Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaOkiem rzuciłam

(Zam: 22.03.2017 r., godz. 14.32)

Tematem numer jeden w minionym tygodniu były wydarzenia, jakie miały miejsce podczas spotkania z poseł Krystyną Pawłowicz. W środowy wieczór, w bibliotece miejskiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez wyszkowskie Prawo i Sprawiedliwość z posłanką Krystyną Pawłowicz.

Tego typu spotkania są dosyć przewidywalne. Krystyna Pawłowicz najpierw chwaliła się sukcesami
PiS-u (co nie jest dziwne), potem zajęła się krytyką poprzedniej koalicji PO-PSL (co również nie jest dziwne). Nieco nudnawe, moim zdaniem, spotkanie miało jednak dosyć zaskakujące zakończenie. W części, gdy publiczność miała możliwość zadawania pytań doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań oraz przepychanek między zwolennikami PiS/sympatykami PiS/zwykłymi słuchaczami, a zwolennikami/sympatykami Komitetu Obrony Demokracji, Obywateli Solidarnie w Akcji i Obywateli RP. Spotkanie zakończyło się, gdy do biblioteki organizator spotkania wezwał policję. Na stronach internetowych lokalnych gazet szybko ukazały się informacje ze spotkania, okraszone zdjęciami z przepychanek, natomiast Tuba Wyszkowa zamieściła krótki film. Ze zdziwieniem zobaczyłam, że naszymi lokalnymi wydarzeniami zainteresowały się również media ogólnopolskie i na stronach internetowych m. in. Onet, TVN24, „Rzeczpospolita”, „Wprost” ukazały się informacje o szarpaninie, jaka miała miejsce na spotkaniu z poseł Krystyną Pawłowicz. Po raz pierwszy na tego typu spotkanie organizowane w Wyszkowie, „z wizytą”, w celu przeprowadzenia prowokacji przybyli sympatycy KOD, Obywateli RP i Obywateli Solidarni w Akcji. Po raz pierwszy emocje na wyszkowskim spotkaniu musiała studzić policja. Po raz pierwszy zwykłe spotkanie z politykiem stało się spotkaniem podwyższonego ryzyka. Zastanawiam się, czy każda kolejna wizyta polityka/pisarza/dziennikarza/redaktora nie powinna z automatu „dostać” policyjnej obstawy, podobnej do tej, jaką od lat otrzymuje Młodzież Wszechpolska zapraszająca mieszkańców Wyszkowa na obchody kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego lub Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
***

Do walki o utworzenie pełnej szkoły podstawowej z klasami 0-VII w miejsce likwidowanego/wygaszanego Gimnazjum nr 2 włączyli się rodzice („Wyszkowiak” artykuł „Wciąż walczą o pełną szkołę”). Rodzice wystosowali do burmistrza pana Grzegorza Nowosielskiego list, w którym m. in. napisali: „Oczekujemy utworzenia pełnej szkoły podstawowej z klasami 0-VII w miejsce Gimnazjum nr 2 już od pierwszego roku działalności tej szkoły podstawowej. O tym, kto będzie się uczył w nowej szkole podstawowej powinni decydować uczniowie i ich rodzice”. Rodzice dołączyli również do listu opinię z ministerstwa, która potwierdza możliwość stworzenia szkoły ze wszystkimi rocznikami. Czy władze miasta posłuchają głosu rodziców i zmienią swoją decyzję o utworzeniu w Szkole Podstawowej nr 4 klas 0, I, IV, VII?
***

W niedzielę 13 marca w hali WOSiR odbyły się targi „Extra wyszkowianka”. Gmina Wyszków na stronie internetowej przedstawiła targi w liczbach. Według organizatorów na targach 40 firm przedstawiało swoją ofertę oraz było 35 stoisk. Targi odwiedziło 2 500 osób, sprzedano 38 sukienek, 112 kobiet skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych, 121 osób uczestniczyło w maratonie fitness, który poprowadziło 6 instruktorów oraz zjedzono 550 porcji lodów. Ze wstępnych obliczeń wynika, że wyszkowianie nie byli zainteresowani kupowaniem nowych ciuszków i największym zainteresowaniem cieszyły się… lody:).
***

Znalezione na Facebooku: zdjęcie pana Donalda Tuska targającego siaty z zakupami, z takim oto podpisem „Pan Donald Tusk Premier Europy – bez ochrony (bo uczciwy człowiek nie potrzebuje ochrony – jak nie ma nic na sumieniu), wie jak się robi zakupy, nauczył się angielskiego, ma klasę i charyzmę polityka, o takich politykach można powiedzieć mąż stanu!!!
Zgadasz się z tym? – UDOSTĘPNIJ – niech PIS uczy od Pana Tuska:)” (całość do obejrzenia i przeczytania na Facebook – Kartoflisko).
Uśmiałam się do łez…
Judyta
Judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Tak Was naród kocha, hołoto PiSobolszewicka,
Dodane przez 22 marca 2017, w dniu 22.03.2017 r., godz. 21.13
że ochrona wszędzie Wam potrzebna?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.03.2017 r., godz. 02.50
Cały pic polega na tym, że na filmach, które obiegają Polskę wzdłuż i wszerz wszyscy widzą jak na dłoni kto kogo na tym spotkaniu prowokował, zaczepiał, ubliżał i szarpał.
Dodane przez Matka Polka, w dniu 23.03.2017 r., godz. 07.24
Do walki o utworzenie szkoły w pełnym wymiarze przyłączyli się rodzice. Burmistrz w ten sposób stracił ważny argument. Jest to kolejne środowisko, z którym Nowosielski poszedł na wojnę. Czym skończy się takie działanie, bo mnie się wydaje, że to jest jego powolne, polityczne samobójstwo.
Kłamie pan.
Dodane przez Zołza, w dniu 23.03.2017 r., godz. 09.05
A może, panie Eychler, każdy na nich widzi to, co chce? Wg pana miał być waść siłą wyprowadzony z sali. Na którym filmiku zostało to uwiecznione?
Dodane przez Pajac, w dniu 23.03.2017 r., godz. 11.10
Może pan nauczyciel KOD od Mroza ujawni dopiero filmik z wyprowadzeniem Eychlera?
W temacie zieleni miejskiej
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2017 r., godz. 13.28
Przed wzięciem udziału w akcji ,, Wyszków sadzi drzewa" należy rozpatrzyć co pozostało z drzew posadzonych w zeszłym roku. Miały zadbać o to wyłonione w kolejnych przetargach firmy.Czy coś przed zimą zrobiły? Mrozów dużych nie było. Niedługo pora na tulipany.
Przyśpieszone tętno.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2017 r., godz. 13.40
Należy zauważyć iż w biblioteka jest również miejscem spotkań AA . Można domniemać, iż stąd też na sali bibliotecznej być może wynikła agresja.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.03.2017 r., godz. 22.35
Ciekawy komentarz pani Judyty do spotkania z panią profesor Pawłowicz. Nie podzielam jednak tego poglądu, że spotkanie było nudnawe. Dość ważną sprawą było zatrzymanie prowokatora. Nie wszyscy uczestnicy spotkania wiedzą o tym, i być może pani również tego nie zauważyła, że prowokacja miała się zacząć znacznie wcześniej. Mianowicie w trakcie początkowego wystąpienia pani poseł seledynowy prowokator próbował wnieść na salę jakieś dwie dziwne paczki. Został na szczęście zatrzymany przez kilka osób, stojących przy wejściu. Później ten prowokator twierdził na forach internetowych, że widział w bibliotece goryla, czego nie potwierdza żaden z uczestników spotkania w bibliotece. A może to był nie goryl, tylko myszki ?
dobre Głowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2017 r., godz. 08.01
dla ciebie nie jest nudnawe spotkanie jak jest jakaś zadyma. Propozycja dla ciebie, jedź z gorylami na mecz Legii siądź na żyletę i wyjmijcie transparent Wisły Kraków, to będzie dopiero ciekawe spotkanie. Lubisz tooooo buhahaha
PO i szalajda sadząc chlubki, rżną głupa!
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 24.03.2017 r., godz. 16.51
Drogi Panie Jacku Szymanik. To nie Dobra Zmiana wycięła w pień pomnikowe dęby ma ulicy Żytniej, jak i ostatnio piękny okaz zdrowego kasztanowca przy ul. Szopena. Wycięła je wyszkowska szałajda pod patronatem Mroza (dęby) i (Nowosielskiego) kasztanowiec. Łyso się Panu zrobiło? Proszę zatem posadzić kilka chlubek na Piłsudskiego dla uspokojenia sumienia. Ale czy to zrekompensuje to, co zostało zarżnięte? Miłego samopoczucia Panie ekologu od siedmiu boleści.
Najpierw wycięli pomnikowe dęby, a teraz szukają ch... do d.
Dodane przez knom, w dniu 25.03.2017 r., godz. 09.58
Co na to wywołany do tablicy "sor" Jacek?
w imieniu uczonych z resztą...
Dodane przez Jasio, w dniu 25.03.2017 r., godz. 14.51
Śmiech to zdrowie to już sprawdzone. Ja to już przerobiłem i z całego serca polecam, niech się inni teraz pośmieją a ch... to się pisze inaczej!
Dodane przez abc, w dniu 25.03.2017 r., godz. 21.56
Jak inaczej? Ucz się Jasiu dalej, bo wykazałeś sie brakiem z wykrzyknikiem :))) Śmiech to rzeczywiście zdrowie :)))
500 drzewek na 500 lecie Wyszkowa
Dodane przez Warchoły, w dniu 27.03.2017 r., godz. 09.42
misiewicze z PO i urzędowej SZAŁAJDY wymyślili sobie sadzenie drzewek. Dobre pytanie, co się stało z poprzednimi łącznie z tymi sprzed kilkunastu lat, sadzonymi z okazji obchodów 500 lecia praw miejskich Wyszkowa. Godzina akcji dla warchołów z PO i SZAŁAJDY idealna, będą sadzić, ajakże, w godzinach pracy o 12.00. w piątek. Na tym zapewne zakończy się ich dzień pracy. Warcholstwo. Co z pomnikowymi dębami wyciętymi na zlecenie gminy na ulicy Żytniej?
Dodane przez Anonim, w dniu 27.03.2017 r., godz. 15.04
Kiedy zostana posadzonym drzewie na tylach ul. Kolejowej w Rybienku Lesnym. Dewastacji,pieknych drzewie,krzewow dokonali osobnicy z szalajdy wyszkowskich urzednikow,dla ktorych wazna jest tylko mamona i krecenie interesikow. Sprawy nie da sie wyciszyc. Wrocimy do zakupu tej dzialki bez przetargu z pomoca P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl