Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaPół miliona złotych zaliczki

(Zam: 05.04.2017 r., godz. 11.13)

To kwota, jaką złożyły do depozytu notarialnego władze powiatu na poczet wykupu od spadkobierców rodziny Skarżyńskich działki pod szpitalem. Rada Powiatu kilka miesięcy temu zgodziła się na zaciągnięcie przez samorząd powiatowy 5 mln zł kredytu.Pieniądze mają być w całości wykorzystane na wykup gruntów pod szpitalem, który bez prawa własności do działki nie jest w stanie m.in. ubiegać się o dofinansowania zewnętrzne na niezbędne inwestycje. Przedstawiciele Zarządu Powiatu uważają, że wyczerpały się już wszelkie możliwości negocjacji ze spadkobiercami, którzy uzyskali wszystkie wyroki potwierdzające prawo do nieruchomości nie tylko pod szpitalem, ale też w obrębie Zakładu Doskonalenia Zawodowego, bloków komunalnych, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.
W przetargu na udzielenie kredytu wpłynęły cztery oferty. Wszyscy oferenci zadeklarowani, że są w stanie uruchomić kredyt w ciągu dnia roboczego. Najtańszą ofertę złożył Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie, który wycenił koszt udzielenia i obsługi kredytu na 701 956,52 zł brutto. Pozostałe oferty to: Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej – 810 885,81 zł, Bank Gospodarstwa Krajowego oddział w Warszawie – 898 218,52 zł, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Regionalne Centrum Korporacyjne w Ciechanowie – 998 472,64 zł.
Władze powiatu podpisały już u notariusza wstępną umowę z rodziną Skarżyńskich. Do 19 maja mają podpisać akt notarialny.
Przed koniecznością wykupu działki stoi także Inspektorat Weterynarii mieszczący się przy ul. Serockiej. Jak poinformował powiatowy lekarz weterynarii Edmund Matey, by obniżyć koszty inspektorat jest gotowy na podział gruntu i przeniesienie ogrodzenia tak, by część działki bez konieczności wykupu wróciła do spadkobierców.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl