki nie mogą zrobić w centrum osiedla. A robią inwestycje takim emerytom Lachom czy bezrobotnym Frąckiewiczom, żeby tylko zostali radnymi i bronili tyłek Nowosielskiemu.
Anonim 18.46
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2017 r., godz. 20.52
Frackiewicz bezrobotnym? To jakas pomylka,wszyscy wiedza,ze zajmuje sie wycinka drzew,wczesniej bez problemu zalatwial pozwolenia,gdzie bylo to nie mozliwe. A zatem nie jest bezrobotnym a raczej nie zle zarabiajacym. Wiadomo ile kasy trzeba dac tylko za jedno drzewo I jeszcze taki warunek,ze sciete drzewo zabiera sobie. Nie tylko kasa ale i opal na zime. Zaradny chlop jak na soltysa.
do anonima z 18.46
Dodane przez Maciej, w dniu 21.05.2017 r., godz. 21.30
Szanowny anonimie to ja proponuję aby każdy mieszkaniec gminy miał Swojego własnego, osobistego burmistrza. Będzie jeden dla tych którzy walczyli aby stadion został w obecnym miejscu, drugi będzie dla tych którzy byli za przeniesieniem stadionu na Pułtuską, kolejny będzie dla tych chcących obwodnicy, chodnika pod moim domem, bo tylko tu jest potrzebny, chcących ulicy itp, itd. A po drugie to trochę dziwne posiadasz informacje bo z tego co wiem to 3 Maja uzyskała dofinansowanie, a i jeszcze jedno a obwodnica to, którędy ma przebiegać? Przez centrum, czy może pod Twoim domem? Obwodnica z reguły przebiega na "obrzeżach miasta". Teraz będę atakowany że bronię burmistrza i jego radnych, ale proszę trochę pomyśleć i spojrzeć na nasze miasto jako dobro NAS WSZYSTKICH. Pozdrawiam
Dodane przez w koło Macieju, w dniu 22.05.2017 r., godz. 07.07
W ramach działalności na rzecz dobra wspólnego, nas wszystkich, burmistrz powinien roztropnie warzyć inwestycje na terenie naszego miasta i gminy. Gdzie można znaleźć informacje o dofinansowaniu ulicy 3 Maja ? Mówisz o stadionie ale mimo wielu informacji on nadal jest przy Kościuszki i nadal bez trybuny rozebranej przez obecnego burmistrza. Nosorożce grali na klepisku bocznym teraz pozwolono im zagrać na głównej płycie. Mówisz, że obwodnica powinna biegnąć po obrzeżach miasta ale taką rolę miała spełniać obwodnica północna, która jest tylko na etapie studiów czy nie wiadomo kiedy, jeżeli w ogóle powstanie. Dobrze, że obwodnica śródmiejska powstanie, ale nie rozwiąże założonych bolączek. Wyjazd z Matejki w Białostocką to nadal niszczenie ulicy Białostockiej przez ponad normatywny ruch. Demokracja to nie własny, osobisty burmistrz dla każdego mieszkańca tylko osoba, która w sposób planowy realizuje cele ogólnomiejskie. Obecny burmistrz tworzy byty wirtualne aby zakłócić rzeczywistość i realizować to co mu się żywnie podoba. Za jego nieudolność płacimy każdego dnia.
Dodane przez wyborca, w dniu 22.05.2017 r., godz. 10.21
a co na tym s potkaniu robi ta małpa czepiająca się wszystkich drzew w Rybienku?.Może chce opowiedzeć ile wyciął drzew bez pozwolenia ,ile zarobił na lewo nie płacac podatkow,bo dzialalnosć gospodarcza ma zawieszoną,a może opowie co zrobił ze starymi dębami wyciętymi w Drogoszewie ?Pora uważnie przyjrzeć się temu dobrodziejowi ,bo czas takich jak on musi sie definitywnie skończyć .Panie Frąckiewicz niech pan nawet nie próbuje w przyszlych wyborach samorzadowych dokonywać cudów nad urną ,bo wybory będą mocno obserwowane ,wewnątrz i na zewnątrz lokali wyborczych,będziemy także w komisjach jako Ruch Kontroli Wyborów. dla dobra społecznego niech pan się zajmie hodowlą kóz ,bo na tyle wystarczy pańskich kwalifikacji.
Dodane przez sułtan sulejman, w dniu 22.05.2017 r., godz. 10.38
Panie Lach wybrali Pana tacy starcy jak pan ,którzy panicznie boja sie nowych mlodych ludzi.Trzymacie się jak tonący brzytwy ,aby jeszcze trochę kasy wyrwać ,jeszcze troche pożyć na koszt narodu.Jeszcze raz wam się udało ,jeszcze raz ,ale szykujcie się na diametralne zmiany,przyszłość należy do młodych i uczciwych i wykształconych.Panu ,proponuję razem z Frąckiewiczem zająć się hodowlą kóz.-może zamiast doić społeczeństwo zacznie pan doić kozy ?
Dodane przez maskarada, w dniu 22.05.2017 r., godz. 16.07
Jeśli Macieju uważasz, że każdy powinien mieć swojego burmistrza to czyim burmistrzem jest Nowosielski ? W każdym razie moim na pewno nie.
Dodane przez fox, w dniu 22.05.2017 r., godz. 21.22
Panie Lach - jak to się dzieje ,dobroczyńco Rybienka ,Ze przez mostek na naszej rzeczce Rudej ,mały mostek ,prejeżdzają ogromne betoniarki ,do pobliskich budowanych domków.Kiedyś stał przed mostkiem znak zakazu wjazdu dla tak ciężkich samochodów.Znak ten ,dziwnym zbiegiem okoliczności został przeniesiony na ulicę gdzie mieszka sołtys Frąckiewicz ,choć jego ulica została wybudowana z solidnej kostki za publiczne pieniądze .Czyżby prostak był wrażliwy na hałas? Niech pan ,panie dobroczyńco Rybienka wyjaśni tą sytuację i wyjaśni ,dlaczego nie ma znaku przed mostkiem i chociaż tym zasłuży się lokalnej społeczności -za to bierze pan publiczną kasę .
Latoszek
Dodane przez Anonim, w dniu 16.11.2017 r., godz. 20.17
Panie lach dlaczego działasz w Rybienkku a nic nie robisz w latoszku trochę nie halo się zachowujesz wobec mieszkańców dalej mamy chodzić po błocie zastanów się trochę bo najlepiej jest robić koło siebie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl