Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona

Kolarska Majówka kolarzy Catena Wyszków

(Zam: 10.05.2017 r., godz. 17.48)

Majowy weekend był bardzo pracowity dla kolarzy wyszkowskiej grupy Catena. Poniżej krótki opis występów naszych rodzimych zawodników w Mazovii MTB, Lotto Poland Bike Marathonie oraz Fit Race ŻTC.

III etap Cisowianka Mazovia MTB odbył się 29 kwietnia w Łodzi. Na dystansie MEGA (liczącym 45 km) zwycięstwo w kategorii M4 odniósł Paweł Trzciński (czwarty w kategorii Open), kategorię M5 wygrał natomiast Mirosław Bralewski (szesnaste miejsce w kategorii Open).
Dzień później, wyszkowianie byli już na trasie III etapu Lotto Poland Bike Marathonu, który odbywał się z kolei w Legionowie. Na dystansie MEGA (66 km), drugie miejsce w kategorii M4 wywalczył Paweł Trzciński (10 w kategorii Open). Mirosław Bralewski wygrał kategorię M5 (19 miejsce w klasyfikacji Open).
Swoje zmagania rozpoczęli również kolarze szosowi Cateny Wyszków. W niedzielę 30 kwietnia wyszkowianie startowali w II Etapie Fit Race ŻTC w Łyszkowicach znajdujących się nieopodal Łowicza. Na dystansie liczącym 50 km po dublet sięgnęli wygrywając swoje kategorie Łukasz Góralewski (1 miejsce w kategorii M3, 3 miejsce w kategorii Open) oraz Kamil Rojek (1 miejsce w kategorii M2, 5 miejsce w kategorii Open). W wyścigu startowali również Michał Skoczeń (z walki o wysokie lokaty wyeliminowała go kraksa na 2 km przed metą) oraz Mirosław Kachel, który zajął dalszą lokatę, zebrał jednak mnóstwo cennego doświadczenia.