Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaBadania profilaktyczne dla najmłodszych

(Zam: 12.04.2017 r., godz. 12.00)

Wyszkowski samorząd w porozumieniu z fundacją Ronalda McDonalda chce przebadać ultrasonografem ok. 140 małych pacjentów od 9 miesiąca życia do 6 lat!

Pieniądze na realizację badań (10 000 zł) przeznaczyli w budżecie gminy miejscy radni. Badania będą bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Wykonywane zostaną w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda, jedynym tego typu pojeździe w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
Jak wskazują dane fundacji, zbyt rzadko rodzice mają możliwość profilaktycznego zbadania dzieci aparatem USG. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów. Mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu opiekun dziecka otrzymuje wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.
Ambulans pojawi się w Wyszkowie najprawdopodobniej 5 i 6 czerwca. O szczegółach Urząd Miejski poinformuje niezwłocznie po podpisaniu porozumienia pomiędzy fundacją a burmistrzem Wyszkowa, które jest w fazie końcowych ustaleń.
Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją pożytku publicznego, działającą w Polsce od 2002 r. Polska część należy do większej całości, pracującej w 62 krajach świata organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities. Fundacje na całym świecie łączy jeden wspólny mianownik – propagowanie wczesnej diagnostyki i profilaktyki oraz pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i innymi chorobami cywilizacyjnymi.
W Polsce bardzo ważnym projektem Fundacji Ronalda McDonalda jest ogólnopolski program „NIE nowotworom u dzieci”. Fundacja stawia na poprawę wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych u najmłodszych, organizując badania USG, szkoląc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz rodziców, inwestując w wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii.
W badaniach wzięło już udział blisko 50 000 dzieci. Oprócz kompleksowych badań przesiewowych fundacja i jej ambulans są znane ze współpracy z centrami krwiodawstwa i angażowania się w akcje zbierania krwi, w czasie, gdy jej najbardziej brakuje. W 2009 r. fundacja oddała do użytku pierwszy Pokój Rodzinny w Instytucie – Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. We wrześniu 2015 r. dzięki zaangażowaniu fundacji otwarto w Warszawie pierwszy Szpital Przyjazny Rodzinie z kolejnymi Pokojami Rodzinnymi, wyposażony w łóżka i pościel dla każdej mamy lub taty towarzyszących dziecku. Pokoje i domy, to oprócz projektów związanych z badaniami, najważniejsze z programów fundacji, z których korzystają miliony rodzin.
Oprac. J.P.

Komentarze

Ostrozny
Dodane przez Anonim, w dniu 12.04.2017 r., godz. 15.06
Zapewne tak nieszkodliwe jak mammografia,komu to chca wcisnac i skad ta troska. Fundacja kojarzy mi sie z jednym......
Dodane przez ???, w dniu 15.04.2017 r., godz. 19.06
Jedyny pojazd w Europie i akurat krąży po Polsce. ???

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl