Remis z Mazovią, przegrana z Dolcanem

(Zam: 12.04.2017 r., godz. 11.52)

Dwa spotkania ligowe zanotował w ubiegłym tygodniu pierwszy zespół seniorów Bugu Wyszków. W środę 29 marca zespół trenera Liszewskiego bezbramkowo zremisował z Mazovią Mińsk Mazowiecki, w sobotę 1 kwietnia uległ natomiast 0:2 Dolcanowi Ząbki.

Spotkanie Bug Wyszków – Mazovia Mińsk Mazowiecki było zaległym meczem pierwszej wiosennej kolejki, które nie odbyło się w pierwotnym terminie z uwagi na zły stan murawy wyszkowskiego stadionu. Faworytem spotkania byli goście, którzy biją się o czołowe miejsca w tabeli. Na boisku ich przewaga nie była jednak tak wyraźna jak w klasyfikacji ligowej. Ogólnie mecz nie był porywającym widowiskiem. Brakowało sytuacji podbramkowych, a walka toczyła się głównie w środku pola. W pierwszej połowie kilka strzałów na bramkę Bugu oddali goście, jednak ich uderzenia były blokowane przed defensorów z Wyszkowa lub też były niecelne. Gospodarze odpowiedzieli kilkoma kontrami, również brakowało jednak celnego wykończenia. W drugiej odsłonie warunki gry zostały dodatkowo pogorszone przez pogodę (deszcz + silny wiatr). Nadal nieznaczną przewagę optyczną posiadali mińszczanie, z większego posiadania przez nich piłki nic jednak nie wynikało. W końcowych minutach bramkę na wagę trzech punktów mógł nawet zdobyć dla Bugu Piotr Bazler, wyszkowski pomocnik został jednak zablokowany w niezłej sytuacji. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, co można uznać za sprawiedliwy rezultat.
Bug Wyszków – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:0
Bug: P. Błesznowski – P. Kostrzanowski, R. Nogaj, A. Majczyna, K. Kaput – M. Bala, P. Bazler, K. Juśkiewicz, Ł. Łada, B. Rejnuś – Ł. Kowalczyk. W drugiej połowie zagrali również: P. Połodziuk, M. Rosiński, T. Świętoń.
W sobotę 1 kwietnia podopieczni trenera Stefana Liszewskiego podejmowali na własnym boisku Dolcan Ząbki, w ramach 24. kolejki rozgrywek. Pierwsza połowa meczu przebiegała pod znakiem wyrównanej walki, z której jednak więcej mieli goście. Wyszkowianie, co prawda, kilkukrotnie zaatakowali bramkę Dolcanu, jednak brakowało przysłowiowego „ostatniego podania”. Niecelne strzały zanotowali Bazler i Nogaj. Ten pierwszy był również inicjatorem najlepszej dla wyszkowian akcji w pierwszej połowie spotkania. Bazler po ładnym dryblingu na lewym skrzydle posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, niestety, minęli się z nią dwaj wbiegający zawodnicy Bugu. Akcje ofensywne rywali wyglądały groźniej, jednak na posterunku był Paweł Błesznowski. Wyszkowski bramkarz nie zdołał jednak zapobiec pierwszej straconej bramce. Piłka dośrodkowywana przez jednego z rywali z lewej strony boiska została delikatnie strącona przez napastnika Dolcanu i wpadła do siatki obok zdezorientowanego golkipera Bugu. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gości.
W drugiej odsłonie nadal przeważali rywale. W 63. minucie ich skrzydłowy podwyższył prowadzenie swojej drużyny, po strzale zza pola karnego. W końcówce spotkania przebudzili się miejscowi. Najlepszą sytuację do zdobycia honorowej bramki miał Łukasz Kowalczyk, który strzelał głową po dośrodkowaniu Macieja Bali. Bramkarz przyjezdnych zdołał jednak odbić piłkę na rzut rożny. Ostatecznie do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, Bug przegrał 0:2.
Bug Wyszków – Dolcan Ząbki 0:2 (0:1)
Bug: P. Błesznowski – R. Nogaj, K. Kaput, P. Kostrzanowski, B. Rejnuś – M. Rosiński, P. Bazler, Ł. Łada, M. Bala, A. Majczyna – Ł. Kowalczyk. W drugiej połowie zagrali również: K. Juśkiewicz, P. Połodziuk, T. Świętoń.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:2
W najbliższej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z ostatnim zespołem tabeli, Unią Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 8 kwietnia w stolicy. Liczymy na komplet punktów.