Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaRuszyły Mistrzostwa Polski w boksie, Tryc powalczy o medal

(Zam: 29.03.2017 r., godz. 12.08)

W poniedziałek 27 marca w Człopie rozpoczęły się 88. Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie olimpijskim. Wystartuje w nich Mateusz Tryc, który już niebawem ma zameldować się w gronie zawodowców.Wyszkowski pięściarz będzie chciał wrócić na szczyt w wadze półciężkiej (-81 kg). Po kilku latach hegemonii, tytuł Mistrza Polski odebrał Mateuszowi pięściarz ze Szczecina, Arkadiusz Szwedowicz. Wyszkowianin przegrał dwie ostatnie finałowe batalie ze Szwedowiczem, w obu przypadkach po kontrowersyjnych werdyktach sędziowskich. Czy przysłowie „do trzech razy sztuka” tym razem sprawdzi się w przypadku Mateusza? Miejmy nadzieję, że tak.
O tytuł nie będą walczyć jednak wyłącznie Tryc i Szwedowicz (Skorpion Szczecin). W wadze półciężkiej, w szranki staje w sumie aż 25 zawodników z całej Polski. W poniedziałek (27 marca) rozpoczęły się eliminacje, które wyłonią zawodników, walczących później w turniejowej drabince. Jako faworytów do rywalizacji o tytuł wymienia się Tryca, Szwedowicza, Mateusza Goińskiego (Zagłębie Konin) oraz Łukasza Staniocha (Skorpion Szczecin, Młodzieżowy Mistrz Polski). Namieszać może również młody Michał Soczyński (PACO Lublin). Na zakończenie warto wspomnieć, że Mateusz będzie po raz pierwszy reprezentował w MP nowy klub – RUSHH Kielce. Niewątpliwie rywalizacja w krajowym czempionacie będzie ciekawa, czekamy na dobre występy Mateusza!
Turu

Komentarze

Dodane przez Paweł, w dniu 30.03.2017 r., godz. 13.56
Jedyny szacunek, jaki mi pozostał dla tego sportuę to szacunek dla uprawiających go w formacie amatorskim, olimpijskim. Gardze tymi wszystkimi federacyjkami prymitywnych "zawodowców". Za Szczebelka trzymam kciuki. Szacunek.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.03.2017 r., godz. 17.48
Moda przemija, ceny biletów na galę duże a zainteresowanie małe.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl