Dziś jest 27 lipca 2024 r., imieniny Julii, Natalii

Rezerwy pokonały Escolę i są liderem!

(Zam: 12.04.2017 r., godz. 12.17)

W niedzielę 9 kwietnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbyło się szlagierowe starcie pomiędzy dwoma czołowymi zespołami warszawskiej A-klasy – Bugiem II Wyszków a Escolą Varsovia Warszawa. Zwyciężyli gospodarze – 1:0.

Z uwagi na ciężką sytuację kadrową pierwszej drużyny seniorów Bugu, znacznie okrojonym składem dysponuje wiosną również trener zespołu rezerw Arkadiusz Mielczarczyk. Wymieniony fakt oraz bardzo solidna postawa rywali w wiosennych rozgrywkach stawiała Escolę w roli faworyta niedzielnego meczu. Jesienią oba zespoły podzieliły się punktami (remis 2:2 po bramkach Karola Skocznia), taki wynik przed spotkaniem rewanżowym wyszkowscy kibice wzięliby w ciemno. Wyszkowskie Rezerwy przyzwyczaiły już jednak swoich fanów do faktu, że tego zespołu po prostu nie można skazywać na porażkę. Potwierdziła to już pierwsza minuta niedzielnego starcia. Podanie z pola otrzymał Łukasz Kamiński i w 40. sekundzie spotkania wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Szybko zdobyta bramka uskrzydliła wyszkowian, którzy musieli jednak ciężko zapracować na utrzymanie korzystnego wyniku. Mecz był twardą walką o każdy metr boiska, co potwierdzają statystyki kartek. Arbiter główny aż ośmiokrotnie karał zawodników obu drużyn żółtym kartonikiem, w jednej z sytuacji musiał pokazać zawodnikowi gości czerwoną kartkę (w ostatnich minutach drugiej połowy). Ostatecznie Bug II zdołał utrzymać korzystny wynik i odniósł cenne zwycięstwo nad największym ligowym rywalem.
Bug II Wyszków – Escola Varsovia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka dla Bugu: Ł. Kamiński 1.
Bug (wyjściowy skład): Ł. Rogulski – K. Skoczeń, P. Nasiadka, K. Rosa, P. Śleszyński, T. Cichocki, J. Kopiejewski, J. Rejnuś, T. Świętoń, Ł. Kamiński, A. Nikodemski. W drugiej połowie wystąpili również: M. Bala, M. Szajczyk.
W najbliższej kolejce Bug II Wyszków pauzuje (z uwagi na nieparzystą ilość zespołów w lidze). Kolejny mecz ligowy Wyszkowie Rezerwy rozegrają już po świętach.

Walkower za mecz z Kamionkiem
Jeszcze przed starciem z Escolą Bug II Wyszków otrzymał pozytywne informacje z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Otóż spotkanie pierwszej wiosennej kolejki, podczas którego Bug w bardzo słabym stylu przegrał na wyjeździe z Kamionkiem Warszawa 0:5, zostało uznane za walkower na korzyść drużyny trenera Mielczarczyka. Jak się okazało, w zespole ze stolicy wystąpił piłkarz pod... nieprawdziwym nazwiskiem. To nie jest jedyne tego typu przewinienie Kamionka w rundzie wiosennej. Również mecz stołecznej drużyny z Mazurem Radzymin został zakwalifikowany jako walkower na rzecz tych drugich. Tym razem w barwach zespołu z Warszawy wystąpił zawodnik, który powinien pauzować za czerwoną kartkę. Reasumując – dzięki zwycięstwu nad Escolą i trzem punktom za przegrany na boisku mecz z Kamionkiem, Bug wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli A-klasy. Wyszkowska drużyna nie straci go nawet mimo pauzy w najbliższej kolejce, bowiem nad drugą w tabeli Escolą, ma aż 5 punktów przewagi.