Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Poseł Daniel Milewski pokieruje PiS w wyborach samorządowych

(Zam: 29.03.2017 r., godz. 12.21)

Poseł Daniel Milewski został powołany na koordynatora okręgowego PiS w okręgu nr 18. Jest to teren tożsamy z okręgiem wyborczym do Sejmu. Obejmuje powiat wyszkowski, a także garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski oraz miasta Siedlce i Ostrołęka.Daniel Milewski będzie pełnił tę funkcję zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego partii, na podstawie decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie zmian organizacyjnych w strukturze Prawa i Sprawiedliwości.
Głównym zadaniem posła Milewskiego będzie przygotowanie struktur partii do wyborów samorządowych. Nowego koordynatora wspierać będzie szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński, prezes zarządu okręgowego Krzysztof Tchórzewski oraz koordynator wojewódzkiego zespołu samorządowego Anita Czerwińska. Wśród zadań nowej struktury organizacyjnej PiS są stworzenie samorządowego programu partii oraz przygotowanie szkoleń dla kandydatów. Najważniejszą sprawą będzie jednak ustalanie, jakie nazwiska znajdą się na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości oraz kto będzie przez partię rekomendowany na stanowisko prezydenta, burmistrza lub wójta w określonym mieście czy gminie.
Poseł Daniel Milewski jest prawnikiem i ekonomistą. Ukończył Uniwersytet Warszawski oraz uzyskał ponadto dyplomy MBA (Executive Master of Business Administration) oraz LL.M. (Master of Laws) akredytowane przez Apsley Business School of London. Jest doktorantem w Instytucie Prawa Międzynarodowego UW. Jako specjalista z zakresu prawodawstwa Rady Europy o obszarze ustroju samorządu terytorialnego oraz demokracji lokalnej prowadzi zajęcie na uczelniach wyższych oraz jest autorem publikacji naukowych.
W latach 2010-2015 pełnił funkcje samorządowe, w tym przewodniczącego Rady Powiatu Mińskiego. Po studiach prowadził własną działalność gospodarczą, a następnie był dyrektorem biura kwestora Parlamentu Europejskiego prof. Karola Karskiego. Wcześniej współpracował także z pierwszą minister rozwoju regionalnego Grażyną Gęsicką oraz doradzał przewodniczącemu sejmowej komisji gospodarki Wojciechowi Jasińskiemu. Do Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2010 roku, a w 2013 r. został członkiem Rady Politycznej partii oraz zarządu okręgowego.
W 2015 r. został wybrany Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Pracuje w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Spraw Zagranicznych. Został też wybrany Sekretarzem Sejmu oraz reprezentuje Polskę w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Poseł Daniel Milewski jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, wiceprzewodniczącym Zespołu ds. Samorządu Terytorialnego oraz wiceprzewodniczącym polsko-szwedzkiej grupy parlamentarnej.
Jest żonaty. Interesuje się historią liturgii oraz uwielbia aktywny wypoczynek w malowniczych okolicznościach przyrody przełomu Mazowsza i Podlasia.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez ola, w dniu 29.03.2017 r., godz. 14.21
może poseł Daniel wie dlaczego w ostatnim okresie tak wzrosły ceny na produkty żywnościowe? bo raczej o to będą pytać wyborcy, nie zaś o historię liturgii - wiarą i opłatkami narodu wyżywić się nie da - "gratuluję" v-ce szefowi MON rozbicia kolejnej narodowej limuzyny ( kupionej z podatków społeczeństwa), nota bene niemieckiej!
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 29.03.2017 r., godz. 18.05
Wyborcy zapytają Nowosielskiego, co zamierza zrobić, żeby inwestycje nie wynikały z nieustannych podwyżek np. w PWiK, opłat za nieruchomości, odbiór smieci, ciepło itd. W zastępstwie może odpowiedzieć ola ogórek. Burmistrz bez zaplecza w rządzie, ze swoim prawem kanoniczynym, jest jak psu na budę. Z samych podatków wyszkowskiej społeczności rozwijać się tego miasta we właściwy sposób nie da.
Dodane przez Iza, w dniu 29.03.2017 r., godz. 21.11
Paprotka burmistrza podenerwowana. Chłopak, mimo braku doktoratu, ma o niebo całe większe kompetencje, a i sukcesy. Podenerwowana, i jak to w jej zwyczaju, zaczyna deprecjonować lepszych od siebie. Pamiętamy, że ola, to szefowa kampanii wyborczej Nowosielskiego. Czy udanej? Na pewno bardzo kosztownej i nie obyło się drugiej tury. Pan Michał będzie koordynatorem PiS w wyborach samorządowych w Wyszkowie, paproć czuje się zagrożona i już wymyśla, bo przecież najlepiej byłoby, żeby ta kampania znów była bratobójcza i chaotyczna. To gwarantowałoby jej kolejny "sukces". czy ona sama ma w waszych oczach szansę na zdobycie fotela burmistrza w bezpośrednich wyborach? Przypomnę, że obecne stanowisko zawdzięcza nie głosom, ale politycznego namaszczenia. Jestem ciekawa Waszej opinii.
olu
Dodane przez Od wielkości do śmieszności, w dniu 30.03.2017 r., godz. 00.13
A może coś z naszego podwórka? Jakieś specjalne sukcesy Nowosielskiego, może nam wskażesz? Bo, jak narazie w ofercie ma on same plany, obietnice i "dobre chęci". Bilans 2,5 roku nie wypada imponująco. Średnia całokształtu się rozwadnia. Jak tak dalej pójdzie zostanie z tej kariery sama lura. Lubisz taką?
do ola
Dodane przez Anonim, w dniu 30.03.2017 r., godz. 07.33
Może ola wie dlaczego w ostatnim okresie tak wzrosły ceny za wodę i ścieki?
Dodane przez jasio małolat, w dniu 30.03.2017 r., godz. 07.58
w jakich latach Pan Daniel doradzał Panu Jasińskiemu? Bo chyba nie wtedy jak Pan Jasiński był ministrem skarbu i w 2006 podpisał super umowę na dostawy gazu, która nie dość, że zafundowała nam 10% podwyżkę cen na przyszłe dostawy to obejmowała również gaz już dostarczony w 2005 roku za co zapłaciliśmy ponad 600 mln zł. Mam nadzieję, że chociaż teraz Orlen jest bezpieczny ;)
Dodane przez ..., w dniu 30.03.2017 r., godz. 09.20
Trochę sporo tych powiatów do ogarnięcia...
Kwiat paproci
Dodane przez Aleksandra, w dniu 30.03.2017 r., godz. 09.33
POdwyżki za wodę w Wodociągach i Ściekach funduje nie rząd a zarząd misiewiczów dwóch nad tą spółką pod honorowym patronatem wypalonego gburmistrza Nowosielskiego i jego zastępcy trującej paprotki. Paprotki taką już mają naturę, toksyczną. Widać to i czuć.
do jaś-fas-ola itp.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 30.03.2017 r., godz. 09.49
dosyć często zmieniasz nick, ale brak "zaplecza w rządzie" cały czas przewija się w twoich wypowiedziach;) pozdrowienia bez względu jak się podpisujesz;)
Dodane przez Anonimm, w dniu 30.03.2017 r., godz. 09.52
Izunia z czego wynika Twoje tworzenie wirtualnych fantasmagorii i odnoszenie do nich? Może z braku argumentów w realu?... :-) Taka gonitwa za własnym ogonem. Podobnie zresztą śmiesznie wygląda...
Dodane przez ola, w dniu 30.03.2017 r., godz. 10.52
jak niektórym zależy, aby i w powiecie rządził PiS, to proszę tak dalej najeżdżać na obecną sytuację - Burmistrz jaki jest każdy widzi - jak rządzi "dobra zmiana" każdy widzi - wybór należy do nas
Parafrazując
Dodane przez Iza, w dniu 30.03.2017 r., godz. 11.17
Koń jaki jest każdy widzi, tyle że burmistrz to nie koń, ale muł. Krzyżówka konia z osłem. Co w przewadze? Jak rządzili Komorowski i koalicja PO-PSL... Wybór zawsze należy do Nas! Przerżnęliście te wybory paprotko z kretesem w sposób, którego historia polskiego parlamentaryzmu dotąd nie znała. Tęsknisz anek za złodziejami, brakuje ci ich towarzystwa ;)
Rządzi PiS!
Dodane przez TD, w dniu 30.03.2017 r., godz. 11.34
Mamy najniższe bezrobocie od 26 lat!
Dodane przez Anonimm, w dniu 30.03.2017 r., godz. 12.55
W PRL-u w ogóle nie było bezrobocia...
Dodane przez Anonim, w dniu 30.03.2017 r., godz. 13.26
W PRL - fakt, i stocznie były dumą Polski dopóki nie zniszczył ich Tfusk. I węgiel kopać się opłacało. Wracając na POdwórko. To, że Nowosielski nie ma zaplecza w rządzie trzeba powtarzać baba babie, od ucha do ucha, na targu i na jarmarku. W kolejce, w aptece, stadionie, markecie i dyskotece. On kiedy miał zaplecze, tracił już przyznane miliony. Nie POtrzeba nam juz tak nieskutecznego figuranta.
Dodane przez Tak trzymać., w dniu 30.03.2017 r., godz. 13.35
To dobry wybór prezesa, że do wyborów samorządowych oddelegował najmłodszych posłów w regionach. Pomogą i sie przekonają na przyszłość jak jest stan struktur i organizacji prawicowych. Milewski jest na tyle sprawny, że poradził sobie z lumpem z KODu, na ostatnim spotkaniu z Sakiewiczem, że lumpa obezwładnił z jego prowokacyjnych skłonności a ten jeszcze go pochwalił.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.03.2017 r., godz. 13.41
NISKIE BEZROBOCIE NIE JEST ZASŁUGĄ PIS-u LECZ EFEKTEM 26 LAT INWESTOWANIA I POWIĘKSZAJĄCEJ SIĘ GOSPODARKI A PIS TO PARTIA DESTRUKCJI I CIĄGŁEGO KONFLIKTU.
Dodane przez Anonimm, w dniu 30.03.2017 r., godz. 14.53
Ach ta PIS-owska tęsknota za PRL-em...
Dodane przez Mój przyjaciel Krecik, w dniu 30.03.2017 r., godz. 16.35
Milewski, chłopak młody ale cv ma naprawdę imponujące. Nie sądzę, żeby dał się wciągnąć w wewnetrzne wyszkowskie rozgrywki między Krecikiem a Waldeczkiem. Da sobie z oboma kogucikami radę. Ku chwale Prezesa.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.03.2017 r., godz. 16.50
To bardzo ciekawa informacja i mam nadzieję, że jest jakaś rzeczywiście nowa wizja, czy też podejście do wyborów samorządowych ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Nie wiem jak to wygląda gdzie indziej, ale u nas w Wyszkowie jest to z pewnością bardzo potrzebne. Pan poseł Milewski pojawia się od jakiegoś czasu w Wyszkowie i nie jest już osobą nieznaną. Oczywiście jasnym jest, że jego zadania są szersze, ponadlokalne, ale będzie skuteczny wówczas, gdy będzie w różnych miejscach, również w Wyszkowie potrafił z jednej strony ożywić struktury swojej partii, a z drugiej nawiązać życzliwą współpracę z innymi podmiotami, organizacjami i ruchami obywatelskimi. Osobiście życzę panu posłowi, żeby jego misja ( w mojej ocenie bardzo trudna) zakończyła się powodzeniem.
Dodane przez Aleksander, w dniu 30.03.2017 r., godz. 20.53
Tusk nie zniszczył żadnej stoczni.Całą produkcę statków w PRL,wszystko kupowali Rosjanie.Płacili tzw. "rublami transferowymi".Nowoczesne wyposażenie statków prez stronę Polską było kupowane na Zachodzie za waluty wymienialne,których Polska nie miała bo nie miała co sprzedawać na Zachód.Stocznie w wyposażenie pchały dolary a otrzymywały ruble za które mogły kupić sznurek do snopowiązałek (niewiele przesadziłem).Nie wierzcie Pisowi.
Seedynowy Aleksander
Dodane przez Anonim, w dniu 30.03.2017 r., godz. 22.38
Chlopie,jak nie masz pojecie to nie pisz glupot w ktore moga uwierzyc tylko podobni tobie. Nie potrafisz zadbac o rodzinie a bierzerz sie za polityka.twoje dzialaniem porownac mozna z malpa dajac jej brzytwe.
Dodane przez Śmierć wrogom Ojczyzny, w dniu 30.03.2017 r., godz. 23.36
Tfusk zniszczył Polskę i sprzedał za marne grosze. PO okradło Polskę i wytyka PiSowi 500+. PSL hańbiło się za kilka ministerstw przez 8 lat wrządzie koalicyjnym z PO. PiS jest polskie i dla Polski. PO, to V kolumna Niemiec. Dziadek z Wermahtu, wcielił się we wnuczka Tfuska. Wyszków w rękach PO Nowosielskiego i PSL Wężyka zszedł na psy. Minimalny rozwój oparty jest na podnoszeniu podatków. Nigdy więcej nie zaufam tej marnej czerwono-zielonej grandzie.
Dodane przez Woosir, w dniu 31.03.2017 r., godz. 07.59
zmieńmy władzę w Wyszkowie na PiS. Może wtedy zrobią porządek z dyrektorkiem Wosiru.
Dodane przez Litości, w dniu 31.03.2017 r., godz. 10.20
A z dyrektorem WOK? któremu kul.turalna scena domu kultury myli się z bokserskim krwawym ringem. No i przewodniczącego komisji kultury, który również odleciał.
do Wosir
Dodane przez Pucz, w dniu 31.03.2017 r., godz. 10.23
O tak, zmieńmy go na Cabaja. Będzie dobra zmiana.
Dodane przez Ptaszki ćwierkają nad wosir, w dniu 31.03.2017 r., godz. 11.56
Szałajda zaczyna się brać za łby. To nie o Cabaja chodzi, ale ambitnego marszałka naczelnika marzącego o fotelu burmistrza. Zwycięzcą sfingowanego konkursu na nowego dyrektora wosir, który się jeszcze nie odbył, został ambitny bokserek, z problemem przyznania się, czy szkolił dresika zamieszanego w nieszczęście pod LOK. Łagodniejszym obliczem wosir ds. kontaktów na zostać menedżerka imprezy w LOK, która do tej pory nie może odnaleźć nagrań monitoringu wewnętrznego, nieszczęśliwego wieczoru w dyskotece. Wyników konkursu niestety nie znajdą państwo na bipie. Wosir, jak i cały wyszkowski sport i kulturę czeka świetlana przyszłość. Dodatkowo w gminie obok innych wydziałów powstanie gminny urząd marszałkowski.
