Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Rezerwy wygrały z Koroną

(Zam: 18.05.2017 r., godz. 08.49)

Bug II Wyszków zgodnie z planem wywalczył trzy punkty w starciu z niżej notowaną Koroną Warszawa. Mecz pomiędzy obiema drużynami został rozegrany w niedzielę 7 maja w stolicy.

Zdecydowanym faworytem rozegranego w ramach 23. kolejki rozgrywek A-klasy starcia, był wyszkowski Bug. „Wyszkowskie Rezerwy” liderują w tabeli grupy warszawskiej rozgrywek i mimo osłabień kadrowych radzą sobie w rundzie wiosennej nadspodziewanie dobrze.
W niedzielę ekipa trenera Mielczarczyka potwierdziła swoją dobrą passę, przez długi czas nie mogła jednak pokonać bramkarza gospodarzy. Mimo sporej ilości podbramkowych okazji, sztuka ta udała się dopiero w drugiej połowie. Impas strzelecki przełamał Karol Rosa, który otworzył wynik spotkania w 51. minucie. Chwilę później na 2:0 podwyższył Jan Kopiejewski. Rywale odpowiedzieli bramką kontaktową, zdobytą na kwadrans przed końcem spotkania. Wyszkowianie nie pozostawili im jednak pola do popisu. W ostatnich minutach spotkania Przemysław Nasiadka i Jakub Rejnuś ustalili wynik meczu na 4:1. Zwycięstwo Rezerw nabiera podwójnego znaczenia w kontekście strat punktowych stołecznej Escoli. Warszawska szkółka FC Barcelony nie sprostała bowiem na wyjeździe MKS-owi Hutnik Warszawa i traci do Bugu już 4. punkty w tabeli.
SKP Korona Warszawa – Bug II Wyszków 1:4 (0:0)
Bramki dla Bugu: K. Rosa 51., J. Kopiejewski 54., P. Nasiadka 85. J. Rejnuś 90.
Bug: Ł. Rogulski – K. Skoczeń, T. Świętoń, K. Rosa, J. Markowski, J. Rejnuś, P. Nasiadka, D. Modzelan, J. Kopiejewski, Ł. Kamiński, T. Cichocki. W drugiej połowie zagrali także: K. Heronimek, Ł. Osiński.
W 23. kolejce pauzował rząśnicki WKS. W najbliższą sobotę ekipa trenera Kucharczyka zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Huraganu Wołomin. Wyszkowianie podejmą natomiast na własnym boisku MKS Hutnik Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 14 maja, początek o godz. 17.00.

KS II Łomianki – Huragan II Wołomin 2:4
Wkra Pomiechówek – Kamionek Warszawa 7:1
ŁKS Łochów – AON Rembertów 0:6
MKS Hutnik Warszawa – Escola Varsovia Warszawa 1:0
Korona Jadów – Mazur Radzymin 0:4