Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

„EkoWalentynki” w Leszczydole-Nowinach

(Zam: 22.03.2017 r., godz. 14.10)

Ponad 100 miejscowości w Polsce bierze udział w VII edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. Po raz pierwszy zgłosiło się do niej Koło Wolontariatu działające w Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach.

Szkołę zgłosiła i została koordynatorem akcji pedagog Iwona Ochmańska. Akcja powinna rozpocząć się w Dzień Zakochanych – 14 lutego. Ponieważ walentynki wypadły w ferie, działania w szkole rozpoczęły się już 10 lutego. Uczniowie rozdawali czekoladki i lizaki w kształcie serca w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny. Za 15 baterii można było otrzymać małego lizaka, a za 200 czekoladki. Na korytarzach pojawiły się plakaty i gazetki promujące akcję w szkole.
Zbiórkę baterii i elektroodpadów uczniowie i koordynatorka akcji będą prowadzić do 22 kwietnia, czyli do Dnia Ziemi. Wtedy nastąpi podsumowanie. Pieniądze na słodkie nagrody w kształcie serc szkoła otrzymała od pomysłodawcy akcji ogólnopolskiej Dominika Dobrowolskiego.
Akcja cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem, chętnie przynoszą baterie. Zdobywają słodkie nagrody dbając jednocześnie o swoje środowisko.
W przedsięwzięciu biorą udział wybrane szkoły, organizacje społeczne, samorządy, firmy oraz media. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami są takie firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów. Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej planety.
T. Przygoda

Komentarze

Dodane przez z, w dniu 31.03.2017 r., godz. 12.46
ale sensacja!!!po co o tym pisac jak to bylo prawie 2 miesiace temu
Dodane przez aaaa, w dniu 31.03.2017 r., godz. 17.29
promocja zony dyrektora
Ekologia na topie to się opłaca !
Dodane przez Dulska Magdalena, w dniu 01.04.2017 r., godz. 16.58
koszty zakupu nieduże a efekty akcji recyklingowej przyniosą bardzo duże korzyści ekologiczne nie tylko tutejszym mieszkańcom ale i z okolicznych miejscowości w tym również z pobliskich miast , szczególnie gdy akcja trwa tyle czasu co stwarza szansę gruntownego oczyszczenia pobliskich miejscowości od Wyszkowa przez Pułtusk do Ciechanowa , no chyba ,że mieszkańców wymienionych miast stać na własne akcje oczyszczające okolicę z elektronicznych śmieci, które jak wiadomo w naturze rozkładają się długo więc lepiej ich przerobić. Żonie dyrektora pogratulować intratnej inicjatywy. Serducho dla Wolantariatu z Leszczydołu, oby było ich więcej!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl