Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaNiewielkie zainteresowanie reaktywowaną podstawówką

(Zam: 05.04.2017 r., godz. 11.18)

43 uczniów do klasy I, 10 uczniów do kl. IV i 32 uczniów do kl. VII zgłosili rodzice w ramach reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 4 (dzisiejsze Gimnazjum nr 2).Samorząd przeprowadził rekrutację do klasy I, a także przyjmował wnioski od rodziców, którzy chcieli przenieść swoje dzieci od września do klas IV i VII. W SP nr 4, jak i w SP nr 1 i SP nr 2, powstaną po trzy klasy pierwsze. Samorząd nie przewiduje zwiększenia ich liczby w razie większego zainteresowania rodziców. Jeśli więc zabraknie miejsca dla dzieci spoza obwodu szkolnego, rodzice będą musieli zapisać je do macierzystej placówki.
Liczba zapisanych do czwórki 43 uczniów klas I może jeszcze ulec zmianie, bowiem według danych samorządu, część rodziców nie zapisało swoich dzieci do pierwszej klasy w żadnej ze szkół. Dyrektorzy placówek kontaktują się z nimi ustalając, gdzie trafiły dzieci (część mogła zmienić miejsce zamieszkania lub trafić do prywatnych placówek, lub niektórzy rodzice po prostu zapomnieli zapisać dziecko do pierwszej klasy).
Mimo małego zainteresowania, w SP nr 4 powstanie jedna klasa IV. Będzie ona mało liczna, skoro chęć przeniesienia z dotychczasowych szkół dotyczy zaledwie 10 młodych ludzi (w dniu zamknięcia numeru gazety większość rodziców, którzy złożyli wnioski, potwierdziło chęć posyłania dzieci do tak mało licznej kl. IV).
W SP nr 4 od września powstanie też jedna klasa VII licząca, zgodnie z wnioskami rodziców, 32 uczniów. Dodatkowo w SP nr 4 swój dotychczasowy tryb nauczania będą kontynuowali uczniowie II i III klasy gimnazjum. Do SP nr 4 będą też uczniowie kl. 0 (tu rekrutacja dopiero ruszyła).
Dyrektorzy szkół muszą do 8 kwietnia przygotować arkusze organizacyjne, z którymi zapozna się samorząd, a także związki zawodowe.
J.P.

Komentarze

Dodane przez gość, w dniu 05.04.2017 r., godz. 14.57
Kto to obserwuje od dłuższego czasu spodziewał się takiego rezultatu. To kombinacje i gierki obecnego burmistrza i jego ekipy doprowadzą do likwidacji tej szkoły i przeznaczenie po budownictwo wysokie czy tam wielorodzinne. W centrum Wyszkowa, na naszych oczach, likwiduje się przedszkole i dużą szkołę. Tylko przywrócenie kompletnej szkoły mogło doprowadzić do realnego utworzenia tu szkoły podstawowej SP4. Nauczyciele z panią Agnieszką o tym wiedzieli i odpowiednio zareagowali, nie ma co się jednak kopać z koniem. Będziemy patrzeć jak coś zdycha w centrum miasta. Kolejna porażka Wyszkowa za tej władzy.
Dodane przez JanekM, w dniu 05.04.2017 r., godz. 20.46
Była możliwość zaradzenia temu złu. Nauczyciele mogli wszyscy zjednoczyć się i przystąpić do strajku w ramach protestu przeciwko deformie zalewskiej. Niektórym zabrakło odwagi. Ciekawe czy chociaż poparli referendum edukacyjne. PIS sam się z tych katastrofalnych pomysłów nie wycofa. Nauczyciele nie mogą też żądać od nas rodziców, że sami sobie poradzimy z tym głupim pomysłem. Nie posłalibyśmy dzieci do szkoły, gdybyście ogłosili, że strajkujecie. Odwagi. Widzicie, że nic dobrego z tych rządów pisu nie wynika.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.04.2017 r., godz. 06.59
Jarku zejdź na ziemię ....... .
Dodane przez rodzic, w dniu 06.04.2017 r., godz. 10.23
Panie Janek co pan wypisuje. To uderzenie w gimnazjum 2 czyli reaktywowane SP4 jest zaplanowane. Widział pan zachowanie Kowalewskiej na spotkaniu w gimnazjum, jak zabrała mikrofon Agnieszce i zaczęła wrzeszczeć, że niektóre nauczycielki to kłamczuchy, oszustki. Dobrze, że nauczycielki upubliczniły problemy szkoły, zainteresowali PiS, marszałka z KUKIZ, pana Tyszkę. Ta szkoła nie ma obecnie uczniów podstawówki, to jest tylko gimnazjum i trudno im się bronić nie mając rodziców do obrony, dlatego dla samorządu jest to łatwa sprawa likwidacji tej szkoły. Teraz w ramach retorsji, jak podaje prasa, wystawili na zwolnienie z tej szkoły 6 nauczycielek. To takie małe, typowe działanie postkomunistów, które poznaliśmy już wcześniej czy w działaniach przeciwko pani Jadzi z Sitna czy innych osób, które są niezależne wobec tego ekipy. To nie PiS jest winny to przecież za oświatę w Wyszkowie odpowiada Nowosielski, Pągowski i władz samorządowa PO-PSL, która stara się rzucać kłody pod nogi rządowi pani premier Szydło. Upolityczniają szkoły, płacą jak niektórzy wójtowie za strajkowanie w szkole, włączają nasze dzieci w konflikt polityczny. To jest staranne wprowadzanie reformy? Władza samorządowa jest winna coś zapracowanym mieszkańcom Wyszkowa. Przecież o gierkach przy reformie oświaty Nowosielskiego i Kowalewskiej szczegółowo opisywał Marek Głowacki w swoich felietonach. Gdyby tak jak proponowali nauczyciele gimnazjum nr 2 zrobiono, to uciążliwości reformy by nie było. Bo niektóre zwolnienia są związane z niżem demograficznym, a rząd Beaty Szydło ograniczyć to poprzez zmniejszenie liczebności uczniów w klasie, subwencje oświatową dla "0" czy inne. Natomiast wyszkowska władza woli wydawać z budżetu na chodniczki czy modernizowanie dobrych jeszcze jezdni asfaltowych niż na oświatę i spokojną realizację reformy.
Dodane przez Aleksander, w dniu 06.04.2017 r., godz. 14.42
Bardzo dobrze zrobił PIS, że rozwiązał gimnazjum nr 2. To najgorsza szkoła w Wyszkowie i mój największy błąd, że posłałem tam dzieci. Nauczyciele gimnazjum sami wystawili sobie świadectwo przy okazji próby reaktywacji. Ich zaciętość i wrogość przyniosła taki efekt, że niewielu rodziców zapisało swoje pociechy do tej szkoły. Brawo PIS- tak trzymać!!! Wyszło szydło z worka jacy w tej szkole są nauczyciele.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.04.2017 r., godz. 15.37
To nie PiS, panie Eychler, tylko Nowosielski z Kowalewską. Nikt w Wyszkowie nie ma wątpliwości. Nauczyciele mają rok gwarancji, że nie zostaną zwolnieni, dlatego samorząd poszedł po najmniejszej linii oporu i zrobił ich nieczynnymi.
Dodane przez Aleksander, w dniu 06.04.2017 r., godz. 17.29
Anonimie ja jestem zwolennikiem PIS i nie nazywam się Eychler. Cieszę się z tej reformy bo słabe szkoły odpadną.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.04.2017 r., godz. 21.42
Czekam, aż słabi samorządowcy odpadną z Nowosielskim i jego paprotką Kowalewską na czele. Wyszków odżyje.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.04.2017 r., godz. 00.22
Dla nich wszyscy, którzy im nie przyklaskują noszą moje nazwisko. Liczną mam rodzinę w tym Wyszkowie...
Dodane przez JolaS, w dniu 07.04.2017 r., godz. 11.38
Anonim jak otwiera lodówkę to widzi Eychlera :) Czas by sobie uświadomił, że coraz więcej ludzi ma inne zdanie niż on a nie tylko Eychler.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl