Porażka na inaugurację

(Zam: 29.03.2011 r., godz. 11.15)

Na inaugurację rundy wiosennej WKS Rząśnik uległ u siebie 1:2 AON-owi Rembertów. Tym samym zespół ze stolicy zrewanżował się rząśniczanom za porażkę 0:2 jesienią. Bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Osowiecki.

Mecz z AON-em został rozegrany w niedzielę 27 marca na stadionie w Rząśniku. Spotkanie z ekipą z Rembertowa rząśniczanie rozpoczęli bez pauzujących za kartki Roberta Gałązki, Łukasza Gałązki i Łukasza Abramczyka. Z powodów osobistych na meczu nieobecny był także Krzysztof Borowski. Mimo osłabień w pierwszych minutach inicjatywa należała do miejscowych, brakowało jednak sytuacji bramkowych. Gospodarze znaleźli się kilka razy w okolicach pola karnego gości, jednak żadna z akcji nie zakończyła się groźnym strzałem. Goście próbowali swoich sił w grze z kontry. Jak się później okazało, była to dobra strategia. W 39. minucie piłka po wyrzucie z autu minęła niezdecydowanych defensorów WKS-u. Ich błąd wykorzystał Arkadiusz Szacherski z Rembertowa i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. W 45. minucie wybita przez Alberta Głowackiego piłka trafiła do Pawła Osowieckiego, który znalazł się sam przed bramkarzem AON-u i pokonał go strzałem z 16. metrów. Jeszcze przed przerwą świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Piotr Ciemerych, ale trafił wprost w golkipera rywali.
Po zmianie stron gospodarze nie poszli za ciosem, co wykorzystali goście przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Stało się tak za sprawą gola Rafała Wojciechowskiego z 55. minuty. Kolejny wyrzut z autu w okolicach pola karnego WKS-u zaowocował groźną sytuacją i objęciem prowadzenia przez AON. Po stracie bramki gospodarze próbowali odważniej zaatakować, wyglądało to jednak jak przysłowiowe ,,bicie głową w mur”. Mądrze grający piłką goście nie pozwalali piłkarzom WKS-u na zbliżenie się do własnej bramki. Najlepszą szansę na wyrównanie miał Mariusz Dziczek, który nie trafił do siatki strzałem głową z bliskiej odległości. Parę okazji na podwyższenie wyniku mieli także piłkarze z Rembertowa, ale po strzale Wojciechowskiego piłkę na linii bramkowej zatrzymał Piotr Kulesza. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną AON-u 2:1.

WKS Rząśnik – AON Rembertów 1:2 (1:1)

Bramki: P. Osowiecki (45) – A. Szacherski (39), R. Wojciechowski (55).

WKS: A. Głowacki – Z. Kałek, P. Kulesza, Ł. Zalewski, A. Ciemerych – G. Abramczyk, B. Łaskarzewski, D. Zalewski, P. Osowiecki – M. Dziczek, P. Ciemerych (70 – D. Wiśniewski).

Kolejnym rywalem WKS-u będzie drużyna Wisły Jabłonna. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 3 kwietnia w Jabłonnej.

Bóbr Tłuszcz – Mewa Krubin 2:3
Amigos Warszawa – Korona Jadów 3:3
Legion II Warszawa – Rządzą Załubice 0:2
Rotavia Nieporęt – Dąb Wieliszew 1:4
Wkra Pomiechówek – KS II Łomianki 3:2
Wisła Jabłonna – KS Wesoła 1:4

1. KS Wesoła 35 47-15
2. Bóbr Tłuszcz 34 55-14