Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaPrzyszła czwórka otwarta na nowych uczniów

(Zam: 22.03.2017 r., godz. 14.44)

Gimnazjum nr 2, które od września stanie się Szkołą Podstawową nr 4, zorganizowało dzień otwarty dla rodziców zainteresowanych posłaniem swoich dzieci do placówki. Mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, zadawać pytania i złożyć wnioski o przyjęcie do szkoły.Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej. Tam witała zebranych dyrektor Gimnazjum nr 2 Agnieszka Deptuła. Rodziców i towarzyszących im dzieci było sporo. Placówce zależy na zainteresowaniu, bowiem będzie prowadziła nabór do kl. 0 i I, a także przyjmowała uczniów do klas IV i VII (których rodzice zdecydują się na przeniesienie z innych szkół). Rodzice mieli m.in. obawy o to, jak w szkole odnajdą się uczniowie najmłodsi, skoro w placówce swój tryb nauczania będą kończyć nastolatkowe uczęszczający do kl. II i III gimnazjum. Dyrektor Deptuła poinformowała, że dla najmłodszych uczniów zostanie wyznaczone oddzielne wejście, szatnia oraz odrębne sale lekcyjne i korytarz. Dzieci będą miały zapewnioną pomoc pedagoga, psychologa oraz osoby z kwalifikacjami do pomocy logopedycznej.
Najmłodsi będą mogli korzystać z placu zabaw zlokalizowanego po sąsiedzku Przedszkola nr 1. W wakacje prowadzone też będą remonty, które będą miały na celu przystosowanie infrastruktury do potrzeb przyszłych uczniów.
Agnieszka Deptuła zapewniła, że godziny otwarcia świetlicy szkolnej będą przystosowanie do potrzeb rodziców, także tych pracujących (to, w jakich godzinach powinna być otwarta świetlica, rodzice określą we wnioskach o przyjęcie do szkoły).
Podczas spotkania zebrani mogli poznać szczegóły dotyczące zasad rekrutacji, form wspierania uczniów, zajęć pozalekcyjnych, możliwości rozwijania pasji, talentów itp.
Dla towarzyszących rodzicom dzieci szkoła podczas dnia otwartego zaproponowała kącik zabaw, grę dla dzieci starszych i inne atrakcje.
Gimnazjum nr 2 przyjmuje dokumenty od rodziców chętnych zapisać swoje dzieci do klas I, IV, VII. Rekrutacja do kl. 0 będzie się odbywała elektronicznie za pośrednictwem systemu przygotowanego przez Urząd Miejski. Rozpocznie się ona 31 marca dla wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.
J.P.

Komentarze

Dodane przez POmidorowa, w dniu 23.03.2017 r., godz. 15.04
Forsowane rozwiązanie, to największa porażka ogórkowej.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl