Nosorożce pokonały Łuczników w swoim debiucie w PLFA 1!

(Zam: 22.03.2017 r., godz. 14.37)

Bardzo dobrze będą wspominać swój debiut na zapleczu Top Ligi futboliści Rhinos Wyszków. Podopieczni trenera George’a Bookera pokonali na wyjeździe Archers Bydgoszcz 22:14.

Pierwszy mecz Rhinos w PLFA 1 został rozegrany w sobotę 18 marca na stadionie w bydgoskiej dzielnicy Fordon. Rywalem wyszkowian byli zawodnicy innego beniaminka pierwszej ligi – Archers Bydgoszcz. Nieznacznym faworytem spotkania byli gospodarze, Rhinos zamierzali im jednak pomieszać szyki.
Od początku pierwszej kwarty zawodnikom obydwu drużyn dokuczały ulewny deszcz oraz niska temperatura. W tych warunkach początkowo lepiej wiodło się gospodarzom. W czasie swojej drugiej serii akcji ofensywnych wyszkowianie „zgubili” piłkę, którą przejął jeden z defensorów Archers i po blisko 30-jardowym biegu zaliczył przyłożenie (podwyższone za jeden punkt). Nosorożce odpowiedzieli przyłożeniem debiutującego w oficjalnym meczu rozgrywającego, Tylera Williamsa. Nie powiodła się próba podwyższenia i w rezultacie po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 7:6. Archers podwyższyli swoje prowadzenie do ośmiu punktów w drugiej kwarcie, zdobywając kolejne przyłożenie podwyższone za jeden punkt. Na półmetku bydgoszczanie prowadzili 14:6.
Na początku drugiej połowy po raz drugi w tym meczu zapunktował Williams, który zanotował touchdown po 40-jardowym biegu. Wyszkowianie próbowali podwyższyć akcję za dwa punkty (żeby doprowadzić do remisu), sztuka ta jednak się nie powiodła i przed ostatnią kwartą nadal prowadzili Archers, 14:12. Końcówka należała jednak do Nosorożców. Najpierw do remisu doprowadził Kamil Wykowski, który powalił rozgrywającego gospodarzy w polu punktowym (safety). O zwycięstwie zadecydowało natomiast trzecie przyłożenie Williamsa, który po akcji biegowej podwyższył je za dwa punkty (22:14). Zmusiło to rywali do gry długimi podaniami (została zaledwie minuta do końca meczu), defensywa Rhinos była jednak na nie przygotowana i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Rhinos z podniesionymi głowami rozpoczęli sezon 2017!
Archers Bydgoszcz – Rhinos Wyszków 14:22 (7:6, 7:0, 0:6, 0:10)
MVP: Tyler Williams.
Rhinos:
Formacja ataku: P. Wykowski (RT), P. Piórkowski (C), A. Podgórski (WR), B. Szymański (WR), Sz. Berbeć (WR), H. Nastula (RB), Ł. Wiech (LT), K. Nowak (RG), M. Kamil (LG), K. Szymański (WR), T. Williams (QB).
Formacja obrony: D. Kanownik (LOLB), B. Oleksiak (ILB), K. Wykowski (RE), Ł. Berbeć (LE), M. Zaręba (DT), M. Lubański (ROLB), M. Mroczek (S), T. Iwański (CB), K. Staszewski (S), J. Kazula (CB), H. Morka (CB).
Formacja specjalna: P. Wykowski (KR2), M. Lubański (PR2), A. Podgórski (PR1), B. Szymański
(KR1), K. Nowak (LS), M. Szkodziński (PK), T. Williams (H).
– Bardzo ciężkie warunki do gry. 3-4 stopnie i ciągle padający deszcz dały o sobie znać. Drużyny podjęły decyzję o grze biegami. Bardzo ciężki i twardy mecz. Dla nas pierwszy mecz od października, więc dopiero zaczynamy się zgrywać i powoli będziemy nabierać rozpędu. Ofensywa przez pierwszą połowę grała na pół gwizdka, w drugiej wyglądało to trochę lepiej, ale do perfekcji brakuje jeszcze bardzo dużo. Defensywa zagrała bardzo dobry mecz, mimo kilku błędów wynikających jeszcze z braku ogrania na dużym boisku, ponieważ cały okres przygotowawczy, pomijając jeden dzień, trenujemy na małych Orlikach. Mecz na plus, ale czeka nas jeszcze ciężka praca, aby zostać w PLFA 1 na dłużej. Dlatego już od wtorku wracamy do pracy i zaczynamy
już myśleć o Poznaniu – podsumował mecz prezes Rhinos, Piotr Wykowski.
– Ciążyła na nas duża presja, nie byliśmy faworytem, pogoda była fatalna, kilkugodzinną podróż również dało się odczuć. Wiedzieliśmy, po co tam jedziemy i zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Konsekwencja i poukładanie w obronie pozwoliły nam zatrzymać większość akcji ofensywnych przeciwników, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na skuteczne powstrzymanie naszych ataków – dodał zawodnik formacji defensywnej Mateusz Lubański.
W najbliższą niedzielę (26 marca) Rhinos zameldują się na boisku po raz kolejny. Tym razem naszych futbolistów czeka wyjazdowe starcie ze spadkowiczami z Top Ligi – Kozłami Poznań. Trzymamy kciuki za nasz zespół!