Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Mława pokonana

(Zam: 29.03.2011 r., godz. 11.20)

Swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł zespół Bugu Wyszków. W sobotę 26 marca wyszkowianie pokonali u siebie drużynę MKS-u Mława 1:0. Zwycięską bramkę zdobył nowy nabytek zespołu, Adrian Rowicki.

Na rozgrywanym przy ładnej, słonecznej pogodzie spotkaniu pojawiło się duża grupa wyszkowskich kibiców. Dzięki temu, całemu widowisku towarzyszyła żywiołowa oprawa przygotowana przez miejscowych fanów futbolu. Początek spotkania był dość wyrównany, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Bug jako pierwszy stworzył sobie okazję do otworzenia wyniku. W 9. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył strzałem głową Michał Chorzępa, piłkę z linii bramkowej wybił jednak jeden z obrońców. W kolejnych minutach mecz nieco się zaostrzył. W konsekwencji brzydkiej gry, dwie jak najbardziej zasłużone żółte kartki ujrzeli piłkarze gości. Po ustabilizowaniu się sytuacji, do ofensywy przeszli gospodarze. W 35. minucie Krzysztof Krzywicki uruchomił podaniem Chorzępę, ten jednak w dobrej sytuacji uderzył minimalnie obok słupka. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę mógł zdobyć jeszcze Adrian Rowicki. Jeden z najnowszych nabytków wyszkowskiego zespołu przeprowadził ładny rajd lewą stroną, który dobrą interwencją zatrzymał dopiero bramkarz gości. Chwilę później sędzia odgwizdał zakończenie pierwszej połowy.
Druga odsłona okazała się dużo ciekawszym widowiskiem. Nie zapowiadał tego jednak jej początek. Pierwszy kwadrans to głównie walka w środku pola, bez zdecydowanych ataków. Sygnał do gry obu zespołom dała dopiero sytuacja z 61. minuty. Piłkę w polu karnym rywali otrzymał niepilnowany Łukasz Szala, który niemal natychmiast oddał strzał. Dobrze ustawiony bramkarz gości z najwyższym trudem sparował uderzenie na rzut rożny. Rywale niemal natychmiast odpowiedzieli bardzo groźną akcją, w której strzał z bliskiej odległości w świetnym stylu obronił Dariusz Matusiak. Wymianę ciosów zakończył Rowicki. W 65. minucie młody zawodnik po ładnej akcji Bugu znalazł się w sytuacji sam na sam i strzałem przy słupku pokonał gokipera z Mławy. Bramka rozpoczęła okres zdecydowanej przewagi gospodarzy. W 74. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Szala, jednak znajdując się w dobrej sytuacji uderzył niecelnie. W końcówce do ataku ruszyli goście. Mimo ich naporu ponownie bliżsi zdobycia bramki byli podopieczni trenera Marka Krzywickiego. W 87. minucie piłka po strzale Łukasza Kowaczyka została wybita z linii bramkowej przez obrońców. W doliczonych przez sędziego pięciu minutach rywale mieli aż trzy rzuty rożne, żaden nie zagroził jednak realnie bramce Matusiaka. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 1:0.

Bug Wyszków – MKS Mława 1:0 (0:0)

Bramka: A. Rowicki 65.

Bug: D. Matusiak – W. Woźniak, Sz. Chalski, D. Pruszkowski, B. Szala – M. Herman (75. – J. Wyszyński), D. Papierz, K. Krzywicki, Ł. Szala (88. – K. Ryczkowski) – M. Chorzępa (55. – Ł. Kowalczyk), A. Rowicki (90. – D. Jarczak).

Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie zespół Wisły II Płock. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 3 kwietnia w Płocku.

Tęcza 34 Płońsk – Nadnarwianka Pułtusk 0:0
Iskra Krasne – Kasztelan Sierpc 1:3
Marcovia 2000 Marki – MKS Przasnysz 1:0
Huragan Wołomin – Victoria Sulejówek 1:3
MKS Ciechanów – Hutnik Warszawa 1:5
Wkra Żuromin – Wisła II Płock 1:0
Korona Ostrołęka – Kryształ Glinojeck 1:1

1. Hutnik Warszawa 45 48-10