PO wyszkowsku
Dodane przez Źle się dzieje, źle., w dniu 31.03.2017 r., godz. 17.11
Przyszła wiosna to i ptaszki ćwierkają. Ale jak to? Nie było konkursu, a znane są już wyniki??? Tylko w Wyszkowie.
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 31.03.2017 r., godz. 22.13
Jutro w urzędzie pracująca sobota. Tylu inwestorów najeżdża Wyszków, że mie mogą tego ogarnąć. Kolejka długa jest do samego żelaznego mostu. A tak przy okazji, pamięta ktoś w tym urzędzie o konieczności ściągania inwestorów? Oczywiście nie mam na myśli sztandarowego projektu burmistrza ściągnięcia do Wyszkowa na Polonez spalarni śmieci, ale inwestycje na miarę chociażby tych, które regularnie pozyskuje Radzymin? Wychodzi na to, że władza bez zaplecza w rządzie (znowu to zaplecze w rządzie jasiu), skazana jest na śmieciowe interesy, jak ta nieszczęsna spalarnia, której żadna gmina na Mazowszu nie chciała. Smacznego ;)
Dodane przez Lupa, w dniu 01.04.2017 r., godz. 08.37
To już tej spalarni miało nie być. A wcześniej miała być nie na Polonezie ale gdzieś na dzielnicy przemysłowej albo WCMB. Chora inwestycja, jak Cynkownia.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 01.04.2017 r., godz. 11.52
Ptaszki cwierkały, że pan Milewski jednak nie będzie wyszkowskim pełnomocnikiem, tylko ktoś ze starej gwardii. W sumie dobrze się stało, bo jest to młody i zdolny człowiek, ze świeżym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Ważne jet też, żeby prawica nie popełniała starych błędów, przez starych "wyjadaczy". Ptaszki ćwierkają, że młody poseł będzie próbował przekonać prawicę aby ta wystawiła na fotel burmistrza w Wyszkowie jego kolegę Andrzejewskiego. Czy to odpowiednia kandydatura na tak odpowiedzialne stanowisko? Mamy przykład Nowosielskiego z tego samego rękawa, jak na tym wyszedł Wyszków każdy widzi. Pan Andrzejewski osiągnął pewien poziom, który samoistnie wyznacza jego możliwości.Klub Bug, od lat nie może pod jego i burmistrza kuratelą awansować do oczekiwanej III ligi, w walce o fotel posła uzyskał gorszy wynik od swojej koleżanki, dziewczyny ze wsi. Sorry, ale moim zdaniem, na rolę czarnego konia przyszłej kampanii raczej nie ma szans. I nie piszę tego złośliwie. Dziwi natomiast fakt, że za, w sumie, dobry wynik w wyborach do parlamentu nie został on w żaden sposób przez władze PiS nagrodzony. Pan Sobczak, nie wiadomo czemu i za jakie zasługi, awansował do rangi dyrektora departamentu w agencji Panią Król. Właściwie za nic, albo za coś, co jest ich sekretem. Nadzieja na właściwe poukładanie klocków leży teraz w młodym, niezmanieryzowanym pośle Milewskim. Może będzie umiał naszym lokalnym działaczom pokazać ich samych w krytycznym zwierciadełku, jako obraz, którego sami nie potrafią i nie chcą dostrzec. Krytyczne spojrzenie kogoś kompetentnego z zewnątrz na wyszkowski partyjny grajdołek, może okazać się pożądane i zbawienne. Tego życzę młodemu posłowi, naszym działaczom partyjnym oraz mieszkańcom, którzy z nadzieją oczekują pozytywnej zmiany, bo ta jest absolutnie konieczna i możliwa.
Dodane przez Zainteresowany ładem w WOSiR, w dniu 01.04.2017 r., godz. 13.07
Nie widzę tego "zwycięzcy" wyimaginowanego konkursu, jako dyrektora WOSiR. Nie ma do tej funkcji żadnych predyspozycji.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.04.2017 r., godz. 14.21
Nie za wcześnie na kampanię?
Kwiat paproci -
Dodane przez Anonim, w dniu 01.04.2017 r., godz. 17.24
autor Kraszewski Ignacy . Paprocie trują jak mogą. Ja je piele jak jest ich wiele.
Dodane przez likwidator WSI Antonio M., w dniu 02.04.2017 r., godz. 09.28
mamy na wszystkich kwity, będziecie chodzić na smyczy bo jak nie to.......
Dodane przez Dyrektor Wosir, w dniu 02.04.2017 r., godz. 09.29
Wiśnia tylko potrafi straszyc swoich pracowników. Przed wyborami napewnno spotka się w sądzie pracy z niektórymi. Zobaczymy jak władza zareaguje na jego postępowanie z pracownikami.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.04.2017 r., godz. 13.53
Adama Szczerbę na burmistrza, a będzie "dobra zmiana" i w Wyszkowie. Rozp....oli układy, układziki, oczyści to szambo. Tylko czy on chciałby wdepnąć w to g ...o? Od lat obserwuje i próbuje przeciwstawić się tej zgniliznie.
Dodane przez Kaśka, w dniu 02.04.2017 r., godz. 16.35
Wybory się zbliżają, to i nerwy puszczają.
Dodane przez Kibic, w dniu 02.04.2017 r., godz. 18.34
Ktoś młody i sprawny przydałby się rządowi, bo komunikacja ze społeczeństwem w wykonaniu ekipy Szydło, nosi moherowy beret. Gdzie odstawiła premier Mastalerka?
Król Grzegorz Sprawiedliwy?
Dodane przez A!, w dniu 02.04.2017 r., godz. 20.34
Kto nie z Mieciem tego zmieciem. A król na to: nie mam sobie nic do zarzucenia, bo nie robię nic, do czego nie miałbym przyzwolenia swojego dworu. Pospólstwu rzucam ochłapy z pańskiego stołu i siedzieć cicho, bo i to zabiorę! Kij i marchewka, a gdzie w kalendarzu imprez podziała się Szwenda? Kto nie z Mieciem tego zmieciem...
Do anonima 13.53
Dodane przez Anonim, w dniu 02.04.2017 r., godz. 22.14
Masz rację, nie będzie chciał sprzątać tego gowna... Szkoda, bo dobry kandydat,ale rozumiem jego rezygnację z udzialu w wyborach na to stanowisko.Za uczciwy żeby się w to bawić.
do Smacznego
Dodane przez jasio małolat, w dniu 03.04.2017 r., godz. 08.36
a do czego burmistrzowi to "zaplecze w rządzie potrzebne"?. A gdzie jest zapisane w ustawie o samorządzie gminnym, że "zaplecze w rządzie" ułatwia funkcjonowanie gminy?. Jeżeli chcecie burmistrza, który będzie opierał się tylko na zapleczu w rządzie to dajcie ogłoszenie w pośredniaku, że gmina szuka burmistrza i jako jedyne kryterium które musi spełniać kandydat to zaplecze w rządzie. Skończcie z tym zapleczem i nie ośmieszajcie się. I do Pana Darka Andrzejewskiego, odcinaj się od wszelkiego rodzaju takich wypowiedzi bo to nie przysparza zwolenników dla PIS.;) pozdrawiam i czekam na ogłoszenie w Urzędzie Pracy, może złożę CV bo spełniam w 100% kryterium.
Dodane przez Kaliope, w dniu 03.04.2017 r., godz. 08.46
Sondaże, mam nadzieję, pomogą na dokonanie korekty w sprawach wizerunkowych i poprawy komunikacji ze społeczeństwem. PiS różni się od poprzednich rządzących tym, że potrafi wyciągać wnioski.
Dodane przez Wprost o machlojkach KOD, w dniu 03.04.2017 r., godz. 10.27
Onet dotarł do nowych informacji dotyczących nieprawidłowości w Komitecie Obrony Demokracji. Jak ustalił portal, w KOD ginęły pieniądze z kwest publicznych, a niektóre faktury opłacały partie. Jak wynika z ustaleń dziennikarzy Onetu, KOD przeprowadził w województwie mazowieckim od listopada 2016 do stycznia 2017 21 zbiórek pieniędzy, podczas których zebrano prawie 230 tys. złotych. Okazało się, że 19 protokołów z tych kwest zaginęło, choć były trzymane w sejfie Komitetu Obrony Demokracji, a na koncie zabrakło ponad 9,5 tys. zł. Sejf znajdował się w jednym z mieszkań w centrum Warszawy, a dostęp do niego miał Piotr Wieczorek, jeden z najbliższych współpracowników Mateusza Kijowskiego. Po tym, jak sprawa wyszła na jaw, pełnomocnik struktur KOD na Mazowszu Marek Skórka zrezygnował ze swojej funkcji, jako powód podając właśnie brak protokołów. Z kolei Wieczorek w rozmowie z Onetem odpierał te zarzuty, ale zapewnił, że czuje się „moralnie odpowiedzialny za sprawę” i jeżeli brak pieniędzy zostanie potwierdzony, to „pokryje straty z własnych środków”. Jeden z działaczy KOD z rozmowie z Onetem przyznał, że zarząd Komitetu próbował wyjaśnić sprawę brakujących pieniędzy, ale bezskutecznie. Dlatego też złożono wniosek do prokuratury o możliwości popełnienie przestępstwa. Kwesty nie są jedynym problemem w KOD - okazuje się, że po marszu 11 listopada (organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji) firma AW EVENTS wystawiła faktury partiom opozycyjnym. AW EVENTS była odpowiedzialna za obsługę wizualną manifestacji z 11 listopada (KOD zapłaciło tej firmie około 20 tys. zł na ten cel). AW EVENTS wystawiło fakturę Platformie Obywatelskiej (na 30 tys. złotych), a także Sojuszowi Lewicy Demokratycznej (na 15 tys. złotych). AW EVENTS zarobiło więc tylko za manifestację 11 listopada prawie 65 tysięcy złotych. Jeden z członków KOD tłumaczył w rozmowie z Onetem, że faktury to tak naprawdę opłata za to, by liderzy partii opozycyjnych mogli „wejść na scenę i przemawiać na marszach KOD”.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2017 r., godz. 10.43
Panie Sol coś pan marudzi jak jasio małolat. Pan Andrzejewski jest kojarzony z Nowosielskim i po co wystawiać podobnego kandydata. Z tego co słyszałem to pan Dariusz słaby jest organizacyjnie co pokazały czasy AWS i nie ma co liczyć na jego większą rolę w wyborach samorządowych. Podobnie NIE dla Wyszyńskiej, której ekipa niszczyła plakaty konkurencyjnego komitetu prawicowego podczas ostatniej kampanii samorządowej i to jej się pamięta. Co do roli Król to nie ma co na razie kopii kruszyć. Jasiu, kontakty z władzą centralną czy sejmikiem mazowieckim nie są wymagane ale dobre relacje i pomoc finansowa przy inwestycjach już tak
Życie pokazuje, że Nowosielki bez zaplecza w rządzie, do niczego nie jest nam przydatny.
