Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraPrzedszkole pięknieje i rośnie w oczach

(Zam: 12.04.2017 r., godz. 12.00)

Przedszkole nr 2 – tak ma się nazywać placówka budowana przy ul. Meliorantów w Wyszkowie. Nowa nazwa dla przenoszonego w nowe miejsce Przedszkola nr 3 „Słoneczko” to forma zabezpieczenia, bowiem wciąż nierozstrzygnięte jest odwołanie gminy od negatywnej opinii kuratorium oświaty na temat przeniesienia placówki.

Kuratorium zarzuciło gminie brak skutecznego powiadomienia rodziców odnośnie planowanej przeprowadzki z ul. 11 Listopada na ul. Meliorantów. Wyraziło też wątpliwości, czy gminie uda się zakończyć budowę w terminie, który umożliwiłby uruchomienie nowej siedziby 1 września 2017 r.
– Złożyliśmy zażalenie. Kurator przyznał, że zawiadomiliśmy wszystkich rodziców, ale zachował wątpliwości co do terminu zakończenia inwestycji i przekazał zażalenie do Ministerstwa Edukacji Narodowej – tłumaczyła 30 marca podczas sesji Rady Miejskiej zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. – Żeby dodatkowo się zabezpieczyć, podejmujemy procedurę polegającą na uruchomieniu Przedszkola nr 2. Jeśli rozpatrywanie zażalenia będzie się przedłużać, to do Przedszkola nr 2 przeniesiemy dzieci i nauczycieli ze „Słoneczka”.
Miejscy radni przystali na to rozwiązanie.
Przedstawiciele władz samorządowych są przekonani, że kuratorium myli się w sprawie oceny stanu zaawansowania robót realizowanych przy ul. Meliorantów. Trwa wykańczanie wnętrz w obiekcie.
– Przedszkole nam pięknieje i rośnie w oczach – podkreśliła Aneta Kowalewska.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl