Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaWyszkowska mleczarnia zwalnia pracowników

Ikona
(Zam: 19.04.2011 r., godz. 12.00)

Wyszkowska Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska i OSM z Grodziska Mazowieckiego połączą się. Wszyscy pracownicy miejscowej mleczarni otrzymali wypowiedzenia.

Nie udało się nam dowiedzieć, co jest powodem tych przekształceń. Prezes OSM Wyszków Barbara Pasik, jak i przewodniczący Rady Spółdzielni Wiesław Bloch, odmówili udzielenia informacji w tej sprawie. Nieoficjalnie wiemy, że produkcja spółdzielni z roku na rok malała i jej nienajlepsze wyniki finansowe mogły być jedynym z powodów połączenia obu podmiotów. Dwadzieścia cztery pracujące w niej osoby z początkiem kwietnia otrzymały wypowiedzenia (ich okres kończy się maksymalnie po trzech miesiącach, czyli pod koniec czerwca). Mówią o dużej niepewności, bo nie wiedzą, czy grodziska spółdzielnia zdecyduje się kogokolwiek zatrudnić i uruchomić produkcję, ani kto i jak wypłaci im odprawy.
- Niewiele wiemy – mówi jeden z pracowników. – Niektórzy pracują tu już po piętnaście lat i dłużej, szkoda oddawać teraz spółdzielnię w inne ręce – dodaje.
Prezes grodziskiej OSM Tadeusz Proczek potwierdza fakt połączenia obu spółdzielni. Dodaje jednak, że na razie za wcześnie jest mówić o przyszłej produkcji.
- Będziemy zatrudniać, ale nie wiadomo jeszcze na jaką skalę, musimy ocenić rynek – mówi.
Zawiadomienie mleczarni o zwolnieniach grupowych trafiło już do Powiatowego Urzędu Pracy. Zgodnie z tym pismem, zatrudnienie stracić ma jeden pracownik z wyższym wykształceniem, dwudziestu jeden ze średnim zawodowym i dwóch z podstawowym.
W OSM w Grodzisku, działającej od 1944 r., pracuje obecnie pięćdziesiąt sześć osób. Rocznie przerabia dwadzieścia milionów litrów mleka. Jej produkty dystrybuowane są na terenie całego kraju. Skup mleka prowadzi m.in. na naszym terenie. Jak mówi się nieoficjalnie, przejęciem wyszkowskiej spółdzielni zainteresowana była firma Mleks, jednak ostatecznie nie doszło do transakcji.
OSM Wyszków ma ponad sześćdziesięcioletnią tradycję. Jej wyroby dostępne są na półkach niemal każdego sklepu spożywczego w Wyszkowie. Niedawno otrzymała Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego za masło ekstra śmietankowe.
Wypowiedzenia w wyszkowskiej mleczarni to nie jedyne w ostatnim czasie zwolnienia grupowe. Powiatowy Urząd Pracy otrzymał także zawiadomienie z Poczty Polskiej o planach w stosunku do swoich pracowników w powiecie wyszkowskim. Pięcioro z nich zostanie zwolnionych, natomiast stu sześćdziesięciu pięciu pisma zmieniające warunki pracy. Ich odrzucenie przez pracowników skutkować będzie zwolnieniem.
J.P.

Komentarze

PUP Wyszków? Hahahaha!!!
Dodane przez Izunia, w dniu 19.04.2011 r., godz. 17.17
Ciągle słyszy się w Wyszkowie o zwolnieniach grupowych: a to w mleczarni, a to w Poczcie Polskiej ale kiedy będą grupowe zwolnienia nierobów z Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie? Przecież w gospodarce rynkowej jeśli podmiot jest niewydajny i z przerostem zatrudnienia to skazany jest na upadłość. Więc dlaczego PUP Wyszków jescze działa?
Dodane przez k, w dniu 20.04.2011 r., godz. 08.38
i zaczac sprawdzac nielegalnie zatrudnionych na zasilkach to sie bezrobocie zmniejszy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl