Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraPakiet rozwiązań komunikacyjnych dla Wyszkowa

(Zam: 05.04.2017 r., godz. 11.11)

Budowę parkingów, kładki dla pieszych przy moście drogowym przewiduje m.in. projekt, którego realizacja ma kosztować ponad 10 mln zł. Gmina Wyszków liczy na unijne dofinansowanie na ten cel.Samorząd złożył wniosek do funduszy unijnych (Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020) na realizację projektu „Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej poprzez wdrożenie pakietu rozwiązań komunikacyjnych w Wyszkowie – etap I”.
Zakłada on budowę miejsc parkingowych wzdłuż ul. Leśnej w Wyszkowie (na odcinku od ul. Graficznej do alei Marszałka J. Piłsudskiego) w systemie „parkuj i jedź” wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej i przebudową skrzyżowania z ul. Przemysłową. Samorząd przewidział też budowę ciągu pieszo-rowerowego na moście drogowym w miejscowości Wyszków, przebudowę skrzyżowania ulic Gen. J. Sowińskiego i Dworcowej w Wyszkowie wraz z budową ścieżki rowerowej oraz przebudową infrastruktury drogowej. W ramach projektu gmina planuje również zakup przystanków autobusowych, wykonanie wiat/stojaków rowerowych na terenie Wyszkowa, opracowanie dokumentu „Zrównoważona Polityka Transportowa miasta Wyszkowa”, opracowanie i wdrożenie nowej organizacji ruchu, stworzenie Systemu Informacji Komunikacyjnej.
Przewidywany koszt zadania to 10 767 746,05 zł, z tym że gmina liczy na otrzymanie z unijnych środków 8 237 295,66 zł.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Smacznego ;), w dniu 05.04.2017 r., godz. 12.49
Najfajniejszym punktem jest: opracowanie dokumentu "Zrównoważona Polityka Transportowa miasta Wyszków", zwłaszcza w kontekście niezrównoważonej polityki Nowosielskiego, który stracił już przyznaną dotację na obwodnicę śródmiejską w kwocie 24 mln PLN. Taka to jest nowosielska PO-lityka. Smacznego, zwłaszcza w spalinach TIR-ów w środku miasta ;)
Dodane przez Bufonada, w dniu 05.04.2017 r., godz. 16.48
Parkuj i jedź? Gdzie i o której, no i za ile czasu będziesz w Warszawie?
Dodane przez Anonim, w dniu 05.04.2017 r., godz. 19.51
Z przesiadką w Tłuszczu, coś dla tłuszczaków.
Parking dla Borka
Dodane przez 123, w dniu 05.04.2017 r., godz. 20.05
Kolejna inwestycja dla Pana Borka i Parking dla jego pracowników, przy jego magazynach i nie dla ludzi z okolic, czy władza samorządowa i radni uważają ludzi za idiotów ?
stara nazwa ulicy
Dodane przez aga51, w dniu 05.04.2017 r., godz. 22.14
We wspomieniach moich rodziców nazwa Swiętojańska była obecna. Ciesze się, bo to piękna nazwa nie jakieś tam "pomordowanych na wschodzie" lub "zamachu smoleńskiego".
Dodane przez Odpowiedź, w dniu 06.04.2017 r., godz. 09.06
Kto finansował kampanię Nowosa na burmistrza w 2014 r?
aga 51. 22.14
Dodane przez Anonim, w dniu 06.04.2017 r., godz. 11.26
Jaka obrzydliwosc bije z ciebie. Jak mozna cos takiego napisac ,,nie jakichs tam pomordowanych na wschodzie" lub ,,zamachu smolenskiego" Osoba wypowiadajaca sie o tym z pogarda jest moralnym zerem albo bezmyslnym i....a.,ktory nie raz juz dawal popis chorej glowy. Wstydz sie.
PO ziom PO
Dodane przez Jakieś tam pomordowani, w dniu 06.04.2017 r., godz. 12.13
Katyń, Ostaszków, Miednoje, Kozielsk... kilka dni temu ulicami Warszawy przeszedł Marsz Cieni... aga51, znów się kompromitujesz. Pomyśl, zanim napiszesz kolejną głupotę.
Remont holu wyszkowskiego urzędu
Dodane przez Stowarzyszenie Pepisko, w dniu 06.04.2017 r., godz. 18.53
"...Zapytanie ofertowe dotyczące prac zgodnie z projektem (remont/wykonanie podłogi, sufitu, ścianek meblowych, lady recepcyjnej, drzwi szklanych, mebli wolnostojących i punktu ksero, poligrafia) wyłoniło wykonawcę - firmę Moderator Paweł Wojtkowski z Wyszkowa za kwotę 78 616,00 zł brutto. Pracę nad nowym holem rozpocznęły się 27 lutego, końcowy efekt powinien zostać osiągnięty miesiąc później, czyli 3 kwietnia." W urzędzie remontowane są także schody, o których w/w cytat nie wspomina. Komunikacja jest utrudniona pomimo przekroczonego, podanego przez urząd terminu zakończenia prac 3 kwietnia. Interesuje nas, czy remont schodów (wymiana terakoty) wykonana zostanie w podanej cenie ponad 78 tys. PLN, czy jest to oddzielna inwestycja, która będzie podatnika kosztowała kolejne np. 40 tys.? W związku z powyższym Stowarzyszenie Pepisko złożyło wniosek z zapytaniem w trybie DIP, dotyczący kosztorysu wykonywanej inwestycji.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.04.2017 r., godz. 21.50
Schody dołożyli w ostatniej chwili, kiedy remoncikiem zaczęto się bliżej interesować. Wszystko wskazuje na to, żeby urealnić daleko przeholowane koszty. Tylko w bagnistym Wyszkowie Nowosielakiego i jego paprotki Kowalewskiej, meblościanka ze szklanymi dzwiami za cenę małej kawalerki. Można?
Do Stowarzyszenia Pepisko
Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2017 r., godz. 00.21
Zapytanie było skierowane do firmy,która miała wygrać i wygrała.Moderator zawsze dobrze poinformowany o kwocie jaka jest przeznaczona na dane inwestycje i stąd większość z nich wykonuje .Co do remontu schodów, to na pewno oddzielna inwestycja
Nadworny pieniacz wyszkowski
Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2017 r., godz. 07.28
UM zalewany jest falą pism, pisemek, pisemeczek powodujących blokadę pracy urzędników. Czy te dwuosobowe pseudo stowarzyszonko wzajemnej adoracji dwóch jegomości Bogusia i Mareczka nie zajmie się czymś pożytecznym, choćby hodowlą jedwabników. Czy nikt nie może zająć się w/w kóleczkiem, co ci chłopcy wyprawiają, jak otrzymane pieniążki otrzymane z UM przeznaczają i na co. Kto nimi kieruje, po co to robią?
B R A W O !
Dodane przez niezadowolony, w dniu 07.04.2017 r., godz. 08.30
Brawo ,,STOWARZYSZENIE PEPISKO" - może wreście ktoś przyjży się jak sasta się pieniędzmy mieszkańców. Gorąco popieram takie inicjatywy. Jedyna odważna organizacja.
Dodane przez Aleksandra, w dniu 07.04.2017 r., godz. 09.15
No tak, znowu Borek. Stolarska, Mazowiecka, stadion a teraz parkingi dla jego pracowników i klientów. A może i dla tirów? Tak to jest być wasalem.
Odezwały sie urzędowe nożyce.
Dodane przez Kowalski, w dniu 07.04.2017 r., godz. 10.36
Urzędas od Nowosielskiego zadaje pytanie - kto nimi kieruje, po co to robią? A z tego, co widać oni tylko poprosili o kosztorys budzącej zainteresowanie inwestycji. Komuś w Urzędzie nadepnęli na odcisk, poruszyli niewygodną sprawę i zaczęło śmierdzieć. Przecież burmistrz nigdy nie miał nic do ukrycia, każdy kto się o cokolwiek zapyta, dostanie odpowiedź - zapewniało cudowne dziecko wyszkowskiej demokracji. Czyżby nie brał pod uwagę, że w końcu ktoś zacznie pytać? Popieram działania chłopaków, którzy robią to oficjalnie, narażając się na zemstę Urzędu. Choć prawo mówi, że pytający o informację publiczną nie musi podawać swojego imienia, nie musi tłumaczyć się po co mu ta wiedza, ani co zamierza z nią zrobić. Pytanie Pepisko jest celujące, sam jestem ciekawy odpowiedzi. Kilka płyt wiórowych, halogenów i płytek za takie pieniądze, to się w normalnej głowie nie mieści. Widać, że niektórym w Urzędzie w tyłkach się poprzewracało z tego, uzyskanego kosztem podatnika, dobrobytu. Chętnie przyłączę się do takich działań i wesprę stowarzyszenie. Proszę o podanie kontaktu. Pozdrawiam.
Remont Urzędu
Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2017 r., godz. 11.27
Zrobiono dwie różne inwestycje, bo gdyby podlegało pod jedną ,to potrzebny byłby przetarg.koszt przekroczyłyby 100 tyś.zl,a poniżej nie trzeba przetargu i wspominana firma mogłaby przegrać. Do pierwszej inwestycji dołozoną drugą i jest cacy.Wszystko zrobione pod konkretną firmę.
Dodane przez AntyBox, w dniu 07.04.2017 r., godz. 11.51
Jaki mamy przykład arogancji urzędniczej pod kierownictwem szefowej propagandy Kowalewskiej. Oczywiście, że władzunia chciałaby, żeby nikt o nic nie pytał, bo ona sama wie jakie i komu informacje podawać. Najlepiej byłoby dla władzuni, żeby wszyscy dociekliwi zajęli się hodowlą jedwabników i swoje wścipskie nosy trzymali z daleka od ich podejrzanych interesików. Wychodzi szydło z worka, czekamy na więcej.
Dodane przez Iza, w dniu 07.04.2017 r., godz. 12.20
I tu widzę rolę dla Pana Adama Mroza i tworzonego przez niego społeczeństwa obywatelskiego pod szyldem PO, żeby wzięło obywatelskie działania Marka i Bogdana pod swoją opiekę. Co to Panie Adamie znaczy, że urzędnicy na forach zaczynają szczuć na tych mieszkańców, co wykazują się obywatelską postawą? Robią nagonkę, sugierują przyjrzenie się jegomościom, sprawdzaniem ich, i co jeszcze? Czekam na Pański odzew w tej przełomowej sprawie. Będzie mógł Pan wykazać w praktyce na czym polega Pańska Postawa Obywatelska. W skrócie PO. Ps. Paprotka Ogórek, rozpoczęła kolejny etap samozaorania. Co Nowosielski w niej widzi?
Samozaoranie.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2017 r., godz. 12.50
Chłopki już tak mają...
Dodane przez AntyBox, w dniu 07.04.2017 r., godz. 13.04
Izo, o taki sarkazm to Ciebie nie POdejrzewałem :) Do Mroza POd opiekę... Świetne wyczucie chwili.
Dodane przez Iza, w dniu 07.04.2017 r., godz. 14.51
AntyBoxie, brawo, idealnie wyczułeś moje intencje. Zwracać się o pomoc do Mroza, jest tak samo naiwne jak zwrócenie się do Komitetu Obrony Demokracji Eychlera. A samozaoranie sztabu paprotki oli ogórek postępuje. Szydzi z dwuosobowego składu działającego w ramach Pepisko, bo sami przyzwyczajeni są do mnogości głodnych do nakarmienia gęb, w ramach wielce dobroczynnego stowarzyszenia pod zwodniczą nazwą Klub Przyjaciół Wyszkowa, wg. niektórych nazywanego Klubem Przyjaciół Żłoba. Zachęcam do zajrzenia pod artykuł w aktualnościach, poświęcony wyborom w tym składzie altruistów. Proszę odnaleźć mój komentarz, mówiący, co o towarzystwie myślę, jeszcze raz wczytać się w tekst i skojarzyć ze sprawą poruszoną przez Pepisko. Chłopaki wsadzili kij w mrowisko. Nie dziwi więc wściekłość burmistrza, głównego ceremona kółeczka wzajemnej adoracji. Ja również chętnie pomogę, doświadczenia z dawniejszych lat w licznych kontaktach mogą okazać się bardzo pomocne. Zapowiada się ciekawa wiosna.
Im większy bałagan, tym więcej pracy.
Dodane przez czarne gacie na szmacie, w dniu 07.04.2017 r., godz. 15.48
Za dużo pracy, a pisemeczka mieszkańców utrudniają życie, co niektórym, urzędniczkom. Bardzo mnie wzruszyła twoja opowieśćo tej miedoli. A może mniej siedzenia na komentarzach w czasie godzin pracy? A może by sobie pracę lepiej zorganizować? Ale jak nowosilcow nazatrudniał misiewiczów, to czego tu oczekiwać.
Dodane przez Urzędniczka niższego szczebla, w dniu 07.04.2017 r., godz. 16.32
Pół urzędu dziś się śmieje, "Przyjaciele" i złodzieje.
Rewelacja na Bałtyku, lody, lody na patyku...
Dodane przez Szok!!!, w dniu 07.04.2017 r., godz. 16.47
Przyjrzyjcie się też niedawnemu remontowi dwóch pomieszczeń w pewnym przedszkolu. Tam dopiero poszedł geszeft, zgadniecie za ile? Szok!!!
Dodane przez knom, w dniu 07.04.2017 r., godz. 17.58
"Czy nikt nie może zająć się w/w kółeczkiem, co ci chłopcy wyprawiają, jak otrzymane pieniążki otrzymane z UM przeznaczają i na co. Kto nimi kieruje, po co to robią?" Brzmi to rzeczywiście jak mowa "przepracowanego" urzędnika. Ma też wydźwięk próby uciszenia, zamknięcia ust pod groźbą zajęcia się "kółeczkiem" tych, co takie rzeczy niegodziwe "wyprawiają". Pewnie pieniążki z urzędu dali, to i skontrolują, bo chyba nie po to je dali, żeby im teraz tacy "chłopcy" podskakiwali. Czytam i niedowierzam, jak burmistrz pozwalając na taki hejt ze strony "zapracowanych" urzędników, sam na siebie bat kręci. Jeszcze nie wiemy, jaka jest skala niegodziwości finansowej w wyszkowskim magistracie, ale przeczuwam, że ujawniony problem jest tylko czubkiem lodowej góry. Oby Nowosielski na tej swojej aroganckiej postawie nie skończył jak pyszny Titanic, z całą swoją orkiestrą i klubem przyjaciół koryta. Na moralnym dnie.
do Stowarzyszenie Pepisko - może się przyda....
Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2017 r., godz. 18.18
"Każdemu przysługuje, prawo dostępu do informacji publicznej chyba, że informacja ta podlega przepisom o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych. Należy pamiętać, że od osoby wykonującej prawo do informacji publicznej nie wolno żądać wykazania interesu prawnego lub faktycznego. Podmiotowi, któremu odmówiono prawa dostępu do informacji publicznej ze względu na wyłączenie jej jawności z powołaniem się na ochronę danych osobowych, prawo do prywatności oraz tajemnicę inną niż państwowa, służbowa, skarbowa lub statystyczna, przysługuje prawo wniesienia powództwa do sądu powszechnego o udostępnienie takiej informacji. Sądem właściwym do orzekania w sprawach nieuzasadnionej odmowy skorzystania z prawa dostępu do informacji publicznej, jest sąd rejonowy właściwy ze względu na siedzibę podmiotu, który odmówił udostępnienia informacji publicznej. Należy pamiętać o zapisie art. 23 o dostępie do informacji publicznej. „Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”."
Dodane przez :))), w dniu 07.04.2017 r., godz. 19.02
Nie, no bez takich POuczeń :) Naszej parki burmistrzów nie trzeba już o tkich obowiązkach przekonywać, to som demokraty pełnom gembom ;)))
Ciekawa polemika pod artykułem o klubie królika
Dodane przez Do Iza, w dniu 07.04.2017 r., godz. 22.12
"Dodane przez Iza, w dniu 30.03.2017 r., godz. 11.19 Klub ma również nazwę alternatywną: Klub Przyjaciół Żłoba. Wielu klubowiczów to beneficjenci obecnego układu... Dodane przez Alek, w dniu 30.03.2017 r., godz. 12.31 Pisiaki, macie swój żłób. utwórzcie swój klub przyjaciół żłoba i nie zazdrośćcie. A może przez pomyłkę i coś dobrego dla ludzi zrobicie. Bierzcie przykład z Klubu Przyjaciół Wyszkowa. Chyba pomagania bliźnim pisowska religia wam nie zabrania. Dodane przez Anonim, w dniu 30.03.2017 r., godz. 16.47 Ktos poczul się dotknięty, skąd ta nerwowość. Zgadzam sie, że wielu członków to nastawieni na zysk z gminy pseudodziałacze." Jednym z działaczy klubu królika jest lubiący pieniądze (skarbnik) wykonawca remontu. Dołączam się również do zbulwersowanych panującym w Wyszkowie kolesiostwem i ceną, jaką burmistrz zapłacił za urządzenie małego pokoiku.
Ale jaja, ale jaja, ale jaja
Dodane przez Jątek, w dniu 07.04.2017 r., godz. 23.09
Wielki Piątek! Powtórzę po raz enty za innymi. Nikt nie popiera Nowosielskiego bezinteresownie. Przez lata w ten i inny sposób beztrosko kupował sobie głosy mniejszych i większych korytowców. Mam nadzieję, że poznamy więcej szczegółów. Podobno Pepisko drąży temat Szałajdy, nepotyzmu i zjawisk ocierających się o korupcję od dwóch lat. Są pewni siebie, a to znaczy, że burmistrz może stracić zęby, nie na walce z wielkimi tuzami lokalnej polityki, ale na działalności dwóch chłopaków, którzy wierzą w to co robią i nie są uwikłani w żadne z nim podejrzane interesy. I kto by się tego spodziewał? Ale jaja, ale jaja, ale jaja. Teraz to i Janek Abramczyk firmujący te niegospodarne Bizancjum, będzie miał zagwostkę. Ale jaja, ale jaja, ale jaja.
Bierzcie przykład z Klubi Przyjaciół Wyszkowa
Dodane przez do 22.12, w dniu 08.04.2017 r., godz. 09.51
Jaja, to dopiero wynikają z tej przytoczonej polemiki. Czytacie to pisowcy? Zobaczcie jak szałajda się panoszy. Dobre rady wam podsuwa. Załóżcie swój klub i niezazdroście. W otoczeniu Nowosielskiego i Mroza Szałajda nazywa się pomaganiem bliźnim. Pełowska religia im tego nie zabrania. Ale jaja. Przyjrzeć sie dokładnie, kto tę Szałajdę tworzy, kto ma na tej dobroczynności największy interes? Mediator Nowosielski ma problemy z jawnością faktur? To dopiero demokrata. Karty na stół.
SZAŁAJDA - definicja
Dodane przez TD, w dniu 08.04.2017 r., godz. 10.25
Bez skrupułów, jak ta hiena, żadnych zahamowań nie ma... Dodane przez Asia, w dniu 07.11.2013 r., godz. 11.06 SZAŁAJDA - "samorządowo-urzędniczo-prywatno-partyjno-medialny układ, żerujący na dobrach publicznych, charakteryzujący się nepotyzmem, hipokryzją i brakiem jakichkolwiek zahamowań w dążeniu do zapewnienia sobie i swoim towarzyszom nieograniczonego dostępu do władzy, stanowisk i przywilejów." - Jak widać, ta bestja korupcji i nepotyzmu, tuczona jest w tym zgniłym mieście ręką Nowosielskiego od wielu lat.
Sarkazm Izy
Dodane przez TD, w dniu 08.04.2017 r., godz. 10.31
szczególnie złośliwa ironia; szyderstwo, kpina, drwina (sjp) - i ciekawy komentarz: Angielskie powiedzenie (przypisywane niekiedy Oscarowi Wilde) mówi, że sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji. Mrozowi musiało pójść w pięty. Teraz należy jeszcze powiedzieć - sprawdzam, panie obrońco demokracji Mróz!
"Przyjaciele" dobroczyńcy, altruiści
Dodane przez TD, w dniu 08.04.2017 r., godz. 10.37
Altruista - książkowo: człowiek uczynny, stawiający dobro innych ponad własne interesy; idealista (sjp) Bogu dziękować, że mamy w Wyszkowie cały klub "altruistów". Amen.
Dodane przez Kwadratura Koła, w dniu 08.04.2017 r., godz. 15.29
To, czego nie można znaleźć na BIP urzędu, musi byc udostępnione na wniosek. Proste jest, że im mniej informacji na BIP, to należy liczyć sie z tym, że wniosków będzie więcej. Brak należytej organizacji w wyszkowskim urzędzie, to już legenda. Dlatego argument, o paraliżowaniu pracy urzędników składanymi wnioskami, niech pani Kowalska włoży sobie między bajki. Nepotyzm nastawiony na zatrudnianie żon, mężów, pociotków i kochanek zwany juz misiewiczostwem, daje takie a nie inne efekty. Misiewiczowi Kowalskiemu burmistrz po roku pracy na stołku dyrektor WOK Hutnik, bez pardonu przedłużył umowę o kolejnych 7. lat. Sprawność byłego konserwatora w tej placówce na stołku dyrektora, objawiła nam sie niedawno zorganizowaniem na deskach kulturalnej sceny domu kultury bokserską rzezią. Jakie odkrywcze pomysły na kulturę ma w rękawie dyrektor? Skąd inąd też "Przyjaciel" altruista królika.
Dodane przez Georadar, w dniu 09.04.2017 r., godz. 08.27
Władzunia szykuje odpowiedź bardzo lakoniczną. Przekaże Stowarzyszeniu kosztorys o treści: remont kosztował 78,616 tysięcy. Bez szczegółów, bo takie właśnie inteligentne umowy podpisuje się w naszej gminie. Żeby nic nie wyszło na jaw, czuwa nad tym cały sztab burmistrza z naczelnik inwestycji i skarbnikiem gminy na czele. Przekonacie się, jak Was wcześniej czymś nie przekupią. Tam ręka rękę myje. Elyta.
Georadar - liczymy się również z takim przedstawieniem sprawy
Dodane przez Stowarzyszenie Pepisko, w dniu 09.04.2017 r., godz. 12.58
Każda odpowiedź, nawet taka, daje nam kolejne możliwości. Wykpienie sprawy przez władzę będzie, jak splunięcie mieszkańcom-podatnikom w twarz, bo to w ich również imieniu zadaliśmy to ważne pytanie. Będzie zadrwieniem z idei społeczeństwa obywatelskiego. Jednocześnie ściągnie z elit kolejne maski hipokryzji, cynizmu i obłudy. To bardzo ważne przed zbliżającymi się powoli wyborami samorządowymi. Kolejnym krokiem z naszej strony będzie... ale, na ten temat oraz misji stowarzyszenia Pepisko, naszych działań i planów na przyszłość będą sie mogli Państwo dowiedzieć z łamów poświątecznego, papierowego wydania tygodnika "Wyszkowiak".
