Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Rezerwy na minus, Rząśnik na plus

(Zam: 29.03.2017 r., godz. 11.42)

W ubiegły weekend rozgrywki piłkarskie w rundzie wiosennej wznowiły zespoły rywalizujące w grupie warszawskiej A-klasy, wśród nich Bug II Wyszków i WKS Rząśnik.

Rezerwy Bugu Wyszków, które po udanej rundzie jesiennej, zajmują drugie miejsce w tabeli, były zdecydowanym faworytem spotkania z Kamionkiem Warszawa. Przynajmniej na papierze. Na stadionie warszawskiego Drukarza podopieczni trenera Mielczarczyka ponieśli niestety niespodziewanie wysoką porażkę, 0:5. Wyszkowianie muszą szybko o tym zapomnieć, w najbliższy weekend czeka ich bowiem kolejne spotkanie ligowe, tym razem na własnym boisku. Rywalami Bugu będą piłkarze AON-u Rembertów.
Pokładane w nich nadzieje spełnili z kolei piłkarze WKS-u Rząśnik. Rząśniczanie w niedzielę podejmowali na własnym stadionie zawodników Korony Jadów. Gospodarze byli stroną dyktującą warunki na boisku. W 40. minucie WKS wyszedł na prowadzenie po bramce Mateusza Krawczyka (w przerwie zimowej wrócił do WKS-u po dwóch sezonach gry w Bugu Wyszków). W drugiej odsłonie wynik spotkania ustalił najlepszy strzelec w historii klubu z Rząśnika, Grzegorz Abramczyk. WKS wygrał 2:0 i już na starcie zrobił duży krok w kierunku utrzymania się w A-klasie. W następnej kolejce podopieczni trenera Kucharczyka zmierzą się z ostatnią w tabeli, Koroną Warszawa. Liczymy na zwycięstwo!
AON Rembertów – Escola Varsovia Warszawa 2:4
Huragan II WOłomin – Mazur Radzymin 0:2
KS II Łomianki – SKP Korona Warszawa 3:4
Wkra Pomiechówek – MKS Hutnik Warszawa 2:2