Camper Wyszków awansował do III ligi!

(Zam: 04.05.2017 r., godz. 13.25)

W sobotę 29 kwietnia w hali WOSiR w Wyszkowie odbył się turniej finałowy rozgrywek IV ligi siatkarzy. Zwycięstwo odniosła drużyna Campera, która w pokonanym polu pozostawiła Zawkrze Mława oraz MMKS Mińsk Mazowiecki.

Spośród trzech biorących udział w turnieju drużyn dwie uzyskiwały awans do III ligi. Teoretycznie, aby przejść do wyższej klasy rozgrywkowej, mogło wystarczyć jedno zwycięstwo (turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym).
W pierwszym meczu sobotniego turnieju Camper Wyszków zmierzył się z drużyną z Mińska Mazowieckiego. Oba zespoły nie miały jeszcze w tym sezonie okazji do wspólnego meczu. Na parkiecie od pierwszego do ostatniego gwizdka dominowali gospodarze. Ekipa trenera Macieja Główczyńskiego zdecydowanie wygrała dwa pierwsze sety (odpowiednio do 20 i 14). Na boisku bardzo dobrze spisywali się rozgrywający Przemysław Czerwiński oraz wracający do wysokiej formy atakujący, Tobiasz Wojtkowski. W trzecim secie rywale bardzo długo ambitnie walczyli o zwycięstwo. Po dramatycznej końcówce wyszkowianie wygrali seta 28:26, a tym samym 3:0 w całym meczu.
Camper Wyszków – MMKS Mińsk Mazowiecki 3:0
W drugim spotkaniu Zawkrze Mława rywalizowało z drużyną z Mińska. Obie drużyny stworzyły ciekawe, wyrównane widowisko. Przez długi czas przeważali siatkarzy MMKS-u, którzy nadal byli w grze o awans. Przy stanie 2:1 w setach na korzyść ekipy z Mińska, przebudzili się jednak siatkarzy Zawkrza. Zawodnicy z Mławy wygrali czwartą partię, a następnie tie breaka, dzięki czemu zakończyli mecz 3:2 na swoją korzyść. Takie rozstrzygnięcie zapewniło Zawkrzu i Camperowi awans do III ligi, ostatni mecz był więc już tylko formalnością.
MMKS Mińsk Mazowiecki – Zawkrze Mława 2:3
Starcie pomiędzy dwoma najlepszymi zespołami w rozgrywkach IV ligi na Mazowszu początkowo stało pod znakiem przewagi Campera. Wyszkowianie wygrali bez większych problemów dwa pierwsze sety. Ponownie na siatce brylował Tobiasz Wojtkowski, którego dzielnie wspierał w ataku jego młodszy brat, Karol. Niestety, pierwszy z wymienionych został wyeliminowany pod koniec drugiej partii z gry z uwagi na skurcz. W trzecim secie jego absencję na boisku wykorzystali siatkarze z Mławy, którzy odzyskali inicjatywę. Po zwycięstwie i nawiązaniu kontaktu, mławianie poszli za ciosem w partii nr 4 i doprowadzili do tie breaka. W nim jednak do dobrej gry wrócili wyszkowianie, pokonali mławian i tym samym wygrali mecz 3:2 oraz cały turniej.
Camper Wyszków – Zawkrze Mława 3:2
Po zakończeniu turnieju wiceburmistrz Wyszkowa Aneta Kowalewska, Michał Giziński (członek zarządu Campera) oraz Michał Rymko (Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej) wręczyli zawodnikom pamiątkowe medale oraz statuetki. Poniżej prezentujemy nazwiska siatkarzy, którzy wywalczyli wyróżnienia indywidualne:
Serafin Gruźlewski (Zawkrze Mława) – najlepszy libero.
Karol Wojtkowski (Camper Wyszków) – najlepszy atakujący.