Władza pod lupą
Dodane przez Lupa, w dniu 09.04.2017 r., godz. 15.53
Promienie słońca nie palą, dopóki nie ulegną skupieniu.
do Stowarzyszenie Pepisko - o bardzo aktywnych mieszkańcach....
Dodane przez Anonim, w dniu 09.04.2017 r., godz. 15.54
a"propos skarbnika polecam wywiad: "Budżet lokalny. To nie pieniądze wirtualne, a na wydatki tu i teraz – mówi skarbnik Wyszkowa" i taki fragment odpowiedzi:..... "Często czytałem o „patologiach”, gdzie grupka zapaleńców przeforsowywała swój projekt, a potem znaczna część mieszkańców była niezadowolona z takiego rozwiązania (np. słyszałem o ścieżkach rowerowych zwężających ulice na Ursynowie). Warto też zauważyć, że często sama promocja i nakład pracy, papierologia związana z budżetami obywatelskimi – to również znaczące środki finansowe, które pomniejszają inne wydatki. W naszej gminie mieszkańcy są bardzo aktywni."....
pytanie do Stowarzyszenia Pepisko
Dodane przez Anonim, w dniu 09.04.2017 r., godz. 16.12
czy prosiliście o wgląd do dokumentacji z otwarcia ofert? Jeśli tak, to czy została Wam udostępniona i jakie sa Wasze z niej wnioski. Jeśli nie, to czym wytłumaczono fakt "nieudostępnienia"? . Czy moze wystapiliście z wnioskiem z zapytaniem w trybie DIP bez wcześniejszej próby bezpośredniego wglądu w dokumentację?
Apropo podejścia wyszkowskiej szałajdy do budżetu
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 17.55
- Budżet jest nasz, nie wasz i chcemy go w spokoju uchwalić – powiedziała ikona wyszkowskiej demokracji Elżbieta Piórkowska. "Złote usteczka" dla tej pani.
I ja mam kilka smaczków o jego świetojebliwości
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 18.03
"Sugerowała Pani na sesji, że osoby od burmistrza przyjeżdżają do miejscowości i chcą Pani odejścia z funkcji sołtysa. – Słyszałam, że tak się dzieje. Dowiedziałam się na wiosnę 2014 r., że robiono podejście, żeby mnie usunąć z funkcji sołtysa. Pomyślałam wtedy, że może ktoś po prostu mnie nie lubi i dlatego tak mówi. Ale potem znów usłyszałam od innych ludzi tę informację. Mówiono, że padają argumenty, że droga byłaby, tylko ja za dużo krzyczę. To była osoba od burmistrza. Były przymiarki, by kogoś innego wytypować na moje miejsce."
Tego się nie da wymazać z pamięci gumką myszką...
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 18.07
Rozmawiała Pani przed sesją z radnym Kuchtą, który zdobył głosy w okręgu wyborczym obejmującym między innymi Sitno? Czy ma Pani do niego żal, że na sesji nie zabrał głosu w sprawie drogi w Sitnie? – Nie rozmawiałam z nim przed sesją. Mam duży żal do niego. Szkoda moich nerwów. Na ostatnią sesję wycięłam sobie fragment artykułu, słowa pana Mroza „Kolejny rok to bezwzględnie czas na to, by ta inwestycja w Sitnie została zrealizowana”. To są ich słowa. A stało się tak, że droga została BEZWZGLĘDNIE, ale WYRZUCONA z budżetu na 2015 r. Ile warta jest taka obietnica?
Burmistrz przed wyborami zapytał sołtysów "kto mi da poparcie"...
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 18.11
Ma to związek z tym, co Pani sugerowała na sesji, że to jest zemsta polityczna? – Tak myślę. Zauważyłam, że to zjawisko prawdopodobnie zaczęło się od zamykania szkół. Przyczyniłam się wraz z innymi paniami z Olszanki tj. panią Marzeną Oleksiak i Agnieszką Piątek do tego, że szkoła nie została zamknięta, prowadzi ją stowarzyszenie. Przeciwstawiłam się władzy. Szkoła została, dzieci się uczą, nie dojeżdżają do Leszczydołu. Dla mnie to jest dobre, ale nie wiem, czy dla wszystkich. Włożyłam w tę sprawę dużo swojego wysiłku, nerwów. Mam taki charakter, że co myślę to mówię, a to się nie wszystkim podoba. Jeśli wnioskuję o drogę w Sitnie, to na jakiej podstawie z budżetu się ją wyrzuca, a nie np. drogę w Tumanku czy w Gulczewie. Od budowy wodociągu czyli ok. 20 lat nie mamy żadnej inwestycji w Sitnie. Burmistrz przed wyborami zapytał sołtysów „kto mi da poparcie?”. Ja mu powiedziałam, „panie burmistrzu cztery lata temu obiecał pan drogę i do tej pory nie dotrzymał słowa – ja tego nie podpiszę”. Mam poczucie, że polityczna zemsta może być też z tą decyzją związana.
Władza próbuje pokazać, że nie mogę się o swoje upominać, nie mogę nic powiedzieć...
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 18.14
Czy Pani decyzja o rezygnacji z ubiegania się o funkcję sołtysa jest ostateczna? – Tak. Sąsiedzi, mieszkańcy proszą mnie, żebym nie ustępowała, ale ja nie chcę, żeby mieli mi za złe, że przeze mnie drogi nie będzie. Tyle lat jej nie było, dopiero ja się zaczęłam o nią upominać. Zrobiłam w tej sprawie tyle, ile mogłam. Więcej już nie mogę, bo to nie jest w moim zasięgu. Władza próbuje pokazać, że nie mogę się o swoje upominać, nie mogę nic powiedzieć
Cieszyłam się, bo burmistrz deklarował, że jak tylko będzie wykup, to droga będzie zrobiona...
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 18.18
– Zrobiłam w tej sprawie tyle, ile mogłam. Więcej już nie mogę, bo to nie jest w moim zasięgu. Władza próbuje pokazać, że nie mogę się o swoje upominać, nie mogę nic powiedzieć – mówi sołtys Sitna Jadwiga Ickiewicz, która od czterech lat walczy o asfaltową drogę dla mieszkańców miejscowości. Radni podczas styczniowej sesji usunęli tę inwestycję z tegorocznego budżetu. Jak długo trwa Pani walka o drogę w Sitnie? Jadwiga Ickiewicz: – Zaczęło się 4 lata temu. Burmistrz Nowosielski z zastępcą Mrozem przyjechali do nas na zebranie wiejskie i wybory sołtysa. Też byłam na tym zebraniu. Burmistrz powiedział wtedy „droga w Sitnie będzie, w 2010 r. będzie robiony projekt drogi, a w 2011 r. droga”. Kiedy to usłyszałam wstałam, podziękowałam za wybór na sołtysa i zadeklarowałam, że dopilnuję tego, by pan burmistrz tę obietnicę spełnił. Od razu napisałam wniosek do Urzędu Miejskiego o budowę tej drogi. Ale jak można było wtedy obiecać budowę? Nie było wykupów gruntów, projektu inwestycji. I tak, po uchwaleniu budżetu na 2011 rok poinformowano mnie, że są potrzebne wykupy gruntów pod drogę. W tej sprawie chodziłam w urzędzie od pokoju do pokoju, od wydziału do wydziału. Chodziłam potem od domu do domu, odwiedzałam mieszkańców, by ich namówić na sprzedaż gminie ziemi. Nie było łatwo, bo zaproponowana przez gminę cena wykupu wynosiła zaledwie 10 zł za metr kwadratowy. Dotarłam nawet do pana z Warszawy, który w Sitnie nie mieszka, ale ma działkę. On też podpisał zgodę. W trzy tygodnie zebrałam zgody od mieszkańców. Cieszyłam się, bo burmistrz deklarował, że jak tylko będzie wykup, to droga będzie zrobiona. Dziś grunty są wykupione, jest dokumentacja, pozwolenie na budowę. Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 stycznia mówiłam prawdę. Chcę podkreślić, że z mojej strony nie było kłamstwa, czy półprawdy.
Nie szłam po trupach, wódek nie woziłam...
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 18.28
Twierdzi Pani, że były próby pozbawienia pani funkcji. Czy rezygnując nie ma Pani poczucia, że one się w ten sposób powiodą? – Mi chodzi cały czas o drogę, a nie o siebie i swój prestiż. Tak to czuję, a czy coś burmistrz udowodni czy nie, to nieważne. Z początku nie miałam zamiaru startować w wyborach na radną, ale jak się dowiedziałam, że prawie 3 mln zł poszło na chodniki, to się zdecydowałam. Pomyślałam, że jeśli będę radną to będę mogła zabrać głos, mieć wpływ. Nie udało się, trudno. Nie szłam po trupach, wódek nie woziłam, nikomu nic nie obiecywałam. Na sołtysowaniu też mi nie zależy. Jak się nic nie robi, to może funkcja fajna, ale jak chce się coś zrobić, to zawsze się znajdą wrogowie. Nasza społeczność jest wspaniała, ale bywają osoby, którym nie podoba się, że mówię co myślę. Jedyne na co mogą Państwo w tej chwili liczyć, to pieniądze funduszu sołeckiego. – Mamy staw, oczyściliśmy go w zeszłym roku. W tym roku z funduszu chcemy obłożyć go płytami ażurowymi. Nie korzystamy z innych funduszy.
Świętojebliwość uważa...
Dodane przez IZa, w dniu 09.04.2017 r., godz. 18.35
Podjęła się Pani walki o drogę, ale nie jest w niej Pani trochę osamotniona? Jest rada sołecka, są mieszkańcy, z którymi mogła pani przyjść na sesję. – Były osoby, które chciały ze mną iść na sesję. Ale nie byłam pewna do końca jakie będą uchwały, nie chciałam robić szumu, bo nie wiedziałam, czy zdejmą tę drogę z budżetu. Mogę w każdej chwili przyjść z mieszkańcami, są na to gotowi. Uważam, że powinnam sprostować pewne rzeczy. Burmistrz uważa, że z mojej strony są niedomówienia, półprawdy, a ja mam czyste sumienie, mówię prawdę.
Nie można zrobić rowów, bo po tej stronie, gdzie powinny być, są wodociągi i światłowody, które zostały źle zaprojektowane... Misiewicze, Misiewicze
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 18.41
Inną postawą w tej sprawie wykazał się jedynie radny Adam Szczerba. - To jego wielki plus, zaleta, że wsparł mnie na sesji. Sensownie argumentował podczas niej można zrezygnować z mniej kosztownych inwestycji, na które mogą się znaleźć pieniądze w ciągu roku. W poprzednim budżecie gmina na chodniki wydała 2,6 mln zł. Burmistrz mówił rok temu, że w budżecie należy uwzględnić całą kwotę z kosztorysu na inwestycję w Sitnie, która wynosi ponad 2 mln zł. Nam wystarczyłyby zwykłe rowy i podniesienie drogi. Zgłosiłam projektantom problem zalewania drogi. Dowiedziałam się od nich, że nie można zrobić rowów, bo po tej stronie, gdzie powinny być, są wodociągi i światłowody, które zostały źle zaprojektowane. Trzeba by było te media przenieść, co stanowiłoby porównywalny koszt co droga z kanalizacją deszczową. Stąd ten koszt podany przez burmistrza.
"Co myślę to mówię, a to się nie wszystkim podoba"
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 19.03
Przytoczyłam czytelnikom obszerne fragmenty jednego z najwartościowszych materiałów wyszkowskiej prasy ostatnich lat. Wywiad redaktor Justyny Pochmary z sołtys Sitna Jadwigą Ickiewicz z 11 lutego 2015 r. okazał się przełomowym. W 2016 r. droga w Sitnie została zbudowana, choć z oficjalnym przecięciem wstęgi Nowosielski prawdopodobnie zwlekał będzie do jesieni przyszłego roku... Pani Jadwiga, pomimo postawienia na nogi znacznej części szałajdy, została wybrana sołtysem Sitna.
Smaczków kwintesencja
Dodane przez Iza, w dniu 09.04.2017 r., godz. 19.35
"Burmistrz faktycznie mówił, że droga będzie kosztowała ponad 2 mln zł. W projekcie tegorocznego budżetu była jednak kwota 1,5 mln zł. – Kiedy burmistrz podał kwotę, mówiłam mu, że byłam na spotkaniu z kosztorysantem, który podał kwotę po przetargu ok 1,5 mln zł. I taka znalazła się ostatecznie w projekcie budżetu na 2015 r." Pół miliona, to wielkość o jaką zamierzał przerysować kosztorys burmistrz Nowosielski, która jednak stanowi aż 1/4 wartości inwestycji. Myślę, że gdyby nie dociekliwość Pani Jadwigi Ickiewicz, 2 mln zł., z "merytorycznym" uzasadnieniem" "kompetentnego" przewodniczącego komisji finansów, zostałaby przez "dociekliwą" większość "kompetentnej" rady, klepnięta. Jaka jest skala przeinwestowanych projektów w gminie Wyszków? Bo chyba mało kto zaprzeczy, że tendencja, a może lepiej ciągota, do tego typu praktyk w obozie tej ekipy istnieje. Przykład przeinwestowania remontu holu, rzeczywiście, jak sugieruje "knom", może okazać się czubkiem góry lodowej. Stowarzyszeniu "Pepisko" życzę determinacji i charakteru, jakim wykazała się Pani Jadzia w walce z szałajdą o drogę wSitnie, aby rozpoczęty proces doprowadzić do końca. Mają Panowie moje pełne poparcie.
Dodane przez Matka Polka, w dniu 09.04.2017 r., godz. 22.22
Ręce opadają jak się to wszystko czyta. Dziękuję Pani Izie ale i Paniom Justynie i Jadwidze z Sitna. Na oficjalne oddanie Waszej drogi, to ja bym z taczką dla tych ... nie powiem kogo, przyjechała.
Kto nie z Mieciem, tego zmieciem!
Dodane przez Supersmaczek, w dniu 09.04.2017 r., godz. 22.39
***Burmistrz przed wyborami zapytał sołtysów „kto mi da poparcie?”. Ja mu powiedziałam, „panie burmistrzu cztery lata temu obiecał pan drogę i do tej pory nie dotrzymał słowa – ja tego nie podpiszę”. Mam poczucie, że polityczna zemsta może być też z tą decyzją związana.*** Oto prawda o nas samych.
Kto nie z Mieciem, tego zmieciem!
Dodane przez Supersmaczek, w dniu 09.04.2017 r., godz. 22.42
Dowiedziałam się na wiosnę 2014 r., że robiono podejście, żeby mnie usunąć z funkcji sołtysa. Pomyślałam wtedy, że może ktoś po prostu mnie nie lubi i dlatego tak mówi. Ale potem znów usłyszałam od innych ludzi tę informację. Mówiono, że padają argumenty, że droga byłaby, tylko ja za dużo krzyczę. To była osoba od burmistrza. Były przymiarki, by kogoś innego wytypować na moje miejsce.
Co wódek nie woziła
Dodane przez Supersmaczek, w dniu 09.04.2017 r., godz. 22.51
- Budżet jest nasz, nie wasz i chcemy go w spokoju uchwalić – powiedziała ikona wyszkowskiej demokracji Elżbieta Piórkowska. "Złote usteczka" dla tej pani. Cytat przejdzie do kanonu arogancji władzy wyznawców III RP. Oto prawda o nas samych.
Obrażony na szałajdę
Dodane przez Anonim, w dniu 10.04.2017 r., godz. 08.26
Mam w pamięci jeszcze inny artykuł do przypomnienia. Jak to Adam Warpas, kolega i zastępca burmistrza, likwidator szkół i kuchni w szkołach, wściekał się na szałajdę, która ponoć nie istnieje i donosił do prokuratury. Teraz to może prokuratura, albo cba weźmie się nie za internautów, ale za wyszkowską szałajdę, która ponoć nie istnieje.
Droga byłaby, tylko Jadzia za dużo krzyczała.
Dodane przez AntyBox, w dniu 10.04.2017 r., godz. 08.59
Klasyka ich metody "kija i marchewki". Bo kto nie z Mieciem, tego zmieciem- dokładnie tak.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.04.2017 r., godz. 09.07
Nowos to jednak nieciekawy typ, co spotka chłopaków?
Dodane przez grabarz, w dniu 10.04.2017 r., godz. 10.27
Kto z ekipy burmistrza przyjeżdżał do Sitna kopać dołki pod niewygodną sołtys? Więcej godności panowie.
Dodane przez knom, w dniu 10.04.2017 r., godz. 11.09
Stowarzyszenie "Miasto jest Nasze" zrobiło mapę dzikiej warszawskiej reprywatyzacji. W Wyszkowie konieczna jest mapa SZAŁAJDY, tzn. mapa powiązań tych różnych "przyjaciół" żłoba, wzajemnych interesików, obszarów gdzie dokonuje się różnych niegodziwości finansowych. PS Izo, zrobiłaś dobrą robotę.
"Who is who" w Wyszkowie
Dodane przez obserwator, w dniu 10.04.2017 r., godz. 11.30
Mają tupet nazywać się przyjaciele Wyszkowa, albo komitet z klasą. Wszystko wyjdzie w praniu kto jest kto.
Do Izy
Dodane przez Zorientowany, w dniu 10.04.2017 r., godz. 15.04
A dlaczego droga w Sitnie została wyrzucona z budżetu? Bo w Leszczydole Pustki sołtysem została siostrzeńca/bratanica radnego Abramczyka i tam trzeba było zrobić najpierw,żeby pokazać, jakie to radny ma możliwości.Zresztą trzeba było zrobić dojazd do swojej działki
Dodane przez :), w dniu 10.04.2017 r., godz. 15.16
Podziękujmy naszemu misiowi za usługi i puśćmy go w kolejnych wyborach na bezrobocie :)
Do grabarza
Dodane przez Wnikliwy, w dniu 10.04.2017 r., godz. 16.53
Jak to kto?Radnego Abramczyka spytajcie.A co było w Leszczydole St .jak były wybory sołeckie? Po jakiego fi..a tam pojechał? To samo tyczy Mroza.przecież był już w powiecie.Na co liczyli?w tym przypadku ich wsparcie g...o dało.za to W Leszczydole Pustki podstępem osiągnęli cel
W odpowiedzi
Dodane przez Stowarzyszenie "Pepisko", w dniu 10.04.2017 r., godz. 17.08
- czy prosiliście o wgląd do dokumentacji z otwarcia ofert? Jeśli tak, to czy została Wam udostępniona i jakie są Wasze z niej wnioski. Jeśli nie, to czym wytłumaczono fakt "nieudostępnienia"? . Czy może wystąpiliście z wnioskiem z zapytaniem w trybie DIP bez wcześniejszej próby bezpośredniego wglądu w dokumentację? - Są sprawy, kiedy wgląd do dokumentów jest dla nas wystarczający, są jednak sprawy, gdzie wgląd w dokumenty z urzędnikiem na karku wydaje się być stratą czasu. Tak jest w przypadku dwóch ostatnich pism skierowanych do burmistrza w trybie DIP. Prowadząc korespondencję, a także przygotowując różnego rodzaju materiały, musimy posiłkować się ostemplowanymi i podpisanymi przez burmistrza kopiami, m.in. po to, żeby móc się na nie powoływać. Posiadanie kopi daje większy komfort pracy nad materiałem, ma się do nich wgląd w każdej chwili, kiedy jest to potrzebne.
Dodane przez Mona, w dniu 10.04.2017 r., godz. 17.57
Dzięki Iza za kawał dobrej roboty. Twoje posty otwierają oczy na wyszkowskie sprawy. Mam jeszcze pytanie do pana Janka, czy to nie on buszował po Sitnie robiąc pani Jadwidze tyle przykrości? Wiem, że pan Janek czyta komentarze, może na mój odpowie.
Dodane przez AntyBox, w dniu 10.04.2017 r., godz. 19.25
Abramczyk, Mróz... sami altruiści. To kiedy ta droga w Sitnie miała już być, panie Adamie?
Dodane przez Iza, w dniu 10.04.2017 r., godz. 20.42
Wyszkowskie bagienko zaczyna fermentować, słyszałam o kolejnych śmierdzących sprawach poruszonych przez Pepisko. Nasze cudowne dziecko wyszkowskiej ludowej (mój dopisek) demokracji staje przed zwierciadełkiem, które pokaże jego prawdziwe oblicze. A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że nie bardzo może liczyć na urzędową "specjalistkę" od PR olę paprotkę. Miss blondi, w kryzysowych sytuacjach się nie sprawdza. Co typ w niej jeszcze widzi?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.04.2017 r., godz. 21.15
Jak to było z tym podstępem w Pustkach?
Dodane przez obserwator, w dniu 10.04.2017 r., godz. 21.39
A dlaczego tego wątku nie komentuje w ogóle Marek Głowacki, czyżby interesował go wyłącznie temat spotkania z Pawłowicz i katastrofy smoleńskiej? Podejrzane.
Dodane przez Jątek, w dniu 10.04.2017 r., godz. 22.00
Izo, pewne truizmy, które dla ludzi zorientowanych w temacie są oczywistością, wyłożyłaś swoimi postami jak na tacy, aby je mogli zrozumieć Ci, którzy do pełni szczęścia w tym mieście potrzebują co najwyżej kawałka chodnika z przemysłowej kostki pod domem. Sprawa Sitna na nowo pozwala spojrzeć na jakość i poziom wyszkowskiej elity, znaczy się poziom tych, którzy elitą być powinni, rządzących w tym radnych. Naprawdę dobra robota. Panią Jadwigę Ickiewicz, widzę w przyszłej radzie. Ale niech tym razem, jako prawa i uczciwa osoba, wystartuje z prawicowego komitetu, albo założy swój własny jednoosobowy.
Jarosław Kaczyński - mój Szacunek
Dodane przez TD, w dniu 10.04.2017 r., godz. 22.43
... w zbyt wielu miejscach te władze różnych rodzajów się ze sobą zrosły, także z miejscowym biznesem i powstał taki układ, w którym nie tylko pojedynczy obywatel, ale nawet grupa obywateli nie ma żadnych szans na domaganie się realizacji swoich praw Powstały, o czym mówiłem już wielokrotnie, kiedy byliśmy w opozycji, różne maleńkie dyktatury, maleńkie księstewka, prawda, z absolutnymi władcami, czasem większe, czasem także zupełnie małe, wręcz gminne. Bardzo wielu Polaków żyje w pewnej opresji z tego powodu i naszym obowiązkiem jest im pomóc... To są słowa sprzed kilkunastu dni, a jakby mówił o rzeczach które właśnie poruszamy. Pepisko powołując się na ten cytat, powinno zainteresować wyszkowskim grajdołem różne organa państwowe - prokuraturę, cba, ms oraz samego J. Kaczyńskiego. I różne właściwe do problemu organizacje. Żeby o Szałajdzie z Wyszkowa śpiewano niegrzecznym dzieciom piosenki. Jak widać, problem ten jest już w obozie rządzącym dobrze znany, a my trzymajmy ich za słowo.
Przeniosłem ciekawy post, żeby nie zginął w tłoku
Dodane przez TD, w dniu 10.04.2017 r., godz. 22.53
Mamy podwyżki!!! Dodane przez Kochany dyrektor Wosiru, w dniu 10.04.2017 r., godz. 18.00 Dziękujemy Panie Dyrektorze. Dziękujemy bardzo za podwyżki jakimi obdarowałeś nas instruktorów pływania. Dostaliśmy całą złotówkę więcej. Teraz możemy sobie pozwolić na więcej. Stać nas. Ps. Wosir podniósł cenę za lekcję pływania o 20 zł za 3 osoby a za 2 osoby 10zł. Jak się nie ma pomysłu, to się robi podwyżki. Tyle nam mieszkańcom z utrzymywania armii misiewiczów Nowosielskiego przy żłobach. Daje do myślenia, a co na to zatroskana podwyżkami ola? Powtarzajmy. Nowosielski musi odejść. Precz z Szałajdą!
Dodane przez Anonim, w dniu 11.04.2017 r., godz. 07.24
W ekipie jest pewien podział obowiązków, są panowie i panie od zadań specjalnych. Od czarnej roboty, kopania dołków.
Nepotyzm platformo, to największe samorządowe złodziejstwo
Dodane przez Jacek, w dniu 11.04.2017 r., godz. 08.41
Otwieram Wyszkowiaka, a tm bomba! Obywatelskość w PO się przebudziła z wieloletniego snu, kiedy na złodziejstwo, chamstwo, arogancję, nepotyzm, korupcję, kolesiostwo była ślepa. Ba, często sama tym wszystkim dyrygowała mając swoich ludzi na najwyższych stołkach gminnej władzy. Dla mnie ten naiwny apel z ust autorów całego przemysłu pogardy (Sitno i nagonka na sołtys) nie jest wiele warty. Porównałbym go do starego chińskiego powiedzenia złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja.
Dodane przez Urzędniczka niższego szczebla, w dniu 11.04.2017 r., godz. 10.18
Aż poszłam do Balbiny i kupiłam Wyszkowiaka. PO, urwała się z choinki a my Wielkanoc za pasem już mamy. Baner jakiś im skradli i larum wielkie robią i apelują o przyzwoitość, odrzucenie nienawiści i ich siewców, siewców zła i głupoty. Straszne co? Z ust PO. A czy to środowisko wyraziło swój sprzeciw i protestowało, kiedy podpisany z imienia i nazwiska kolega z łódek, kandydat do rady z list PO Marek Eychler o księżach kościoła katolickiego z miłością prawdziwą na tym forum pisał ZBOCZEŃCY w CZARNYCH SUKIENKACH, szydził i robi to nadal, ze smoleńskiej katastrofy? Czy PO protestowało??? Ciekawe czym tam nagła miłość jest podszyta? Za dobrze ja was znam obywatele.
Dodane przez knom, w dniu 11.04.2017 r., godz. 10.47
Dzisiejsze gangi pozakładały białe kołnieżyki i przyjaźnie brzmiące organizacje. W, jak to mówią, inteligentny sposób dokonują różnych finansowych niegodziwości. A o miłość członkowie Wyszkowskiej PO, niech najpierw zaapelują do np. posła Neumana od miłosiernego bejsbola. Hipokryci.
Do Jarosław Kaczyński - mój Szacunek
Dodane przez Anonim, w dniu 11.04.2017 r., godz. 11.05
Takie księstewko nazywane Szałajdą funkcjonuje w Wyszkowie. Liczymy na pomoc PiS z wyższej półki w tej sprawie.
Dodane przez Lexponaszejstronie, w dniu 11.04.2017 r., godz. 12.20
W odpowiedzi Dodane przez Stowarzyszenie "Pepisko", w dniu 10.04.2017 r., godz. 17.08 - czy prosiliście o wgląd do dokumentacji z otwarcia ofert? Działacie rozsądnie. A pytanie zabrzmiało jak wymówka, że niby zabieracie się do rzeczy od niewłaściwej strony. Kiedy ja chciałem informacji ustnej, bezpośrenio od właściwej sprawie osoby, to poproszono mnie jednak o złożenie pisma, bo taki jest przykaz z samej góry. Wgląd to wgląd, niech wglada kto chce wgladać. Wy macie rację żądając papierów z podpisem i pieczątką. Gdybyście swoimi wnioskami chcieli podzielić się z jakimiś instytucjami, te i tak poprosiłyby Was o kopie dokumentów. Tak to działa. Szkoda czasu na wglądanie. Pozdrawiam.
Dodane przez knom, w dniu 11.04.2017 r., godz. 13.47
Katastrofa, sztubackim sprytem młokos zabrał f............ kawałek szmaty, bo to żaden baner był. Czekamy na równie żywą reakcję na wieść o prawdziwym złodziejstwie w białych rękawiczkach. Dobrze, dzięki za ten artykuł, można go traktować jak pewnego rodzaju deklarację.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.04.2017 r., godz. 14.04
Wszystkie wcielenia oli ,paprotki ,ogórekowej dorastają Izie dokladnie do pasa ,żeby mogły ją cmoknąć w tyłek ,kiedy się Iza na nich wypnie. Dajesz im czadu Iza. Mie mają pomysłów i argumentów.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.04.2017 r., godz. 14.30
Cicho coś o obwodnicy
Iza moj wielki szacunek dla Ciebie
Dodane przez Anka, w dniu 11.04.2017 r., godz. 14.50
Wzmocnimy nasze sily ludzmi prawymi,szlachetnymi o dobrych sercach,patriotami,ktorych Wyszkow ma ogrom. Zgnile,cuchnace robactwo,wczesniej nie tepione,rozlazlo sie PO urzedach. Pora roku jaka jest wiosna,to odpowiedni czas do wytepienia tego obrzydliwego robactwa,tej gangreny niszczacej nas spoleczenstwo Wyszkowa. Nie tylko wytepic ale tez poddac dokladnej analizuje,niszczac tez matecznik i najblizsze koneksje.
Dodane przez Sitno, w dniu 11.04.2017 r., godz. 20.30
Kij i marchewka, ale on nigdy nie ma sobie nic do zarzucenia.
Bicie piany
Dodane przez Wyszkowianin, w dniu 12.04.2017 r., godz. 07.23
Wpisy świadczą o czasie na zmiany. Bicie piany przez małą grupę robiącą wpisy w tygodniku nic nie da. Przed ostatnimi wyborami było dokłądnie to samo . Łamaliście włos na czworo , obstawialiście wygraną. W Wyszkowyjach jak zawsze wyszkowianie postawili na niezmienność , dotychczasowy prowizoryczny ład i porządek. W obecnej sytuacji pomimo od lat trwającego kolesiostwa, matactwa, nepotyzmu itp. itp. bez ograniczenia kadencyjności możemy liczyć na kolejne lata panowania Nowosielskiego. Bicie piany pod kilkoma artukułami "wyszkowyjanom" poglądów nie zmieni. Nakład gazet jest znikomy, twardy elektorat chodzi do kościoła i nie czyta w 70% wpisów Głowackiego i Eychlera.
Śmieszny CHŁOPCZYK od PEEEPISKO
Dodane przez Anonim, w dniu 12.04.2017 r., godz. 08.45
Cała dyskusja jest bardzo ciekawa. Ale nie mogę nie wrócić do wpisu PEEEPISKO odnośnie węszenia spisków inwestycyjnych. Gdyby chłopczyk znał się choć minimalnie na wycenie inwestycji przez podmiot prowadzący działalność nie próbowałby się promować i zaistnieć taki sposób -choć może innych sposobów nie ma. Co więcej, gdyby ten CHŁOPCZYK przepracował w swoim życiu parę lat, to za pewne patrzyłby na pracę innych z innej perspektywy. Garnuszek mamusi, garnuszek Burmistrza (który ciągle się lituje i pomaga). ŚMIESZNE STOW. ŚMIESZNY CHŁOPCZYK....
Dodane przez Urzędniczka niższego szczebla, w dniu 12.04.2017 r., godz. 09.00
Jest lepiej niż ty to widzisz wyszkowianinie .Nasze miasto to plociuszkowo, wystarczy, że jedna osoba coś wie, a podzieli się informacją sensacją z kilkoma a ta znów z kilkoma. Nawet w urzędzie funkcjonuje drugi, nieoficjalny obieg informacji. I taka ola wścieka się, że nic nie może z tym zrobić. O ile informatyk ma wgląd w urzędowe komputery, to nie ma go już do naszych telefonów. Zawsze znajdzie się chwila zajrzeć w Internet sprawdzić co w trawie piszczy, a także coś od czasu do czasu skrobnąć. Są pracownicy, co robią to niejako z urzędu, polecenia Paprotki, ja robię to, jak to młodzież mówi, z partyzanta. Mamy tu niezły ubaw. Wyszków dojrzał do zmiany. Burmistrz w rzeczywistości jest cienki w uszach, władzę zawdzięcza zapleczu złożonemu przeważnie ze sprzedajnych sołtysów i kilku radnych. Teraz sen z powiek spędzają mu komentarze o jego braku zaplecza w rządzie, bo i zwykły Kowalski z Kowalską wie, że bez jego wsparcia spektakularnych inwestycji nie da się już zrobić. Chyba, że kosztem mieszkańców, ale to już stąpanie po cienkim lodzie. Ludzie nie zapomnieli mu dużych podwyżek w nieporadnych wodociągach i raczej nie zapomną. Jakby się ktoś pytał o stadion i dokończenie obwodnicy, to mówię, że nic z tego nie będzie. My już to wiemy, ale cicho, bo to urzędowy sekret. Znów spieprzyli papiery a kolejka po dotacje znów nas przeskoczyła. I tak w koło Macieju, który już raz? Tej kadencji mu już nie wystarczy. Przypomnienie sytuacji z drogą w Sitnie i Panią Jadzią Ickiewicz, było tu szeroko komentowane, tego się właśnie boją. Kto ten komentarz napisał, gdzie i kiedy? Może koleżanka z sąsiedniego pokoju, a może z gabinetu, w przerwie na papieroska, w toalecie, bufecie, na karmieniu? Toczy się ciche śledztwo, wszyscy coś udają. Nie myśl, wyszkowianinie, że urzędnicy murem za Paprotką i jej podlewaczem stoją. Wyrwa jest całkiem duża. Nie jest źle. Pozdrawiam.
do Stowarzyszenie Pepisko - lektura obowiązkowa
Dodane przez Anonim, w dniu 12.04.2017 r., godz. 09.51
"telewizja TTV, która wyemitowała materiał zatytułowany "Nepotyzm w gminie Podegrodzie".---- warto obejrzeć dla tych słów " nie wiem o co chodzi, ale nie mam sobie nic do zarzucenia" ...
ODDAJ KONIA
Dodane przez Pralnia, w dniu 12.04.2017 r., godz. 10.27
?
Dodane przez MM, w dniu 12.04.2017 r., godz. 10.30
Urzędniczko niższego szczebla władza samorządowa jej jakość, sprawność to nie tylko burmistrz ale cała struktura którą ma do dyspozycji. Jej lojalność też. Nawet jeżeli uważasz, że Twój przełożony zasługuje na krytykę to pamiętaj, że też w tym jesteś. A ewentualnemu nowemu (może Głowackiemu) mogę tylko współczuć lojalności i profesjonalizmu tego aparatu opisanego przez urzędniczkę niższego szczebla. To się przecież się nie zmieni... Powie ktoś, że to burmistrz sam sobie na to zapracował. Pewnie a nawet oczywiście, że tak, ale czy to wyjaśnia takie zachowanie w 100%. Wg mnie nie ale jak ktoś nie ma problemu z lusterkiem po czymś takim to już jego sprawa... Nawet najlepszy kierowca zepsutym samochodem (jak się okazuje bardzo zepsutym) daleko nie zajedzie...
Do Urzędniczki niższego szczebla
Dodane przez Też urzędniczka, w dniu 12.04.2017 r., godz. 12.06
Kilku radnych ?chyba kilkunastu! Który radny oprócz Szczerby i Sobieskiego zwraca na cokolwiek uwagę?Żaden!Co do sołtysów? Tu są też małe wyjątki.z moich obserwacji wynika,ze jest to mały okręg:Kręgi,Olszanka,Sitno i Leszczydół St.To Ci,co potrafią wyrazić swoje zdanie resztę trzeba zaopatrzyć w wazeline
Nawet najlepszy kierowca zepsutym samochodem (jak się okazuje bardzo zepsutym) daleko nie zajedzie...
Dodane przez Najwłaściwsza z właściwych, w dniu 12.04.2017 r., godz. 12.45
Nowosielski bez zaplecza w rządzie, (a w wraz z nim i cały Wyszków) i kulawym aparatem władzy daleko nie zajedzie. Już zaczynamy to odczuwać.
Dodane przez Nic mi nie daleś, więc nic mi nie możesz zabrać..., w dniu 12.04.2017 r., godz. 14.36
Nie wierzę, że ten komentarz powstał poza urzędem bez twojej wiedzy i zgody. Gwoli wyjaśnienia kilku spraw powiem, że prawo do informacji publicznej ma każdy, beż wyjątku. Biedny, bogaty, bezrobotny i zapracowany, bezdomny a nawet uchodźca z Syrii i nic na to póki co nie poradzisz. Rzeczywiście, satysfakcji dostarcza mi działalność w stowarzyszeniu, którą od lat wykonuję, swoimi zainteresowaniami i pasjami dzielę się na blogu. Nikogo nie okradłem, i krzywdy nikomu nie zrobiłem, nie uprawiałem bandytki w bandzie terroryzującej wiejskie dyskoteki, przasnyskie i węgrowskie lokale. Dlatego działam oficjalnie i z podniesioną głową, czując dumę z tego co robię. Nic mi w życiu nie dałeś, więc nie myśl, że cokolwiek możesz mi zabrać. Nie przekupisz mnie i nie przestraszysz, bo mentalnie żyjemy w różnych światach. A tę swoją rzekomą litość, zachowaj dla swoich bliższych i dalszych kolegów, ze wspomnianych czasów, o których mówi nucona do dziś na Meksyku przyśpiewka. „u Jana, na urodzinach , furiat bestialsko skatował, Bogu ducha winnego kierowcę TIRa – Litwina… ( u Jana – lokal z parkingiem na Białostockiej) WCALE NIE ŚMIESZNY CHŁOPCZYK…
To uwierz
Dodane przez Anonim, w dniu 14.04.2017 r., godz. 12.36
Są, inni którzy widzą i komentują podrzędne działania mocno chcącego zaistnieć człowieka... (kosztem wszystkich innych, których po drodze można oczernić). Nie musi to być wcale twój wróg nr 1. Zatrzymaj się, otwórz oczy i spójrz na .... SIEIBE.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl