Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Pokazali swoje prace posłom

(Zam: 18.05.2017 r., godz. 09.07)

Mieli już swoje wystawy w Wyszkowskim Ośrodku Kultury, Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie, przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz w Pałacu Prezydenckim.Tym razem przyszedł czas na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. 10 maja w Domu Poselskim odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. Wystawa nosi tytuł „Widoczni dla świata”. Autorami 37 obrazków pokazanych na wystawie są: Wiktoria Szulkowska, uczennica kl. VI oraz dwaj absolwenci SOSW: Kamil Suska i Tomasz Wąsiewicz. Prezentowane prace pochodzą z różnych etapów twórczości tych utalentowanych artystów. Wykonane są w różnych technikach (pastele olejne, kredki ołówkowe, flamastry, farby plakatowe i rysunek piórem). Mentorami i opiekunami uczniów były i są: Marzena Szulc, Anna Wojtaszek i Joanna Juszczyńska.
Autorzy wystawy mają nadzieję, że choć odrobinę zmieni ona postawy społeczne i estetyczne odbiorców, i pozwoli przełamać panujące w społeczeństwie stereotypy.
Podczas uroczystego otwarcia wystawy dyrektor SOSW Edyta Jarosz w sposób szczególny powitała ministra Henryka Kowalczyka, Emilię Pałczyńską, Bartosza Nieściora oraz Błażeja Popławskiego, którzy pomogli w organizacji i przygotowaniu wystawy.
Młodym artystom w tym szczególnym dla nich dniu towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze szkoły. Dla całej społeczności Ośrodka Szkolno-Wychowawczego był to dzień pełen emocji i radości.
Wystawę obejrzały już minister Elżbieta Witek oraz poseł Krystyna Szumilas (była minister edukacji narodowej), którą zachwyciła zebra na biało-czerwonym tle, namalowana przez Wiktorię Szulkowską.
BG
Komentarze

Dodane przez Asia, w dniu 18.05.2017 r., godz. 13.16
Pokazali, to bedą mieć u posłów chody.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl