Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Cudem unieśliśmy głowę spod topora

(Zam: 12.04.2017 r., godz. 12.31)

Goszczący w Wyszkowie europoseł Jarosław Kalinowski tak ocenił wynik wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, które w Sejmie ma 16 posłów. Uznał, że ludowcy popełnili szereg błędów, m.in. nie umiejąc chwalić się swoimi osiągnięciami. Rządowi Beaty Szydło też jednak nie szczędził krytyki.Spotkanie odbyło się 7 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, a poprowadził je prezes powiatowych struktur PSL Stanisław Jastrzębski.
Jarosław Kalinowski przyjechał do miejskiej biblioteki w dniu, kiedy odbywała się debata nad wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.
– Przeciętny Kowalski raczej z dezaprobatą będzie się odnosił do tej debaty – padały okraszone obraźliwymi sformułowaniami zarzuty rządu wobec opozycji i odwrotnie. Nic nie wskazuje na to, że po tej debacie sytuacja w Polsce się poprawi – stwierdził europoseł.

Chuchać i dmuchać na UE
Wiele ze swojego wystąpienia poświęcił kwestiom związanym z obecnością Polski w Unii Europejskiej i niedawnej 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich.
– Wspólnoty były początkiem dzisiejszej Unii Europejskiej. Powstały po to, by nie powtórzył się koszmar II wojny światowej. Jesteśmy szczęściarzami, bo jesteśmy pierwszym pokoleniem Polaków na przestrzeni całej historii Polski, które nie doświadczyło okropieństw wojny – stwierdził gość. – Warto uświadomić sobie, że to też zasługa UE, wspólnot, które powstały po to, by współpracować, a nie szukać rozwiązywania konfliktów poprzez uruchamianie sił zbrojnych. Powstały też i po to, by Niemcy wdrożyć we współpracę ogólnoeuropejską. Chciałoby się, by następne pokolenia mogły tego doświadczyć. Polska i Polacy powinni chuchać i dmuchać na UE i na jej jedność, stabilność, robić wszystko, by rozwijała się i pogłębiała współpracę potrzebną w zglobalizowanym świecie. Jeśli będziemy rozbijać UE, która daje spokój i bezpieczeństwo, to będziemy między wielką Rosją z aspiracjami mocarstwowymi a wielkimi Niemcami.
Według europosła, postawa obecnego rządu Polski źle jest przyjmowana w Unii Europejskiej.
– Przykro mi słuchać opinii osób, które mówią „A nie mówiłem, nie powinniśmy ich przyjmować do UE, oni się nie nadają do wspólnoty, która opiera się na zasadach państwa prawa i solidarności, i to nie tylko tej finansowej” – oznajmił.
Jarosław Kalinowski twierdzi, że Zachód będąc zachwycony Solidarnością, Okrągłym Stołem zdecydował się na przyjęcie naszego kraju do struktur europejskich.
– UE to jest dla Polski obszar bezpieczeństwa i rozwoju. Nie ma rozwoju bez gwarancji bezpieczeństwa. Jesteśmy w UE 13 lat, ale ze środków UE czerpaliśmy wcześniej, były środki przedakcesyjne – zaznaczył.
Zdaniem europosła Polska w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020 uzyska 106 mld euro wsparcia, a składka członkowska naszego kraju wynosi nie więcej niż 30 mld euro.
– 76 mld euro mamy na plus, na modernizację, na rozwój. Większość z nas pamięta, jak Polska wyglądała 15-20 lat temu, ale to był świetny czas dla Polski i Polaków. Mam wrażenie, że może się on dla nas skończyć. UE stoi przed różnymi wyzwaniami – zaznaczył europarlamentarzysta. – Brytyjczycy sobie poradzą. Przed UE jest wielkie pytanie, w jakim kierunku pójdzie i jaka ona będzie. Różne są propozycje. Jeśli kraje chcą pogłębiać współpracę w ramach polityki gospodarczej, podatkowej, socjalnej, jak można im zabronić? Będą ją pogłębiać. Są też państwa, które nie są w strefie euro – Szwedzi, Duńczycy – tam jednak nawet przez myśl im nie przechodzi, że będą krajem drugiej prędkości. Oni chcą się integrować, współpracować. Jest też propozycja polskiego rządu, którą można ująć „UE powinna znowu stać się czymś, czym była kiedyś Europejska Wspólnota Gospodarcza – wolny handel bez współpracy w sferze politycznej”. Kaczyński mówi, że trzeba wzmocnić rolę państw narodowych. To nośne hasło, ale równolegle mówi, że Francja, Niemcy to wróg, samo zło w UE. Jeśli się wzmocni państwa narodowe, to też rolę Niemiec i Francji. Czy wtedy wzmocni się rola Polski w UE?

Polska na cenzurowanym
Według J. Kalinowskiego, przez 13 lat członkostwa w Unii Europejskiej Polska wypracowała sobie mocną pozycję m.in. dzięki potencjałowi ludnościowemu i gospodarczemu.
– Byliśmy zapraszani do rozmów o najważniejszych kwestiach, do ekskluzywnego klubu. Myślałem, że jak Brytyjczycy wyjdą z UE, to na stałe zajmiemy ich miejsce – stwierdził. – Polska ma ambicję być liderem Grupy Wyszehradzkiej, ale członkowie grupy nie chcą mieć pośrednika miedzy sobą a Komisją Europejską, czy Niemcami i innymi – dodał. – Dziś to, co polski rząd podnosi w Brukseli jest przyjmowane z irytacją. Jest słuchane, bo grzeczność tego wymaga, ale te argumenty nie trafiają. Do niedawna Węgry były takim kłopotem w UE, teraz Orban czuje się dobrze, bo nie jest na cenzurowanym, tylko Polska. Wchodząc do UE zobowiązaliśmy się zachować pewne standardy w zakresie prawa, gospodarki. Wystarczył jeden rok, by trójpodział władzy zrujnować. Wiem, że dużo Polaków uważa „co mnie Trybunał Konstytucyjny obchodzi”, ale to, co się z nim stało, to pośmiewisko, atrapa.

„Hitem było 500 plus”
– W ostatnich wyborach cudem unieśliśmy głowę spod topora – J. Kalinowski podsumował głosowanie na kandydatów do Sejmu i Senatu. – Zaważyło 19 000 głosów w skali całego kraju. Wielka zasługa tych, którzy startowali, że wydrapali te głosy – mamy klub parlamentarny i funkcjonujemy. Słaby wynik uzyskaliśmy niestety też dlatego, że popełniliśmy szereg błędów. Jeśli wyborcy nie widzieli ze strony PSL inicjatyw, że różnimy się z koalicjantem, to może uznano, że nie jesteśmy tak bardzo potrzebni. Błędem było, że nie potrafiliśmy pochwalić się osiągnięciami.
Według gościa, podstawową przyczyną słabego wyniku było to, że „konkurencja miała lepszą ofertę”.
– Hitem było 500 plus, które przebiło wszystko – uznał.
Według europosła, program miał trzy cele, z których większość została osiągnięta: ograniczenie obszarów biedy i ubóstwa, przełamanie kryzysu demograficznego, kupienie wyborców.
– Program 500 plus będzie kontynuowany, niezależnie kto będzie rządził za trzy lata. Zawsze jest jednak coś za coś. To nie jest tak, że budżet jest z gumy. Większość z nas siedzących w tej sali pamięta, jaki dług zostawił po sobie Gierek – 30 mld dolarów. Zachód cześć tego długu umorzył, bo był zachłyśnięty Polską. Zadłużenie Skarbu Państwa za 2016 r. wzrosło o 94 mld zł. To prawie 30 mld dolarów w jeden rok, a Gierek zaciągał długi przez 10 lat. Kto będzie je spłacał? Kaczyński, Schetyna, Kalinowski? Te długi spadną na dzieci i wnuki. Jak dorosną i dostaną informację, że muszą płacić wyższe składki emerytalne, wyższe podatki, to jeszcze szybciej spakują walizki i wyjadą za granicę. Pozytywne skutki 500 plus, jeśli będą, pójdą wniwecz poprzez zadłużanie.
Gość skrytykował też pomysły PiS-u ograniczenia kadencyjności organów wykonawczych w samorządach.
– Zawsze mówiłem, że ze wszystkich reform samorządowa udała się nam najlepiej. W samorządach najlepiej realizuje się idea społeczeństwa obywatelskiego. Dziś się okazuje, że centrala wiele lepiej, kto ma być wójtem, burmistrzem, prezydentem. „Ciemny lud nie jest w stanie wiedzieć, kto jest złym, kto dobrym gospodarzem, bo tam są mafie” – to są słowa Kaczyńskiego. Dlaczego w Wyszkowie odbiera się możliwość decydowania, czy burmistrz jest dobrym burmistrzem? Dlaczego w Długosiodle? Bo jak nie będzie Jastrzębskiego, to może uda się kogoś swojego włożyć? – komentował gość. – To jest bolszewicka zasada – zrujnować wszystko i na zrujnowanej ziemi budować od nowa.
– Każdy system ma swoich zasłużonych, każda myszka swój ogonek chwali. Ale nie podkreśla się dorobku tego kraju – mówił senior wyszkowskiego PSL-u Marian Jakubczak. – W Wyszkowie 60 lat temu powstał powiat wyszkowski, najbiedniejszy w województwie warszawskim. Zniszczenia II wojny światowej tu były największe. A w tej chwili można powiedzieć, że Wyszków jest znaczącym powiatem i dobrze rozwijającym się. Jak pięknie wygląda ten Wyszków. Pamiętam młode lata i widzę jak jest teraz – to ogromny dorobek. Trzeba podziękować Bogu i naszym przywódcom, że żyjemy w pokoju ponad 70 lat. Nikt nie zdaje sobie sprawy z okropności wojny, jakie ona przynosi zniszczenia, rozpacz, tragedie. Kolego Kalinowski, słuchając polityków często się zastanawiamy, jak bardzo brak jest im kultury politycznej. Dziś im lepiej opluwa się drugiego, tym większym bohaterem się jest. Jest jednak w naszym narodzie chłopskim trochę kultury, nasza reprezentacja ludowa w parlamencie to pokazuje.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 12.04.2017 r., godz. 13.16
Wielki gospodarz za cudze... wynegocjowal warunki najgorsze z możliwych i gwiazdorzy.Mimo,ze sam jestem rolnikiem to nigdy nie zagłosuje na PSL-sprzedawczyki
Dodane przez zielony, w dniu 12.04.2017 r., godz. 13.33
Tyle Polska zainwestowała w Kalinowskiego a on nie ma nic do powiedzenia. Jeszcze nam Arabów ściągnie do Pustych Łąk w ramach polityki miłości.
Dodane przez Bronek ale nie od zyrandoli, w dniu 12.04.2017 r., godz. 14.15
Trzeba nie miec za grosz honoru zeby pokazywac sie publiczne,wasaty gosc i mocno podstarzaly,,Michal" probuja reanimacji swojej organizacji PSL,ktora Wyszkow zalala cuchnaca substancja. Kogo widzimy na fotkach? Odpowiedz nasuwa sie sama. Zalosny spektakl z odejsciem w sina dal. Co dotyczy frekfencji zbiorki,byla przymuszana przez pracodawcow,nie przyjdziesz,to pozalujesz. Znanym te ich melody i ich nepotyzm zalewajacy Wyszkow.
Dodane przez roms, w dniu 12.04.2017 r., godz. 14.29
Dawno nie byłem na tak smutnym spotkaniu politycznym.
Dodane przez Zielony zmielony, w dniu 12.04.2017 r., godz. 15.10
Ja nie zaufam więcej PSL-owi, za ten przekręt z wynegocjowaniem najdroższej na świecie ceny za gaz. Taki PSL był dla Ruszkich bogaty, za nasze Polaków. Bo oni sami na spółkach i urzędach, albo na KRUS, się wyżywią. Długami teraz się przejmują.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 12.04.2017 r., godz. 17.23
Ale i tak było o trzy poziomy kulturalniej niż na ostatnim dużym spotkaniu w tym samym miejscu organizowanym przez PO.
roms 14.29
Dodane przez Anonim, w dniu 12.04.2017 r., godz. 17.40
Slusznie zauwazyles smutek tego organizowanego w bolesciach spotkania, prawdopodobnie wiedza,ze to ich ostatnie pozegnanie. Fizjonomia goscia z Jackowa i Michala mowia wszystko. W wieku grubo PO 70 dziesiatce,wnuki bawic a nie politykowac kiedy oprocz zla niczym sie nie POchwalicie stare chlopy.. POmyslcie,jak byloby weselej gdyby seledynowy troll, kobitki z Brzeskiej dostarczyl i POczestowal salatka.
Dodane przez Uczestniczka spotkania, w dniu 12.04.2017 r., godz. 18.24
Panie Kalinowski,tak jak to przez lata gledzenie i krytyka,w tym jest pan dobry. Jakie to niby mieliscie osiagniecia ze nie potrafiliscie sie pochwalic. Czy. Moze mial pan na mysli nepotyzm w wyszkowskich urzedach i gminach,obsadzonych przez byle kogo aby z PSLu, mega afery waszych czlonkow,bogacenie sie na kreceniu lodow,zadluzenie Polski,masowe emigracje za chlebem,afery hazardowe,dzika,obrzydliwa reprywatyzacja wyrzucajaca na bruk ponad 40.000 ludzi,aby kamienice przejeli i tacy jak jedna z was zwana bufetowa,mozna wyliczac te wasze ,,osiagniecia" w nieskonczonosc. Z ust pana padly obrzydliwe slowa nazywajac prace obecnego rzadu,bolszewicka zasada. A zatem jak nazwac wasza obrzydliwa zasada? O tym,ze Polska jest na cenzurowanym w UE,to sa zaslugi tych co donosza klamstwa na Polska i glosuja przeciw Niej. Na tym spotkanie wypadl pan zalosnie i bez klasy.Z reguly jest tak zawsze kiedy nie umiemy kierowac sie prawda i godnoscia. A,jeszcze jedno,skad ta troska o wojta z Dlugosiodla,mowil pan,ze jak go usuna,to wsadza swojego, a Jastrzebskiego kto wsadzil na ten stolek? Sami swoi,czyli PSL. Taka jest prawda,chyba,ze pamiec zawodzi tak jak tych co ostatnio sa swiadkami przed sadem czy komisjami.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.04.2017 r., godz. 21.12
Romsie, a mógłbyś powiedzieć, dlaczego wg ciebie to spotkanie było smutne ?
Dodane przez bolek, w dniu 12.04.2017 r., godz. 23.00
to zdrajca NARODU POLSKIEGO. BRAK MU DEMOKRACJI W POLSCE ZAPOMNIAŁ JAK Z GOŁYM TYŁKIEM JAK BYŁ MAŁY LATAŁ PO ROWACH W JACKOWIE WTEDY MIAŁ DEMOKRACJE ZDRAJCA WYRZEKAĆ SIĘ TAKICH MIESZKAŃCÓW WYSZKOWA WSTYD CO ON REPREZENTUJE W TEJ UNI NASZ REGION USUNĄĆ Z POLSKI GO
Dodane przez BOLEK, w dniu 12.04.2017 r., godz. 23.03
CHŁOPY KOGO WY WYBRALIŚCIE DO UNI EUROPEJSKIEJ WSTYD ZA TAKIEGO POSŁA KTÓRY WAS REPREZENTUJE W UNII
Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2017 r., godz. 07.14
PSL ma jeszcze jedynie poparcie strażaków z OSP bo przeważnie komendantami wiejskich jednostek są PSL-owcy i to oni za pomocą stałego elementu wyborczego (wódy) zbierają głosy dla tej oblesnej parti . PiS zrobi porządek w straży to pan Kalinowski będzie bez pracy.
Smutne?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2017 r., godz. 08.02
Może smutne spotkanie, bo bez obrażania bez inwektyw i bez krzyków?
Było bardzo merytorycznie
Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2017 r., godz. 08.04
Ostatnimy czasy w bibliotece odbywają sie imprezy podwyższonego ryzyka, ale to było i spokojne i metyroryczne. Pomijając dwóch pieniaczy z GP spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2017 r., godz. 10.35
Eychler Marek to wiadomo, wasz człowiek. Nie zaprosił kolegi Bajkowskiego, Szczurka i Pani Krysi?
Dodane przez Zioło, w dniu 13.04.2017 r., godz. 11.07
Pągowski na spotkaniu PO, Mróz na spotkaniu PSL. W końcu różnicy wielkiej nie ma. A Kalinowski płacze, że naród ukarał ich za błędy PO.
Dodane przez Jacek, w dniu 13.04.2017 r., godz. 11.17
PO jest partia to KOMUNISTYCZNA tylko w innym, nowoczesnym wydaniu. Opowiada sie za koncepcją SPINELLEGO, tak samo jak Eurokomunisci. To jest Eurokomunizm w najgorszym wydaniu. W PO gotowi są rozpętać wojnę, żeby wprowadzić swoje rządy. Neuman i inni z PO wraz z WAŁĘSĄ i KOMOROWSKIM chcą żeby ludzie zaczęli sie bić na ulicach i do tego dążą ze wszystkich sił, żeby przejąć władzę. Proszę zwrócić uwagę na brutalne wypowiedzi: Wałęsa - będziecie wyskakiwać przez okna, Komorowski -lać sztachetą, Neuman –lać bejzbolem. Takich wypowiedzi o napuszczanie ludzi do agresji na rządząca partię jest więcej. Namawianie do nieposłuszeństwa wojsko przez Czuchnowskiego, Mazgułę.
Dodane przez Swojak, w dniu 13.04.2017 r., godz. 14.00
,,ludowcy,popelnili szereg bledow,miedzy innymi nie umiejac chwalic sie swoimi osiagniecia" to sa slowa wypowiedziane przez europosla Kalinowskiego. Nie wiem czy smiec sie,czy ubolewac nad tym stwierdzeniem. Panie Kalinowski,a czym mogliscie sie pochwalic? Aferami w calej Polsce? Nie szukajac daleko co uczyniliscie w Wyszkowie.? Obsadziliscie,gdzie tylko mozliwe swoimi,wszystkich na dobrych stoleczkach. Rodzinka tez na urzedach,w Wyszkowie,Warszawie. Jezeli pamiec nie zawodzi,co robiliscie z ludzmi w Wyszkowie,niszczyc ich godnosc tylko dlatego,zeby obsadzic nastepnego peselowca nie wazne czy z kompetencjami. Usuwaliscie szanowanych nauczycieli aby ktos z rodziny mogl objac stolek dyrektora. Kazdy z was usadzony na dobrej posadzie,maz jak tez zona a jak ze,tez na dobrym etaciku,malo zdolni kuzyni bez problemu otrzymali prace w Warszawie. To sa te wasze osiagniecia,o ktorych nie chwaliliscie sie. Jest to tylko znikomy procent krzywd wyrzadzonych ludziom Wyszkowa,natomiast w calej Polsce jest to gangrena zwana wasza organizacja. Spotkanie jakie mialo miejsce bylo okazji do przypomnienia,kim byliscie i jestescie. Wedlug mnie,najgorsza kara dla czlowieka jest pozbawienie go szacunku,a wy juz dawno go straciliscie.
Anonim 08.04
Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2017 r., godz. 14.04
Uczestnikow GP nazywasz pieniaczami,a zatem jak nazwiesz desant z Brzeskiej wypozyczony na spotkanie posel z PIS. Pasowalby do niektorych.
Do 14.04
Dodane przez Josek, w dniu 13.04.2017 r., godz. 16.15
Desant z Brzeskiej nazwalbym "grupa meneli"...
Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2017 r., godz. 18.09
Widac na zdjeciach jak panowie zmeczeni,przysypiaja, co zrobic,kiedy obecnosc byla obowiazkowa narzucona odgornie przez pracodawcow PSLowcow i POwcow.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2017 r., godz. 18.18
Brawo peeselowcy,wiecej takich zebran,to pozwoli na wieksze przypomnienie waszych ochydnych dzialan. Patrzac na was, przywracacie pamiec o tym kto wy jestescie,co robiliscie dla siebie i waszej zamoznosci. Czy znacie biednego peselowca z kierowniczych struktur?
Dodane przez Że wsi, w dniu 14.04.2017 r., godz. 08.07
PSL zapomniał się pochwalić tym , że podnieśli wiek emerytalny rolnikom
Czy rodzina już w komplecie a może jescze w becie?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.04.2017 r., godz. 09.41
i tylko jak zwykle jak z resztą radna Garbarczyk się nie pokazuje Czy oczymś to nie świadczy?
PSL
Dodane przez 123, w dniu 14.04.2017 r., godz. 11.48
W poprzednich wyborach " uratowaliście głowę spod topora" miejmy tylko nadzieję, że na nadchodzących samorządowych zażegnamy Was na zawsze w Powiecie Wyszków, mamy Was dość, Waszej nieudolności w Powiecie i Szpitalu, zaś Kalinowski powinien wrócić na swoją wieś, a od mieszkańców powiatu dostać medal "za działanie na szkodę naszego Powiatu, zaś dla dobra własnej i tylko własnej rodziny.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.04.2017 r., godz. 13.17
Jakim trzeba byc czlowiekiem,kiedy PO tylu dranstwach PSLu, ma sie czelnosc stanac przed publicznoscia i wmawiac nam brednie. Moze liczyl na nasza amnezje ktora chronicznie opanowala tych z ,,osiagnieciami" a teraz sa klientami sadow i prokuratury. Czas najwyzszy zrozumiec,ze Polska jest juz inna.
Anonim. 09.41
Dodane przez Tedy, w dniu 14.04.2017 r., godz. 16.48
Idz do magla to dowiesz sie. Temat artykulu jest inny a ty probujesz uwage odwrocic. Zabolala opinia internautow kpiacych o rzekomych ,,osiagnieciach"PSL. Kiedy place rachunki za gaz,rowniez mam na mysli ,,osiagniecia" PSL, najdrozsza umowa podpisana na dostawe gazu. Nie wspominajac ,,osiagniec" dla wlasnej korzysci. Moze tak ucisnieni pochwala sie swoim majatkiem i tymi przepisanymi na rodzine.
Dodane przez Tedy, w dniu 15.04.2017 r., godz. 00.11
W sumie 115 punktow zawiera wykaz afer koalicji PO - PSL. Wymienie tylko nie wiele. Afera tasmowa,hazardowa,Amber Gold,afery stoczniowa, teleinformatyczna,afera NIK,paliwowa,OFE ,pendolino,weglowa,gazowa,skok na kase Lasow Panstwowych,sytuacja w Elwarze,afera podkarpacka,afera reprywatyzacji I Zielona Pajeczyna, Czy o tych osiagnieciach zapomnieliscie sie chwalic.?
Dodane przez Stokrotka, w dniu 15.04.2017 r., godz. 16.07
Wesołych Świąt Ludowcy. Kiedyś uważałam, że chłopom bliżej jest do katolickiego PiS, niż do laicko, lewackiej platformy. Tzn. chłopom w zdecydowanej większości jest bliżej, co pokazali masowo głosując na PiS, ale cała ta zlewaczona wierchuszka... No nic, Wesołych Świąt Ludowcy, bez wyjątku. I reszta czytelników.
Dodane przez Stynka, w dniu 18.04.2017 r., godz. 10.07
Bardzo mi się podobało przesłanie wygłoszone przez księdza w niedzielny poranek podczas mszy rezurekcyjnej w kościele św. Wojciecha a brzmiało ono - ,, Panie pomóż nam być dobrymi jak chleb'' Chleb to przecież od dawna była podstawa dobra. Obecnie o pieczywo o wysokim poziomie wcale już nie jest trudno.
Dodane przez Anka, w dniu 18.04.2017 r., godz. 13.32
Brak wiary,brak przyzwoitosci,brak honoru a przede wszystkim brak sumienia,niszczy poczucie odpowiedzialnosci. Na nic proby reanimacji PSL, miejcie panowie odrobinke wyobrazni,narod pamieta wasze ,,osiagniecia"
Dodane przez 321, w dniu 19.04.2017 r., godz. 01.02
Na sali jak zwykle na spotkaniach zielonych czyli ci sami starzejący się kolesie od wspólnego koryta. Pełen spontan, brakuje tylko dzieci spędzonych z czworaków, upss przepraszam - ze szkół.
dlaczego ustawy PiSu są dobre ? Bo proste.
Dodane przez pisior, w dniu 19.04.2017 r., godz. 12.33
Tylu geniuszy w tym ZSLu i PO a nie mogli uchwalić takiego dobrego programu jak 500+. Dlaczego jest dobry ..... bo prosty, ... durni działacze partyjni myślący tylko o swoim korytku. A jakie kombinacje robią ci z PO, ZSL i Nowoczesnej. Przed wyborami, Kopacz z PO mówiła, że 500+ to populizm, który rozwali budżet. Nie rozwalił. Teraz po wyborach najpierw Schetyna mówił, że da na każde dziecko czyli i na te pierwsze i dorzuci jeszcze trzynastą pensję dla emerytów. To dopiero odlot. Ostatnio już trochę ostygł, powiedział, że nie zabierze 500+ ale .... zabierze tym kobietom, które będą bezrobotne. To się nazywa ta ksenofobia i wulgaryzm partii Siekierskiego i Kalinowskiego. W myśl kabaretu MN i straszenia PiSem- jeśli PiS dojdzie do władzy to .... wszystkie krowy na wsi przestaną dawać mleko a kury przestaną nieść jajka. Jeśli PiS dojdzie do władzy to ........ UE położy łapę na polskie autostrady. Jeśli PiS dojdzie do władzy to ........ wszyscy będą musieli przystępować do I Komunii Św. , Bierzmowania, śluby będą tylko kościelne, a kto będzie po trzydziestce kawalerem to będzie musiał obowiązkowo zostać księdzem, siostrą zakonną lub ew. zakonnikiem w klasztorze zamkniętym.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl