Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Pozostanie sześć podstawówek

(Zam: 22.03.2017 r., godz. 14.11)

Sześć ośmioklasowych szkół podstawowych będzie funkcjonowało w gminie Somianka po wdrożeniu reformy systemu edukacji. Radni 10 marca przyjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

W gminie Somianka działają zespoły szkół w Somiance i Woli Mystkowskiej oraz szkoły podstawowe w Kręgach, Ulasku, Popowie Kościelnym, Jackowie Górnym. Samorząd nie zdecydował się na tworzenie placówek filialnych (z klasami I-IV) co oznacza, że od 1 września 2017 r. każda ze szkół podległych gminie będzie ośmioletnią podstawówką (placówki prowadzone przez stowarzyszenia działają w Popowie Kościelnym i Jackowie Górnym). Według wójta Andrzeja Żołyńskiego, w Somiance, gdzie dziś funkcjonuje podstawówka i gimnazjum, budynek po reformie będzie wykorzystany tylko w połowie. Infrastruktura placówki (boisko, hala sportowa) także może nie być w pełni wykorzystana. Z kolei w Ulasku możliwa jest dwuzmianowość, bo budynek jest za mały na przyjęcie ośmiu roczników.
Wójt ocenił, że reforma wdrażana jest za szybko. Jego zdaniem, nawet pracownicy kuratorium oświaty nie są w stanie powiedzieć, czy uchwała przyjmowana przez radnych odpowiada wymaganiom prawa.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl