Walczyli o puchar wójta

(Zam: 22.03.2017 r., godz. 14.13)

W hali sportowej Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej 5 marca odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Somianka.

Wydarzenie zorganizował Zespół Szkół w Woli Mystkowskiej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somiance. Patronat nad turniejem objął wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński. O miano najlepszego tenisisty walczyło ponad 100 uczestników w 5 kategoriach wiekowych.
W kategorii 7-10 lat (chłopcy) I miejsce zajął Bartłomiej Groszkiewicz, II – Łukasz Kluczek, III – Kamil Baranowski.W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Kamińska, II miejsce zajęła Oliwia Augustynik, III – Kornelia Mróz. W kategorii 11-13 lat wśród chłopców najlepszy okazał się Kacper Wykowski, drugi był Kamil Wojtaszek, trzeci – Paweł Przychodzki. Wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Bartczak, na drugim stopniu podium stanęła Julia Szymbor, a na trzecim – Magdalena Kowalska. Wśród chłopców mających od 14 do 16 lat I miejsce zajął Piotr Kołodziejczyk, II – Jan Ślubowski, III – Jakub Kamiński. W tej kategorii wiekowej wśród dziewcząt zwyciężyła Klaudia Szymbor, druga była Julia Kaczyńska, trzecia – Weronika Wasilewska.
Najwięcej emocji dostarczyły mecze rozgrywane wśród najstarszych uczestników. W kategorii wiekowej 17-30 lat udział wzięło 28 zawodników. Najlepiej spisał się Marcin Dudziec, II miejsce zajął Adam Skoczylas, III – Dawid Skoczylas.
W kategorii wiekowej 30 + najlepsi okazali się wśród mężczyzn: Artur Piersa (I miejsce), Jacek Obidziński (II miejsce), Artur Ketliński (III miejsce). Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Parys, druga była Agnieszka Ślubowska, trzecia – Joanna Gorczyńska.
Dyplomy, nagrody, medale, imienne podziękowania wręczył najlepszym zawodnikom wójt Andrzej Żołyński. Izabela Parys i Marcin Dudziec zabrali do domów Puchary Wójta Gminy Somianka. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali: Paweł Gryc i Agnieszka Nowak – nauczyciele wychowania fizycznego z ZS w Woli Mystkowskiej.