Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Przełamanie Rząśnika, Wymakracz na minus

(Zam: 19.04.2017 r., godz. 17.09)

W ubiegły weekend swoje kolejne spotkania ligowe rozegrały zespoły reprezentujące WKS Rząśnik i Wymakracz Długosiodło. Spotkanie walkowerem wygrał natomiast lider tabeli B-klasy, WKS Mystkówiec Stary.

Zacznijmy od WKS-u Rząśnik, który zanotował w sobotę bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania się zespołu w rozgrywkach A-klasy. Po jednostronnym i przegranym meczu z MKS-em Hutnik Warszawa piłkarze z Rząśnika udali się na wymagający teren SRT Halinów (szósta ekipa tabeli). Jesienią rywale ograli piłkarzy WKS-u w Rząśniku 3:1. Tym razem Grzegorz Abramczyk i spółka odwdzięczyli im się pięknym za nadobne. Nie wszystko układało się jednak po myśli rząśniczan. Po zakończonej bezbramkowym remisem pierwszej połowie, w drugiej prowadzenie objęli gospodarze (w 53. minucie). WKS długo nie mógł doprowadzić do wyrównania. Worek z bramkami rozwiązał dopiero Mateusz Nowicki, który wyrównał w 72. minucie. Po niespełna kwadransie WKS na prowadzenie wyprowadził Mateusz Krawczyk, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry, ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 3:1. Drużyna trenera Marka Kucharczyka odniosła bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło jej wyrwać się ze strefy zagrożonej spadkiem do B-klasy. WKS zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce rząśniczanie podejmą na własnym boisku ŁKS Łochów. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 15 kwietnia, początek o godz. 14.00.
SRT Halinów – WKS Rząśnik 1:3 (0:0)
Bramki dla WKS-u: M. Nowicki 72., M. Krawczyk 85. i 90+2.
WKS (wyjściowa jedenastka): M. Zając – G. Abramczyk, Ł. Abramczyk, R. Gołębiewski, G. Kacpura, S. Klimaszewski, M. Krawczyk, M. Nowicki, P. Osowiecki, K. Skrzecz, J. Wierzchoń. W drugiej połowie zagrał również: J. Orłowski.
Dużo czasu na odpoczynek i regenerację po fantastycznym zwycięstwie nad KS-em Pniewo (10:0) mają piłkarze WKS-u Mystkówiec Stary. Obecni faworyci do wygrania B-klasy i awansu do „Serii A”, w ostatniej kolejce otrzymali darmowe punkty za mecz z wycofanym z rozgrywek po rundzie jesiennej zespołem Orz Goworowo. Piłkarze z Mystkówca prowadzą w tabeli, jednak po piętach depcze im mocny zespół Iskry Zaręby Kościelne. WKS kolejne spotkanie rozegra dopiero tydzień po świętach.
WKS Mystkówiec Stary – Orz Goworowo 3:0 (wo)
O punkty do tabeli B-klasy walczył natomiast w normalnym trybie Wymakracz Długosiodło. Tegoroczny debiutant, niestety nie sprostał zespołowi Kurpika II Kadzidło. Pierwsza połowa spotkania przebiegała początkowo pod dyktando Wymakracza, jednak stracona w 12. minucie bramka nieco zmieniła sytuację na boisku. Piłkarze z Długosiodła bardziej „otworzyli się” w celu odrobienia strat, tym samym narażając się na kolejne kontry gospodarzy. O ile w pierwszej połowie taktyka ta okazała się skuteczna – Wymakracz w 44. minucie remisował po bramce Adama Dudy z rzutu karnego, w drugiej niestety zawiodła. Rywale przejęli inicjatywę. Najpierw, w 60. minucie Kurpik stanął przed szansą ponownego objęcia prowadzenia po rzucie karnym. Na wysokości zadania stanął jednak bramkarz Wymakracza, Jakub Borczon, który wybronił jedenastkę. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania rywale dopięli jednak swego. Bramka, zdobyta bezpośrednio z rzutu wolnego, dała rywalom zwycięstwo. Wymakracz będzie musiał szukać punktów w starciu z KS-em Pniewo, które odbędzie się po świętach.
Kurpik II Kadzidło – Wymakracz Długosiodło 2:1 (1:1)
Bramka dla Wymakracza: A. Duda 44. (k).
Wymakracz (wyjściowy skład): J. Borczon – P. Drózd, K. Michalak, M. Laska, Z. Kałek – D. Nowicki, M. Pamrowski, D. Brejnak, A. Duda, E. Rogalski – E. Mostowski. Po przerwie zagrali również: B. Kolankiewicz, B. Mróz, D. Puścian, M. Witkowski.