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 03.04.2017 r., godz. 12.54
Olu, to nie urząd będzie szukał burmistrza, ale poszukają go i wybiorą mieszkańcy - wyborcy, czyli Gmin ;) I wcale nie chcemy burmistrza, który "tylko" będzie się opierał na zapleczu, ale chcemy burmistrza również z takim zapleczem w rządzie. Taki złoty środek. Korzyści wypływające z takiego zaplecze pisze samo życie, przykład np. Łochowa, i niekorzyści - przykład obecny - Wyszkowa. Ustawa takich oczywistości nie musi regulować i chyba nie może. Zgłoś sie już dzisiaj do PUP, z pewnością zatrudni cię ten powiatowy urząd na fotelu burmistrza powiatu, skoro w 100% spełniasz kryteria. Ucz się dalej jasiu doktorku, ucz ;)
Dodane przez obserwator, w dniu 03.04.2017 r., godz. 13.17
Adam Szczerba robi co jakiś czas małe zamieszanie z lampami, chodnikami itp. Nic szczególnego z jego działalności nie wynika , "obserwuje" to dobra ocena . Nie widać predyspozycji . Co do kryterii , czy ktoś je określił?
Dodane przez Jacek, w dniu 03.04.2017 r., godz. 13.53
A gdzie jest zapisane w ustawie o samorządzie, że "zaplecze w rządzie" utrudnia funkcjonowanie gminy? Niech wyborcy płacąc podwyższone rachunki, przez nie mającego zaplecza w rządzie Nowosielskiego, sami zdecydują, czy wolą inwestycje wynikające z rządowych i europejskich dotacji, czy realizowane z ciągłych pdwyżek np. w PWiK. To nie zapisy będą decydowały przy urnach, ale kieszeń okradanego mieszkańca jasiu małolacie.
do smacznego
Dodane przez jasio małolat, w dniu 03.04.2017 r., godz. 15.19
właśnie na takie szczere odpowiedzi czekałem. Te wpisy pokazują dobitnie o jaką dobrą zmianę chodzi.;) Zmianę opartą na tworzeniu "nowych kontaktów", "dobrych relacji" w oczekiwaniu na pomoc finansową od władzy centralnej czy sejmiku, takim "złotym środku". Więc co się zmienia? czyżby tylko "świnie przy korycie"? Niestety Pani Pawłowicz, ale jest Pani w błędzie bo będzie tak jak było. "Korzyści wypływające z takiego zaplecze pisze samo życie, przykład np. Łochowa, i niekorzyści - przykład obecny - Wyszkowa. Ustawa takich oczywistości nie musi regulować i chyba nie może"- czy sugerujesz Smacznego;), że Łochów osiągnął jakieś korzyści pozaprawne od zaplecza w rządzie? a może masz jakąś dokładną wiedzę na ten temat?. Jeżeli tak to zgłoś to odpowiednim służbom do walki z bezprawiem lub nadużywaniem prawa. A wiesz, że przy tego typu „nieuregulowanych prawnie oczywistościach” obie strony zobowiązują się do czegoś.;) Co do mojej nauki to ja się uczę każdego dnia natomiast twoja wiedza trąca jeszcze socjalizmem a co najśmieszniejsze to próbujesz ją jeszcze wcisnąć komuś na siłę jako wyznacznik rozwoju i dobrobytu społecznego;).
Dynastia
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2017 r., godz. 15.20
Wydaje mi sie iż jednak należy zmienić tory myślenia i zacząć przyzwyczajać się do faktu ,że zaplecze bywa różne.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 03.04.2017 r., godz. 15.25
Pan Darek, że swój poziom osiagnął, to raczej prawda. Wyszkowianie nie chcą świętować kolejnej rocznicy powstania klubu Bug Wyszków z drużyną na poziomie środka tabeli IV ligi. Ostatni jubileusz okazał się organizacyjnym nieporozumieniem, bez właściwych ludzi, kibiców, a nawet klubowych barw na scenie. Nie wiem o czym Pan Darek myślał, ale ten żenujący fakt zauważyło wiele osób z nielicznego grona obecnych gości. Nie chcemy świętować 100 lecia na takim poziomie i z takimi organizatorami wyszkowskiej piłki oraz takim burmistrzem. Stulecie przypadnie w 2022 r. Czyli w ostatnim roku przyszłej kadencji. Wybory w 2018 r. dadzą nam odpowiedź, czy klub dostanie szansę i wzniesie się ponad okręgówkę, czy będziemy mogli godnie fetować jego wspaniały jubileusz. W obecnym składzie personalnym, ludzi majacych na to wpływ, niestety widzę to wszystko w czarnych barwach. I jeszcze jedno, Andrzejewski prawicowym kandydatem na burmistrza, to jakieś nieporozumienie. Chyba, że PiS kolejny raz chce sobie strzelić gola do własnej bramki. Pytanie, czy Pan Milewsk,i chce wziać na siebie za to odpowiedzialność?
do Jacka
Dodane przez jasio małolat, w dniu 03.04.2017 r., godz. 15.28
no widzisz Jacku znowu się uczę. Otworzyłeś mi teraz oczy. Myślałem, że dotacje rządowe i europejskie są uzyskiwane wg ściśle określonej procedury prawnej zapisanej w ustawach i innych aktach wykonawczych a jednak się myliłem. A prawda jest inna, ich uzyskanie uzależnione jest od zaplecza w rządzie. O ja głupi Jasio, jaki ja byłem naiwny;) Ale przynajmniej się czegoś nauczyłem;););)
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 03.04.2017 r., godz. 15.49
Jeszcze jedno, Pani Król nie znam i nie wiem za jakie szczególne osiągnięcia została na stołek dyrektora w rolniczej agencji awansowana? Odbębnienie kilku mszy za Ojczyznę można pochwalić, złożenie kwiatków w rocznice też. Ale nadal nie widzę uzasadnienia, żeby nawet rozpatrywać jej kandydaturę w kontekście wyborów burmistrza. To nie będzie casting na ładną, reprezentacyjną buzię. Kandydat musi być wyłoniony z merytorycznej debaty. Nic do, w sumie, świeżego jeszcze nabytku PiS nie mam, ale o merytoryczności Pani Król niewiele wiem. Uwaga do pana Waldka, nie wystarczy wyciągnąć królika z kapelusza. Trzeba jeszcze ten bajer umieć skutecznie sprzedać. Wątpię, czy jest pan do tego w pojedynkę zdolny. A robienie czegoś na złość innym, do niczego dobrego nie doprowadzi.
Skończcie z tym zapleczem i nie ośmieszajcie się... mowi jaś.
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 03.04.2017 r., godz. 17.36
Jasio, co się tak denerwujesz, o te prawdę z zapleczem. Masz u Nowosa jakiś interes pod bokiem, że tak kiepskiego burmistrza bronisz? On jest kiepski podwójnie, bo kiedy zaplecze w PO i PSL miał, to stracił przyznane przez zaplecze 24 mln na małą obwodnicę, co negatywnie oddzialuje do dziś na całe miasto. Tym razem kampania rozpoczyna się bardzo wcześnie. Nie sądzę, żeby Nowos odbudował zaufanie po drastycznych podwyżkach w PWiK. Co zrobi z podwyżkami za śmieci, ktorych domagają się odbierające je firmy. Obiecał im to? Co ze spalarnią na Polonezie, nadal się z tego nie wycofał. Co z toksyczną cynkownią? Same kłopoty, a jego bliżsi i dalsi współpracownicy, pyskując na forach, niczego mu nie ułatwiają.
Dodane przez Obserwator, w dniu 03.04.2017 r., godz. 19.10
Nowosielski nie ma pewnego zaplecza nawet we własnych ludziach. Bo wiadomo, że nikt go nie popiera bezinteresownie. Pierwszy wyłamie się tradycyjnie człowiek o wielu twarzach Abramczyk. Łatwo zdradził Garbarczykową, to i za tonącym burmistrzem nie bedzie płakał. A tym bardziej umierał.
Jaki burmistrz, takie zaplecze :)))
Dodane przez :))), w dniu 03.04.2017 r., godz. 19.20
Zapleczem burmistrza w rządzie miał być Andrzejewski, ale posłuchał rady jasia małolata i sam się od rządu odciął :))) Co PiS niby na tym stracił? :))) Nie mylić zaplecza z zapleckiem!!!
Dodane przez Ucho prezesa, w dniu 03.04.2017 r., godz. 20.42
Dajcie znać, jak rozpocznie się ten proces z wosir. arcyciekawa sprawa.
Dodane przez knom, w dniu 03.04.2017 r., godz. 21.13
Jak nasz rząd dalej będzie dawał się ogrywać w społecznym przekazie, a szefem piaru będzie misiewicz, to wszyscy na prawicy za rok, a potem za dwa lata wylądują gołą d... na kamieni kupie. - Zamówimy mszę za Ojczyznę! - Krzyknął ktoś na sali. Ale ja się obawiam, że Pan nasz w niebie, ma już tej naiwności po dziurki w nosie.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2017 r., godz. 22.30
Darek, wcale się na to stanowisko nie pcha.
Dodane przez MM (ten najwłaściwszy ), w dniu 04.04.2017 r., godz. 07.42
Knom to nie jest kwestia PR tylko faktów, niekompetencji itd.. i to na takim poziomie, że tu żaden PR nie pomoże...
Dodane przez S., w dniu 04.04.2017 r., godz. 09.58
Do czego obie, wszystkie strony w układzie SZŁAJDA zobowiązują się ola? To się dopiero nazywa zaplecze. Z wdziękiem omija się prawo? Lata "nauki" czynią mistrza? Kotary opadają, i co widzimy, że król jest nagi.
Dodane przez AntyBox, w dniu 04.04.2017 r., godz. 11.05
Tak Jasiu, właśnie o nowe kontakty chodzi. Nowa władza, nowe kontakty. A jak ma na tym jeszcze skorzystać Wyszków, to tylko wchodzić w te kontakty, wykorzystywać je. POdwyżkami nie da się wszystkiego załatać. Chyba, że masz inne zdanie.
Dodane przez Żenada, w dniu 04.04.2017 r., godz. 11.26
Panie Sol, kierownikiem ARiMR w Wyszkowie był wcześniej Krystian Pędzich, który był wcześniej .... kierowcą starosty. Bądźmy poważni, każdy ma swoich misiewiczów, którzy obejmują politycznie władzę i stołki. W piątek ma pierwszy raz, może od kilkunastu lat, pojawić się publicznie w Wyszkowie, europoseł Jarosław Kalinowski. Gość zarabia miesięcznie 50 tysięcy a nie stać go dać zarobić prasie i wysłać zaproszenia do prasy lokalnej. To nawet biedne, PiS czy klub GP wysyłali wcześniej i teraz zaproszenia na spotkania.
Do obserwatora
Dodane przez Anonim, w dniu 04.04.2017 r., godz. 12.57
Masz rację.To samo radna Kukwa.W ich działaniu nie ma interesów wyborców- realizują własne... Dla nich nieważne ugrupowanie,liczy się władza i profity z tego tytułu.Przecież wśród radnych nie ma konkretnych ludzi.starszym chodzi o przetrwanie, a młodzi siedzą i sami nie wiedzą po co tam są? Chyba na POsyłki starszym
Dodane przez 3/4, w dniu 04.04.2017 r., godz. 13.10
Niektórzy to dopiero mają zaplecze. Żyć nie umierać. Jak POnczki w maśle.
Dodane przez Do Żenada, w dniu 04.04.2017 r., godz. 21.06
Ciekawe rzeczy o panu Krystianie... W PSL, jest chyba najwięcej misiewiczostwa. Ale nie porównujmy stołka w chłopskiej agencji od hektarów i kolczyków dla świń i bydła z fotelem burmistrza naszego kochanego Wyszkowa.
PObazgrany Wyszków
Dodane przez Antypromocja, w dniu 04.04.2017 r., godz. 21.33
U progu sezonu Wyszków z odnowionymi na kolorowo elewacjami wygląda jak slams. Co robi straż miejska i policja? Niech burmistrz nadal karmi te służby nagrodami za nic nie robienie.
Lokaj Tusk godził się ze wszystkim, co mu kazali zlikwidować
Dodane przez TD, w dniu 04.04.2017 r., godz. 21.47
Brukselscy urzędnicy właśnie wyrazili zgodę na udzielenie przez francuski rząd pomocy publicznej dla państwowego koncernu energetycznego Areva w wysokości 4,5 mld euro. Problem w tym, że przedsiębiorstwo to jest trwale nierentowne i od 7 lat przynosi straty. Jej całkowite zadłużenie przekracza już kwotę 13 mld euro. Mimo tak fatalnych danych francuski rząd podjął decyzję o skierowaniu gigantycznej pomocy publicznej na ratowanie tej spółki, a Unia Europejska to klepnęła. Można? Jak widać – można. Wystarczy nie być polskimi stoczniami...
Do Anonim z 10.43
Dodane przez Antek, w dniu 04.04.2017 r., godz. 21.59
Piszesz bzdury i przestań bo za to odpowiesz. Jeśli już to są zdjęcia jak niszczą jej plakaty.
Dodane przez Jacek, w dniu 05.04.2017 r., godz. 08.42
Pani burmistrz, czym Nowosielski tłumaczył 15% podwyżki w PWiK?
Dodane przez Żaneta, w dniu 05.04.2017 r., godz. 10.49
,że Darek się nie pcha trudno się nie domyśleć! Jescze do żenady: co masz na myśli poprzez kochany fotel ?
do anonima z 21.59
Dodane przez Anonim, w dniu 05.04.2017 r., godz. 10.56
Tak było, pod szpitalem, dla przypomnienia.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl